Petícia za dokončenie R2 sa už rozbehla

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Petícia za dokončenie R2 sa už rozbehla

Odoslaťod paul0001 » 23. Nov 2010 13:43

Petícia za dokončenie R2 sa už rozbehla

Región prišiel pre zlé spojenie už o desiatky investorov. Zaostáva a rady nezamestnaných sa zväčšujú. Tristotisíc podpisov na petícii by malo primäť vládu urýchlene konať.

LUČENEC. Petícia za rýchle dokončenie cesty R2 sa minulý týždeň rozbehla. Aj v Lučenci zbierali dobrovoľníci podpisy na viacerých miestach.

„Regióny na juhu stredného a východného Slovenska zaostávajú. Investori pre zlé spojenie obchádzajú aj náš región. Jasné, že podporím cestu, ktorá by spojila Košice s Bratislavou,“ povedal pre MY sedemdesiatročný Jozef Gergey z Lučenca, ktorý sa práve chystal petíciu podpísať.

„Petícia je pokus domôcť sa svojich práv,“ tvrdí predseda petičného výboru Pavol Rapco, podľa ktorého sa absencia spomínanej cesty podpísala okrem iného aj pod vysokú nezamestnanosť.

Petícia žiada urýchlenie výstavby rýchlostnej cesty R2 v úseku medzi Zvolenom a Košicami, prijatie záväzného harmonogramu výstavby a súvislé budovanie cesty až do jej úplného ukončenia. „Chceme, aby sa začalo stavať na budúci rok, ak sa veci napriek petícii nepohnú, požiadame o vypísanie referenda,“ ubezpečuje Rapco.


http://novohrad.sme.sk/c/5648087/petici ... z166olfPkD
paul0001
diskutujúci
 
Príspevky: 228
Obrázky: 12
Založený: 14. Aug 2008 13:22
Bydlisko: Brusel - Paris - Washington

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.