R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod frostbite » 11. Mar 2019 14:11

nonick: Jablonov Saca-ide do pripravy aktualne usek Saca-Moldava a bude plny profil takze sa to este bude korigovat.. a dufam ze Ersek presadi plne profily aj na dalsich usekoch, co mozno najviac..
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 11. Mar 2019 14:18

Yoggy52 napísal:hej lenze Branisko bolo dokoncena na zaciatku najvacsieho slovenskeho rozmachu a takisto narastu motorizacie :o to sa neda porovnavat... Pokial si myslis, ze nejaky polprofil presvedci investora aby doslova prisiel do hladovej doliny, tak si maximalne naivny. Ked sa pozriem napr. na Krosno, kde momentalne nie je ziadna S, tak vacsina investicii ide hlavne od ludi z toho mesta, zatial co na juhu sa ocakava, ze pride niekto iny. :roll:


Ak by min.rok prislo BMW do Kosic (tj, ak by R2 bola), mozes si byt isty, ze pozdlz nej by sa pre neho v pohode usadzali subdodavatelia. A najlepsie je, ze sever a juh Slovenska sa neda porovnavat, ale ideme porovnavat s Krosnom :-) :-) :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nonick » 11. Mar 2019 14:19

Ziadne bulharske konstanty si z prsta necucam, vsetky data su z Ineko a Googlu. Porovnavam priemerny prejazd podla Googlu s priemernym prejazdom bezneho polprofiloveho prejazdu podla Googlu, ziadne prekracovanie MPR. Ak mas lepsie data a presnejsi sposob, kludne sem s nim.

Mozem ratat aj s prekracovanim MPR, ZV-Saca som isiel naposledy na urovni najnizsej 20-eurovej pokuty za 2 hodiny, to by opodstatnenost R2 uz vobec nevychadzala

frostbite: hej, pri polprofile by bol vacsi usetreny cas, ale zase ovela menej usekov za tu cenu.
nonick
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 1
Založený: 20. Nov 2011 11:45

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Kvík » 11. Mar 2019 14:25

ZV - Šaca za dve hodiny? Akože priemerka 98 km/h a trúfaš si na najnižšiu pokutu?
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 270
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 11. Mar 2019 14:32

Zaujimave, momentalne dlzka postavenych usekov je cca rovnaka a po dokonceni dvoch usekov na R2 bude dlzka v BSK kraji dlhsia ako v PSK a to aj v pripade, ze sa dokoncia useky D1 a R4 SO PO (prva etapa), takze fakt neviem o com hovoris.


veru zaujimave. za tych 356 mega na 8 km JZO PO sa moze postavit 22 km kri-myt-tom. dalej vacsina usekov je R22,5 az teraz bude R24,5. ziadne D26,5. ziadny tunel dokonca ma nenapada ze by bola nejaka extra dlha estakada. v podstate prva naozaj narocna stavba bude kri-myt aj ta ma o polovicu nizsie naklady ako JZO. to vsetko je dovod ze za nizsie naklady sa postavilo viac.

BSK je bratislavsky samospravny kraj len pre poriadok.

A ked sa chceme hrat na to, ze kolko obyvatelov to obsluzi, tak PSK ma o 25% viac obyvatelov, cize BSK ma mometalne ma lepsiu infrastrukturu co sa obsluznosti tyka. To ze sa v ZSK investovalo viac, je dane reliefom, kilometrovo ale vobec nie su na spicke. :)


rozdiely v investiciach su ale ovela vacsie ako tych 25%. smutne je ze velka cast obyvatelov PSK ale aj KSK ostava mimo dialnic konkretne PSK okresy: SL, BJ, SP, SK, ML, SL, VT, HE, SV co je 46 percent obyvatelov. mozno este BJ je relativne blizsie. v BBSK uz len kri-tom napoji okresy LC, PT (100k) a priblizi mesto RS a blizke okolie (20-30k). to je dokopy 20% obyvatelov kraja.

to ze je niekde tazky relief neznamena ze treba ukracovat ine regiony. teraz mame 5 rokov zase riesit visnove, potom dalsich 10 rokov dokoncit D3 a turhub. zato dane sa budu platit vsade rovnako....aj v BB aj v KE.

