mýtny systém: mikrovlnky alebo satelit ?

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

aky system sledovania aut je podla vas pre SR vyhodnejsi ?

mikrovlnky (ala rakusko)
15
28%
satelit (ala nemecko)
38
72%
 
Celkový počet hlasov : 53

Odoslaťod Tomas PO » 13. Jan 2008 16:57

Dialniciar napísal:
eucitizen napísal:kedze ma byt jednotny europsky system vyber mytneho tak ako to bude v tych krajnach kde existuje uz mytny system ako vo Francuzsku, Spanileksu a Taliansku?


Určujúce bude Nemecko. Tam je najviac diaľnic z celej EÚ a je to najsilnejšia ekonomika a satelit sa im veľmi vydaril a sú s ním spokojní.

Naznačujú to aj postupy iných krajín, ako Rakúsko, ktoré už modifikuje na satelit a Kapsch tak plánuje postupovať aj v ČR, až to bude aktuálne.

Tak preco v CR uz rovno nestavali satelit?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod racto » 13. Jan 2008 17:35

pretože by to tam mali potom priliš jednoduché:).
niekto sa tam musel riadne natom nabaliť.
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Odoslaťod Dialniciar » 13. Jan 2008 21:57

Tomas PO napísal:Tak preco v CR uz rovno nestavali satelit?


Pretože ČR bol jeden veľký úplatok a okrem toho, plánujú prechod na satelit. EÚ mala vážne výhrady voči postupu výberu uchádzačov, len sa nič nemôže dokázať. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 13. Jan 2008 22:59

Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:Tak preco v CR uz rovno nestavali satelit?


Pretože ČR bol jeden veľký úplatok a okrem toho, plánujú prechod na satelit. EÚ mala vážne výhrady voči postupu výberu uchádzačov, len sa nič nemôže dokázať. :wink:

Katastrofa...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Peter Olejár » 19. Mar 2008 21:04

Ja som za mytny system aka Nemecko, teda satelit. Jednoznacne za satelit. :arrow:

- slovenske dialnice a rychlostne cesty maju prilis vela exitov
- system Galileo v ramci EU ide vpred
- bude potreba prejst na satelit do 10 rokov takze ak uz system za niekolko desat miliard Sk tak aspon taky na akom neprerobime aj posledne gate

No a k tomuto este jednu vec: pevne verim ze na mytnych branach budu kompletne umiestnene aj kamerove systemy pre NDS a pevne radary dialnicnej policie a systemy schopne presne zameriavat auta a vyhodnocovat aj ich priemernu rychlost .. aby pochopili vsetci: ak niekto pojde rychlostou nad 180 km/h, system ho zachyti a clovek bude mat riadny problem. :D Nemusite sa bat, buzeracia za to ze pojdete 150 km/h vam pri tomto nehrozi, to uz skor pri mobilnych radaroch. :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod eucitizen » 19. Mar 2008 21:16

No ale zalezi ci potom policia hned zastavi hriesnikov alebo ci pole domov pokutu, takto napriklad je v Taliansku ale neviem ci na SK to dovoluje legislativa. Ale suhlasim s tebou
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Peter Olejár » 19. Mar 2008 21:26

eucitizen napísal:No ale zalezi ci potom policia hned zastavi hriesnikov alebo ci pole domov pokutu, takto napriklad je v Taliansku ale neviem ci na SK to dovoluje legislativa. Ale suhlasim s tebou


Legislativa sa zjednodocuje. Dnes ak zle zaparkujes hoci v Parizi, tamojsia policia ti posle doklad domov postou a vymahat ju bude nasledne slovenska policia. V principe vyhodnocovanie chvilku trva a skor vinnik bude rieseny postou - uradnym postupom. Bol som na stazach v USA, Kanade a dalsich park krajin ale len tieto maju system ze vinnika okamzite tvrdo trestaju. V Nemecku maju zas dost techniky aj schopnej ist rychlo takze vinnikou zvacsa zastavia. V Rakusku casto to riesia az cez nas. :idea:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Thomas » 19. Mar 2008 21:48

Peter Olejár napísal:
eucitizen napísal:No ale zalezi ci potom policia hned zastavi hriesnikov alebo ci pole domov pokutu, takto napriklad je v Taliansku ale neviem ci na SK to dovoluje legislativa. Ale suhlasim s tebou


Legislativa sa zjednodocuje. Dnes ak zle zaparkujes hoci v Parizi, tamojsia policia ti posle doklad domov postou a vymahat ju bude nasledne slovenska policia. V principe vyhodnocovanie chvilku trva a skor vinnik bude rieseny postou - uradnym postupom. Bol som na stazach v USA, Kanade a dalsich park krajin ale len tieto maju system ze vinnika okamzite tvrdo trestaju. V Nemecku maju zas dost techniky aj schopnej ist rychlo takze vinnikou zvacsa zastavia. V Rakusku casto to riesia az cez nas. :idea:


No, tak na takový sytém, který bude efektivní si ještě dlouho počkáme :-)
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Peter Olejár » 19. Mar 2008 22:04

Ja nie som zastanca toho ze vinnik je okamzite chyteny. Stoji to privela, su pri tom obrovske skody. Ine je ak ide o super podozrive auto a nevhodne spravanie vodica ale nie som za to aby sa okamzite chytali vsetci soferi iduci rychlejsie nez je predpisane. To je skor o systeme ako komplex: autoskola, system pokut (tie su len represiou), na mensie priestupky su tu mobilne radary. Ako vsade na svete.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Thomas » 19. Mar 2008 22:08

Já jsem to mysel trochu jinak - když Tě chytí v Paříži, tak pokutu budou dost komplikovaně vymáhat v CZ nebo SK a bez ohledu na EU na tom se toho v krátkém čase moc nezmění :-)
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Peter Olejár » 19. Mar 2008 22:19

Thomas napísal:Já jsem to mysel trochu jinak - když Tě chytí v Paříži, tak pokutu budou dost komplikovaně vymáhat v CZ nebo SK a bez ohledu na EU na tom se toho v krátkém čase moc nezmění :-)


Tak to sme nepochopili. No ja co viem tak za nespravne parkovanie vo Viedni ma Cech aj Slovak do 8 mesiacov pokutu doma potvrdene ze prisla a ci to bude o rok alebo o dva, budu tam penale atd. a skor ci neskor clovek zaplati. Na pokutach na Slovensku ludia (nie len vodici) dlhuju vyse 200 milionov Sk, co tvori viac ako 1/4 vsetkych udelenych pokut. :roll: Ale to ich neminie. Policia na Slovensku uz ma pravomoc nasadit aj exekutora takze pani podnikatelia co maju doma v suflikoch 5-6 pokut za rychlu jazdu po 2-5 tisic Sk uz musia platit .. ako je to v Cechach netusim.
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.