R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý variant trasovania obchvatu ZV preferujete pri zohľadnení všetkých kritérií?

Severný obchvat C2-C4 (kratší tunel)
41
31%
Severný obchvat C5 a jeho modifikácie (dlhší tunel)
45
34%
Prieťah mestom A a jeho modifikácie (zapustenie RC pod zem)
32
24%
Južný tunelový obchvat D
6
4%
RC odložiť na neurčito a dostavať I/50 na 4-pruhovú komunikáciu
10
7%
 
Celkový počet hlasov : 134

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 24. Feb 2023 17:36

Vlados: A nemohlo sa stavať? Niečo nevyhovovalo kúpeľom, niečo Zvolenu. Keďže sa nedohodli, tak sa nestavia. Stačí? Istotne nie, ale za to ti ja už nemôžem. ;) Hold, názor, že netreba okamžite niekde diaľnicu sa tu asi nenosí.. ťažko sa to zhryzáva, ja viem. Peniažky boli vyčlenené z fondov EU pre Zvolen ako na tácke. Presunuli sa na iný úsek, kde samospráva ťahá za jeden koniec. Keďže je éra, moc horiacich úsekov, málo pripravených a ešte menej peňazí. :wink:
Takže tu bude nasledovať úprava, iná dohoda etc. Ale bez peňazí. :lol: Bude to už len horšie najbližšie 2 roky čo sa týka novej výstavby, lebo viď tendre a voľby.
p.s. to, že ste tu niektorí 15 rokov neznamená, že neviem čoooo :roll: Argumenty v zmysle "to už tu bolo" alebo "nájdi si" alebo "lepšie čítaj" ma vôbec neiritujú. Práve tak nemusíš čítať. Tak ma preskoč a nevšímaj si ma, Vlados. :wink: Hlasovanie za vylúčenie mňa ako moderátora odštartovať nemôžeš, lebo nie som moderátor ako bol devil. Táto názorová nadradenosť je neskutočná. Ja sa časom dostanem po to že sa vyjadrím k veci. Potom mi niekto zase napíše, či to môžem rozviesť. :lol: Že sa nejde napríklad v D1 k Višňovému vyjadriť na odsek je asi normálne, minimálne pre mňa pre nespočet šetrení a krádeží za tie 2 dekády. Ale kto nechce ten nemusí čítať a dokonca nemusí ani reagovať. :wink: Keďže ma niektorí dávajú už do citácii na skyscrapercity.com, aj keď mi to neprekáža, tak niekto to asi predsa len číta. Či už uvedené zmluvy a personalizované prepojenia až po nejaké referenčné prvky v mestách a developingu.
Ja sa tiež nevyjadrujem ku všetkému čo sa tu dozviem a ani čomu nerozumiem - iba ak tomu rozumieť chcem a čakám na reakciu. Obzvlášť geológia od niektorých. Keďže tá je určujúca aj pre formovanie trás aj pre návrhové riešenia rekonštrukcií do budúcnosti. Nemám potrebu deliť Slovensko čiarami a počítať počty každej blbosti a hľadať kdesi v štatistike. Zvolen sám o sebe má aj nejaký priemysel, ktorý má prejsť na železnicu vo väčšej miere respektíve bude aj tlmený. Dopravne nekolabuje a prežije pár rokov bez diaľnice. To neznamená, že mu nedoprajem - ja by som doprial raz toľko diaľnic ako je dnes a sto obchvatov, ale.. nežijem v bubline čiar na mape, ale v realite od rozpočtov po premávku a prakticky polovica kolón je pre aroganciu a štýl jazdy a z toho plynúce dopravné nehody. To nejde hádzať na chýbajúce cesty. Tam rozoberáte DZ, ale čo tak začať ho dodržiavať? :wink: To už nie, lebo v aute je každý silným individualistom hľadiaciam najprv až na seba a potom ešte raz na seba a na hodinky.
Vieš takže to je moja rada. Nečítaj ak idem na nervy. Komentáre typu píšeš na dlho alebo že mimo je záber, ktorému sa venujem ja a ktorému ty. Akurát nehodnotím tvoj obsah po vecnej ani obsahovej stránke. A nie preto že tu nie som 15 rokov ale mi to nedovolí povaha..
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod Vlados » 24. Feb 2023 17:58

