R3 - stredná časť (Donovaly)

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Aký variant R3 je najvhodnejší pri zohľadnení všetkých aspektov?

A2 - cez Malý Šturec
29
30%
B - cez Kremnicu
15
15%
D1 - cez Donovaly ( Moštenecká a Hiade?ská dolina)
35
36%
F - imaginárny variant :)
18
19%
 
Celkový počet hlasov : 97

Odoslaťod Jurislav » 03. Jún 2007 18:14

OK. Inak cez ZA by nešiel asi nikto :wink:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod expwy » 03. Jún 2007 18:16

Jurislav napísal:OK. Inak cez ZA by nešiel asi nikto :wink:

Kto má na výber tak nie, ale kto nemá, tak tadiaľ musí.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Jurislav » 03. Jún 2007 18:18

Teda ja som myslel konkretne na LM-ZC. Tam je ZA totalny blud.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Milos » 04. Jún 2007 21:39

mirkobb napísal:Ad Milos: Za aku cenu..??!



MirkoBB, stačí si dôsledne prezrieť, kadiaľ tá trasa k vrcholovému tunelu povedie (myslím teraz najmä oblasť hrebeňa medzi Moštenickou a Hiadeľskou dolinou) a rozmeniť si to na drobné.. Nie som ochranár, ale takýto návrh.. čo je moc, to je moc, veď to je úplne choré! A Johhan už medzitým upresnil, že toto nemôže byť R, tiež sa mi to nejako nezdalo. A na variant, že to bude cesta prvej triedy, som svoj názor tiež vyslovil.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod sezbrzni » 05. Jún 2007 18:21

ked si trochu vychodnejsie od LM, hod si to cez Certovicu, minuly rok som tam kazdy tyzden chodil (v piatok) a bola to lahodka. :)
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod kaviarista » 05. Jún 2007 18:40

sezbrzni napísal:ked si trochu vychodnejsie od LM, hod si to cez Certovicu, minuly rok som tam kazdy tyzden chodil (v piatok) a bola to lahodka. :)


ano, ked mu ma byt jedno, ze pojde dlhsie , len nech si zajazdi co najviac po serpentinach, tak Certovica je dobra.
Aj ked su na Slovensku ovela vychytenejsie trasy, co sa tyka pozitku z jazdy. Napriklad v okoli Kokavy nad Rimavicou musi zaplesat kazde jedno srdce sofera s motoristickou dusou.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 05. Jún 2007 18:44

Bolo by nacase prestat vymyslat hlupe a komplikovane riesenia. Variant F zabije vsetky muchy jednou ranou, je najjednoduchsi a najefektivnejsi. Alternativa k tomu existuje uz iba blba a blbsia.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Jurislav » 13. Jún 2007 19:39

Kto vlastne prisiel s variantom F? Mne sa zda taky blby :?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 13. Jún 2007 19:49

Alebo to je F ako Feroslav :D :P
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Milos » 13. Jún 2007 20:37

Jurislav napísal:Alebo to je F ako Feroslav :D :P



Odpoveď si si dal sám :wink: Ten variant by možno ani nebol zlý, ale akurát tak na preložku cesty 1. triedy v profile 1+1 pruh. Cesta cez Donovaly sa však rozširuje a to zatiaľ stačí
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod fh » 14. Jún 2007 05:39

Takzvaný variant F je len blaf. Nereálny a a bez významu. Nerieši nič, má vyzerať ako skratka, ale takých sa dá pravítkovou metódou narobiť x.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Milos » 15. Jún 2007 00:35

fh napísal:Takzvaný variant F je len blaf. Nereálny a a bez významu. Nerieši nič, má vyzerať ako skratka, ale takých sa dá pravítkovou metódou narobiť x.


