R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 30. Okt 2019 11:34

KN.SK stačí potiahnuť len R2 od Zvolena po Košice, R4 od Prešova po hranicu a D1 od Bidoviec po Sobrance a bude východ aj juh východu spokojný. Netreba do každej obce, okresu, ale do každého kraja určite najmä do Košického a začať už aj na juhu Banskobystrického.
K vyjadreniu Jano1: Keď si taký šikovný s tými intenzitami a nevieš kde sú kolóny naštuduj si to, nebudem Ti nič dávať na zlatom podnose. Keby nestala Kia, tak by si ani ty nevedel čo sú to intenzity a zápchy lebo veľká časť dopravy by šla stále cez Moravu. No jednoducho by si zas buď drotoval čiže cestoval za prácou do BA alebo na Moravu, Čechy a možno ešte viac na západ. Bez zásobovania surovinami pre túto firmu, ale aj ďalšie ako po daždi rastúce firmy, ktoré sú subdodávateľmi Kie. A ešte doplním, že ak by nebol VUD so sídlom v ZA, tak ešte viac by ste trpeli a ZA by nič nepresadila vďaka podareným analýzam z minulosti.A ak sa zase obraciaš k intenzitám a sčítaniu dopravy z roku 2015, tak tie skreslené čísla v okolí Prešova si poriadne naštuduj, lebo to bolo kvôli obchádzkam v tom čase a už aj pri sčítaní v roku 2020 je naplánované niečo obdobne. A ako napísal jeden chlapčisko od MI, keby tam boli cesty, tak by sa tiež zvýšili intenzity, lebo by sa zvýšili počty obyvateľov ako aj ten zázrak okolo Kii, takže prosím nezavádzaj. Už len doplním, že takýmto spôsobom budovania infraštruktúry budu kapacity na východe stále menšie, lebo výrobu presťahujú za lacnou pracovnou silou na Ukrajinu, ak tam nebude vojna alebo ešte vyššia korupcia správania ako u nás, o čom stále čítame a počúvame v masmédiach.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod lostrail » 30. Okt 2019 11:49

"KN.SK stačí potiahnuť len R2 od Zvolena po Košice"

Na ceste smrti medzi PD a Drietomou sa ti nejeden vodic podakuje. Keby tam aspon bola jednotka v usporiadani 2+2, tak by to bolo v pohode, ale nechat tam na tie intenzity sucasnu uzku cesticku sa dnes da pokojne kvalifikovat ako trestny cin.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 30. Okt 2019 12:33

Lostrail, reagoval som na KN len nadnesene a samozrejme aj R1 má svoje závady a potrebuje bezpečnú infraštruktúru či už pred alebo za vystavaným polprofilom obchvatu Bánoviec.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: O. T.: R2 všeobecne/D a RC

Odoslaťod KN.SK » 30. Okt 2019 14:55

ja som napísal:...Takto tu na tomto "diskusnom fóre" vyzerá teraz. Len závisť.
Mne nemusíte ďakovať, kolega, ja Vám doprajem tie cesty, hoci sú mimo mojej "garáže", ba bydliska. Nevyplakávam. LEN MA SRDÍ TO VEČNÉ DOHADOVANIE SA, MLÁTENIE SLAMY. Sever proti juhu, západ proti východu. Pochopili ste konečne? 1170
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 30. Okt 2019 16:00

vladik67 napísal:ZA by nič nepresadila vďaka podareným analýzam z minulosti.

Jaj tak to preto, mala BB suvislu 4-prudovku dlhu 45 km smer BA a okresy ZA,MT,CA,PB nejake odrobinky, dokopy par km.

vladik67 napísal:samozrejme aj R1 má svoje závady a potrebuje bezpečnú infraštruktúru či už pred alebo za vystavaným polprofilom obchvatu Bánoviec.

Vidim, ze uz za svojimi humnami sa neorientujes, kde je R1 a kde je obchvat Banoviec.

vladik67 napísal: keby tam boli cesty, tak by sa tiež zvýšili intenzity

Len s tym rozdielom, ze na Kysuciach aj pod Strecnom uz tie intenzity su a ked budu dostatocne kapacitne cesty, budu intenzity este vyssie.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 30. Okt 2019 16:07

Len s tym rozdielom, ze na Kysuciach aj pod Strecnom uz tie intenzity su a ked budu dostatocne kapacitne cesty, budu intenzity este vyssie.

tie intenzity okolo ZA vyskocili po roku 2000 cize presne vtedy ked sa dokoncili meciarove useky na povazi. naposledy zase vyskocili intenzity ked sa dokoncila R1. je tam ocividna suvislost.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 31. Okt 2019 08:33