Mozem ratat aj s prekracovanim MPR, ZV-Saca som isiel naposledy na urovni najnizsej 20-eurovej pokuty za 2 hodiny, to by opodstatnenost R2 uz vobec nevychadzala


to je dost zjavne prekracovanie rychlosti a hlavne nerespektovanie znizenia rychlosti v obciach atd...toto urcite nie je standart.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Šaca - Včeláre

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 14:34

nonick napísal:Ok takze 8 usekov na R2 za 960 milionov eur, vsetky useky su navrchnute ako polprofily, podla googlu vzorova priemerka na polprofiloch je 97 km/h. Vychadza to teda nasledovne:

Usek, dlzka, buduci cas prejazdu, sucasny cas prejazdu podla Googlu, intenzita, celkovy usetreny cas za den v hodinach

Lovinobana-Ozdany, 20,7km, 12,8 min, 16 min, 8800, 470h

Ozdany-Figa, 25,1km, 15,5 min, 21 min, 6300, 577h

Gombasek-Roznava, 9,8km, 6,1 min, 6 min, 8200, 0h

Jablonov-Saca, 39,8km, 24,6 min, 28 min, 8300, 470h

Celkovo za den usetrenych 1517 hodin.


D1 Turany Hubova, 13,5km, 8,1 min, 16 min, 17750,
= 2337 usetrenych hodin, teda jeden a pol krat viac ako 80 km R2.


ked uz sa bavime o cislach, tak skusime to korektnejsie - oprava usekovych casov (sucasny cas prejazdu):
Usek, dlzka, buduci cas prejazdu, sucasny cas prejazdu podla Bing Maps (neignoruje MPR), intenzita, celkovy usetreny cas za den v hodinach
Lovinobana-Ozdany, 20,7km, 12,8 min, 18 min (povodne uvadzane 16min), 8800, 763h
Ozdany-Figa, 25,1km, 15,5 min, 25 min (povodne uvadzane 21min), 6300, 997h
Gombasek-Roznava, 9,8km, 6,1 min, 7 min (povodne uvadzane 6min), 8200, 123h
Jablonov-Saca, 39,8km, 24,6 min, 32 min (povodne uvadzane 28 min), 8300, 1023h

Celkovo za den usetrenych 2907 hodin. (a nie 1517) - teda skoro o 30% viac ako na D1Turany Hubova ( a to mi tu pise aktualny cas prejazdu 15min a nie 16min)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 15:03

.. a to mi tu pise aktualny cas prejazdu TU/HU 15min a nie 16min - teda usetrenych by malo byt 2040h - teda 69% oproti usekom na R2 (2907h vs. 2040h)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nonick » 11. Mar 2019 16:18

Kvík napísal:ZV - Šaca za dve hodiny? Akože priemerka 98 km/h a trúfaš si na najnižšiu pokutu?


Priemerka bola tusim 92-93 km/h, dve hodiny aj par minut, samozrejme nie z centra ZV, ale o to tu nejde.

Richie, mas tam logicku chybu, porovnavas aktualny prejazd cez
Bing s ocakavanym prejazdom podla Googlu. Musis porovnavat jablka s jablkami, vzorovy usek polprofil Figa-Tornala ukazuje Bing priemerku 86, Google 97, alebo 36km usek na D1 Borik-Sibenik ukazuje Bing priemerku 103 a Google 126.

