Severný obchvat pred Nitrou spoplatnili, vodiči majú čas ...

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Severný obchvat pred Nitrou spoplatnili, vodiči majú čas ...

Odoslaťod duro_z_dediny » 23. Nov 2010 17:04

Takzvaný severný obchvat mesta bežne využívajú Nitrania, ktorí sa chcú dostať na Zobor, do obchodného centra Metro alebo do Lužianok.

Zhruba trojkilometrový úsek pred Nitrou od križovatky na Topoľčany po križovatku na Hlohovec je po novom spoplatnený.

Takzvaný severný obchvat mesta bežne využívajú Nitrania, ktorí sa chcú dostať na Zobor, do obchodného centra Metro alebo do Lužianok. Z úseku nedávno odstránili tabule, ktoré informovali o výnimke zo spoplatnenia. Každý, kto chce tadiaľto prejsť, teda musí mať diaľničnú známku. Ako uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, do konca tohto týždňa ešte polícia vodičov bez diaľničnej známky pokutovať nebude, iba ich napomenie. „Pokiaľ je niekde nové značenie, vždy dávame vodičom čas na to, aby si na zmenu zvykli,“ uviedla.

MINISTERSTVO OBIŠLO MESTO

Primátor Jozef Dvonč poslal na ministerstvo dopravy list, v ktorom upozorňuje na to, že ministerstvo pri tejto zmene obišlo mesto. Odpoveď zatiaľ nedostal. „Snažili sme sa odbremeniť úsek od platenia, ale zatiaľ trvajú na ich stanovisku a nereagovali na našu žiadosť,“ povedal Dvonč. Podľa prednostu nitrianskej radnice Igora Kršiaka je toto územie určené na budúcu zástavbu, stanovuje to schválený územný plán mesta. „Čiže zákon hovorí, že aj v tomto prípade je potrebné požiadať obec o vyjadrenie,“ skonštatoval. Radnica sa obáva, že v snahe vyhnúť sa plateniu sa do mesta nahrnie ešte viac áut, pričom už teraz je dopravná situácia kritická.

Hovorca ministerstva dopravy Martin Krajčovič uviedol, že keďže ide o úsek rýchlostnej cesty v plnom profile a mimo obce, nie je dôvod na to, aby nebol spoplatnený. „Nespoplatnené úseky sú len úseky rýchlostných ciest a diaľnic vedené intravilánom obce,“ skonštatoval. Ako ďalej dodal, listom od primátora Nitry sa zaoberajú a v súčasnosti naň ministerstvo pripravuje odpoveď.

NITRA, 23.11.2010., 13:15 | SITA
Zdroj: portál http://tvnoviny.sk
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonom ... ut-si.html
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.