zavedenie elektronickeho myta na Slovensku

sekcia venovaná Národnej Diaľničnej Spoločnosti a.s. a pripravovanému mýtnemu systému

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod expwy » 11. Jan 2010 09:30

Veď tranzitujúcim kamiónom to mýto až tak nevadí, im je v hrubej podstate jedno, že pár krát zaplatia mýto na cestách I. triedy na tranzitných trasách v koridoroch budúcej R3 a R4. O tranzit až tak nejde, ide o domácich prepravcov, ktorí tie cesty využívajú denne a viac-krát...
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod legal » 11. Jan 2010 11:00

A dalsi zaujimavy blog na temu preco myto zrejme funguje ako funguje: http://drahovsky.blog.sme.sk/c/215872/A ... useky.html
legal
diskutujúci
 
Príspevky: 117
Obrázky: 5
Založený: 11. Máj 2006 19:59

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 13:29

rozvket: Keď si si objednal celý džúš, je tvoj problém že ho celý nevypiješ. Daj iný príklad. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 11. Jan 2010 13:40

Dialniciar napísal:rozvket: Keď si si objednal celý džúš, je tvoj problém že ho celý nevypiješ. Daj iný príklad. :)

Cize ked si objednam dzus, musim ho vypit na ex?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 13:48

Nemusíš, ale zaplatíš ho celý, ty snáď nie ? :) Z teba musia mať čašníci radosť ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 13:49

expwy napísal:Veď tranzitujúcim kamiónom to mýto až tak nevadí, im je v hrubej podstate jedno, že pár krát zaplatia mýto na cestách I. triedy na tranzitných trasách v koridoroch budúcej R3 a R4. O tranzit až tak nejde, ide o domácich prepravcov, ktorí tie cesty využívajú denne a viac-krát...
Len dopĺňam, že tranzit doposiaľ tvorí cca. 40% zaplateného mýta. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 11. Jan 2010 13:59

Dialniciar napísal:Nemusíš, ale zaplatíš ho celý, ty snáď nie ? :) Z teba musia mať čašníci radosť ...

Tak potom iny priklad. Musim si objednat celu flasu whisky, ked chcem len jeden pohar?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod random » 11. Jan 2010 14:21

highlighty dialnicneho mita:
* 1. tender na myto zruseny - tu zacala fraska na danovych poplatnikov
* meskanie 1.rok - sposob ako osprevedlnit zlyhanie vlady
* 2. tender prebehol pofidernym sposobom - niekto prisiel k poriadnemu baliku
* v tendri bola vybrata najdrahsia ponuka - tu si to odsrali DP
* sluby o spravodlivom myte (myto nie za usek ani za km ale nieco medzi tym) - tu zacala fraska na dopravcov
* zatazenie verejnej dopravy vo verejnom zaujme EM - tu si to odsrali DP po druhy krat
* zavediene myta ktore nepocita km ale pocita dlhe useky a smer jazdy - tu si to odsrali dopravcovia

... nech si hovori kto chce co chce ... jedno je iste ... niekto sa nabalil a dalej nabaluje ... a to vsetko na ukor obcanov SR ... inostrancovi je tak akurat u prdele ci si kupy nalepku abo zaplati myto .. ide dlhe useky jednym smerom tak ho to netrapy ... avsak regionalny dopravcovia s tym problem maju .. pritom oni vyrabaju statky ci uz tym ze prepravuju tovar alebo ide o mechanizmy alebo prepravuju ludi ... to ze si z toho slusne ziju neznamena ze im to treba zobrat vsetko .. vsetko primerane ...

zaujimalo by ma:
1. Majme kamion na dlhom spoplatnenom useku. Nech tento kamion sa na tomto useku pokazi co vynuti jeho zastavenie. Predpokladajme ze je potrebne s nim cuvnut o 300m (neuvazujme kamion ani s navesom ani privesom). Po oprave sa kamion rozbehne a prejde zvysok trasy. otazka znie zaplati kamionista? a) 1x myto, b) 2x myto , c) 3x myto
2. Majme nakladne auto so snehovou radlicou. je snehova chumelenica a kazdu hodinu pribudne 5cm snehu. Auticko beha kazdu 1/2h sem a tam medzi dvoma dedinami. Kolko myta mu zarata SkyToll? a) nic pracuje vo verejnom zaujme b) za kazdu cestu tam alebo spat 1x cenu celeho useku.
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod rado » 11. Jan 2010 14:29

random napísal:2. Majme nakladne auto so snehovou radlicou. je snehova chumelenica a kazdu hodinu pribudne 5cm snehu. Auticko beha kazdu 1/2h sem a tam medzi dvoma dedinami. Kolko myta mu zarata SkyToll? a) nic pracuje vo verejnom zaujme b) za kazdu cestu tam alebo spat 1x cenu celeho useku.


Nie sú takéto autá (t.j. bagre a iné nákladné autá ktoré neslúžia na prevoz tovaru) z povinnosti platiť mýto vyňaté?

