R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Bratislava (križovatka s D1) – Ivanka pri Dunaji – križovatka s D4 – Dunajská Streda – Nové Zámky – Veľký Krtíš – Lučenec – križovatka s R2

Moderátor: Moderátori

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod Sentilj » 02. Okt 2021 12:45

Dnes dobeda okolo 10.00 vsade cvrkot, vacsinou dodavky Doprav.znacenie, hlavny portalovu znacku na zaciatku R7 smer Slovnaft este len osadzali, na kruhacoch uz ziadne zabrany len odparkovane policajne auta, takze to vyzera uz len na par hodin a bude to.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod cPalo » 02. Okt 2021 15:29

aquila napísal:v podstate ako na D4, nebyt valla, ktoreho za toto ozaj treba pochvalit, tak nemame ziadne informacie. ako seriozne, toto je najvacsi fail. a snad uz nikoho nenapadne PPP.

Dávať to do súvislostí s PPP je moc. Ak nie PPP, tak kvôli inému a nie kvôli jednému zhotoviteľovi a jeho zlyhaniu s informovanosťou. Lebo niekto by mohol napísať na margo Višňove a Čebrať (aj Branisko), že dúfa aby na SVK nikoho nenapadlo stavať tunel ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod Viktorius » 02. Okt 2021 16:15

aquila napísal:v podstate ako na D4, nebyt valla, ktoreho za toto ozaj treba pochvalit, tak nemame ziadne informacie. ako seriozne, toto je najvacsi fail. a snad uz nikoho nenapadne PPP.


Moja reč. Chcú postupným otváraním predíjsť kolíziam, no zároveň nikomu nechcú dať vedieť termín otvorenia. Ja už tu ničomu nerozumiem.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod Peterman » 02. Okt 2021 21:19

Tak to teda otvorili od BA-JUH (Ketelec) po BA_NIVY ( Bajkalská x D1 - Rondel ). Vie mi niekto vysvetliť kto trval a presadil PHS po oboch stranách takmer na celej dĺžke úseku od konca Bajkalskej ( tam to ešte má význam, stavia sa tam Nový Ružinov a z druhej strany sú tiež RD asi na úseku max 800m ) až po Ekodukt? Ved v dĺžke asi 4-5km je tam z jednej strany priemyselný areál Slovnaftu a z druhej strany tiež menšie priemyselné územia Spaľovne, ČOV, a pod. alebo les. To sú neskutočne vyhodené peniaze von oknom. Pre Konzorcium dobre zarobené.

Začínam mať pocit, že je to móda dávať všade PHS, aj keď zďaleka nie sú vždy potrebné. Alebo to je dobré k optimalizácii nákladov/zisku???
Toto isté je aj na D4 popri letisku - aký to má význam???

Vie mi to tu niekto vysvetliť?


Čítal som aj na zahraničných fórach, že začínajú veľmi zvažovať umiestňovanie PHS …aj vzhľadom (samozrejme hluk je na 1.mieste) na estetiku, výhľad na krajinu, či stres-deprimujúci pocit jazdy v ohradenom (stiesnenom) prostredí. Aj s ohľadom technologický pokrok vo výrobe osobných i nákladných aut.
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod metelesku.blesku » 02. Okt 2021 21:36

Už som si myslel, že som jediný, komu to preháňanie so stavbami PHS vadí.

Tiež som sa pýtal, ale k tomu letisku som sa doteraz odpoveď nedozvedel. Pri Slovnafte je to požiadavka Viylágiyiyho, aby mu žiadni diverzanti a cestní teroristi nečumeli do podniku. Nuž a prečo by mu SmeroHídi za naše peniaze nevyhoveli, že?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod zakaznik » 02. Okt 2021 22:13

"Otvorili 6,3 kilometra dlhý úsek rýchlostnej cesty R7 od križovatky Bratislava, Juh po križovatku Bratislava, Nivy (Prievoz). Zhotoviteľ uviedol, že začiatok tohto úseku R7 je pokračovaním Bajkalskej ulice a je spojený s existujúcou diaľničnou sieťou."
(postoj.sk, tasr)
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod aquila » 02. Okt 2021 22:46

V TASR celkovo perlili.. takze mame zatial neexistujucu krizovatku Prievoz.. no asi mysleli nedokoncenej, ale tak nasi "novinari". na com ti ludia ficia?

Začiatok tohto úseku R7 je pokračovaním Bajkalskej ulice a bude spojený s D1 v mieste zatiaľ neexistujúcej mimoúrovňovej križovatky Prievoz. Potom prechádza lokalitou Malé Pálenisko, cez Malý Dunaj a vedie západným okrajom Slovnaftu do jeho juhozápadného rohu. (tasr)

viewtopic.php?f=35&t=25753

A PHSky globalne na novyvh stavbach idu ad absurdum hlavne ze par metrov na D2 pri jarovciach nie a nie postavit aby sa to mohlo kolaudovat.

Najhorsie je, ze tieto cortenove su hnusne a depresivne este viac

Inak R7 uz je podla sprav ozaj otvorena cela a metelesku bol si prorok, ozaj ten cas 23.55 nakoniec sedi :D
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod IDV » 02. Okt 2021 23:07

Cize z R7 je uz otvorene napojenie na D1 "centralny okruh" v oboch smeroch (na Lamač, a na Ivanku) a taktiez z D1 z oboch smerov sa da napojit na R7? A "zvysne vetvy" budu otvorene neskor...
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod Azir78 » 03. Okt 2021 07:50

Da sa uz konecne odbocit z D4(Luzny most) na R7(smer DS)?
Azir78
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Založený: 17. Dec 2020 10:29

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod metelesku.blesku » 03. Okt 2021 08:43

IDV napísal:Cize z R7 je uz otvorene napojenie na D1 "centralny okruh" v oboch smeroch (na Lamač, a na Ivanku) a taktiez z D1 z oboch smerov sa da napojit na R7? A "zvysne vetvy" budu otvorene neskor...