Boli len variantné trasovania nič viac. Zastalo to v polovici prípravy, takže nebolo čo stavať. Možno v armáde sa dá pokyn a ide sa cez mŕtvoly, ale mimo nej to tak nefunguje ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod devil » 25. Feb 2023 09:19

Skús tam zapnúť CSS na Sekier a uvidíš či nie je prekážkou. Tranzit žije vďaka obetovaniu obyvateľov sídliska.
akoze sekier sa topi v kolonach ? ...je tam 5 vyjazdov na hlavnu cestu cize nie je to o jednej krizovatke. priemysel tam tiez nie je, a neviem o tom zeby sa tam stavali nove obytne zony. tak ako je to s tym "obetovanim" obyvatelov ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 12. Mar 2023 16:44

Vlados napísal:Možno v armáde sa dá pokyn a ide sa cez mŕtvoly, ale mimo nej to tak nefunguje ;)
Za normálnych okolností určite nie. Tiež je potrebné dodržiavať zákony. Avšak, správne píšeš, existujú v otázkach štátnej ochrany (všeho druhu) výnimky pre postupy, čím sú rýchlejšie oproti "ostatnej praxi" a nikto nič nezmôže. (z typizovaných rýpačov tzv. 3. sektora)

To, čo ty nazývas "variantnými trasami". Faktom je, že sa proti poslednej vybranej ohradila jedna zo samospráv a príprava sa stopla. Tým aj výstavba v tejto dekáde.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod DrX » 16. Jún 2023 19:55

Podla materialu Harmonogram prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry – aktualizácia 2023
https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/28519/1
su na stavbu tohto useku alokovane peniaze od roku 2030... Celkova alokovana suma 366 040 158.
Konkretne pre roky od 2023 su rocne alokacie:
260 000
15 000
800 000
2 110 000
0
2 400 000
2 037 500
9 072 500
49 396 025
99 309 840
108 511 000
90 913 653
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 18. Jún 2023 16:10

Oni sú alokované, ale ak sa tie samosprávy nedohodnú, tak sa prehodia inde. O to ide, o nič iné nejde, len o toto. Našťastie ZV je celkom solídne prejazdný, ale určite súvislá R2 by potešila viac ako toto. Niektorým to stále nedopína, že si podpílili pod sebou konár na 1-2 dekády dopredu po 2030.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod DrX » 05. Okt 2023 11:27

Zda sa, ze obchvat nakoniec pojde cez mesto Zvolen (juzny variant) a spokojni su aj vo ZV. Tak to by sa mohlo rychlo zbuchat. A juzna dialnica KE-BA by sa vyrazne posunulo... Uvidime, ci to fakt aj schvalia.

viewtopic.php?f=35&t=26682
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod 1mmortal2 » 05. Okt 2023 12:56

Zaujimave, mapku mame niekde?
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod DrX » 05. Okt 2023 14:34

Mapka je tu: https://m.smedata.sk/api-media/media/im ... 2929796507
Obrázok
(mozes pridat do galerie)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod aquila » 05. Okt 2023 14:37

mame, zeleny variant

34931
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 05. Okt 2023 15:53

Super, že to prijali. Ešte schváliť. Financie boli myslím alokované.

Ale pre ujasnenie: v článku sa píše: Hodnotenie vplyvov na životné prostredie za optimálnu trasu určilo variant cez Lučeneckú cestu vo Zvolene. Ide o cestu medzinárodného významu v smere na Košice.

Južné su I a II, ten cez mesto ide I, teda Juh I - zelený, následne nadväzuje potom na mestský bledomodrý. Čisto južný, ktorý mesto obchádza je Juh II.
Ale z uvedenej mapy od DrX vy možno myslíte čisto trasu mestského bledomodrého. A je južný oproti hnedému variantu sever :) , ale v skutočnosti ho nejde charakterizovať ako južný variant.

