R4 Prešov, severný obchvat

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R4 Prešov, severný obchvat, II. etapa

Odoslaťod jarino » 18. Máj 2022 08:21

Predkladanie ponúk: 16.6.2022
Možno ani to nebude posledný termín...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 18. Máj 2022 13:31

...a je to tu, ako som pisal pred dvoma tyzdnami...
A ak to posunu este tak trikrat, potom vyhodnocovacky, odvolania, tak vyhlasenie vitaza niekedy na jar buduceho roka!
A dalsia stavebna sezona passe :roll:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Máj 2022 15:32

Aj keby neposunuli to predkladanie ponúk, tak ich samotné vyhodnocovanie bude trvať tak či onak najmenej 9 mesiacov a v tomto roku by sa aj tak ešte nestavalo.

Ani mega turbo ultra prioritu - križovatku D1D4 nevedia vyhodnotiť za menej ako 6 mesiacov. Taký čas ubehol už teraz a o výsledku ani chýru ani slychu.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod nevo83 » 18. Máj 2022 19:42

Dendik napísal:...a je to tu, ako som pisal pred dvoma tyzdnami...
A ak to posunu este tak trikrat, potom vyhodnocovacky, odvolania, tak vyhlasenie vitaza niekedy na jar buduceho roka!
A dalsia stavebna sezona passe :roll:



ooo pan bol optimista :) za najlepsich okolnosti by to podpisali na jesen buduceho roka
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod badger-FB » 18. Máj 2022 23:24

V súvislosti so stavbou severného obchvatu rýchlostnej cesty R4 v Prešove v stredu nastala na trase Veľký Šariš – Prešov obojsmerne zmena organizácie dopravy. Ako informuje prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, do prevádzky bol daný jeden úsek preložky cesty I/68.
viewtopic.php?f=35&t=26168
https://www.facebook.com/KRPZPO/posts/1365184273945917

Ja si to neviem z tých fotiek predstaviť, ale keď to píšu ... a tento nový úsek I/68 tam zostane už aj po dokončení R4?
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod 110mat110 » 19. Máj 2022 05:14

Ano, to je uz novy usek cesty, ktory ostane po spusteni obchvatu. V smere zo Sarisa do Presova: tesne pred Sarisparkom sa zo starej cesty sa zatoci doprava do pola. Stara cesta sla rovno popred saris park a zakruta bola az za nim. Cesta ide len kusok od starej az kym ju nekrizuje o par stovak metrov dalej. V buducnosti pojde nova cesta dalej rovno pod MUK. Aktualne sa v bode krizovania odboci doprava opat na staru cestu. Nova cesta je zatial v polprofile obojsmerne. Do buducna to bude 2+2
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 19. Máj 2022 09:32

Môže sa frfľať na posúvanie termínov koľko chce, NDS to urobila v záujme, aby nebolo podané zbytočné odvolanie na ÚVO.

1) V prvom rade jeden zo záujemcov poslal NDS-ke žiadosť o nápravu (ak by NDS nevyhovela, s veľmi vysokou pravdepodobnosťou by bolo podané odvolanie), aby zvážila výšku odhadovaných nákladov, keďže podľa záujemcu nie je reálna a NDS je zo zákona o VO povinná uviesť aktuálnu výšku PHZ v čase vyhlásenia VO. Zároveň uchádzač napadol časť súťažných podkladov v ktorých NDS uvádza, že ak všetky ponuky budú vyššie ako PHZ, tak VO zruší. Podľa uchádzača týmto konaním NDS odrádzala Záujemcov od účasti v tendri, čím porušila paragrafy zákona o VO.

NDS-ka uvedenej žiadosti čiastočne vyhovela a uvedenú časť podkladov ohľadom zrušenia VO vyhodila.

2) Na to sa ozval záujemca, že takáto úprava súťažných podkladov predstavuje podstatnú zmenu, ktorá pôvodne odrádzala záujemcov o účasť v tendri. V prípade podstatnej zmeny v dokumentoch potrebných na vypracovanie ponuky je Obstarávateľ povinný podľa zákona poskytnúť ďalší naviac čas, aby záujemcovia mohli pripraviť ponuky, t.j. záujemca požiadal o posunutie termínu predkladania ponúk (ak by NDS nevyhovela, podal by s vysokou pravdepodobnosťou odvolanie...)