Teda ak sa chces riadit Bingom, OK, ale potom ho pouzi vo vsetkych pripadoch a potom ti ten usetreny cas pre R2 nevyjde ani zdaleka taky ako deklarujes.
Naposledy upravil nonick dňa 11. Mar 2019 16:30, celkovo upravené 2 krát.
nonick
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 1
Založený: 20. Nov 2011 11:45

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 16:28

tak skusim este raz a PO-MA-LY
google neudava korektny cas - ten cas dosiahnes len ked nedodrzis MPR - PRAVE TO nepovazujem za korektne - preto som pouzil Bing - a to aj na usek TU/HU (pricom tam mi google ukazoval este kratsi cas a aj INEKO pise o usetrenych 6.5min)
teda podla mna som pouzil rovnake podmienky pre vsetkych - odhadovane nove casy prejazdu som nechal ako si ich vypocital ty (pre vsetkych) - tu nepredpokladam, ze by tam mali byt obmedzania MPR (z titulu prechodu cez obce a podobne) - teda ten cas by mohol byt ok a mozno aj rovnaky by ukazal aj Bing (ak by mal podklady)

teda nemyslim si ze by som spravil logicku chybu - pretoze ak by sa zmenil usetreny cas na usekoch R2 podobne by sa mal zmenit aj na TU/HU - teda pomer by bol pravdepodobne dost podobny (ked upravim casy o 10~20% pre kazdeho, tak stale pomer vyhodnosti mi ostane)

no vsetky analyzy budu riesit navrhove rychlosti/ casy prejazdu a nie to za kolko to dokaze prejst nejaky sialenec ..

PS: este k tomu casu KE-ZV za dve hodiny - priemerku MUSIS mat 100km/h + nejake drobne .. => cca 200km za 2h - matematika zakladnej skoly .. teda ak dodrzis MPR na obmedzeniach (dediny a podobne) tak na niektorych usekoch musis pridat na 150+km/h .. tak prosim bud vo svojich vyjadreniach korektnejsi
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Outererror » 11. Mar 2019 16:44

Nikde som nepovedal, že netreba stavať lacné diaľnice. Najviac diaľnice ale treba v ZA kraji, kde tá sieť nie je vybudovaná. A tie diaľnice sú drahé, keďže sa nachádzajú v zložitom teréne.

A Vlados, áno, súhlasím s tým, že je to absolútne na vláde ako draho sa diaľnice stavajú. Len bohužiaľ, teraz máme neschopnú vládu a tak to aj vyzerá – aj Višňové je vlastne ich problém. Problémy sa vyskytovali už dávno, mali ich riešiť skôr.
Outererror
diskutujúci
 
Príspevky: 124
Obrázky: 0
Založený: 27. Feb 2019 18:12
Bydlisko: Orava

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nonick » 11. Mar 2019 16:47

Ak Bing ukazuje na D1 priemerku 102 km/h a na polprofile R2 86, aku potom maju vypovednu hodnotu tie ostatne casy? Po dalsie, na Turany Hubova ukazuje Bing 17 minut, musis merat od miesta, kde sa bude D1 odklanat v novej trase.

To, ze Google neudava korektny cas, tvrdis ty. Skus to podlozit nejakym dokazom, napriklad prikladom useku, ktory sa neda prejst v case, ktory ukazuje Google. Z vlastnej skusenosti ukazuje casy velmi presne, ak clovek prekracuje MPR, nie je problem par minut stiahnut. A vzhladom na pocet ludi vyuzivajucich Android a Google Mapy na live navigaciu vs pocet ludi vyuzivajucich navigaciu Bing, je namieste povazovat Google za presnejsi zdroj.

