R3 - stredná časť (Donovaly)

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Aký variant R3 je najvhodnejší pri zohľadnení všetkých aspektov?

A2 - cez Malý Šturec
29
30%
B - cez Kremnicu
15
15%
D1 - cez Donovaly ( Moštenecká a Hiade?ská dolina)
35
36%
F - imaginárny variant :)
18
19%
 
Celkový počet hlasov : 97

Odoslaťod Milos » 22. Mar 2007 00:20

aquila napísal:2 milos: ja mal zase presne take iste skusenosti ako wazari. ale mas recht v tom, ze na juhu toho ani moc neni. taktiez ze chopok - lukova byva niekedy dost problem, ci uz kvoli tomu sfukanemu,zladovatelemu snehu, alebo aj relativne castym hmlam, ked je od lukovej dole krasne slnecno a nad lukov je hmla. zopar krat som sa takto ofajal, ked som isiel az na chopok, na lukovej krasne jasno, na chopku hmla .. krasna inverzia :) a mas recht, ze to zist mi nerobilo zrovna radost :)

2 cernobb: lyzovat lyzujem :) na sk som pobehal toho docela dost. od lubonianskych kupelov, cez vysoke tatry, ziar, rohace/zapadne tatry, jasnu, donovaly, racu az po javorinu :) mozno sa aj ine arealy medzicasom zlepsili, ale na jasnej sa mi vzdy pacilo mnozstvo zjazdoviek roznych stupnov. v podstate pre kazdeho. od rodinnej (aj ked neviem preco ju tak volaju, lebo to neni zrovna trat pre rodinu), cez lukovu az klasicke vajicko ...


Keď sme už takto totálne off-topic, ešte doplním, že okrem nového prepojenia severnej a južnej strany Chopku dvomi menšími vlekmi Doppelmayer vedúcich k "Rotunde" je po dlhých predlhých rokoch opäť v prevádzke vlek Tatrapoma Zadné Dereše na južnej strane, ktorý vedie pod Dereše do výšky 1980 m, prevýšenie okolo 600m, mal by to byť najdlhší lyž. vlek na Slovensku
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod magnus » 22. Mar 2007 08:56

Aj vleky a lanovky patria k doprave, mozno by tu mohla byt nejaka sekcia venovana aj tomu....
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 11:35

magnus napísal:Aj vleky a lanovky patria k doprave, mozno by tu mohla byt nejaka sekcia venovana aj tomu....


Nech sa páči:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2599

:P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod cernobb » 01. Apr 2007 21:52

vie mi niekto povedat ci R3 pojde na BB alebo nezmyselne cez kremnicu? Myslim, zeby to uz malo byt rozhodnute o konecnom smerovani R3ky.
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Dialniciar » 02. Apr 2007 20:10

cernobb napísal:vie mi niekto povedat ci R3 pojde na BB alebo nezmyselne cez kremnicu? Myslim, zeby to uz malo byt rozhodnute o konecnom smerovani R3ky.


A čo takto: pôjde R3 nezmyselne na BB, vie niekto :?: (osobne preferujem BB-MT pre R3), ale sa mi nepáči označenie, že niečo je nezmyselné a čosi iné nie, pretože tam bývam. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod johhan » 03. Apr 2007 10:21

cernobb napísal:vie mi niekto povedat ci R3 pojde na BB alebo nezmyselne cez kremnicu? Myslim, zeby to uz malo byt rozhodnute o konecnom smerovani R3ky.


Zatial je platná a potvrdená terajšia trasa R3 s alternatívnym vedením cez BB
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod cernobb » 07. Apr 2007 07:57

Dialniciar napísal:
cernobb napísal:vie mi niekto povedat ci R3 pojde na BB alebo nezmyselne cez kremnicu? Myslim, zeby to uz malo byt rozhodnute o konecnom smerovani R3ky.


A čo takto: pôjde R3 nezmyselne na BB, vie niekto :?: (osobne preferujem BB-MT pre R3), ale sa mi nepáči označenie, že niečo je nezmyselné a čosi iné nie, pretože tam bývam. :idea:


tak sorry to som nevedel. :oops: Ale vedenie R3 ma ovela vecsi vyznam na BB ako na kremnicu, ci je to uz historicky vyznam, pokrytia vacsieho poctu obyvatelov, ekologia atd.
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Dialniciar » 07. Apr 2007 12:03

cernobb napísal:
Dialniciar napísal:
cernobb napísal:vie mi niekto povedat ci R3 pojde na BB alebo nezmyselne cez kremnicu? Myslim, zeby to uz malo byt rozhodnute o konecnom smerovani R3ky.


A čo takto: pôjde R3 nezmyselne na BB, vie niekto :?: (osobne preferujem BB-MT pre R3), ale sa mi nepáči označenie, že niečo je nezmyselné a čosi iné nie, pretože tam bývam. :idea:


tak sorry to som nevedel. :oops: Ale vedenie R3 ma ovela vecsi vyznam na BB ako na kremnicu, ci je to uz historicky vyznam, pokrytia vacsieho poctu obyvatelov, ekologia atd.


