NDS vyhlásila tendre na úseky D1 Jánovce-Jablonov

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

NDS vyhlásila tendre na úseky D1 Jánovce-Jablonov

Odoslaťod aquila » 26. Nov 2010 14:31

BRATISLAVA. Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. vyhlásila verejné obstarávania na výstavbu dvoch úsekov diaľnice D1 Jánovce - Jablonov v celkovej dĺžke 18,5 kilometra.

Otváranie obálok s ponukami stanovila NDS na 8. február budúceho roka. NDS podľa jej hovorcu Marcela Jánošíka predpokladá, že zmluvy s víťazmi verejných obstarávaní pre obidva diaľničné úseky by mohla podpisovať v máji 2011, a to za predpokladu, že sa tendre uskutočnia optimálnym spôsobom.

Lehotu výstavby prvého diaľničného úseku stanovila NDS na 30 mesiacov od podpisu zmluvy, druhý úsek by sa mal stavať do 40 mesiacov od podpísania zmluvy.

Diaľničný úsek Jánovce - Jablonov vedúci okolo Levoče po Spišské Podhradie bol pôvodne zaradený medzi päť úsekov D1, ktoré mali byť postavené v rámci prvého balíka PPP.

Nový minister dopravy Ján Figeľ koncom augusta nepredĺžil ďalší termín finančného uzatvorenia projektu, čím koncesná zmluva medzi ministerstvom dopravy a spoločnosťou Slovenské diaľnice stratila platnosť.

Päť úsekov D1 z prvého balíka PPP by sa malo podľa ministra dopravy začať stavať v rokoch 2011 a 2012 na základe výsledkov samostatných tendrov. Dokončené budú pravdepodobne v budúcom volebnom období. Financované by mali byť najmä v kombinácii prostriedkov Kohézneho fondu a štátneho rozpočtu, prípadne čiastočne zo súkromných zdrojov cez PPP.

Na budúci rok by mala začať výstavba úsekov D1 Jánovce - Jablonov (18,5 kilometra) a Hubová - Ivachnová (15,5 kilometra). O dva roky by mala začať aj výstavba ďalších troch úsekov z prvého balíka PPP.

Úsek Fričovce - Svinia (11,2 kilometra), rovnako ako spomínané dva úseky, by mal byť financovaný z Kohézneho fondu a štátneho rozpočtu. Úseky Turany - Hubová (13,6 kilometra) a Dubná Skala - Turany (16,5 kilometra) majú byť financované z Kohézneho fondu a verejných, prípadne súkromných peňazí.piatok 26. 11. 2010 14:15 | Copyright © SITA 2010


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5656714/nds-v ... lonov.html
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 502
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.