R3 Hubová (diaľnica D1) – Dolný Kubín

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod anonymDK » 30. Okt 2009 18:44

sergej napísal:
anonymDK napísal:Keď sa tunel Branisko a neviem koľko ciest ostatných mohlo postaviť viacnásobne drahšie ako sa predpokladalo

Mozes uviest zoznam tychto ciest spolu s nasobkami predrazenia? Kedze uvadzas "viacnasobne drahsie ako sa predpokladalo", staci uviest kazdy usek, ktoreho celkovy stavebny naklad bol predrazeny viac ako jednonasobne. Dakujem.

anonymDK napísal:Budem sa opakovať ale prečo ľudia z NDS dávali návrh hlasovania o zelenej trase keď je taká nevýhodná a nedá sa postaviť?

Kto tu povedal, ze sa to neda postavit? Naprojektovat a postavit sa da naozaj vsetko...

anonymDK napísal:podľa mňa peniaze nehrajú ani takú veľkú rolu.

Na Slovensku je planovanych cca 900 km rychlostnych ciest, postavenych je cca 200 km. Rocne ideme platit 700 mil. € na splatky PPP, co je viac cely rocny rozpocet MDPT na vystavbu dialnic. Hadaj, ake useky z tych 700 zvysnych km sa budu stavat?

Prid sem aj o takych 10 rokov, porozpravame sa o doprave v DK a o tom, co s tym ;)

Ja som z DK a bývam na Brezovci a nikdy by som nechcel aby moj vyhlad z okna bol na cestu a na auta ktoré po nej chodia.
anonymDK
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 29. Okt 2009 18:28

Odoslaťod milosD » 30. Okt 2009 20:18

inkriminovana bytovka je od sucasnej cesty cca 50m, to nevadilo...?
http://www.novinyorava.sk/image.php?p_i ... c_id=13285
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 201
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

R3

Odoslaťod null » 30. Okt 2009 22:46

Ja som z Maleho Bysterca, zaujmovu oblast mam ale aj na Janoskovej ulici a aj v zahradkarskej osade (tej nepostihnutej). Nechcel by som aby cesta isla 50m od panelaku, ale zelena varianta mozno viac ako 50m od rodinnych domov nepojde. Znici cele udolie Maleho Bysterca, v tej uzkej doline sa ten hluk bude krasne niest. Znici aj oblast medzi Malym Bystercom a Benovou Lehotou (pod Trninami), kde by podla mna mohla vyrast nova mestska cast, chatova oblast alebo hocico ine. Je to krasna oblast s vyhladom na Kubinsku Holu, Trniny aj Malu Fatru. Kubin uz nikde inde rast nemoze (este Knazia), vsade su kopce. Podla mna ani jeden z variantov nie je dobry. Absolutne nechapem spodok R3 na Orave. Uz ten Svosov je somarina. Nikto zo smeru BB nepojde do Kubina cez Svosov. Zo smeru LM (dialnica ci nedialnica) to v Likavke tiez vacsina zatoci doprava. Zo smeru ZA (po dialnici) len ten, koho tam navedie navigacia (neviem ako je rieseny exit v Kralovanoch). Kubin by vzhladom na teren uplne obisiel, staci exit na nejakom mieste z ktoreho na Kubin vidno. Rychlostna cesta nema co vchadzat do intravilanu, ked budu mat po co, ludia z tej R3 zidu. Inak za rozdiel ceny tych 2 variantov sa da postavit asi 50 takych panelakov.
null
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 30. Okt 2009 21:49

Odoslaťod Andrej » 30. Okt 2009 22:56

anonymDK napísal:Ja som z DK a bývam na Brezovci a nikdy by som nechcel aby moj vyhlad z okna bol na cestu a na auta ktoré po nej chodia.

A teraz ti nevadi vyhlad na podobnu cestu? A k tomu je to teraz este skomplikovane, ze pretina a rozdeluje cele mesto.

null, ak sa bude stavat zeleny variant, naozaj nikto nepojde po R, ani v smere od MT ani od RK. V pripade cerveneho variantu si naopak myslim, ze väcsina vozidiel prejde nan. Trasovanie cez Svosov je prave kompromisom medzi trasami od MT a od RK.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod rado » 30. Okt 2009 23:08

Andrej napísal:null, ak sa bude stavat zeleny variant, naozaj nikto nepojde po R, ani v smere od MT ani od RK.