Ekológia len v prípade vedenia BB-MT, nie BB-RK. Samotná Kremnica, ktorá je zničená banskou ťažbou, tak tam by som sa moc ekológiou neoháňal.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod cernobb » 08. Apr 2007 00:45

Dialniciar napísal:Ekológia len v prípade vedenia BB-MT, nie BB-RK. Samotná Kremnica, ktorá je zničená banskou ťažbou, tak tam by som sa moc ekológiou neoháňal.


Tu ekologiu som myslel tak ze ked ti prejde viac 6.5tis aut cez CHKO a 3.5tis cez kremnicu. je to rozdiel nemyslis? preto ma cesta cez BB vacsi vyznam ako cez kremnicu. Taktiez bystrica ma omnoho vacsi potencial ekonomickeho rozvoja ako kremnica. Takze ten pocet aut bude narastat(no v oblasti kremnice narastat urcite nebude) A este taka vec aj keby sa zrovna postavila dialnica cez kremnicu a neda sa zakaz pre kamiony na donovaly vzdy budu kamiony chodit cez donovaly. komu by sa uz len chcelo chodit obklukou. A podla vyjadreni mnohych kamionistov nikto im tu obchadzku ani nezaplati. Viem co mi na toto odpovies. pozri toto nie su moje slova. takto sa mnohokrat vyjadrili v spravach kamionisti ked cakali pri ruzomberku pod donovalmi v kolone.
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod sergej » 08. Apr 2007 09:07

cernobb napísal:A podla vyjadreni mnohych kamionistov nikto im tu obchadzku ani nezaplati.

Kamionisti su vacsinou plateni za pocet najazdenych km/mesiac a podľa toho, ci dorucia zakazku nacas. Takze tvrdit toto:

cernobb napísal:A este taka vec aj keby sa zrovna postavila dialnica cez kremnicu a neda sa zakaz pre kamiony na donovaly vzdy budu kamiony chodit cez donovaly. komu by sa uz len chcelo chodit obklukou.

je pekna blbost...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 08. Apr 2007 12:40

cernobb napísal:Tu ekologiu som myslel tak ze ked ti prejde viac 6.5tis aut cez CHKO a 3.5tis cez kremnicu. je to rozdiel nemyslis? preto ma cesta cez BB vacsi vyznam ako cez kremnicu. Taktiez bystrica ma omnoho vacsi potencial ekonomickeho rozvoja ako kremnica. Takze ten pocet aut bude narastat(no v oblasti kremnice narastat urcite nebude) A este taka vec aj keby sa zrovna postavila dialnica cez kremnicu a neda sa zakaz pre kamiony na donovaly vzdy budu kamiony chodit cez donovaly. komu by sa uz len chcelo chodit obklukou. A podla vyjadreni mnohych kamionistov nikto im tu obchadzku ani nezaplati. Viem co mi na toto odpovies. pozri toto nie su moje slova. takto sa mnohokrat vyjadrili v spravach kamionisti ked cakali pri ruzomberku pod donovalmi v kolone.


Ak sa postaví trasa R3 MT-TR alebo BB-MT, tak trasu BB-RK budú kamióny využívať v oveľa menšej miere. A ja nepotrebujem vyjadrenia kamionistov, ktorí práve cez Donovaly ignorujú zákaz prejazdu v zime, prípadne jazdia na letných pneumatikách bez reťazí.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod cernobb » 09. Apr 2007 00:18

Sergej napísal:
cernobb napísal:A podla vyjadreni mnohych kamionistov nikto im tu obchadzku ani nezaplati.

Kamionisti su vacsinou plateni za pocet najazdenych km/mesiac a podľa toho, ci dorucia zakazku nacas. Takze tvrdit toto:

cernobb napísal:A este taka vec aj keby sa zrovna postavila dialnica cez kremnicu a neda sa zakaz pre kamiony na donovaly vzdy budu kamiony chodit cez donovaly. komu by sa uz len chcelo chodit obklukou.

je pekna blbost...


pokojne to moze byt blbost ako som napisal ja som si to nevymyslel. mne moze byt jedno kadial pojdu.
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod cernobb » 09. Apr 2007 00:22

btw zabudol som dodat. kamos ma spedicnu firmu. On plati svojim kamionistom za najkratsiu cestu. Napr. ak je najkratsia trasa cez donovaly tak mu neda peniaze nato aby si spravil obchadzku. ale zas to neplati ak je rozdiel medzi rovnou cestou a serpentinovou cestou 10km tak je jasne ze ich posle to rovnou cestou. ale toto sa netyka trasy MT-kremnica.
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod rastislav5 » 20. Apr 2007 08:10

Podla Vazneho sa trasa R3 cez Turiec menit nebude. Priprava vystavby useku R3 - obchvat Hornej Stubne - je vo finalnej podobe a vystavba sa zacne zaciatkom buduceho roka.

