R3 Oravský Podzámok – Horná Lehota

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod mirkobb » 15. Feb 2007 15:51

Madari uz tento rok chcu zacat rozsirovat 2-ku po Vac na 2x2,projektuju Vac-Sahy,Poliaci na jesen zacnu budovat S 7-ku od Lubiena po Rabku tiez v parametroch 2x2, pripravuju rekonstrukciu 7-micky od Rabky po Chyzne zatial na polprofil,ale s vyhladom na expresnu S 7.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Honda » 15. Feb 2007 16:01

mirkobb napísal:Madari uz tento rok chcu zacat rozsirovat 2-ku po Vac na 2x2,projektuju Vac-Sahy,Poliaci na jesen zacnu budovat S 7-ku od Lubiena po Rabku tiez v parametroch 2x2, pripravuju rekonstrukciu 7-micky od Rabky po Chyzne zatial na polprofil,ale s vyhladom na expresnu S 7.


To je všetko možné ale stratégia SR je stavať na severo-južných prepojeniach pol profily až kým sa nedostavia západ-východ D1 a R1 na prepojenie BB a NR na D1. A to bude trvať v prípade D1 už bez problémov do r. 2015. A dovtedy sa budú stavať polprofily na ostatných RC a plne pochybujem, že všetky budú a hneď sa začne s ich dostavbou na plný profil. Buď realista, trošku a to ja som optimista, pretože napr. R2 sa plánuje celá dokončiť až v r. 2045. Ovela menej nákladná než R3 bude D3 (s napojením na D1 je to sever-juh jako sa patrí) a R4, kde 1/3 trasy už prakticky stojí.

Cielom pri R3 bolo stanoviť presnú trasu a má sa postaviť na pol profil, neskor dobudovať. A dneska napr. na južnej vetve sa okrem Krupiny nič iné nepripravuje a nič sa nestavia.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod mirkobb » 15. Feb 2007 16:10

Ak to Poliaci potiahnu po hranicu v Trstenej,tak im uz bude zbytocne vnucovat vyhodnost D 3-ky(ta bude potrebna pre smer od sumestia Katovice a spol.), no a co sa tyka R 3-ky,tak na tuto trasu poskytne peniaze EIB,tak pochybujem,ze SK ich bude moct presunut inde(D 1,R 1),tak preco by to SK tiez nevyuzila??
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Honda » 15. Feb 2007 16:13

mirkobb napísal:Ak to Poliaci potiahnu po hranicu v Trstenej,tak im uz bude zbytocne vnucovat vyhodnost D 3-ky(ta bude potrebna pre smer od sumestia Katovice a spol.), no a co sa tyka R 3-ky,tak na tuto trasu poskytne peniaze EIB,tak pochybujem,ze SK ich bude moct presunut inde(D 1,R 1),tak preco by to SK tiez nevyuzila??


Ano správne "ak" .. ibaže až si si nevšimol, tak oni aktívne stavajú od našej D3 .. trošku si pozri kdo jako stavia. Jediný kdo ale v tomto regióne stavia sú ČR a Maďarsko .. nepozerajú na nikoho a stavajú si dialnice svojím tempom, potom sme my a potom Polsko ale Poliaci stavajú aj na ČR aj na Slovensko pretože výhoda SR je tá že po D1 sa dá dostať do Viedne. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod aquila » 15. Feb 2007 16:26

mirkobb napísal:Ak to Poliaci potiahnu po hranicu v Trstenej,tak im uz bude zbytocne vnucovat vyhodnost D 3-ky(ta bude potrebna pre smer od sumestia Katovice a spol.), no a co sa tyka R 3-ky,tak na tuto trasu poskytne peniaze EIB,tak pochybujem,ze SK ich bude moct presunut inde(D 1,R 1),tak preco by to SK tiez nevyuzila??


poliaci stavaju aj S69 aj S7 budu stavat ... my D3 potrebujeme kvoli toku nielen z polska ale hlavne z CR a medzi kia a hyuindai ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mirkobb » 15. Feb 2007 16:28

Neboj,vsimam si aj S 69-ku,velmi dobre! Ale asi ty si nevsimas tu S 7-ku!?
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 26. Feb 2007 15:45

aquila napísal:poliaci stavaju aj S69 aj S7 budu stavat ... my D3 potrebujeme kvoli toku nielen z polska ale hlavne z CR a medzi kia a hyuindai ...