Jano1 bohužiaľ mám za to, že ty si ten, ktorý povyšuje túto diskusiu "Len závisť" ako to o dva príspevky hore pomenoval KN.SK. A neviem ako ty, ale ja môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že v rámci SR som prešiel všetky cesty 1 triedy a neraz som bol aj v okolí ZA a na Kysuciach (aj v blízkej minulosti), ktoré vehementne obhajuješ zase ty (to len na margo Bánoviec a R1). A vďaka takým ako ty, už človek nemôže mlčať, lebo ešte to a ešte to (nereagoval si na spomínaný severný obchvat ZA, ktorý po ukončeni D3 už teraz začínajú VUD s radnými pripravovať) a na juh a východ netreba nič, lebo nie sú intenzity a zbytočné vyhodené peniaze. Ale aj na strednom juhu a juhovýchode resp. celom východe SR sú nehody, kolóny (študuj, jazdi alebo počúvaj správne rádio a dozvieš sa, lebo na zlatom podnose Ti nič dávať nebudem a aj tak tomu ako lokalpatriot nebudeš veriť) a aj tu majú ľudia za svoje dane právo na bezpečnú a kvalitnú infraštruktúru s pridanou úsporou času šetrné k životnému prostrediu. Na margo toho ešte jedna pripomienka. Niekde už v rámci projektov budujú cyklotrasy a zázračne v mnou spomínaných lokalitách nie sú peniaze ani na cesty. Zamysli sa už aj ty, lebo budeš tu produkovať ďalších a ďalších DrX ako som ja, Dendik, DavidK a podobných mimo Devila, ktorý je administrátor a je dosť nestranný z hľadiska lokalpatriotizmu. Ja nepotrebujem dávať príspevky za každú cenu hoci som na tomto fóre od teba o 2 roky a niečo skôr zaregistrovaný a nepotrebujem byť veterán fóra kvôli čomu to pravdepodobne robiš asi ty. Mne stačí vedieť vecne informácie a novinky o cestách, keďže často sa na nich pohybujem.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 31. Okt 2019 08:44

devil napísal:
Len s tym rozdielom, ze na Kysuciach aj pod Strecnom uz tie intenzity su a ked budu dostatocne kapacitne cesty, budu intenzity este vyssie.

tie intenzity okolo ZA vyskocili po roku 2000 cize presne vtedy ked sa dokoncili meciarove useky na povazi. naposledy zase vyskocili intenzity ked sa dokoncila R1. je tam ocividna suvislost.


A zabudol si výstavbu Kie a vybudovanie firiem subdodávateľov, čo bolo tiež hlavnou príčinou zvýšenia intenzít, ale aj rozvoja okolia a prisťahovalectva ľudí do tejto lokality.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 31. Okt 2019 09:05

Jano1 napísal:
vladik67 napísal:ZA by nič nepresadila vďaka podareným analýzam z minulosti.

Jaj tak to preto, mala BB suvislu 4-prudovku dlhu 45 km smer BA a okresy ZA,MT,CA,PB nejake odrobinky, dokopy par km.

vladik67 napísal:samozrejme aj R1 má svoje závady a potrebuje bezpečnú infraštruktúru či už pred alebo za vystavaným polprofilom obchvatu Bánoviec.

Vidim, ze uz za svojimi humnami sa neorientuješ, kde je R1 a kde je obchvat Bánoviec.

vladik67 napísal: keby tam boli cesty, tak by sa tiež zvýšili intenzity

Len s tým rozdielom, že na Kysuciach aj pod Strecnom už tie intenzity sú a ked budu dostatočne kapacitne cesty, budu intenzity ešte vyššie.


Ešte konkrétne k tvojim invektívam:
BB bola politicky presadená vďaka peňažným ziskom pre niekoho cez PPP projekty (40km), ako teraz BA a aj vy ste mali svoje PPP1 A PPP3, ktoré našťastie sa nerealizovali a nedá sa to porovnávať s projektami EU. S tou orientáciou fajn, chybička sa vlúdila, ale už aj na Hornej Nitre mala stať v plnom profile cesta R2 od hranice s ČR cez Drietomu s pokračovaním na PD po ZH. Kapacity na Kysuciach a Strečne začali rásť už od výstavby a začatia prevádzkovania KIE a vytvorením lievika po dostavbe D1 pri Martine. V ostatnom plne súhlasím s Devilom.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod lostrail » 31. Okt 2019 11:19

vladik67: Obchvat Banoviec (a aj cesta po dostavani) je R2, nie R1. Ci sa zasa nieco zmenilo a nestiham?
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod jarino » 31. Okt 2019 11:42

K tomu už len dodám, že R2 až po hranice s ČR nepôjde.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod lostrail » 31. Okt 2019 13:13

V nasich podmienkach bude stacit, ked pojde k D1. A ako som uz napisal, nemusi sa to volat R2, nemusi to mat luxusne parametre RC, ale staci, ked to bude obycajna 2+2 jednotka s MUK. Lokalne zvysenia rychlosti na 110 km/h a nadlho by to tam bolo zalepene. Styl Novackej cesty.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 01. Nov 2019 22:35

jarino napísal:K tomu už len dodám, že R2 až po hranice s ČR nepôjde.


