R4 Prešov, severný obchvat

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 29. Mar 2022 11:34

len doplním každý sa musí riadiť zákonmi.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 29. Mar 2022 12:15

mna by zaujimalo kde je ta tvoja dolina...alebo aspon ktory je tvoj kraj. vacsina ludi co sme pise s tym nema problem.

a tiez ma zaujima odkial vies tolko veci a hlavne preco to tu podavas len tak. pisat taketo dlhe prispevky na urovni analyz stoji vela casu a energie. ze to robis len tak zadarmo vo volnom case nemusi byt doveryhodne vysvetlenie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat I. etapa

Odoslaťod metelesku.blesku » 30. Mar 2022 11:44

jarino napísal:Som veľmi zvedavý, či termín 7/2023 stihnú.
Most ponad železnicu, Torysu atď. na to moc nevyzerá. Najmä keď beriem do úvahy, že výstavba prebieha od 7/2019.
https://www.facebook.com/pomoc.na.dialn ... 7747328217

To nemôžeš napísať tak nahlas, lebo ťa tu prešovskí junáci zožerú zaživa.
Aj keď podľa doterajšieho tempa to na 7/2023 naozaj nevyzerá, do 12/2023 by to stihnúť mohli. ...ak teda druhú polovicu mosta nad Torysou budú robiť rýchlejšie, ako teraz tú prvú.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Jarda » 31. Mar 2022 20:50

Kdyby napřed zprovoznili jen půlprofil, tak by kapacitně stačil, než bude hodová i druhá část sev. obchvatu.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 31. Mar 2022 21:31

Síce je na tom ľavý most podstatne lepšie ako pravý, ale obojsmerné otvorenie úseku v polprofile nie je možné. Mosty majú končiť tesne pri portáloch.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 07. Apr 2022 14:15

fakt? A co take neobhajitelne som obhajoval? Ked ti je smiesne pranierovať smeracky system ok
vtipne je akurat to skakanie z extremu do extremu : doteraz sa toho pramalo postavilo kvoli rabovaniu
odteraz kvoli "šetreniu"... A na to sa tie tvoje "argumenty" tak podobaju. Ja som argumentoval
konkretnymi dosledkami - stratou milionov eu fondov. Ak toto podla teba neni argument tak už neviem
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod cPalo » 07. Apr 2022 16:58

Vlados napísal:Síce je na tom ľavý most podstatne lepšie ako pravý, ale obojsmerné otvorenie úseku v polprofile nie je možné. Mosty majú končiť tesne pri portáloch.

Na Slovensku 40tka na D/R nie je nič výnimočné. Uberieme na 30tku, dáme k tomu retarder + pneumatiky ako na formule, aby ich to odrážalo a hneď je to v pohode :D
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod badger-FB » 08. Apr 2022 22:50

Dronový prelet zo stavby R4, severný obchvat Prešova
https://www.youtube.com/watch?v=9YRN7t7H3gU
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 08. Apr 2022 23:05

Vlados napísal:Síce je na tom ľavý most podstatne lepšie ako pravý, ale obojsmerné otvorenie úseku v polprofile nie je možné. Mosty majú končiť tesne pri portáloch.

Tu je to pekne vidno https://youtu.be/9YRN7t7H3gU?t=71
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat I. etapa

Odoslaťod Dendik » 09. Apr 2022 07:10

metelesku.blesku napísal:
jarino napísal:Som veľmi zvedavý, či termín 7/2023 stihnú.
Most ponad železnicu, Torysu atď. na to moc nevyzerá. Najmä keď beriem do úvahy, že výstavba prebieha od 7/2019.
https://www.facebook.com/pomoc.na.dialn ... 7747328217

To nemôžeš napísať tak nahlas, lebo ťa tu prešovskí junáci zožerú zaživa.
Aj keď podľa doterajšieho tempa to na 7/2023 naozaj nevyzerá, do 12/2023 by to stihnúť mohli. ...ak teda druhú polovicu mosta nad Torysou budú robiť rýchlejšie, ako teraz tú prvú.

Ste teplu vodu objavili? Na FB skupine už bolo viac videi že za krasneho pocasia je na stavbe minimalny pocet robotnikov (rozumej do 10)
Ale linky sem davať zbytočne ked niekto ma problem sa prihlasiť do danej skupiny. ale už nastupila medialna odpoved:
https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/vy ... alniciari/
kazdopadne plati že oba druhé mosty budú musieť robiť rychlejsie (pred i za Bikošom) aby stihli už raz posunutý termín
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 11. Apr 2022 11:32

"Už nastúpila aj mediálna odpoveď." :lol:
Vieš o tom, že podľa "mediálnej odpovede" ešte na jar 2021 chceli odovzdávať R2 Mýtna - Lovinobaňa v auguste 2021? Asi toľko k tej tvojej mediálnej odpovedi.

