Sulíka pre diaľnicu riešilo KDH

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Sulíka pre diaľnicu riešilo KDH

Odoslaťod miso » 17. Dec 2010 14:20

KDH rozčúlil spôsob, akým sa šéf SaS zapojil do boja o diaľnice. Po tom, čo v stredu na samostatnej tlačovej besede vysvetľoval, prečo jeho strana odmietla dostavbu 30-kilometrovej diaľnice zo Žiliny do Martina cez tretí balík PPP-projektu, sa kresťanskí demokrati nahnevali a o situácii diskutovali v poslaneckom klube. Aj preto, že svoje stanovisko síce opieral o údaje z ministerstva dopravy, ale nie celkom korektne.

Lídri koalície v pondelok predstavili dohodu, že žilinská diaľnica sa rozdelí na viacero úsekov. Tunel Višňové sa má začať stavať na budúci rok kombináciou eurofondov a štátneho rozpočtu a zvyšné úseky sa majú vybudovať formou PPP-projektov, alebo klasického verejného obstarávania.

"Richard Sulík je obviňovaný, že SaS zastavila diaľnice, tak to chcel vyvrátiť, ale urobil to nešťastným spôsobom," povedal zdroj blízky KDH. Okrem toho, že prezentoval materiály ministerstva dopravy, ktoré boli o využití eurofondov na celý úsek diaľnice, nielen tunela Višňové, tabuľka, ktorú rozdal médiám, vraj bola určená na interné účely, na rokovanie Koaličnej rady.

SaS podľa Sulíkovej asistentky Tatiany Tóthovej zorganizovala tlačovú besedu samostatne, lebo médiá prezentovali, že strana zdržuje konečné rozhodnutie o diaľnici. ,,SaS preto zorganizovala tlačovú besedu, aby vysvetlila svoje dôvody, prečo trvala na tom, aby sa nepristúpilo k rýchlemu rozhodnutiu, ale aby sa zvážili všetky alternatívy," zdôvodnila, prečo Sulík neurobil spoločnú tlačovú konferenciu s ministrom dopravy Jánom Figeľom.

Figeľov hovorca Martin Krajčovič povedal, že minister predstavil svoj návrh, s ktorým najskôr súhlasila premiérka Iveta Radičová, a následne prešiel aj Koaličnou radou. "Sme radi, že jeho argumenty na Koaličnej rade boli natoľko presvedčivé, že si ich osvojil za vlastné aj koaličný partner," vysvetlil.

Na mimoriadnej schôdzi o diaľniciach včera z iniciatívy Smeru rokoval aj parlament. Podpredseda Smeru Marek Maďarič adresoval ministrovi dopravy a šéfovi KDH Jánovi Figeľovi výčitku, že ministerstvo neriadi on, ale predseda SaS Sulík. ,,Ak si chcete, pán minister, zachovať akú-takú reputáciu, vymeňte sa, prosím, s pánom Sulíkom. Pomôžete jemu aj sebe," povedal podľa agentúry TASR ďalší poslanec Smeru Ján Podmanický. Sulík na to reagoval tak, že sa vymeniť nemieni, lebo "s vami je mi tu dobre".

su | 17. decembra 2010

Zdroj: portál http://www.pravda.sk
http://spravy.pravda.sk/sulika-pre-dial ... nomika_p01
miso
diskutujúci
 
Príspevky: 74
Obrázky: 88
Založený: 24. Apr 2010 20:02

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.