Presne to som chcel povedať, ak bude stáť zelený variant, žiadny hluk sa šíriť nebude - nikto tadiaľ nepôjde. :D

Ako obyvateľovi Veľkého Bysterca mi môže byť naozaj jedno či bude stáť zelený alebo červený - obidva uvidím z okna, keďže mám pekný panoramatický výhľad na celé mesto. :) Červený uvidím síce z diaľky, ale prakticky v celej dĺžke a lepšie než 2/3 obyvateľov Brezovca.

Zároveň obidva budú odo mňa ďalej ako súčasná cesta, a za predpokladu dobrého odhlučnenia budú moje noci (ak R3 v DK vôbec dožijem) kľudnejšie aj pri zelenom variante. To by ale musel stiahnuť premávku z tej súčasnej cesty. Naozaj sa bojím, že ak by stál, bol by len drahým nevyužitým vrtochom.

Ako spomenul null, tým že cesta je vedená v kopcoch, tak ten hluk sa bohužiaľ bude (aj pri protihlukových stenách) odrážať od svahov ale s tým už asi nič nespravíme.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: R3

Odoslaťod stanog » 31. Okt 2009 10:32

null napísal: Inak za rozdiel ceny tych 2 variantov sa da postavit asi 50 takych panelakov.


Nechapem preco po vzore Drutarovskeho kauzy nikto nenavrhol taketo riesenie - vystavbu noveho domu opodiaľ a zburanie tej bytovky resp. jej ine vyuzitie alebo verzia nove byty pre tych ktori sa rozhodnu dom opustiť. A bolo by po probléme a rádovo lacnejšie než rozdiel variantov. Ale tak to u nás chodí. Radšej zaplatíme 3 mld za komplet inú trasu ako 3 mil za nový byt dotknutému občanovi. Nehovoriac o tom že rozhodujúce slovo má záhon s kapustou a podobné kapustné hlavy.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod anonymDK » 31. Okt 2009 10:39

Andrej napísal:
anonymDK napísal:Ja som z DK a bývam na Brezovci a nikdy by som nechcel aby moj vyhlad z okna bol na cestu a na auta ktoré po nej chodia.

A teraz ti nevadi vyhlad na podobnu cestu? A k tomu je to teraz este skomplikovane, ze pretina a rozdeluje cele mesto.

null, ak sa bude stavat zeleny variant, naozaj nikto nepojde po R, ani v smere od MT ani od RK. V pripade cerveneho variantu si naopak myslim, ze väcsina vozidiel prejde nan. Trasovanie cez Svosov je prave kompromisom medzi trasami od MT a od RK.

Nie nevadí a vôbec to nepociťujem lebo bývam na opačnej strane sídliska ako asi Ty myslís.A ako písal kolega z Malého Bysterca to isté je je predsa ja na Brezovci keď nám tu postavia cestu tak fakt už budeme ako v Petržalke žiadna zeleň.
anonymDK
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 29. Okt 2009 18:28

Re: R3

Odoslaťod anonymDK » 31. Okt 2009 10:45

stanog napísal:
null napísal: Inak za rozdiel ceny tych 2 variantov sa da postavit asi 50 takych panelakov.


Nechapem preco po vzore Drutarovskeho kauzy nikto nenavrhol taketo riesenie - vystavbu noveho domu opodiaľ a zburanie tej bytovky resp. jej ine vyuzitie alebo verzia nove byty pre tych ktori sa rozhodnu dom opustiť. A bolo by po probléme a rádovo lacnejšie než rozdiel variantov. Ale tak to u nás chodí. Radšej zaplatíme 3 mld za komplet inú trasu ako 3 mil za nový byt dotknutému občanovi. Nehovoriac o tom že rozhodujúce slovo má záhon s kapustou a podobné kapustné hlavy.