Pisal som po Sacu, nie po KE. 188km, 2:04, 92 priemerka. 20 eurova pokuta je do 105 podla GPS na beznej ceste, do 145 na dialnici a do 60 v obci.
Naposledy upravil nonick dňa 11. Mar 2019 16:50, celkovo upravené 1 krát.
nonick
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 1
Založený: 20. Nov 2011 11:45

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nevo83 » 11. Mar 2019 16:48

Presne tak..
Mozes byt majster sveta ked ides sam na danych usekoch a MPR mas u xxxxxxx ale akonahle mas v aute rodinu alebo alebo niekoho ineho a nie si sociopat hazarder tak je co len kusok horsie pocasie tak sekas dobrotu a tych 200km ides 3h
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 17:01

nonick napísal:... Po dalsie, na Turany Hubova ukazuje Bing 17 minut, musis merat od miesta, kde sa bude D1 odklanat v novej trase.
...
Pisal som po Sacu, nie po KE. 188km, 2:04, 92 priemerka. 20 eurova pokuta je do 105 podla GPS na beznej ceste, do 145 na dialnici a do 60 v obci.


na TU/HU som si oznacil prave miesta napojenia (Bing to ma v mape) a aj teraz ked som si to skontrolovaltak mi ukazuje cas prejazdu 15min (google 14min)

a este raz PO-MA-LY - google neudava korektny cas voci MPR - teda pri dodrzani MPR takyto cas nedosiahnes ani na prazdnej ceste

ad tvoja priemerka - ok ked to merias od Sace tak to moze byt pod 100 - no ak ti vychadza priemerka 92 a po ceste mas useky kde mas MPR 50 (Cecejovce, Krasnohorske, Plesivec, Coltovo, Bohunovo, Batka, Bakta, Rimavska, Pincinna, Lovinobana, Mytna) + dalsich par usekov kde je obmedzenie na 70 (obec - Drienov, Rimavska) - a ked este vezmeme do uvahy, ze cez Sorosku to nerobi vela ludi cez 90, taktiez okolo Rimavskej a Batky tyka rychlost nie je velmi zdrava, tak mimo tychto usekov musis mat priemerku vyrazne cez 100 .. alebno potom si isiel ~90+ obec/neobec .. jazdim tuto trasu pravidelne a viem velmi dobre co tieto casy znamenaju ..
to znamena ze mimo obce musis prekrocit rychlost o +30~40km/h - a to uz nie je za 20Eur, alebo prekrocit rychlost v obci o 20~30km/h co je este drahsie
Naposledy upravil richie dňa 11. Mar 2019 17:14, celkovo upravené 1 krát.
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 17:09

nonick napísal:... To, ze Google neudava korektny cas, tvrdis ty. Skus to podlozit nejakym dokazom, napriklad prikladom useku, ktory sa neda prejst v case, ktory ukazuje Google. Z vlastnej skusenosti ukazuje casy velmi presne, ak clovek prekracuje MPR, nie je problem par minut stiahnut. A vzhladom na pocet ludi vyuzivajucich Android a Google Mapy na live navigaciu vs pocet ludi vyuzivajucich navigaciu Bing, je namieste povazovat Google za presnejsi zdroj.
...


a co sa tyka casov na google - tento usek udava, ze 18km prejdes za 11min - co je 98km/h - teda nad MPR (a to je tam este zahrnuty kusok okolo Turne, kde je obmedzenie na 70km/h)

pre ten isty usek v Bing plati 18km za 14 min co je 77km/h - teda v ramci dodrzanie MPR dosiahnutelne (kedze jedine obmedzenie je tam ten usek 70km/h okolo Turne)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jonathan » 11. Mar 2019 17:25

Staci usek predlzit o 100 metrom na 18,1km a uz mas 12 minut co robi priemerku 90. COmu verim, pretoze na cestach podobneho typu sa jazdi 100kmh tachometrovych
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 626
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nonick » 11. Mar 2019 17:40

Richie:

Zaujimave, asi mas iny Bing ;)

Ok, v poriadku, treba vsak pamatat na to, ze google zaokruhluje na cele minuty, ak by to bolo 11,5, uz to vychadza len 94 km/h.