Ale v ostatnom súhlasím... arogantný prístup kompetentných je už iba čerešničkou na celej mýtnej fraške.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Odoslaťod random » 11. Jan 2010 16:22

rado ... dobre ale voz z pluhom nie je bager ani traktor ... a ked zme pri prevoze tovaru amaterialu tak v nasypniku ma predsa posypovy material a chodi s nim hore a dole takze platit by mal ;)
ze vraj vybrali za 9 dni 1,7 melka ... fajn ... to je prinajlepsom 190tis. eur denne ... fajn ... tak ze rocne vynosy by mali byt na urovni 70mil. eur .. no a z toho to vyzera na to ze to bude riadne fiasko ... pretoze vseci zainteresovany ze sa zdvyhne prijem o 2 az 2,5x ... no zatial to vyzera tak ze keby sme ostali pri znamkach tak usetrime 26mld.SKK + dodatky. za to sme mohli postavit prinajhorsom 26km dialnic za slovenske premrstene ceny ... seci by sme boli spokojny (aj autodopravcovia) ... cert nam bol dlzen EMO ... :D ... ak by sa niekto chcel obut do toho cisla tak nech sa paci ... za poslednych 9 dni boli dva sviatky a 3 dni pracovneho pokoja ... takze vseho vsudy sme tu mali 4 plnohodnotne dni za ktore sa myto vyberalo ... takze 70melkov je trocha skreslene cislo otazka je o kolko? ... odpoved je ak kazdych 7 dni v roku obsahuje 2 dni pracovneho pokoja (ak neverite tak si to spocitajte) tak sa teoreticky vybralo za 7 dni 1,7 melka ... to je cca 200tisic denne takze za rok to bude niekde na urovni 92melka ... hmm toto by som bral ako strop pretoze sa vyberalo myto 9 dni ale pocital som so 7 takze som to nadhodnotil ... ak si zoberieme ze sa nenabehlo okamzite na myto ale auta sa postupne registrovali tak mozeme s kludom prihodit chybu 5% (ale bude mensia) teda strop by som zobral niekde okolo 95melka .... takze myto vynesie 70-95mil. eur.. je este maly problem s odplatou pre skytol lebo nevieme ci 1,7mil. je uz ocistene alebo v hrubom .... podla mna v hrubom a pri 10% odplate (ale bude mozno vyssia) stat dostane zhryuba 65-80mil eur... ak sa mylim tak to bude len dobre ak nie tak by som to cele EMO otrepal niekmu o hlavu ....
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 16:27

random: predsa nechceš rátať výber za prvé dni: samé štátne sviatky, víkendy, vianoce, nejazdilo sa ... práveže výber je nad plán asi 4,5% :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod rado » 11. Jan 2010 16:28

random napísal:rado ... dobre ale voz z pluhom nie je bager ani traktor ... a ked zme pri prevoze tovaru amaterialu tak v nasypniku ma predsa posypovy material a chodi s nim hore a dole takze platit by mal ;)


No, ja som to písal ako otázku, pretože to neviem teraz nájsť, že či teda pluh spadá do tejto kategórie. :)
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Odoslaťod i15 » 11. Jan 2010 16:31

Zatial by som nerobil ziadne odhady rocneho vyberu myta, treba pockat aspon do konca februara. Ale je iste, ze len splatenie systemu potrva niekolko rokov.

legal napísal:A dalsi zaujimavy blog na temu preco myto zrejme funguje ako funguje: http://drahovsky.blog.sme.sk/c/215872/A ... useky.html


Tu vidno problem, ktory nam vycitali aj pri PPP projektoch. Namiesto toho, aby sme zacali s niecim mensim a jednoduchsim sme to zase zobrali megalomansky (spoplatnene stovky km ciest 1.triedy) s cielom co najviac zarobit, bohuzial pre danovych polpatnikov to zase skoncilo fiaskom.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod rozkvet » 11. Jan 2010 17:50

Dialniciar napísal:rozvket: Keď si si objednal celý džúš, je tvoj problém že ho celý nevypiješ. Daj iný príklad. :)


Je tu ešte niekto, kto nepochopil, čo som napísal ?
Dá sa to aj nakresliť...
rozkvet
diskutujúci
 
Príspevky: 100
Obrázky: 32
Založený: 21. Jan 2008 19:08

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 17:54

Môžeš to kľudne kresliť :) Po cestách I. triedy autá nad 3,5t nebudú na problematických (alebo aj na všetkých) úsekoch zatiaľ platiť, pokým sa tých niečo vyše 800 úsekov nezvýši na nieco vyše 1.050 úsekov. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 11. Jan 2010 17:57

Dialniciar napísal:Môžeš to kľudne kresliť :) Po cestách I. triedy autá nad 3,5t nebudú na problematických (alebo aj na všetkých) úsekoch zatiaľ platiť, pokým sa tých niečo vyše 800 úsekov nezvýši na nieco vyše 1.050 úsekov. :)

To je ale nova info.
http://www.sme.sk/c/5187678/fico-ustupi ... -dane.html
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 17:59

