Mihál chce otvoriť diskusiu o financovaní ciest z 2. piliera

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Mihál chce otvoriť diskusiu o financovaní ciest z 2. piliera

Odoslaťod miso » 24. Nov 2010 21:40

Podľa ministra práce by takéto riešenie bolo výhodné pre štát, ako aj pre sporiteľov. Tí by totiž podľa neho mali garantovaný výnos a štát zase zdroje na výstavbu.

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál chce otvoriť diskusiu o možnosti využitia prostriedkov z druhého dôchodkového piliera na výstavbu cestnej infraštruktúry. Ak na to bude priestor, tak už na štvrtkovom rokovaní koaličnej rady, povedal v stredu po rokovaní vlády. Podľa neho by takéto riešenie bolo výhodné pre štát, ako aj pre sporiteľov. Tí by totiž podľa neho mali garantovaný výnos a štát zase zdroje na výstavbu. "Toto je príklad toho, keď víťazmi sú všetci, preto chceme do toho ísť,“ povedal Mihál.

Minister dopravy Ján Figeľ sa diskusii o možnosti financovania výstavby diaľnic a ciest z dôchodkových úspor nebráni. "Slovenský dôchodkový pilier je už dnes v miliardových hodnotách, preto úvaha o jeho účasti v týchto projektoch je logická,“ konštatoval po rokovaní kabinetu. Ak by však tieto zdroje pomohli, tak podľa Figeľa skôr v doplnkovom menšom rozsahu. "Ale nevylučujem, že by mohli byť zaujímavé v horizonte niekoľkých ďalších rokov, pretože samotná výstavba je téma dlhodobá,“ tvrdí Figeľ.

Zdroj: SITA, portál http://www.webnoviny.sk, 24.11. 2010
http://www.webnoviny.sk/ekonomika/mihal ... lanok.html
miso
diskutujúci
 
Príspevky: 74
Obrázky: 88
Založený: 24. Apr 2010 20:02

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.