Na druhej strane, su to data z realnej premavky a teraz je otazne, ako najlepsie vypocitat skutocnu usporu casu. Mozme porovnavat teoreticky najrychlejsi mozny prejazd pri dodrzani MPR, no podla mna najpresnejsi system bude aj tak skutocna priemerna rychlost na danom useku, akou ludia realne jazdia.

A po dalsie, pointa nebola hadat sa tu o par minutach a ci je trochu lepsia jedna moznost alebo druha. Pointa bola ukazat, ze postavenie 80km R2 nemusi byt ani nahodou jednoznacne efektivnejsie vyuzitie penazi, ako postavit za miliardu jeden usek na D1.
nonick
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 1
Založený: 20. Nov 2011 11:45

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 17:58

Jonathan napísal:Staci usek predlzit o 100 metrom na 18,1km a uz mas 12 minut co robi priemerku 90. COmu verim, pretoze na cestach podobneho typu sa jazdi 100kmh tachometrovych



pre PO-MAL-SICH: v tom useku je zahrnuty aj kusok okolo Turne, kde je obmedzenie na 70km/h - a to ti uz neskoriguje tych 100km/h tacho ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 18:05

nonick napísal:Richie:

Zaujimave, asi mas iny Bing ;)

Ok, v poriadku, treba vsak pamatat na to, ze google zaokruhluje na cele minuty, ak by to bolo 11,5, uz to vychadza len 94 km/h.

Na druhej strane, su to data z realnej premavky a teraz je otazne, ako najlepsie vypocitat skutocnu usporu casu. Mozme porovnavat teoreticky najrychlejsi mozny prejazd pri dodrzani MPR, no podla mna najpresnejsi system bude aj tak skutocna priemerna rychlost na danom useku, akou ludia realne jazdia.

A po dalsie, pointa nebola hadat sa tu o par minutach a ci je trochu lepsia jedna moznost alebo druha. Pointa bola ukazat, ze postavenie 80km R2 nemusi byt ani nahodou jednoznacne efektivnejsie vyuzitie penazi, ako postavit za miliardu jeden usek na D1.


ad Bing) - tebe ten Bing (v mojom prispevku je presny link) ukazuje nieco ine ? ukazuje este niekomu iny cas v odkazovanom linku nez mne, teda 15min?

ad uvazovane data) - podla mna je najvhodnejsie uvoazovat navrhove rychlosti (teda pri dodrzani MPR) - casy prejazdu pri dodrzani MPR (teda bez "optimalzacie z rychlejsich prejazdov) asi ukazuje Bing a taktiez aj navigacka v aute a podobne .. realne rychlosti su pri porovnavani navrhov k nicomu, lebo ich skresluju sialenci (statistika je sfina)

ad minuty) - mne neslo sa hadat o minutky a ani sa nesnazim hadat, co je vyhodnejsie - len som skorigoval Tebou uvedene udaje/vypocty (neboli korektne - pri R2 si ubral na vyhodnosti a pri TU/HU si pridal) - kde pri zachovani rovnakeho pristupu som Ti ukazal, ze tvoje vypocty ukazuju naopak o efektivnejsom vyuziti penazi na tych usekoch R2 oproti TU/HU - teda su bud zamerne zavadzal (co dufam neplati), alebo niekde doslo k chybe nevedomky (a to sme teraz opravili) a tak musis najst iny argument, pretoze tento je proti tvojmu postoju/tvrdeniu vyhodnosti
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nonick » 11. Mar 2019 18:29

Tak chyba bola v tom, ze variant s Korbelkou sa nebude napajat v terajsej krizovatke v Turanoch, ale o par kilometrov skor este pred mostom ponad kanal, teda Turany Hubova tym padom usetri viac casu.