Obrázok
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod DrX » 05. Okt 2023 19:36

Podla mna co vybrali je variant popisany tu: viewtopic.php?f=47&t=4910&start=750#p253510
„Z rýchlostnej cesty R1 by viedla popod Pustý hrad, pri hoteli Tenis by šla autostráda do zeme, pri Bučine by sa vynorila. Lieskovec by sa napojil estakádou, aby autá nemuseli chodiť cez mesto, ale aby vyšli z Lieskovca rovno na rýchlostnú cestu,“ zhrnul primátor Zvolena Vladimír Maňka.

Cize v tej mape zo SME je to svetlomodra s tym, ze tam kde sa svetlomodra prekryva s tmavomodrou by bol nejaky hlbeny tunel (priamo sucasnou cestou). Teda, niekde od neresnickej krizovatky po Bucinu v tuneli a potom okolo Lieskovca na existujuci usek R2.

Toto riesenie je vyborne nie len vo ZV, ale napr aj pri Plesivci a poriesilo by aj vsetky megalomanie v Ruzomberku, na Visnovom a podobne. Jednoducho v trase aktualnej jednotky vytiahnut dialnicu na most nad cestou alebo do hlbeneho tunela pod cestou. Zdaleka najlacnejsie a ziadne nove vykupy pozemkov atd...

Cize mestsky variant tuna Obrázok https://m.smedata.sk/api-media/media/im ... .jpg?rev=4 (tyrkisova farba aj s vyznacenym tunelom).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod 110mat110 » 05. Okt 2023 20:30

A to akoze prejde EIA? Dialnica stredom mesta nemoze splnat hlukove limity
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 05. Okt 2023 21:29

DrX napísal:Jednoducho v trase aktualnej jednotky vytiahnut dialnicu na most nad cestou alebo do hlbeneho tunela pod cestou. Zdaleka najlacnejsie a ziadne nove vykupy pozemkov atd...
No a takto stavia s prepáčením Ázia aj Amerika. V trasách stávajúcich ciest pekne piliermi "nad", keď sa dá tak aj do tunela, ale tam to často nejde. Kanada a USA majú dole metro, tie ázijské buď metro alebo už vodu a preto stavajú nad. A je to najideálnejšie, žiadne nové zábery pôdy a priamo pre centrum alebo teda to zastavané mesto rovno uzly. Žiadne privádzače. Ale inak pohodlne krížom cez mestá bez zdržania. A to stačí navštíviť pár destinácii Vietnam, Thajsko, Indiu, Tokio, ... pár miest a lokalít, aby človek videl "a žasol" kde sú oni. Jasné, dopravný chaos, ale stavebne kde sú oni. A my tu nevieme postaviť pár sto kilometrov a oni tam rozvojové krajiny stavajú "elevated expressways" vyvýšené doslova na pilieroch mosty a spoplatnia. A dole ide bežná premávka. Všetko ťahajú vrchom.. A riešia aj lokálnu premávku aj tranzit naraz. Práve preto, že nie je kde ani na dosah niečo postaviť a nechcú búrať okolo.. to búranie to ani nie je že zbúrajte ale to sú desiatky tisíc objektov ktoré treba nahradiť. To je ešte ťažšie ako pôda, ale novú pôdu nikdo nechce dávať, lebo to uberá na jedle a vode.. USA pojazdené, Kanada takisto vynechám, lebo tam ten je to úplne iný level. My sme už v úrovni banánovej republiky, ktorý chceme všetko možné, ale nerobíme skoro nič a aj čo máme sa rozpadáva. To už nevidia len babky zalezené doma.

