Kamióny nesmú cez Donovaly, v Tatrách sú cesty zjazdné

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Kamióny nesmú cez Donovaly, v Tatrách sú cesty zjazdné

Odoslaťod mirkobb » 27. Nov 2010 11:11

Nákladné autá dlhé viac ako 10 metrov nesmú cez Donovaly a horský priechod Zbojiská. Husto tam sneží.

BANSKÁ BYSTRICA. Horský priechod Donovaly je pre husté sneženie uzavretý pre nákladnú dopravu nad 10,5 m celkovej dĺžky až do odvolania. Uzávierka pre vozidlá nad 10 m dĺžky platí aj na horskom priechode Zbojská na pomedzí okresov Brezno a Rimavská Sobota. Vyplýva to z ranných informácií Slovenskej správy ciest (SSC). "V celom regióne od rána husto sneží. Smerom na Donovaly sa začali tvoriť kolóny, preto sme pristúpili k uzávierke prechodu," povedala dispečerka banskobystrickej správy ciest Lenka Piačeková. Spoločnosť zodpovedná za zjazdnosť ciest II. a III. triedy v okrese Banská Bystrica má v v súčasnosti v teréne dve posypové vozidlá. Podľa informácií SSC je na cestách v Banskobystrickom kraji vrstva miestami utlačeného snehu do 1 cm na horských priechodoch Prašivá, Hriňová a Zbojská. Na cestách v okolí Zvolena je z dôvodu silného sneženia viditeľnosť znížená na 100 m, v okolí Tornale je viditeľnosť znížená len na 50 m.

Podľa dopravného servisu rádia Viva sa sneh postaral aj o niekoľko skrížených vozidiel, ktoré zablokovali cesty:
- kamión na slovenskej strane Makova v smere do Česka,
- kamión pred Mýtnou v smere do Kriváňa
- a na starej ceste z Popradu do Gánoviec, kde sa skrížil kamión, autobus a aj osobné auto

Aj na cestách Košického kraja je sneh
Na cestách Košického kraja je po výdatnom snežení od 1 do 7 cm snehu, no všetky komunikácie by mali
byť prejazdné. Informoval o tom Václav Kohoutek zo Správy a údržby ciest Košického samosprávneho kraja (SaÚC KSK). "Trošku boli určité problémy na Spiši, konkrétne na Folkmárskom kopci. Vonku je okolo 50 až 60 sypačov a 20 nakladačov," konkretizoval Kohoutek. Podľa informácií z oblastných dispečingov SaÚC KSK v okrese Rožňava stále husto sneží, cesty I. triedy sú mokré a vo vyšších polohách je čerstvý sneh od 2 do 3 cm. Aj v Moldave nad Bodvou a okolí sú všetky vozovky zjazdné, miestami je na nich čerstvý kašovitý sneh bez výrazných extrémov. V Trebišovskom okrese sneženie ustáva, cesty I. triedy sú už len mokré, na cestách II. a III. triedy je kašovitá vrstva do troch centimetrov, ktorú postupne upravujú pluhmi.

Cesty vo Vysokých Tatrách sú zjazdné
Vo Vysokých Tatrách a na podhorí dnes v noci výdatne snežilo a husté sneženie panuje v okolí Tatier aj v súčasnosti. Cestári však majú zatiaľ všetko pod kontrolou a cesty sú zjazdné. Milan Bachan z dispečingu Správy a údržby ciest (SÚC) Poprad informoval, že všetky mechanizmy sú v teréne, snažia sa upravovať cesty podľa dôležitosti. "Cesty druhej a tretej triedy priebežne upravujeme, ale je tam utlačená vrstva snehu od troch do štyroch centimetrov, takže sa môže šmýkať," povedal Bachan. Na cestách prvej triedy v okrese Poprad by problémy byť nemali. Naďalej však husto sneží, je preto potrebné, aby vodiči zvýšili opatrnosť. Podobná situácia je aj v okrese Stará Ľubovňa, cesty prvej triedy sú mokré po chemickom posype. Dispečer SÚC Stará Ľubovňa informoval, že na cestách druhej a tretej triedy je utlačená vrstva snehu do troch centimetrov. Aj tu naďalej sneží, vodiči by preto mali byť trpezliví a pozornejší.

SME sobota 27. 11. 2010 10:15 | Copyright © TASR 2010

http://natankuj.sme.sk/c/5657699/kamion ... azdne.html
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.