D3 - PR+ČR
R4 - KE, MR, PR

R3 - tlak by mal byť na severnej vetve, ale realita je taká a bude taká, že budú 1/2 profily na D3 pri hraniciach, na R3 a R4 na severných vetvách a potom sa dostavia, čo bude najviac "horieť" a kde bude vzájomná dohoda.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 26. Feb 2007 16:06

Madari uz tento rok chcu zacat rozsirovat 2-ku po Vac na 2x2,projektuju Vac-Sahy,Poliaci na jesen zacnu budovat S 7-ku od Lubiena po Rabku tiez v parametroch 2x2, pripravuju rekonstrukciu 7-micky od Rabky po Chyzne zatial na polprofil,ale s vyhladom na expresnu S 7.


pre tranzit s-j bude mat mozno vacsi vyznam ako Vac-Sahy vychodna M0.

naspat k teme : Oravsky Podzamok mal byt povodne odovzdany koncom oktobra 2007. na stranke NDS ale v tohtorocnom plane nie je.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 26. Feb 2007 16:08

devil napísal:naspat k teme : Oravsky Podzamok mal byt povodne odovzdany koncom oktobra 2007. na stranke NDS ale v tohtorocnom plane nie je.


Bude to v r. 2008-2009.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 01. Mar 2007 00:56

Na http://www.highways.sk/ pribudki aktualizovane fotky, mozno to tu niekde uz niekto spomnul, no ja som ich nasiel az dnes, tak ak to uz niekde je, tak to zmazte.
Dost ma sklamala sirka tej cesty popod ten podjazd a v zarezoch, zda sa mi, ze tam uz nie je ziadna rezerva na buduce rozsirenie na plny profil! Napr. obr. 60
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod devil » 01. Mar 2007 07:55

Dost ma sklamala sirka tej cesty popod ten podjazd a v zarezoch, zda sa mi, ze tam uz nie je ziadna rezerva na buduce rozsirenie na plny profil! Napr. obr. 60


http://www.highways.sk/express/img/OrPo ... amok60.jpg

a podla mna tam predsa len je rezerva.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod mirkobb » 01. Mar 2007 08:45

Citácia:
Dost ma sklamala sirka tej cesty popod ten podjazd a v zarezoch, zda sa mi, ze tam uz nie je ziadna rezerva na buduce rozsirenie na plny profil! Napr. obr. 60

http://www.highways.sk/express/img/OrPo ... amok60.jpg
a podla mna tam predsa len je rezerva.


Tak to uvidime, ked tam bude polozena ta cesta, ale opticky to uz teraz vyzera "LTT"(len tak-tak), no uvidime..?! Inak aj sklon toho nadjazdu na konci vlavo(a teda vyskova svetlost pod nim) bude o "chlp"..
Na tychto dalsich fotkach to je aj na porovnanie(v meritku) s tymi nakladnymi autami, tak posudte sami, kolko je tam este miesta pre druhy dvojpruh..?
http://www.highways.sk/express/img/OrPo ... amok54.jpg
http://www.highways.sk/express/img/OrPo ... amok61.jpg
http://www.highways.sk/express/img/OrPo ... amok59.jpg
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2007 12:00

R3 sa dostavia do r. 2010, celá severná vetva možno do r. 2015, potom bude priorita stredná a južná vetva a potom dostavanie plného profilu. To sa stane snáď niekedy okolo r. 2040. Celkovo sa plánuje postaviť 1/2 profil na D3, R3 severná vetva a R4 severná vetva a dostavia sa ten úsek, ktorý bude najviac potrebný z dopravného hľadiska.