Ti kapustné hlavy sú určite ľudia z NDS lebo tam nič nerobia a nevedia tam navrhnúť ani žiadnu normálu cestu ktorá by ľuďom neprekážala.No na čo sú tam
anonymDK
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 29. Okt 2009 18:28

Odoslaťod rastislav5 » 31. Okt 2009 12:19

Z dostupnych mapovych podkladov som porovnal dlzky jednotlivych tras (z Kralovian, Ruzomberka) do Kubina (resp. Velicnej) starymi cestami a s vyuzitim Svosovskej "skratky".

MUK Kralovany - MUK Velicna (starou I/70-kou): 15 km

MUK Kralovany - MUK Hubova (novou D1-kou): 7 km
MUK Hubova - MUK Velicna (novu R3-kou): 14 km
Spolu 21 km

Vysledok: predlzenie o 40%, z toho 4.3 km tunelov (Rojkov, Havran)



MUK Likavka - MUK Dolny Kubin Sever (starou I/59-kou): 18 km

MUK Likavka - MUK Hubova (novou D1-kou): 7 km
MUK Hubova - MUK Dolny Kubin Sever (novou R3-kou): 23 km
Spolu 30 km

Vysledok: predlzenie o 67%, z toho 2 km tunelov (Cebrad)

Pisem to sem, aby sme si uvedomili, co kubinski poslanci schvalili. Ak bude R3 budovana len ako 2 pruhova (co najmenej 10 rokov inak nebude), tak bude len exkluzivne drahou cestou pre Svosovcanov a Hubovcanov, lebo prinasa len maly narast komfortu (v tuneloch dokonca diskomfort), je vsak podstatne dlhsia ako stare trasy pre vodicov prichadzajucich od Kralovian alebo Ruzomberka
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Odoslaťod Lionheart » 02. Nov 2009 14:35

Výstavba rýchlostnej cesty R3 sa predraží
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=96806#96806
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Odoslaťod Andrej » 02. Nov 2009 14:57

Toto hovori za vsetko:
"Ja som bola zásadne proti červenej variante, pretože ja v záhradkárskej osade na Brezovci mám postavenú chalúpku, ktorú postavil môj otec."


Namiesto toho, aby poskodenym vyplatili hoc aj dvojnasobnu sumu ceny nehnutelnosti alebo postavili novu chatku, postavia o 2,7 mld. Sk drahsi variant... :roll: :roll: :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod pohodak » 02. Nov 2009 16:06

no ved toto, vcera som skoro padol z gauca ked som pocul tu miestnu tetulu toto rozpravat :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod rado » 02. Nov 2009 21:17

Andrej napísal:...postavia o 2,7 mld. Sk drahsi variant... :roll: :roll: :roll:


Pozor - až o 3,7 mld. Sk drahší...
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Odoslaťod anonymDK » 03. Nov 2009 12:04

rado napísal:
Andrej napísal:...postavia o 2,7 mld. Sk drahsi variant... :roll: :roll: :roll:


Pozor - až o 3,7 mld. Sk drahší...

Na tendroch na rôznych ministerstvách sme stratili oveľa viac ako je 3,7 mld.sk. Na to sa ľudia vôbec nepozerajú. Tam treba upriamiť svoju pozornosť ako nás okráda naša vláda a nie tu hýkať kvôli 3-4 mld, keď tam to je v oveľa väčšom množstve. A pochybujem, že by vláda za tie pozemky dala aspoň priatelné peniaze.
anonymDK
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 29. Okt 2009 18:28

Odoslaťod Andrej » 03. Nov 2009 12:40

To mi pride ako
"ked sa ini hospodaria zle, mozme aj my" ;)

Za pozemky dostane kazdy trhovu cenu. V pripade, ze niekomu zburaju chatku, moze ziadat nahradu, ako Drutarovsky.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod pohodak » 03. Nov 2009 13:04

anonymDK napísal: Na tendroch na rôznych ministerstvách sme stratili oveľa viac ako je 3,7 mld.sk. Na to sa ľudia vôbec nepozerajú.


na to sa ludia praveze pozeraju, ale ked ide o tebe blizke zaujmy, plytvanie uz zrazu nevadi...aby 1 bytovka nemala RC 50m od domu vyhodime 150mio EUR naviac fakt uzasne :roll:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Lionheart » 03. Nov 2009 13:11