No.. v tomto konkrétnom prípade by som Feroslava z "pravítkovej" metódy až tak neobviňoval. Ale je pravda, ze ako preložka cesty 1. triedy v profile 1+1 jazdný pruh by to bol luxus vzhľadom k nákladom na jeho výstavbu oproti dnešným úpravám na 1/59. A rvať tam niečo širšie sa mi vzhľadom k prírodnému prostrediu zdá krajne nerozumné.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod kaviarista » 17. Jún 2007 15:28

fh napísal:Takzvaný variant F je len blaf. Nereálny a a bez významu. Nerieši nič, má vyzerať ako skratka, ale takých sa dá pravítkovou metódou narobiť x.


Pravitkova metoda straca svoj vyznam len vtedy, ak nepravitkova metoda prinesie nejake ine vyhody. V pripade Donovalov nepravitkova metoda neprinasa absolutne ziadny celospolocensky osoh. Osoh by priniesla akurat jednemu takmer bezvyznamnemu okresnemu mestu. Sabotaz variantu F je politicka zalezitost ludi s krvavymi ocami (zvacsa zo Ziliny) ako pomsta za vznik krajskeho sidla v BB v casoch burliveho socializmu.
Bohuzial je to ubohe, ale technokraticky pristup sa v tejto veci uplne ignoruje a vplyv ziskavaju zakomlexovani loklapatriotnici.

Su ludia, ktori tu tvrdia, ze variant F existoval davno predtym, ako s nim prisiel Feroslav a ze dokonca existuju o nom aj vedecke studie. Akurat, ze je to take doveryhodne, ako ked ja vyhlasim, ze som vcera videl UFO.

FH,
nechcem od teba x takychto podobnych skratiek. Skus mi nacrtnut co len jednu jedinu, aby si zase nekecal len do vetra
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod devil » 17. Jún 2007 20:10

Sabotaz variantu F je politicka zalezitost ludi s krvavymi ocami (zvacsa zo Ziliny) ako pomsta za vznik krajskeho sidla v BB v casoch burliveho socializmu.


presne tak, komunisti zvolili velmi nestastny a zly sposob - 3 kraje, 2 by bolo prilis malo ale zase centralizacia nedovolila respektovat prirodzene regiony. BA a KE nepotrebovali komunistov aby si mohli hovorit "mesto" boli nim uz pred nimy. BB bola "idealna" kvoli SNP, akceptovatelna kvoli centralnej polohe. ZA by bolo este horsie riesenie kvoli polohe a nehovoriac o inklinovani ku krajnej pravici.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 17. Jún 2007 20:29

no netreba tu zase splietat nejake extra velke teorie o sprisahani proti BB :)

osobne si myslim, ze ked uz chceli komanci nejake mesto v strede vybrat, mal to byt zvolen ... ktory je skutocne prirodzenou krizovatkou ... a rozdelenie krajov na zapad, stred, vychod nikdy nebol nejako prirodzeny .. co si budeme nahovarat...

terajsi system tiez nie je idealny ... ale je lepsi
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod fh » 18. Jún 2007 07:33

kaviarista napísal:
fh napísal:Takzvaný variant F je len blaf. Nereálny a a bez významu. Nerieši nič, má vyzerať ako skratka, ale takých sa dá pravítkovou metódou narobiť x.


Pravitkova metoda straca svoj vyznam len vtedy, ak nepravitkova metoda prinesie nejake ine vyhody. V pripade Donovalov nepravitkova metoda neprinasa absolutne ziadny celospolocensky osoh. Osoh by priniesla akurat jednemu takmer bezvyznamnemu okresnemu mestu. Sabotaz variantu F je politicka zalezitost ludi s krvavymi ocami (zvacsa zo Ziliny) ako pomsta za vznik krajskeho sidla v BB v casoch burliveho socializmu.
Bohuzial je to ubohe, ale technokraticky pristup sa v tejto veci uplne ignoruje a vplyv ziskavaju zakomlexovani loklapatriotnici.

Su ludia, ktori tu tvrdia, ze variant F existoval davno predtym, ako s nim prisiel Feroslav a ze dokonca existuju o nom aj vedecke studie. Akurat, ze je to take doveryhodne, ako ked ja vyhlasim, ze som vcera videl UFO.