A čo akože, keď je nová ? To akože nemôžu byť kozmetické zmeny ? Boooože, všetci ste tu kamionisti, čo ??? Hlavná vec je, že v desiatkach iných tém sa rozčuľujete, ako jazdia a ja som ten, čo ich bráni. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 11. Jan 2010 18:04

Dialniciar napísal:A čo akože, keď je nová ? To akože nemôžu byť kozmetické zmeny ? Boooože, všetci ste tu kamionisti, čo ??? Hlavná vec je, že v desiatkach iných tém sa rozčuľujete, ako jazdia a ja som ten, čo ich bráni. :)

V pohode, staci povedat, ze menis nazor na pohar dzusu, hoc aj kozmeticky.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 18:05

Na pohár džúsu nie, však si ty nevysvetlil. Tam už splietaš niečo s whiskey. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 11. Jan 2010 18:22

Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Môžeš to kľudne kresliť :) Po cestách I. triedy autá nad 3,5t nebudú na problematických (alebo aj na všetkých) úsekoch zatiaľ platiť, pokým sa tých niečo vyše 800 úsekov nezvýši na nieco vyše 1.050 úsekov. :)

To je ale nova info.
http://www.sme.sk/c/5187678/fico-ustupi ... -dane.html


Vyborne, vypadok na spotrebnej dani je 100 milionov, ktory treba niecim nahradit. Len skoda ze 200 milionov sa vyplytvalo vopred, ked vyhrala najdrahsia ponuka. Pochybujem, ze ten, co dal najlacnejsiu ponuku by to spravil horsie, ako Skytoll. Inac preco este neplatia pokuty za to, ze system nefunguje?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod racto » 11. Jan 2010 18:28

i15 napísal:
Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Môžeš to kľudne kresliť :) Po cestách I. triedy autá nad 3,5t nebudú na problematických (alebo aj na všetkých) úsekoch zatiaľ platiť, pokým sa tých niečo vyše 800 úsekov nezvýši na nieco vyše 1.050 úsekov. :)

To je ale nova info.
http://www.sme.sk/c/5187678/fico-ustupi ... -dane.html


Vyborne, vypadok na spotrebnej dani je 100 milionov, ktory treba niecim nahradit. Len skoda ze 200 milionov sa vyplytvalo vopred, ked vyhrala najdrahsia ponuka. Pochybujem, ze ten, co dal najlacnejsiu ponuku by to spravil horsie, ako Skytoll. Inac preco este neplatia pokuty za to, ze system nefunguje?


Vážny v diskusnej relácií na telo povedal že pokuty nebude dávať pretože nie je začo :)
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Odoslaťod random » 11. Jan 2010 18:33

Dialniciar ... ano chem .. su to prve odhady .. ked sa SkyToll chvali kelo sme zarobili tak i ja mozem teoretizovat kolo prerobime ... a kamiony jazdia sviatok ci piatok ... piatok nakladka v doku v polsku a pondelok vykladka v turecku alebo grecku ... jaky problem? ... 4,5% nad predpokladom je nic .. keby boli 20% to je ine to uz asi nebude iba fluktuacia ... ale aj ja som urobil v prepocte chybu lebo som zabudol ze v tych 9 dnoch boli 2 dni sviatky a 3!dni vikend ... ale to aj tak vysledok bude iba kozmeticky ... ak budeme na urovni 110mil. eur tak mozeme byt radi .. ale stale nevieme ci ide o vynos s balastom SkyTollu ale bo to budu ciste ... no v konecnom dosledku mas pravdu ze to nie je vierohodne a vzhladom na to ze je myto pozastavene tak je to dalsia rana pre myto ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Dialniciar » 11. Jan 2010 18:58

i15: Systém funguje podľa zadaných podmienok, to je viac menej nepokutovateľné, viz racto
random: však teoretizuj, ja ti nebránim, ja len že to nemá zmysel :) pre mňa za mňa vyvešti slovensku takú katastrofu, že tu bude jedna veľká čierna diera a pohltí sa tu celý vesmír :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod random » 11. Jan 2010 19:35

Dialniciar: posledne tyzdne vidim ze sa pustas do flameware na tomto fore... musim ta poprosit aby si s tym prestal ak zastavas svoj nazor je to ok ale ak osocujes ostatnych uzivatelov nie je to ok...

... nie vsetko musi kazdemu davat zmysel .. ludia robia veci ktore nedavaju zmysel ... a i slovo cierna diera je produktom zjavne nezmyselneho snazenia ludi ...

... ja to nevestim ja to hovorim ze myto je kopa hovna ktore tu padlo lebo sa chcel niekto nahrabat ... a zaplatime si to my vsetci danovy poplatnici ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod i15 » 11. Jan 2010 19:38

Dialniciar napísal:i15: Systém funguje podľa zadaných podmienok, to je viac menej nepokutovateľné, viz racto


hej, preto do 30.1. stopli vyberanie myta na cestach 1.triedy, lebo funguje "velmi dobre" :roll:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľničná spoločnosť a mýto

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron