Cesta R3 by mala viesť po kombinácii troch trás

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Cesta R3 by mala viesť po kombinácii troch trás

Odoslaťod Andrej » 30. Nov 2010 13:00

Cesta R3 by mala viesť po kombinácii troch trás

Poznáme optimálnu trasu rýchlostnej cesty R3 medzi Martinom a Hornou Štubňou, ktorá má spájať sever Slovenska s juhom a tvoriť súčasť medzinárodného ťahu E 571.

TURČ. TEPLICE. V Turčianskych Tepliciach bola rýchlostná cesta R3 ostro diskutovaná, obyvatelia i starostky priľahlých obcí Hája a Rakše mali voči jej trase v blízkosti ich dedín výhrady. V Tepliciach sa v budove kina uskutoční 25. novembra o 17. h verejné stretnutie obyvateľov, kde budú môcť vyjadriť svoj názor, či túto trasu schvaľujú alebo nie.

Z výsledkov posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA, ktoré boli zverejnené na enviroportali vyplýva, že najoptimálnejšou trasou cesty je žltá varianta. Nie je však optimálna pre všetky úseky, EIA preto navrhuje trasy skombinovať. Cesta začína na konci diaľničného privádzača D1 Dubná Skala - Turany a končí v katastri Dolnej Štubňe s napojením na obchvat na Hornej Štubni. Podľa ich návrhu by bola cesta do 5,4 kilometra vedená v spoločnej trase, do siedmeho kilometra by viedla po žltej variante, do osemnásteho kilometra by išla po modrej, kde by sa vyhla na rozdiel od červenej trasy rizikovým úsekom zosuvných plôch, do tridsiateho kilometra by viedla po žltej variante a vyhne sa tak chránenému areálu Mošovské aleje a do konca úseku by išla po spoločnej trase. Správa EIA počíta so začiatkom výstavby v roku 2015, trvať by mala do roku 2018.

Obrázok

Prvých päť kilometrov bude mať rýchlostná cesta rovnakú trasu. Sporné sú najmä posledné kilometre v okolí Turčianskych Teplíc. FOTO: ENVIROPORTAL.SK

štvrtok 11. 11. 2010 8:15 | Jana Kovalčíková


Čítajte viac: http://turiec.sme.sk/c/5634299/cesta-r3 ... z16lZWqHxO
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.