Sialencov je len velmi male percento, ale ak je niekde siroka, rovna a prazdna cesta, kde vacsina ludi chodi povedzme stovkou, treba ju za taku povazovat a brat to do uvahy pri vypocte. Ak budes pocitat s tym, ze Bing ti tam ukazuje priemerku povedzme 85, vyjde ti sice na papieri vacsia uspora ale v reali po postaveni novej cesty soferi usetria ovela menej.
nonick
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 1
Založený: 20. Nov 2011 11:45

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 11. Mar 2019 18:41

Preco by usetrili menej. Ked mozu prekracovat 90ku na 100ku, budu prekracovat 110 na 130.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Kvík » 11. Mar 2019 18:52

richie napísal:
nonick napísal:Richie:
ad Bing) - tebe ten Bing (v mojom prispevku je presny link) ukazuje nieco ine ? ukazuje este niekomu iny cas v odkazovanom linku nez mne, teda 15min?


Mne to ukazuje 17 minút, záleží to totiž od času, kedy na to klikneš.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 270
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 18:56

nonick napísal:Tak chyba bola v tom, ze variant s Korbelkou sa nebude napajat v terajsej krizovatke v Turanoch, ale o par kilometrov skor este pred mostom ponad kanal, teda Turany Hubova tym padom usetri viac casu.

Sialencov je len velmi male percento, ale ak je niekde siroka, rovna a prazdna cesta, kde vacsina ludi chodi povedzme stovkou, treba ju za taku povazovat a brat to do uvahy pri vypocte. Ak budes pocitat s tym, ze Bing ti tam ukazuje priemerku povedzme 85, vyjde ti sice na papieri vacsia uspora ale v reali po postaveni novej cesty soferi usetria ovela menej.


hovoris, ze som mal zle oznaceny usek? OK, je to mozne - posli mi prosim ta link na korektny usek.dakujem

a co sa tyka priemernej rychlosti a podobne, statistika je sfina - male percento sialencov vie ovplyvnit vysledky - konkretne na tomto useku (link som daval vyssie) jazdia poniektori aj 160+, no tych je vyrazna mensina oproti beznym soferom - dialkovy presuvaci s lahsou nohou idu tacho 100-110 .. domaci (ktory sa presuvaju z/do prace (Saca-Moldava/Roznava a spol.) a nestoji im usetrena minuta/dve za zvysenu spotrebu) tak jazdia dokonca tacho 80-90 .. a pre tuto VACSINU sa predsa stavaju tieto cesty .. a nie pre par sialencov (oni po R2 zas pojdu ~200 a tiez sa im to zrychli/skrati)

zacinam mat pocit, ze sa snazis silou mocou manipulovat .. ale od druhych ziadas korektny pristup ..
Naposledy upravil richie dňa 11. Mar 2019 19:06, celkovo upravené 1 krát.
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 11. Mar 2019 18:58

Kvík napísal:
richie napísal:
nonick napísal:Richie:
ad Bing) - tebe ten Bing (v mojom prispevku je presny link) ukazuje nieco ine ? ukazuje este niekomu iny cas v odkazovanom linku nez mne, teda 15min?


Mne to ukazuje 17 minút, záleží to totiž od času, kedy na to klikneš.


klikol som teraz znova ( a na inom pc ) a stale tam mam 15min ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nonick » 11. Mar 2019 19:04

DrX napísal:Preco by usetrili menej. Ked mozu prekracovat 90ku na 100ku, budu prekracovat 110 na 130.


Lenze potom su useky ako Turany Hubova, kde by prekracovali na 110 v tuneli a 140 mimo, ale kedze dialnica nie je, musia ist pekne 80 v kolone za kamionom. V reali teda useky s vysokou hustotou dopravy usetria viac casu ako na papieri podla MPR.
nonick
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 1
Založený: 20. Nov 2011 11:45

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nonick » 11. Mar 2019 19:07

Richie, tu je nacrt Turany Hubova, odpajat sa bude v inom mieste, tam je ten rozdiel.

gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=40821
nonick
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 1
Založený: 20. Nov 2011 11:45

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.