V Poľsku zvýšia rýchlosť na diaľniciach na 140 km/h

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

V Poľsku zvýšia rýchlosť na diaľniciach na 140 km/h

Odoslaťod paul0001 » 23. Nov 2010 15:57

V Poľsku zvýšia rýchlosť na diaľniciach na 140 km/h

Od budúceho roku sa na poľských diaľniciach bude dať beztrestne jazdiť rýchlejšie. Maximálnu povolenú rýchlosť pre diaľnice zvýšia na 140 km/h. A policajné radary bude vidno zďaleka.

VARŠAVA. Vodiči v Poľsku budú môcť od budúceho roku jazdiť po diaľniciach a rýchlostných cestách rýchlejšie. Rýchlostný limit na diaľniciach sa z doterajších 130 km/h zvýši na 140 km/h.

Na rýchlostných cestách, ktoré majú v jednom smere dva jazdné pruhy, budú môcť autá jazdiť namiesto súčasných maximálnych 110 km/h rýchlosťou 120 km/h.

V Polsku majú aktuálne necelých 855 kilometrov diaľnic a skoro 630 kilometrov rýchlostných ciest.
Na poľských cestách budú radary viditeľné zďaleka

Z poľských ciest tiež budú musieť zmiznúť falošné radary, v ktorých v skutočnosti nie je žiadne meracie zariadenie. Radary budú musieť byť zreteľne označené a dobre viditeľné, budú mať najmä preventívny význam.

Podľa internetového portálu onet.pl radary bezpečnosť na cestách nijak nezlepšujú, naopak narušujú plynulosť premávky. Vodiči tesne pred nimi prudko brzdia a môžu tak ohroziť autá za sebou. Akonáhle meracie zariadenie minú, opäť zrýchlia.
Polícia bude zhovievavejšia

Polícia bude tiež zhovievavejšia v prípadoch, keď vodič o niečo prekročí povolenú rýchlosť. Zatiaľčo teraz je tolerancia päť kilometrov za hodinu navyše, po novom sa zvýši na desať kilometrov za hodinu.

Poľské cesty patria k najnebezpečnejším v Európe. Môžu za to najmä nedisciplinovaní vodiči, ktorí nedodržujú predpísanú rýchlosť a ani iné predpisy.

Vo veľmi zlom stave je zatiaľ aj značná časť poľských ciest.

http://natankuj.sme.sk/c/5651588/v-pols ... 0-kmh.html
paul0001
diskutujúci
 
Príspevky: 228
Obrázky: 12
Založený: 14. Aug 2008 13:22
Bydlisko: Brusel - Paris - Washington

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.