Miesta na rozšírenie je dosť na fotkách, ktoré tu sú ukázané, stavebných zásahov pri dostavbe na plný profil bude minimum.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 01. Mar 2007 13:05

Myslim, ze ked sa dobudovanie zvysneho 1/2 profilu planuje urobit v horizonte 20-40 rokov, tak sa neoplati teraz cesta nejak extra pripravovat na rozsirenie. Navyse R3 bude odlahcena po dostavani D3, takze rozsirenie ozaj nebude v blizkej dobe nutne. :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2007 13:10

Andrej napísal:Myslim, ze ked sa dobudovanie zvysneho 1/2 profilu planuje urobit v horizonte 20-40 rokov, tak sa neoplati teraz cesta nejak extra pripravovat na rozsirenie. Navyse R3 bude odlahcena po dostavani D3, takze rozsirenie ozaj nebude v blizkej dobe nutne. :)


Úprimne: čakal som, kto toto presne napíše, lebo ja by som bol zase označený za neviem akého človeka ako v inej téme ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 01. Mar 2007 13:46

Andrej Napísal:
Myslim, ze ked sa dobudovanie zvysneho 1/2 profilu planuje urobit v horizonte 20-40 rokov, tak sa neoplati teraz cesta nejak extra pripravovat na rozsirenie. Navyse R3 bude odlahcena po dostavani D3, takze rozsirenie ozaj nebude v blizkej dobe nutne.


No tak s tym odlahcenim to nebude az take "zhave", no a ako som uz napisal na tejto stranke 15. 2.(vid prispevok predtym), mozno sa prostrednictvom EU" zatlaci"(Poliaci a Madari) na skorsie dokoncenie R 3-ky na plny profil, skor ako bude hotova na plny profil D 3..? V planovani EU sa teraz menia priority(ja viem, aj SK ma svoje), ale je celkom mozne, ze sa podriadime nakoniec tym europskym("za penize v Praze dům"), nuz uvidime..?
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod fh » 01. Mar 2007 14:03

[quote="Andrej":xxvchej2]Myslim, ze ked sa dobudovanie zvysneho 1/2 profilu planuje urobit v horizonte 20-40 rokov, tak sa neoplati teraz cesta nejak extra pripravovat na rozsirenie. Navyse R3 bude odlahcena po dostavani D3, takze rozsirenie ozaj nebude v blizkej dobe nutne. :)[/quote:xxvchej2]

Trefne vystihnuté. Väčšiemu využitiu trasy D3 bránia len zlé parametre terajšej cesty na Skalité.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2007 14:28

mirkobb napísal:No tak s tym odlahcenim to nebude az take "zhave", no a ako som uz napisal na tejto stranke 15. 2.(vid prispevok predtym), mozno sa prostrednictvom EU" zatlaci"(Poliaci a Madari) na skorsie dokoncenie R 3-ky na plny profil, skor ako bude hotova na plny profil D 3..? V planovani EU sa teraz menia priority(ja viem, aj SK ma svoje), ale je celkom mozne, ze sa podriadime nakoniec tym europskym("za penize v Praze dům"), nuz uvidime..?


Priority sa meniť môžu, ale fakty nepustia: R4 ako celok má vyšší význam než R3 a D3 je úplne nad nimi, nakoľko je to hlavný koridor ... na toto idú peniaze automaticky.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 01. Mar 2007 14:53

Myslim, ze ked sa dobudovanie zvysneho 1/2 profilu planuje urobit v horizonte 20-40 rokov, tak sa neoplati teraz cesta nejak extra pripravovat na rozsirenie. Navyse R3 bude odlahcena po dostavani D3, takze rozsirenie ozaj nebude v blizkej dobe nutne.


nezmysel. ten usek sa robi tak aby sa dal rozsirit na R22,5m. a je to tak spravne.