Tak uvidíme, ktorý presne variant a spôsob prevedenia. :)
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod nevo83 » 05. Okt 2023 22:18

tesime sa akoby o rok spustali VO... pricom optimalne sa na tom prevezieme o 12rokov...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 05. Okt 2023 22:44

To je teoreticky možné, Zvolen je na tom ale dopravne predsa len fajn. Výslovne nekolabuje. Keby sa ale dve susedné samosprávy nedohodli, tak inak ako súdnou cestou by to zrejme nešlo a to prevezenie by nebolo možné ani za 20 rokov. Takto keď bude akceptovaná EIA, asi najťažší prvok - potom sú bezproblémové postupy vypracovania dokumentácií (ano viem aj na to treba VO a financie ale nič oproti poslednej fáze) - a potom nastáva ten čas zabezpečenia zdrojov a VO na výstavbu. Dovtedy to potrvá roky, to je jasné. Ale je rozdiel že roky až dekáda alebo že dekádY. Do 2030 by to tu mohlo fungovať lebo ten prieťah je celkom solídny. Premávka na LC stúpne po 2025 s dostavbou Kriváňa a s dokončením tých nových závodov na dosah medzi LC a RV. Potom po 2025 to začne byť cítiť a bude dobré vedieť, že sa to a´pripravuje a nie že to stále stojí na zabednených hlavách susedov.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod VojtoTT » 06. Okt 2023 08:12

mňa zaujalo riešenie odpočívadla Zvolenská Slatina, ktoré by malo byť umiestnené na privádzači. podľa ortofoto v galérii to vyzerá tak, že tam budú musieť byť úrovňové napojenia zo smeru od cesty I/16 alebo nebude z tohto smeru prístupné vôbec
VojtoTT
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 26
Založený: 11. Júl 2011 09:40

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 06. Okt 2023 18:37

Bol som v tom, že odpočívadlá sú v Lieskovci a vo Zv. Slatine je SSÚR, to už neplatí?
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod VojtoTT » 07. Okt 2023 06:22

podľa tejto ortofotomapy ide vyslovene o "veľké odpočívadlo Zvolenská Slatina". SSUR je tam znázornené len vo Zvolene

49209
VojtoTT
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 26
Založený: 11. Júl 2011 09:40

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod korfo27 » 07. Okt 2023 20:14

Mohli by tam úplne vyhodiť Muk Lieskovec však o 2,5km ďalej je už postavená Muk Pstruša.
korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod Vlados » 07. Okt 2023 23:27

MÚK Lieskovec je 1/2 MÚK k MÚK 1/2 Môťová. Ak už má byť v/pri meste MÚK tak by ju bolo vhodné posunúť o 0,5 km ďalšej kde je plánovaný podjazd pre obslužnú komunikáciu a mohla byť tam byť plnohodnotná MÚK.
Nechápem prečo I/16 neukončili v OK pri MÚK Neresnica a pod hrad nevedie I/66 nech je bez prerušenia.
(Výhľadová R3 tak zbytočne straší. Nie je šanca že bude niekedy postavená.)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod badger-FB » 08. Okt 2023 23:33

Vďaka za tú ortofotomapu.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod cryfcad » 10. Okt 2023 08:42

Bal by som sa, ze tento variant cez obyvatelov Sekiera neprejde. Nerozumiem preco nemoze cesta vyjst z tunela az o par sto metrov dalej za kopcom, kde by nikoho na sidlisku nerusila a miesto velkej nadzemnej MUK spravit len vyjazdy z tunela v mieste terajsej Motovskej krizovatky, tam je miesta dost. Tiez neviem preco cesta nepokracuje v mieste terajsej I/16 az po lieskovec alebo MUK Pstrusa. Je to az tak zlozity nemozny teren? Alebo nie je mozne spravit tunel popod Slatinu? Alebo je problem v odkloneni existujucej premavky?
cryfcad
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 17. Apr 2014 15:36

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod DrX » 10. Okt 2023 14:57

Aká bude finálna trasa zvolenskej R2? Diaľničiari sa vyjadrili k hodnoteniu
https://sita.sk/nasadoprava/aka-bude-fi ... odnoteniu/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Zvolen, západ – Zvolen, východ (obchvat Zvolena)

Odoslaťod nevo83 » 10. Okt 2023 16:25

Cize vlastne sa poriesilo H....O
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.