150m? ved to ani nie je tak blizko ... ked si zoberiem ze v BA je od D1 Mierova-Senecka zastavba mozno iba 20m (odhadom) tak to je nic .... navyse sa tam aj postavili novostavby a predavali na neskutocne premrstenu cenu :-)
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Odoslaťod anonymDK » 03. Nov 2009 13:26

Andrej napísal:To mi pride ako
"ked sa ini hospodaria zle, mozme aj my" ;)

Za pozemky dostane kazdy trhovu cenu. V pripade, ze niekomu zburaju chatku, moze ziadat nahradu, ako Drutarovsky.
:D :D :D tak toto si teda zabil este nikdy si asi nemal dočinenia s vykupovaním pozemkov od śtatu. Môže snívať o trhovej cene
anonymDK
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 29. Okt 2009 18:28

Odoslaťod anonymDK » 03. Nov 2009 13:30

pohodak napísal:
anonymDK napísal: Na tendroch na rôznych ministerstvách sme stratili oveľa viac ako je 3,7 mld.sk. Na to sa ľudia vôbec nepozerajú.


na to sa ludia praveze pozeraju, ale ked ide o tebe blizke zaujmy, plytvanie uz zrazu nevadi...aby 1 bytovka nemala RC 50m od domu vyhodime 150mio EUR naviac fakt uzasne :roll:

No prieskumy verejnej mienky to nedokazujú, že by sa ľudia na to pozerali. :wink:
anonymDK
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 29. Okt 2009 18:28

Odoslaťod stanog » 03. Nov 2009 13:38

anonymDK napísal:
Andrej napísal:To mi pride ako
"ked sa ini hospodaria zle, mozme aj my" ;)

Za pozemky dostane kazdy trhovu cenu. V pripade, ze niekomu zburaju chatku, moze ziadat nahradu, ako Drutarovsky.
:D :D :D tak toto si teda zabil este nikdy si asi nemal dočinenia s vykupovaním pozemkov od śtatu. Môže snívať o trhovej cene


Pozemky sa budú vykupovať pri oboch variantoch, sú rôzne metódy ako si vydobiť trhovú cenu, takže v pozemkoch nie je problém variantov, dokonca na dlhší variant ich bude treba vykúpiť viac a navyše že cesta bude podstatne dlhšia a teda aj drahšia.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod pohodak » 03. Nov 2009 13:41

anonymDK napísal: No prieskumy verejnej mienky to nedokazujú, že by sa ľudia na to pozerali. :wink:


toto sem netahaj, tu na fore to vadi kazdemu...akurat tebe to nevadi, ked ti z toho nieco "kvapne"...symptomaticke pre slovac...
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod sergej » 03. Nov 2009 13:44

Kto videl reakciu Chomu, tak si medzi riadkami dokazal precitat, ze NDS ten zeleny variant stavat nebude. Tak ako naznacil aj johhan
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod anonymDK » 03. Nov 2009 15:09

sergej napísal:Kto videl reakciu Chomu, tak si medzi riadkami dokazal precitat, ze NDS ten zeleny variant stavat nebude. Tak ako naznacil aj johhan
tak na čo ho potom dávali ako alternatívu, keď ho nebudú stavať?
anonymDK
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 29. Okt 2009 18:28

Odoslaťod aquila » 03. Nov 2009 15:27

vitaj na slovensku ;) NDS si postavi aj tak co bude nakoniec vyhovovat im ... prikladov tu mame uz kvantum.. a to nemusi byt ani tolko vypukla klasika povazskej bystrice ...

krasny novy priklad je R7, kde mesto, kraj aj obce chcu a schvalili variant A, je zaneseny v uzemnyh planoch, lepsie vysla aj EIA ale NDS aj minister budu stavat variant C ;)

zatial jediny krat, kedy sa samosprave podarilo urobit nieco proti trasovaniu bol biely potok, ale to bolo uz davno .. a viac menej dosiahli pretrasovanie, ale aj nestavanie ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Lionheart » 03. Nov 2009 15:31

a da sa v tychto pripadoch aspon zhruba odhadnut o co vlastne MDPT a NDS ide? je to zmeska roznych zaujmov a motivacii ako napr spekulacia s pozemkami, nizsie naklady, alebo naopak vyssie naklady lebo to vyhovuje stavbenym spolocnostiam ... ?
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.