najblizsie ku Skalitemu je prechod v Svrcinovci, pre tranzit je obhadzka cez Svrcinovec oproti Skalitemu zanedbatelny. ta tisicka kamionov co chodi cez Trstenu nema ziadny dovod presuvat sa na iny prechod. boli staznosti ked pre kamiony zatvorili Tatransku Javorinu, pre ne je uz aj Trstena odklon na zapad.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod mirkobb » 01. Mar 2007 15:39

Devil napisal: najblizsie ku Skalitemu je prechod v Svrcinovci, pre tranzit je obhadzka cez Svrcinovec oproti Skalitemu zanedbatelny. ta tisicka kamionov co chodi cez Trstenu nema ziadny dovod presuvat sa na iny prechod. boli staznosti ked pre kamiony zatvorili Tatransku Javorinu, pre ne je uz aj Trstena odklon na zapad.


Úprimne: čakal som, kto toto presne napíše, ...
Tuto formulaciu som si zase ja "vypozical" od Dialniciara(z predchadzajuceho prispevku), aby som vystihol ako dobre Devil pomenoval ten stav.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Andrej » 01. Mar 2007 16:31

devil napísal:
Myslim, ze ked sa dobudovanie zvysneho 1/2 profilu planuje urobit v horizonte 20-40 rokov, tak sa neoplati teraz cesta nejak extra pripravovat na rozsirenie. Navyse R3 bude odlahcena po dostavani D3, takze rozsirenie ozaj nebude v blizkej dobe nutne.


nezmysel. ten usek sa robi tak aby sa dal rozsirit na R22,5m. a je to tak spravne.

Naschval som tam napisal to slovo "extra", aby to bolo chapane ako nie uplnu predpripravu na plny profil, ako napr. na D1 pri Janovciach. Navyse, reagoval som na vyssie uvedene prispevky, kde padol taky nazor, ze sa tu vobec nemysli na buduce rozsirenie. :wink:

devil napísal:najblizsie ku Skalitemu je prechod v Svrcinovci, pre tranzit je obhadzka cez Svrcinovec oproti Skalitemu zanedbatelny. ta tisicka kamionov co chodi cez Trstenu nema ziadny dovod presuvat sa na iny prechod. boli staznosti ked pre kamiony zatvorili Tatransku Javorinu, pre ne je uz aj Trstena odklon na zapad.

Ak bude R3 trasovana cez MT, bude o dovod viac ist do Polska cez Skalite. Vyznam severnej vetvy R3 ale vobec nezanedbavam, ale nebude tu taky narast dopravy, ako na inych koridoroch.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2007 00:01

mirkobb napísal:
Devil napisal: najblizsie ku Skalitemu je prechod v Svrcinovci, pre tranzit je obhadzka cez Svrcinovec oproti Skalitemu zanedbatelny. ta tisicka kamionov co chodi cez Trstenu nema ziadny dovod presuvat sa na iny prechod. boli staznosti ked pre kamiony zatvorili Tatransku Javorinu, pre ne je uz aj Trstena odklon na zapad.


Úprimne: čakal som, kto toto presne napíše, ...
Tuto formulaciu som si zase ja "vypozical" od Dialniciara(z predchadzajuceho prispevku), aby som vystihol ako dobre Devil pomenoval ten stav.


cernobb,

požičiavaj si niečo, čo budeš vedieť aj okomentovať. Ja si viem obhájiť každé jedno slovo a každú jednu myšlienku. :twisted:

Mimochodom - devil, boli sťažnosti ... predstav si, že ja som o tom nakoniec rozhodoval a viac sťažností bolo z poľskej strany, ale zase bolo viac zo slovenskej z R3, ... ale ŽP nás nepustí: Tatry - koniec kamiónom. A nemôžu nás nejaké kamióny slovenské alebo poľské alebo iné zaujímať - ŽP je na 1. mieste a v rámci priorít je na 1. mieste dnes severná vetva R3. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 04. Mar 2007 10:28

mirkobb Napísal:
Úprimne: čakal som, kto toto presne napíše, ...
Tuto formulaciu som si zase ja "vypozical" od Dialniciara(z predchadzajuceho prispevku), aby som vystihol ako dobre Devil pomenoval ten stav.