3) NDS má zle vypracovaný výkaz výmer. Je tam veľmi veľa nedostatkov, ktoré už Záujemcovia identifikovali. NDS tento týždeň oznámila ucházačom, že sa rozhodla pripraviť nový výkaz výmer.

Kým sa pripraví a zverejní..., ešte potrvá.

Takže podľa mňa sa termín predkladania ponúk bude ešte posúvať.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 19. Máj 2022 11:41

Úprimne, neviem prečo NDS pre istotu automaticky neposúva termín predkladania ponúk s každou úpravou súťažných podkladov.
Susedia z ŘSD takto posúvajú termíny na predkladanie ponúk aj 20x s každou úpravou súťažných podkladov po dotazoch uchádzačov, ale potom aspoň majú väčší kľud po otvorení obálok a pri vyhodnotení ponúk. Znamená to u nich to, že síce predkladanie ponúk sa predĺži o 3-6 mesiacov, zato podpis zmluvy/začiatok výstavby fičí do pol roka od otvorenia obálok. Aj keď tiež nemajú bohvieaké dobré výkaz výmery a opravujú ich počas VO, napriek tomu majú priemernú dĺžku VO o rok kratšiu.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 20. Máj 2022 08:07

Jaro diky za vysvetlenie, jasne ze to neposuvaju z rozmaru, akurat som myslel ci tu sutaz (kedze ju tak dlho odsuvali)
predsa neprichystali lepsie ako ostatne a nemusela sa naťahovať lebo mali viac casu na prípravu...
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Máj 2022 08:25

Áno, tá lepšia príprava bol hlavný argument Doležala pri odkladaní spustenia VO. Asi dúfa, že ľudia majú pamäť rybičky Dory.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Pacho » 20. Máj 2022 11:02

Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Máj 2022 11:16

Dal si sem ten istý odkaz, ktorý je aj vo vlákne o Rumunskej A1 :)
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Pacho » 20. Máj 2022 12:18

Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Pacho » 20. Máj 2022 12:18

asi zasa nepodaril ??
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod svaco » 22. Máj 2022 19:05

https://www.openstreetmap.org/direction ... %2C21.2123 asi si myslel toto, akurát, že to stále hádže na strtarú cestu ale tú novú už vidno ako sprevádzkovanú a starú ako vo výstavbe, ale keď si to zazoomujete, malo by to byť lepšie

aktuálne je problém ako sa dostať k Šariš parku pri ceste od SB, neviem, či to už medzitým nejako nevyriešili, ale ešte včera to vyriešené nebolo.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 10. Jún 2022 08:56

jarino napísal:Takže podľa mňa sa termín predkladania ponúk bude ešte posúvať.

Ako som predikoval, nový termín predkladania ponúk je 1.8.2022.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 15. Júl 2022 12:21

ďalšie vysvetľovačky... mame polku mesiaca, takze asi sa to zase bude posúvať :roll:
Boh daj by som sa mýlil :D
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 15. Júl 2022 16:23

Je to v tých vysvetľovačkách aj napísané, že termín posúvajú na 5.9.2022.
Vo vestníku sa to objaví asi začiatkom budúceho týždňa.
Inak toto posledné vysvetlenie vyzeralo ako vysvetlenie pre niekoho s referenciami z krajín mimo EU. Tak snáď to nebudú zas nejakí Kazaši, alebo Číňania, aby sme nedopadli ako v Poľsku, odkiaľ ich museli hnať svinským krokom.

A záverom:
Radšej vysvetľovať ponuku a nechať uchádzačom dosť času na jej prípravu, ako sa potom ešte dlhšie naťahovať s kvantom zbytočných námietok voči súťažným podmienkam. Aj keď jedno kolo námietok sa už vedie.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod cepheus » 15. Júl 2022 22:29