Keby si si pozeral tie stránky rovnako, ako ostatní, tak by si tam čítal okrem "Chlopi dru" aj to, že im to ide krásne, nádherne postupujú, jeden most za druhým budujú ako draci, no zmienky o tom, že im to ide pomaly sú velice raritné, ak vôbec nejaké sú.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod plš » 13. Apr 2022 14:22

VHS sa na severnom obchvate ako vedúcemu konzorcia darí viewtopic.php?f=35&t=26109 . Ťah pred rokmi, keď na OHL ŽS Brno prehodili majoritný podiel na konzorciu /ešte za Širokého/ im sa tiež vydaril...
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Peťo_PO » 13. Apr 2022 15:58

O tej fb skupine si už asi všetci príčetní myslia svoje a chodia tam iba preto, aby si pozreli fotky a radšej nič nečítajú. Tendencie zakrývať si oči pred problémami boli už pri skupine o západnom obchvate (ktorý tiež nakoniec meškal), ale v severnom obchvate je to ešte iná liga. A kto napísal niečo negatívne, už má asi aj tak od Vavreka ban.
Inak ak si dobre pamätám, tak jeden z argumentov pre predĺženie výstavby bol, že zhotoviteľ mal zlý prístup k úseku od južného portálu na západ (najmä k zárezu na začiatku úseku), lebo cesta mala ísť pomedzi bytovky na Sídlisku III. To je ale potom zaujímavé, že najviac mešká most za severným portálom, kde nebol žiadny problém...
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod rexino » 14. Apr 2022 08:44

V marci sa hovorilo aj o čiastočnom otvorení preložky I/68, ale zatiaľ nikde nič. To tempo stavby mosta mi pripomína trochu premostenie pri Malkovskej hôrke, kde sa dlho takmer nič nedialo. Zato pred odovzdaním sa diali pomaly zázraky na počkanie :lol: Snáď cez leto zaberú naplno.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 20. Apr 2022 17:08

metelesku.blesku napísal:"Už nastúpila aj mediálna odpoveď." :lol:
Vieš o tom, že podľa "mediálnej odpovede" ešte na jar 2021 chceli odovzdávať R2 Mýtna - Lovinobaňa v auguste 2021? Asi toľko k tej tvojej mediálnej odpovedi.
Keby si si pozeral tie stránky rovnako, ako ostatní, tak by si tam čítal okrem "Chlopi dru" aj to, že im to ide krásne, nádherne postupujú, jeden most za druhým budujú ako draci, no zmienky o tom, že im to ide pomaly sú velice raritné, ak vôbec nejaké sú.

Moja medialna odpoveď? Už si trochen zaseknutý?
Bavime sa ze na stavbe nie su robotnici na co poukazal Jaro, ja som sem dal konkretny odkaz a napisal že sa uz NDSka obhajuje.
A ty mas prehlad o tom ako casto sledujem "tie stranky" hej? :-) To že je to v takom stave rozostavnosti povazujem za maly zazrak
lebo vyhra Širokeho neveštila nič dobré... A ano chlapi makaju, zasluzia si obdiv..
Na "šecko musíš velice prutko odpísat" jak nejaky puberťák :roll:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod DrX » 29. Apr 2022 15:22

No, uvidime ci budu mat dost penazi aby postavili aspon polprofil...
Doležal: Hrozí, že do súťaže na druhú etapu R4 sa nikto neprihlási
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod svaco » 30. Apr 2022 17:43

Na celom fóre som ešte nestretol človeka, ktorý tak brojil proti nejakému úseku ako ty DrX. Toľko negatívnych reakcií na 3 obchvatové úseky okolo PO to ani nepotrebuje komentár. Zjavne si asi myslíš, že ak nepostavia cesty okolo PO, tak ti postavia Sorošku a R2 až do garáže. Sledujem tu aj kopec ľudí z PO, ale že by takto písali proti úsekom okolo KE to nenájdeš. Ale OK, aspoň si si urobil meno a už ťa aj tak každý berie. Ja som z PO, ale teším s každému úseku okolo KE, ako napr. terajšiemu R2, ktorý tento týždeň poklepali.

Toľko nenávisti a škodoradosti, ako vyššie, to je už na zamyslenie.

Ako hovorí klasik, mal si veľakrát šance Mlčať, ale nevyužil si ich.