Tak by mali uvažovať aspoň s obchvatom Drietomy.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 02. Nov 2019 12:42

vladik67 napísal:nereagoval si na spomínaný severný obchvat ZA, ktorý po ukončeni D3 už teraz začínajú VUD s radnými pripravovať

Na severny obchvat ZA som uz vela krat reagoval a ze si to necital je Tvoj problem a zaujimalo by ma ako sa prejavuje ta priprava, robi sa EIA, alebo dokonca sa robi projektova dokumentacia pre stavebne povolenie, ci vykupuju sa pozemky?

vladik67 napísal:na juh a východ netreba nič, lebo nie sú intenzity a zbytočné vyhodené peniaze

Ukaz kde som napisal, ze na juhu a vychode nic netreba?

vladik67 napísal: celom východe SR sú nehody, kolóny

Ja uz povazujem za primitivizmus dookola opakovat ako su na vychode denne kolony (nesposobene rekonstrukciou, vystavbou, nehodou) a ked mate ukazat tie kolony najlepsie na google maps, tak nic nie ste schopni ukazat, nech to porovname s Kysucami.

vladik67 napísal:lebo na zlatom podnose Ti nič dávať nebudem

Zato mlatit prazdnu slamu na to cas mas, ale dat relevantny link, ukazat kolony, to nehrozi.

vladik67 napísal:Niekde už v rámci projektov budujú cyklotrasy a zázračne v mnou spomínaných lokalitách nie sú peniaze ani na cesty.

Cyklotrasy buduju predovsetkym mesta a VUC, to ze tato informacia este nedorazila na vychod sa nedivim, niektori maju dlhe vedenie.

vladik67 napísal:mimo Devila, ktorý je administrátor a je dosť nestranný z hľadiska lokalpatriotizmu.

:lol: :lol: :lol:
Ani administrator, ani nestranny.

vladik67 napísal:Ja nepotrebujem dávať príspevky za každú cenu hoci som na tomto fóre od teba o 2 roky a niečo skôr zaregistrovaný

Nevedel som, ze je dolezita doba registracie "prezyvky".

vladik67 napísal:PPP projekty (40km)

To je presne Tvoja neschopnost vnimat realitu. PPP R1 meria vyse 51 km.

vladik67 napísal:ale už aj na Hornej Nitre mala stať v plnom profile cesta R2 od hranice s ČR cez Drietomu s pokračovaním na PD po ZH.

Zase len Tvoja dezorientacia v suvislosti s R2 od D1 po hranicu s CR. A keby si cital, co som devilovi pisal v suvislosti so zapadnou R2 tak to, ze "Hornej Nitre mala stať v plnom profile cesta R2" pises Devilovi a nie mne, aj ked ja tvrdim, ze tam staci prevazne polprofil a niekde plny profil.

vladik67 napísal: Kapacity na Kysuciach a Strečne začali rásť už od výstavby a začatia prevádzkovania KIE a vytvorením lievika po dostavbe D1 pri Martine.

Ake kapacity zacali rast? Este tak mozno intenzity by mohli rast. Intenzity rasli uz davno predtym.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 15. Dec 2019 14:17

narocnost usekov R2 Zvolen - Kosice podla INEKO, tunely, mosty, MUK

JVO KE II. 14,4 km, 3 MUK, mosty 7 percent dlzky
JVO KE I. 6,8 km, 2 MUK, mosty 23 %
Moldava - Saca, 18 km, 2 MUK, mosty 3 %
Vcelare-Moldava 14 km, 1 MUK, mosty 5 %
Jablonov - Vcelare 7,8 km, 1 MUK, mosty 5 %
RV - Jablonov 14 km, 2 MUK, mosty 7 %, tunel 30 % (soroska 4.282 m)
Gombasek - RV 9,8 km, bez MUK, mosty 11 %
Tornala - Gombasek 18 km, 1 MUK, mosty 10 %, tunel 8 % (plesivec 1.385 m)
Batka - Figa 6,2 km, bez MUK, mosty 6 %
Zacharovce - Batka 8,3 km, 2 MUK, mosty 5 percent
Ozdany - Zacharovce 10,6 km, 1 MUK, mosty 10 %
Lovinobana - Ozdany 20,7 km, 2 MUK, mosty 13 %
Mytna - Lovinobana 13,5 km, 1 MUK, mosty 12 %
Krivan - Mytna 9,1 km, 1 MUK, mosty 28 %.
Zvolen obchvat 17,5 km, 2 MUK, mosty 13 %, tunel 2 % (340m) ???
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 15. Dec 2019 20:46

devil napísal:narocnost usekov R2 Zvolen - Kosice podla INEKO, tunely, mosty, MUK