FH,
nechcem od teba x takychto podobnych skratiek. Skus mi nacrtnut co len jednu jedinu, aby si zase nekecal len do vetra


Kaviarista, reaguješ precitlivelo. Ja ti tu tu žiadne ďaľšie skratky kresliť nebudem, od toho máte chlapci feroslava, ktorého tu tak radi citujete a opičíte sa po ňom. Mne len nedá, že Košičan je tak citlivý na Donovaly, ale o vlastnom meste a ciest čo sa ho týkajú nepíše. :D Nehraj sa tu na svetoobčana a to, že nadávaš na Žilinu a "zakomplexovaných lokálpatriotov", ktorí nestavajú tú vašu potrhlú variantu F, svedčí o mnohom.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Čumil » 18. Jún 2007 07:50

aquila napísal:ked uz chceli komanci nejake mesto v strede vybrat, mal to byt zvolen ...


Šípim flamewar Bryndziari-Pažravčania :-)
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod mirkobb » 18. Jún 2007 08:20

čumil: Šípim flamewar Bryndziari-Pažravčania


Nedockas sa tych "šípov".. :wink: :lol:

Ad fh: :lol: :lol: :D
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod aquila » 18. Jún 2007 09:45

2 cumil: ja nemam vztah ani k jednemu mestu :) mne to je lauter putno, len BB bola umelo vybudovana. ale o jej neschopnosti je tu extra thread :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 18. Jún 2007 10:20

ZA nebola umelo vybudovana za komunistov :?:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod fh » 18. Jún 2007 10:35

devil napísal:ZA nebola umelo vybudovana za komunistov :?:


Hm, a čo tak Uhorská priemyselná výstava v Žiline za C a K monarchie,, ktorá bola odpoveďou na rýchly priemyselný rozvoj mesta, ktorý pokračoval aj za prvej republiky?

Košice neboli umelo vybudované za komunistov? A Bratislava?

Rozdiel je ten, že v BB boli úrady a dávali sa tam nové a nové, čo pokračovalo aj za Mečiara. To bol umelý rozvoj.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod aquila » 18. Jún 2007 10:36

devil, vobec nie a sam to dobre vies :) sam dobre vies, ze ZA je prirozdeny uzol uz vyse storocia. je to sice zhoda nahod, ale to je asi vsetko :) pretinaju sa tam dva dolezite zeleznicne koridori ...

co sa pretina v BB ? nic :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod kaviarista » 18. Jún 2007 10:39

fh napísal:
kaviarista napísal:
fh napísal:Takzvaný variant F je len blaf. Nereálny a a bez významu. Nerieši nič, má vyzerať ako skratka, ale takých sa dá pravítkovou metódou narobiť x.


Pravitkova metoda straca svoj vyznam len vtedy, ak nepravitkova metoda prinesie nejake ine vyhody. V pripade Donovalov nepravitkova metoda neprinasa absolutne ziadny celospolocensky osoh. Osoh by priniesla akurat jednemu takmer bezvyznamnemu okresnemu mestu. Sabotaz variantu F je politicka zalezitost ludi s krvavymi ocami (zvacsa zo Ziliny) ako pomsta za vznik krajskeho sidla v BB v casoch burliveho socializmu.
Bohuzial je to ubohe, ale technokraticky pristup sa v tejto veci uplne ignoruje a vplyv ziskavaju zakomlexovani loklapatriotnici.

Su ludia, ktori tu tvrdia, ze variant F existoval davno predtym, ako s nim prisiel Feroslav a ze dokonca existuju o nom aj vedecke studie. Akurat, ze je to take doveryhodne, ako ked ja vyhlasim, ze som vcera videl UFO.