Ale poďme k vecnejším témam. Práve som zmeral, ako 1. časť obchvatu skráti/predĺži cestu od križovatky pri pivovare vo VŠ až k MUK D1 Prešov Juh (resp. opačne).
Najkratšia cesta (v km) od MUK po Pivovar je cez mesto a teraz v Sobotu 18:30 mi to háže v googli: 12,7km a 15min (cez MŠ a D1 a tunel Prešov mi dokonca ukazuje o 2 min. kratší čas, pričom cesta je dlhšia o 1,9km)

- opačný smer sú cez mesto tie isté čísla, ale najrýchlejšiu cestu ukazuje opäť cez VŠ - MŠ - MUK PO-Z - MUK PO-Juh a to o minútu menej (tipujem, že v špičkách to bude menej možno aj 5 a viac minút), napriek tomu, že cesta je dlhšia o 2,1km

tu je link na trasu: https://goo.gl/maps/sna57UNhmCxE4xXy7

Podostavbe 1. etapy SO-R4, sa však cesta prakticky vyrovná z najkratšou trasou (premeral som to v mapách a rozdiel je neprospech R4+D1 cca +100m, takže kilometricky to máme takmer rovnako). Čo sa týka času tak to som zvedavý, ale tipujem v špiičkách cca 10 min a viac mimo špičiek okolo 5 min a viac.

Ak teda niekto jazdí zo smeru Sever od VŠ na smer Záborské a ďalej na juh, tak na ceste tam a späť ušetrí denne cca 20 min (v prípadoch nejakej zápchy aj viac) a ročne to môže dať (ak zadefinujeme 220 pracovných dní) potom je to 220 * 20 = zaokrúhlene 73 hodín a to je teda už pekné číslo za rok. za 10 rokov to robí 730 hodín, čo je 30 dní čistého času resp 90 dní po 8 hodín. A to už sa niekde musí ekonomicky ukázať, či už na peňaženke, ušetrenom čase atď.

Moje výpočtuy boli založené na konzervatívnych odhadoch a to 10min v jednom smere, je možné, že to bude aj viac a potom tie čísla vyššie budú ešte dramatickejšie, čo sa týka ušetrenia času hlavne.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 13. Máj 2022 10:25

Tak o dva tyzdne by malo byt uzatvorene predkladanie ponuk na II.et.
Som zvedavý kedze vyhlasenie tak dlho naťahovali či dojde k posunutiu lehoty... :!:
Lebo aj pri najidealnejsom stave nebude sprevadzkovana skor ako 1/2028
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod cepheus » 13. Máj 2022 18:54

osobne som velmi zvedavy na vitaza a v kratkom case by mali ked uz bude uzemko a stavebko vyhlasit sutaz aj na nasledovny usek Kapusany-Lipniky ktory bude taktiez velmi klucovy vramci vystavby R4 a potrebny kedze spaja 2 dolezite smery jednak na Vranov aj na Svidnik ,intenzity su tam sialene uz teraz ,kedze uz su schvalene a v platnosti nove zakony o VO a stavebny tak by to malo veci urychlit snad si s tym svihnu aj s vyhlasenim vitaza na PO II. a aj s vystavbou
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod zakaznik » 16. Máj 2022 11:20

Záleží na tom, čo si predstavuješ pod krátkym časom, keďže zákon, ktorý spomínaš bude účinný od 1.4.2024 :D
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod cepheus » 17. Máj 2022 15:43

Pokiaľ viem tak od 1.4.2022 asi máš zle informácie;) určite nie 2024 to je blud alebo chybný zdroj z ktorého si čerpal
Načo by schvaľovali zákon ktorý by platil až o 2 roky, lool nonsens.. Logika tí nič nehovorí asi
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod esteen » 17. Máj 2022 18:08

Logika asi moc tebe nič nehovorí. Ako môže zákon, ktorý dnes podpísala prezidentka nadobudnúť účinnosť retroaktívne 1.4.2022? WTF Stačí si overiť zdroje a nepísať tu bludy.
Zákon o výstavbe - strana 54 https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Documen ... cID=510780
Zákon o územnom plánovaní - strana 39 https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Documen ... cID=510779
Jedine žeby tvoj predseda urobil chyby v dátumoch.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod cepheus » 18. Máj 2022 01:01

Neviem netvrdim ale 2024 to urco nebude :mrgreen: určite to skrátia
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod MVO » 18. Máj 2022 06:47

To nemyslis vazne...
Najprv si over informacie, ktore pises a potom sa vyjadruj.
Tvoj pocit nie je argument!
MVO
diskutujúci
 
Príspevky: 185
Obrázky: 12
Založený: 20. Jún 2014 13:08

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 18. Máj 2022 06:59

Naivný frosbite... že určite skrátia :lol: :lol: :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.