my sme cely stat posunuty tu sa vsetko posuva ale niekomu by uz mali gebule posunut, nie terminy.. ..ja im taku posuniem jednu ze sa im gebule budu tocit este sto rokov..hajzlici neschopaci..kde su tie nove upravy vyhlasok a zakony o VO? doparoma tak plati to abo nie? nemoze sa tu do nekonecna vsetko vzdy len posuvat ako sa komu zachce.. to co sme za neschopacka prehnita krajina.. to kde sme? ulambatar suvix! panejane odkukavajme od susedov ked sme tak bohapuste nekonecne neschopni idioti ked nevieme nomalne na urovni menezovat vsetky VO, tendre a pod ...a btw za kazde odvolavanie a namietky (vid minulost napr neslavne "preslaveny oberidiot slavik" a im podobni) u nas by som po novom zaviedol take mastne sankcie a pokuty ze by si to nikto uz viac nedovoloval! a vsetko vyrubane za pokuty by slo v prospech statu
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 20. Júl 2022 09:36

metelesku.blesku napísal:Úprimne, neviem prečo NDS pre istotu automaticky neposúva termín predkladania ponúk s každou úpravou súťažných podkladov.
Susedia z ŘSD takto posúvajú termíny na predkladanie ponúk aj 20x s každou úpravou súťažných podkladov po dotazoch uchádzačov, ale potom aspoň majú väčší kľud po otvorení obálok a pri vyhodnotení ponúk. Znamená to u nich to, že síce predkladanie ponúk sa predĺži o 3-6 mesiacov, zato podpis zmluvy/začiatok výstavby fičí do pol roka od otvorenia obálok. Aj keď tiež nemajú bohvieaké dobré výkaz výmery a opravujú ich počas VO, napriek tomu majú priemernú dĺžku VO o rok kratšiu.


ahoj, nevieš ako to majú napr. v poľsku, alebo Madarsku?
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Júl 2022 10:44

Naozaj neviem ako v HU. Bližšie sledujem iba ČR. Poľsko len "by očko". No poľské tendre, kde sa objavili číňania boli skoro všetky problémové. Posledný taký som vnímal tender na S1 Milovka - Pribeda (obchvat Uhorskej Hôrky), kde sa to tiež naťahovalo až cez súdy skoro 3 roky.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 20. Júl 2022 12:41

Maďarsko asi nikto nesleduje. Jazyková bariéra...
Poľsko je nám bližšie.

V súčasnosti sa tendre GDDKIA dajú sledovať na tejto stránke:
https://gddkia.eb2b.com.pl/open-auctions.html
Napríklad v hornom paneli do okienka "Názov" dáš "S19" a vidíš zoznam tendrov ktoré obsahujú v názve "S19". Je tam časové obmedzenie asi od roku 2019, t.j. staršie tendre tam asi nie sú.

Čiže napríklad S19 Rzeszów Południe - Babica:
https://gddkia.eb2b.com.pl/open-preview ... ok-10-3-km
Vyhlásenie VO: 3.10.2019
Otváranie ponúk: 4.2.2020 (normálne zverejnia zoznam ponúk a nerobia z toho štátne tajomstvo...)
Oznámenie výsledku súťaže: 15.5.2020
Podpis Zmluvy: 31.7.2020
A to je tender, kde bolo vylučovanie ponúk... Podpis bol s treťou najnižšou ponukou.
Pekne vidno, že aj v Poľsku sa hojne využíva inštitút vysvetlenia. Akurát vidím rozdiel, že v GDDKIA tie vysvetlenia chrlia...

Alebo S19 Dukla - Barwinek
20.12.2021 - vyhlásenie VO
23.2.2022 - otváranie ponúk

Porovnajme si to s R2 obchvatom Košíc:
20.12.2018 - vyhlásenie VO
23.8.2019 - otváranie ponúk
7.6.2021 - vyhodnotenie ponúk
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 20. Júl 2022 13:03

Máme tu ďalšiu žiadosť o nápravu, ktorej NDS vyhovela čiastočne.
Možno bude podaná ďalšia námietka na ÚVO.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Júl 2022 13:51

jarino napísal:Pekne vidno, že aj v Poľsku sa hojne využíva inštitút vysvetlenia. Akurát vidím rozdiel, že v GDDKIA tie vysvetlenia chrlia...

Zrejme pochopili, na čo slúži elektronická komunikácia a neposielajú si papierové listy z 18 dňovou odbernou lehotou na prevzatie pošty a aj na odpoveď dajú možno 3 dni a nie celú večnosť.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 21. Júl 2022 12:45

Video NDS zo stavby:
https://youtu.be/RIcaJ7U8b50
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.