R2 Zvolen - Lučenec resp. Krupina

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

R2 Zvolen - Lučenec resp. Krupina

Odoslaťod miš » 27. Apr 2005 10:16

viete niekto ako pôjde R2 cez Zvolen na Detvu alebo aj na Krupinu ( na krupinu videl som nejaké návrhy s tunelovou trasou )
kde to chcú dať :?:na Detvu popri starej ceste oproti bučine veľa miesta nie je
miš
návštevník
 
Príspevky: 43
Obrázky: 88
Založený: 19. Apr 2005 11:54
Bydlisko: na trase budúcej R3

Odoslaťod devil » 27. Apr 2005 11:23

Proces posudzovania vplyvov (EIA) sa v pripade useku smerom na LC blizi ku koncu. Mam ohladom tohto useku (ZV-Lovinobana) studiu aj s variantami. Odporuca sa tzv. modry variant. Ma sa vyuzit sucasna cesta pri Bucine ako priemyselnom areali a potom to ma ist na sever od Zv. Slatiny, Viglasa, krizovat I/50, obist juhom DT (tu sa odporuca cerveny variant), znovu krizovat I/50 a obist Krivan severom. V udoli Krivanskeho potoka ma byt 1/2 profil, navrhovana r. 80 km/h. Tunely sa z ekonomickych dovodov neodporucaju, na migracnej trase zveri maju byt estakady. Trasa ma juhom obist Mytnu aj Lovinobanu a koncit niekde az pri odbocke na Uderinu. Pocita sa s 6 MÚ krizovatkami (Bucina, Z. Slatina, Pstrusa I/50, Detva, Krivan a na konci useku). Dlzka cca 42 km, cena 11,6 mld. Sk pre modry variant.

Ohladom ZV-Sahy som este vlani cital nejake environmentalne hodnotenie v ramci procesu EIA, a cely zamer bol dost skritizovany. Neboli vraj dobre vyriesene obchadzky intravilanov a trasa ma viest Neresnickou dolinou, pricom by snad by bolo lepsie napojit ju na R1 pri Budci.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

mapy

Odoslaťod mel » 27. Apr 2005 12:00

devil napísal:Proces posudzovania vplyvov (EIA) sa v pripade useku smerom na LC blizi ku koncu. Mam ohladom tohto useku (ZV-Lovinobana) studiu aj s variantami. Odporuca sa tzv. modry variant. Ma sa vyuzit sucasna cesta pri Bucine ako priemyselnom areali a potom to ma ist na sever od Zv. Slatiny, Viglasa, krizovat I/50, obist juhom DT (tu sa odporuca cerveny variant), znovu krizovat I/50 a obist Krivan severom. V udoli Krivanskeho potoka ma byt 1/2 profil, navrhovana r. 80 km/h. Tunely sa z ekonomickych dovodov neodporucaju, na migracnej trase zveri maju byt estakady. Trasa ma juhom obist Mytnu aj Lovinobanu a koncit niekde az pri odbocke na Uderinu. Pocita sa s 6 MÚ krizovatkami (Bucina, Z. Slatina, Pstrusa I/50, Detva, Krivan a na konci useku). Dlzka cca 42 km, cena 11,6 mld. Sk pre modry variant.

Ohladom ZV-Sahy som este vlani cital nejake environmentalne hodnotenie v ramci procesu EIA, a cely zamer bol dost skritizovany. Neboli vraj dobre vyriesene obchadzky intravilanov a trasa ma viest Neresnickou dolinou, pricom by snad by bolo lepsie napojit ju na R1 pri Budci.


Mas k tomu aj nejake mapky / nakresy?? bolo by dobre to tu dat, ked mozes ... ked je s tym problem, posli mi ss, rad by som sa na to mrkol ak sa da...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Milos » 27. Apr 2005 19:30

devil napísal:Ohladom ZV-Sahy som este vlani cital nejake environmentalne hodnotenie v ramci procesu EIA, a cely zamer bol dost skritizovany. Neboli vraj dobre vyriesene obchadzky intravilanov a trasa ma viest Neresnickou dolinou, pricom by snad by bolo lepsie napojit ju na R1 pri Budci.


Presne takto by som to preferoval aj ja - od Dobrej Nivy radsej nepokracovat Neresnickou dolinou, ale smerom k Budci, len tento variant bude asi drahsi, mozno by bol potrebny aj nejaky ten tunel. Avsak usek Budca - Kovacova je uz vybudovany, takze tam by sa zase nieco usetrilo.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod devil » 28. Apr 2005 06:32

Nie som si isty ci smerom na Budcu treba tunel, na druhej strane trasa cez Neresnicku dolinu ide uz vlastne mestom a je tiez nie je najsirsia...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 22. Dec 2006 10:47

Od ZV po LC je definitívne navhrnutý parameter 2+2 jazdné pruhy, výstavba bude prebiehať na 1/2 profil, výraznejšie po r. 2015.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 27. Feb 2008 14:23

:idea: Aby sa nemusela zakladať nová téma v súvislosti s mapkou a vizualizáciami ktoré som dnes vložil do galérie, navrhujem aby sa premenovalo toto vlákno na trebárs "R2 Lovinobaňa - Ožďany", pretože tento starý názov je aj tak nepresný a zavádzajúci, tak sa k tomu vyjadrite. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod i15 » 27. Feb 2008 18:41

Lovinobana-Ozdany ma s touto temou malo spolocne :lol:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

R2 pri Lučenci vyzerá reálnejšie. Práce sa majú začať už o p

Odoslaťod kares » 30. Jan 2017 15:46

kares
diskutujúci
 
Príspevky: 74
Založený: 26. Sep 2013 09:08

Re: R2 Zvolen - Lučenec resp. Krupina

Odoslaťod Viktorius » 30. Jan 2017 16:40

Ach, rucit funkciou pre taku hlupost, a navyse este nebolo vyhlasene ani verejne obstaravanie na zhotovitela, a starosta uz od bagroch rozprava. A ta NDS katastrofa, aktualizaca udajov pre verejnost 0 bodov. Za Gajdosa aspon zmenili stranku NDS na zimnu tematiku, teraz ani to, a co sa tyka terminov tak stale je nasim cielom rok 2016.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Zvolen - Lučenec resp. Krupina

Odoslaťod Vlados » 30. Jan 2017 21:29

Len taká drobnosť... v akom stupni je spracovaná dokumentácia? na akú širku cesty? kde je EIA? aká kombinácia predchádzajúci voči aktuálnemu zadaniu? už začali výkupy pozemkov? už máme zabezpečené finančné krytie? hlavne že starosta dáva slová do vetra... jedine čo je isté že mu mandát skočí v roku 2018!
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Zvolen - Lučenec resp. Krupina

Odoslaťod bigtoudy » 03. Feb 2017 08:44

Viktorius: odpoveď na tento cirkus je tu: http://lucenec.dnes24.sk/pozname-noveho ... nci-262113 . Tiež som sa čudoval že NDS a Ministerstvo dopravy má nového hovorcu - starostu Mýtnej :-)
bigtoudy
návštevník
 
Príspevky: 12
Založený: 12. Máj 2013 20:34


Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.