JVO KE II. 14,4 km, 3 MUK, mosty 7 percent dlzky
JVO KE I. 6,8 km, 2 MUK, mosty 23 %
Moldava - Saca, 18 km, 2 MUK, mosty 3 %
Vcelare-Moldava 14 km, 1 MUK, mosty 5 %
Jablonov - Vcelare 7,8 km, 1 MUK, mosty 5 %
RV - Jablonov 14 km, 2 MUK, mosty 7 %, tunel 30 % (soroska 4.282 m)
Gombasek - RV 9,8 km, bez MUK, mosty 11 %
Tornala - Gombasek 18 km, 1 MUK, mosty 10 %, tunel 8 % (plesivec 1.385 m)
Batka - Figa 6,2 km, bez MUK, mosty 6 %
Zacharovce - Batka 8,3 km, 2 MUK, mosty 5 percent
Ozdany - Zacharovce 10,6 km, 1 MUK, mosty 10 %
Lovinobana - Ozdany 20,7 km, 2 MUK, mosty 13 %
Mytna - Lovinobana 13,5 km, 1 MUK, mosty 12 %
Krivan - Mytna 9,1 km, 1 MUK, mosty 28 %.
Zvolen obchvat 17,5 km, 2 MUK, mosty 13 %, tunel 2 % (340m) ???


Ked sa rad opieras o bludy zo stranky INEKO potom sa niet comu divit.
Zvolen obchvat 17,5 km :lol:
Krivan - Mytna 9,1 km :lol:
Tornala - Gombasek 18 km :lol:

a dalsie detaily sa mi nechce skumat, lebo aj tak to nikto neoceni.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 15. Dec 2019 21:17

nema zmysel natahovat sa na detailoch a tvarit sa odborne. vacsinou nemame ani DSP cize su to orientacne udaje. za toto treba INEKO podakovat. urcite zasluznejsia robota ako fotit bager pri ceste.

staci to aby sme mali prehlad. z 15 usekov mame 10 vyslovene jednoduchych. to napokon dokazuju aj 2 tendre myt-tom a KE II. 2 su otazne a 3 su tazke. lahke useky budu mat perspektivu po naraste intenzit aj na plny profil, aj ked to tak skoro nebude. batka polovicny bez debaty. naozaj problematicku navratnost ma len soroska. na D1 mas takych kolko, resp. existuje nejaky navratny usek na D3 ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 15. Dec 2019 21:30

Tato tema je o R2, cize ma vobec nejaky usek R2 pozitivnu navratnost? (Pokial sa nebavime o 2040+...) Ekonomicka logika hovori, ze najskor sa mas zaoberat takymi investiciami, kde je ta navratnost najrychlejsia.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 15. Dec 2019 21:45

ved to je v poriadku, len tu stale citame aka je vlastne CELKOVO R2 narocna. dalsi blud ktory treba vyvratit. na KE si az tak nedovolia otvorit hubu tak ostava najma soroska a imaginarny plesivec.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 17. Dec 2019 16:59

Maly dovod na oslavu: vcera sa otvoril 1.1km usek na uplnom konci R2 pri Rozhanovciach. Sice nic moc, ale ked neprsi, aspon kvapka... Dik jo3himu za video z prejazdu https://youtu.be/qlrFUxbMF4Y (uplne na konci)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod 1mmortal2 » 18. Dec 2019 12:05

Nebude tento usek nakoniec oznaceny ako R4?
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 18. Dec 2019 13:26

Uz je :)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod 1mmortal2 » 18. Dec 2019 16:44

Sa mi aj zdalo na tom videu ze vidim R4 :)
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Dec 2019 17:38

Tak ono logicky označenie R2 nemá dôvod pokračovať od križovatky pri Šebastovciach ďalej na sever, keď v križovatke Rozhanovce končí. Takáto peáž R2/R4 by mala zmysel, ak by R2 za Rozhanovcami niekam pokračovala. Na rozdiel od R4, ktorá za peážou s D1 pokračuje k poľským hraniciam.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 18. Dec 2019 17:53

Je celkovo tym peazam nerozumiem. (naco je to dobre)

Uz nech sa spravi nove cislovanie dialnic a RC :o
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.