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=6906
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Odoslaťod johhan » 20. Apr 2007 13:55

rastislav5 napísal:Podla Vazneho sa trasa R3 cez Turiec menit nebude. Priprava vystavby useku R3 - obchvat Hornej Stubne - je vo finalnej podobe a vystavba sa zacne zaciatkom buduceho roka.


Ano trasa cez Turiec je istá - ešte nie je 100% doriešené či na BB - Kremnicu či Handlovú
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Jurislav » 13. Máj 2007 18:42

A vysvetlí mi niekto, prečo Banská Bystrica tak bojuje o to, aby R3 viedla tadiaľ? Čo je na tom tak super, že im popri meste budú prechádzať desiatky kamiónov denne?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod devil » 13. Máj 2007 21:26

pre to iste ako kazde ine mesto. kamiony su aj budu. bude ich len viac nie menej. akiste sa ich pocet zvysi po postaveni cesty zaroven ak cesta nie je neznamena to ze ich kamiony zmiznu. samozrejme pre BB je najdolezitejsí smer na juh(o)-vychod a zapad, podstatne mensia je premavka na sever, a priority aj tak vyzeraju. je vsak stale vacsia ako pri Kremnici. inac Jurislav, co by si povedal keby toto iste niekto povedal v pripade MI a tranzitu na UA ?

R3 (E77) by nemala obchadzat BB a tiez by nemala viest v peazi s E58 ZH-ZV. mne sa celkom pozdava aj ten stredoslovensky okruh co tu bol prezentovany. s tym ze by sa kratkym usekom prepojila R2 a R3 ráztocno-sklene by sa dal usetrit ovela dlhsi usek R2 raztocno-ZH (mat obe by bol zbytocny luxus). peaz by bola E572 a E77 co su aj vyhladovo neporovnatelne skromnejsie intenzity ako E58_E77. zaroven obchadzka pre tranzit S-J by bol akceptovatelny tak aj pre BB. s tym ze by nemali vykazovat kamiony z donovalov, kvoli tym co idu do RK a LM (nepredpokladam ze ich je vela). ostatnym iducim npr. na DK resp. Polsko nejaka 20-25 km obchadzka urcite nevadi. tym padom by sa mohla usetrit prelozka na donovaloch. dorobili by sa skor dalsie pomocne pruhy.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 13. Máj 2007 22:00

v tomto mi je az divne ako suhlasim s devilom ;) snad, ze by som pripojil obchvat ZH, ale polprofil ... a to co je nakreslene na tej mapke by docela slo, hlavne ked pojde R3 od ZV na juh ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Jurislav » 14. Máj 2007 13:05

Devil: Ja len ze BB uz RC ma, a to tym podstatnym smerom, a D1 KE-UA bude jedinym dialnicnym spojenim s MI, SO aj UA.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 14. Máj 2007 13:16

Tymto vsak nechcem povedat, ze nesuhlasim s vystavbou R3 cez BB.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 14. Máj 2007 14:08

Chyba mi edit...mozete to spojit do jedneho prispevku.
V pripade D1 do MI ide o jedine spojenie s UA, a teda tranzit pojde jedine tadial, neda sa nikde odklonit. Netreba porovnavat tieto dva pripady. Tam treba min. RC. Stredna cast R3 ma za ulohu (podla mna) spojit E571 s E50. Osobne by som nechcel mat dialnicu vedla domu. No ale vsak to nie je moja starost, majte si jednu cestu do BB s milion oznaceniami a zistite, ze je to na hovno.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 18. Máj 2007 16:39

Pretoze: ak pojde cez BB, budu cez R1 chodit aj ti, co idu ZV-RK (ZV-MT), ale ked sa to postavi cez ZH, budu obidve RC rovnomerne zatazene.
Najlepsia je aj tak R0 (stredoslovensky okruh), to je jasne.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 19. Máj 2007 08:11

Andrej v inej téme napísal:Donovaly budu mat ale pravdepodobne vylucenu kamionovu dopravu.
Prečo to nie je už teraz?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Andrej » 19. Máj 2007 08:32

Jurislav napísal:
Andrej v inej téme napísal:Donovaly budu mat ale pravdepodobne vylucenu kamionovu dopravu.
Prečo to nie je už teraz?

Lebo zatial nemaju dostatocnu nahradnu trasu. Ked bude hotova R3 (je jedno, akym variantom, hoci aj cez Donovaly), stara cesta cez Donovaly sa moze uzavriet pre kamiony
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Jurislav » 19. Máj 2007 09:29

Andrej napísal:
Jurislav napísal:
Andrej v inej téme napísal:Donovaly budu mat ale pravdepodobne vylucenu kamionovu dopravu.
Prečo to nie je už teraz?

Lebo zatial nemaju dostatocnu nahradnu trasu. Ked bude hotova R3 (je jedno, akym variantom, hoci aj cez Donovaly), stara cesta cez Donovaly sa moze uzavriet pre kamiony
Aha, takže RC cez Donovaly bude bez obmedzenia, ale stará cesta bude uzavretá :?:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.