Dialniciar odpovedal:
cernobb,
požičiavaj si niečo, čo budeš vedieť aj okomentovať. Ja si viem obhájiť každé jedno slovo a každú jednu myšlienku.



Nie som cernobb, nepouzivam dalsi nick, ako mnohi na tomto fore, trebars aj preto, aby sa tak "navonok prezentovali", ze danu myslienku zdielaju viaceri.. (Teba sa to samozrejme netyka) cernobb je celkom ina osoba, moze sa k tomu vyjadrit.

Nepotrebujem si nic vypoziciavat, mam dostatocnu slovnu zasobu, aby som to napisal po svojom a zaroven aj obhajil! Slovo "vypozical" bolo myslene pejorativne, nie doslovne, aby som tym vyjadril(nejak podobne ako si to napisal Ty), ze suhlasim s Devilovym prispevkom. Nabuduce to dam do uvodzoviek ako teraz. Taktiez kludne som sa nemusel odvolavat na Tvoju formulaciu a napisat to cisto po svojom, co uz v buducnosti ani neurobim!
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 12:58

mirkobb napísal:
mirkobb Napísal:
Úprimne: čakal som, kto toto presne napíše, ...
Tuto formulaciu som si zase ja "vypozical" od Dialniciara(z predchadzajuceho prispevku), aby som vystihol ako dobre Devil pomenoval ten stav.

Dialniciar odpovedal:
cernobb,
požičiavaj si niečo, čo budeš vedieť aj okomentovať. Ja si viem obhájiť každé jedno slovo a každú jednu myšlienku.



Nie som cernobb, nepouzivam dalsi nick, ako mnohi na tomto fore, trebars aj preto, aby sa tak "navonok prezentovali", ze danu myslienku zdielaju viaceri.. (Teba sa to samozrejme netyka) cernobb je celkom ina osoba, moze sa k tomu vyjadrit.

Nepotrebujem si nic vypoziciavat, mam dostatocnu slovnu zasobu, aby som to napisal po svojom a zaroven aj obhajil! Slovo "vypozical" bolo myslene pejorativne, nie doslovne, aby som tym vyjadril(nejak podobne ako si to napisal Ty), ze suhlasim s Devilovym prispevkom. Nabuduce to dam do uvodzoviek ako teraz. Taktiez kludne som sa nemusel odvolavat na Tvoju formulaciu a napisat to cisto po svojom, co uz v buducnosti ani neurobim!


Nech sa páči. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 13:52

Dialniciar napísal:
mirkobb napísal:
mirkobb Napísal:
Úprimne: čakal som, kto toto presne napíše, ...
Tuto formulaciu som si zase ja "vypozical" od Dialniciara(z predchadzajuceho prispevku), aby som vystihol ako dobre Devil pomenoval ten stav.

Dialniciar odpovedal:
cernobb,
požičiavaj si niečo, čo budeš vedieť aj okomentovať. Ja si viem obhájiť každé jedno slovo a každú jednu myšlienku.



Nie som cernobb, nepouzivam dalsi nick, ako mnohi na tomto fore, trebars aj preto, aby sa tak "navonok prezentovali", ze danu myslienku zdielaju viaceri.. (Teba sa to samozrejme netyka) cernobb je celkom ina osoba, moze sa k tomu vyjadrit.

Nepotrebujem si nic vypoziciavat, mam dostatocnu slovnu zasobu, aby som to napisal po svojom a zaroven aj obhajil! Slovo "vypozical" bolo myslene pejorativne, nie doslovne, aby som tym vyjadril(nejak podobne ako si to napisal Ty), ze suhlasim s Devilovym prispevkom. Nabuduce to dam do uvodzoviek ako teraz. Taktiez kludne som sa nemusel odvolavat na Tvoju formulaciu a napisat to cisto po svojom, co uz v buducnosti ani neurobim!


Nech sa páči. :wink:


Ospravedlňujem sa, že som si pomýlil nicky, ale obsah to nijako nemení.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.