FH,
nechcem od teba x takychto podobnych skratiek. Skus mi nacrtnut co len jednu jedinu, aby si zase nekecal len do vetra


Kaviarista, reaguješ precitlivelo. Ja ti tu tu žiadne ďaľšie skratky kresliť nebudem, od toho máte chlapci feroslava, ktorého tu tak radi citujete a opičíte sa po ňom. Mne len nedá, že Košičan je tak citlivý na Donovaly, ale o vlastnom meste a ciest čo sa ho týkajú nepíše. :D Nehraj sa tu na svetoobčana a to, že nadávaš na Žilinu a "zakomplexovaných lokálpatriotov", ktorí nestavajú tú vašu potrhlú variantu F, svedčí o mnohom.


len to sa potom tazko argumentuje, ked ta clovek vyzve na konkretne priklady a nedokazes ich uviest. vyhlasujes o variante F, ze je potrhly bez toho, aby si to zdovodnil. kludne si to mozes mysliet aj bez argumentov, ja si tiez o mnohych veciach myslim svoje len na zaklade pocitov bez toho, aby som to vedel rozumne odovodnit. ale dolezite je si to priznat a neskryvat sa za nejake pseudoarguemnty.

Ja ako Kosican cestujem uplne vsade po celom Slovensku, velmi casto aj cez Skalite (napr. aj minuly tyzden). Takze mne osobne je uplne jedno, kde sa stavia, ja vyuzijem vsetky nove stavby. Ale tu ide o principy spravodlivosti a nie o mna.
V Kosiciach momentalne ziadny vypukly dopravny problem nie je, tak preco by som mal nasilu presadzovat vystavbu, ktora nehori?

Na Donovaloch su urcite vacsie dopravne problemy ako pod Strecnom. Pod Strecnom je problem len pri dopr. nehode, inak sa tu da v pohode prejst 60 km/h aj v piatok popoludni. Ked vymaknes plny kamion na Soroske alebo na Donovaloch v beznej dennej premavke, tak je problem zakazdym.
Mne neprekaza ani tak preplnena cesta s plynulou premavkou, ale ovela viac hoc aj prazdna cesta, ale bez moznosti predbiehania a terigania sa 10 km/h
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod mel » 18. Jún 2007 11:13

kaviarista,

ja sice variant F nepovazujem za potrhly, ale zaroven si treba uvedomit, ze to nie je tak, ze na R3 sa kasle ... riesi sa to, padaju navrhy ako trasovat a bude sa stavat ... bohvie kedy ale bude.

R3 poriesi Donovaly si uz by sla sprava abo zlava alebo aj rovno cez variant F .... preto podla mna nie je variant F taky horuci, lebo existuju aj ine, ktore situaciu riesia viac menej podobne.

A nesuhlasim, ze pod Strecnom je mensi problem ako na Donovaloch ... nechcem to tu opat otvarat, ze D1 je priorita a neda sa z nej cuvnut ale je to tak, ze ked bude D1 po Zilinu tak vela dopravy v smere BA-PP napriklad prejde z Donoval na D1. Cize Strecno bude horiet skor ako Donovaly. Tak sme si to zacali budovat, tak si to aj musime "vyzrat" a pokracovat ... Donovaly su jednoznacne alternativa ZA pri ceste BA-PP(PO atd), ale ako alternativa zostanu a pridu na rad neskor...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod devil » 18. Jún 2007 11:20

fh, priemysel bez obyvatelstva nemoze existovat. co sa tyka BB - ta bolo vzdy uradnicke mesto stredosk banskej oblasti od hlbokeho stredoveku. ZA a vsetko po Polsko patrilo pod TN, ZV/BB boli centrami zup. pocet obyvatelov co som si pozistoval bol v medzivojnovom obdobi velmi podobny v pripade BB aj ZA - nieco cez 10.000 obyvatelov. uzol-neuzol, fakty nepustia. dolezitejsim uzlom boli skor Vrutky. budem len rad ked niekto da link na presne cisla, ale velke rozdiely tam sotva niekto preukaze. uz ked si sem dal BA tak ta mala v tom case okolo 100.000 a KE viac nez 50.000. cize tam bol slusny zaklad uz pred 100 rokmi, nielen velke dediny.

umelo vybudovany bol predovsetkym povazsky zbrojarsky priemysel - najskor v sluzbach nacistickeho nemecka potom bolsevikov a ich export do lybie a pod...po roku 1989 nikto nemohol cakat ze to bude ficat dalej.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.