Nie.
Od Trnavy sa na R7 nedostanete. Rovnako ako ani z R7 na Prístavný most.

Z R7 na Trnavu to je prejazdné už dlho, rovnako ako z Prístavného mosta na R7.

Azir78 napísal:Da sa uz konecne odbocit z D4(Luzny most) na R7(smer DS)?


Áno.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod IDV » 03. Okt 2021 09:17

Dakujem za info. Vela by som chcel aby to takto niekde oficialne napisali :D
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod Azir78 » 03. Okt 2021 09:27

Díky za info.
Azir78
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Založený: 17. Dec 2020 10:29

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod aquila » 03. Okt 2021 13:56

Inak R7 ma este vela nedorobkov, portaly su , ale tabule nie. Ked sme usli, tak jeden prd nami cuval, lebo zjavne mu doslo, ze je to exit smer D4 a uz ho presiel.

PHSky su fakt depresivne. Jediny kusok, kde nie su je vidno akurat stare teplovody.. cisty rust belt.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod IDV » 03. Okt 2021 14:10

Ja som siel podla Waze od TT na Gagarinovu a tak Bajkalsku a rovno na R7 napojenie, asi 3 auta isli pomaly, zrejme nepochopili kde su, rychlo to zbehne od Bajkalskej po Ketelec, 2-3 minuty?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod zakaznik » 06. Okt 2021 04:40

Lol. V Google maps je R7 v oblasti Páleniska zakreslená ako tunel.
Už aj oni majú guláš z toho otvárania.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod jozin z bazin » 06. Okt 2021 11:04

a cudujes sa ? :lol:
Inak chyba kompletna aktualizacia krizovatky D4xR7, este stale je tam iba smer na Podunajske Biskupice, chyba smer na krizovatku Petrzalka.
Rovnako este nieje zakresleny ani usek Jarovce-Petrzalka na D4.

Asi to chce este trochu casu.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod tondiego » 06. Okt 2021 11:34

Na Prievozsku/Gagarinovu sa vratia 2+2 pruhy, z toho 1 v oboch smeroch bude permanentne klasicky BUS pruh. Mesto uz hlada aktualne firmu na malovanie.

Inak efekt R7 na Gagarinovej je ozaj citelny.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod sendvo » 06. Okt 2021 11:47

podla poslednych info co som zachytil sa to tam ma premalovat na klasicky bus pruh. cize uz ziadny paskvil so zakazom osobnych aut vpravo a nakladnych vlavo
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod aquila » 06. Okt 2021 13:22

pricom je to dost skoda, ze mesto v tomto totalne zlyhalo za tu dobu uz mali mat davno urobeny projekt komplexne rekonstrukcie a zmeny gagarinky, vratane reko mostu a miestami rozsirenie a celkovu upravu.

lebo ked len premaluju totalne rozflakanu cestu, tak na co to bude dobre ? mesto ma nevycerpanych 45 mio euro z minuleho roku a nemaju realne ani kde tie peniaze dat.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod tondiego » 06. Okt 2021 14:28

Este som zabudol, k nebezpecnemu prechodu pre chodcov medzi zastavkami MHD Ribezlova pribudne ostrovcek.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod Peterman » 06. Okt 2021 15:38

Osobne som čakal po spojazdnení D4R7, úplnu rekonštrukciu Gagarinovej. Tá už bola dávnejšie zrelá na totálnu opravu, no po tejto záťaži to musel už dávnejšie vedieť každý zdravý technik na Magistráte. Toto jo to čo som tu už xkrát písal, stále nám chýba koncepcia a systémovosť v každej štátnej/miestnej činnosti. Naozaj som predpokladal, že toto majú pripravené, veď to vedeli roky dopredu.
Zdá sa mi, že nové vedenie magistrátu sa snaží oproti minulým veci skutočne riešiť (aj vidno výsledky), … no na túto dôležitú radiálu žiaľ zabudli. Veľká škoda, je to viac ako potrebné.
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod zakaznik » 07. Okt 2021 07:08

Na R7 videné aj nejaké autobusy MHD. :lol:
Niektorým cestujúci mali neželanú vyhliadkovú jazdu.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod IDV » 07. Okt 2021 18:50

Inak prejazd v Ketelci nad D4 v mrp je celkom citit vravel spolujazdec, mne to prislo ok ako soferovi, od Ketelca po Holice je to skoro stale rovno, minimalne sa kruti, tam by mohli dat aj 160 v pohode
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod tondiego » 08. Okt 2021 08:58

Efekt R7 na Gagarinovu minimalne v useku od D1 smerom do Biskupic je naozaj znacne citelny. Povedal by som, ze robit BUS pruhy v tejto casti je celkom luxus a kontraproduktivne.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R7 Bratislava, Prievoz - Bratislava, Ketelec

Odoslaťod metelesku.blesku » 08. Okt 2021 09:04

IDV napísal:Inak prejazd v Ketelci nad D4 v mrp je celkom citit vravel spolujazdec, mne to prislo ok ako soferovi

Nie je tam náhodou iba 100km/h? Tak ako dolu na D4?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R7

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.