R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod milan_KM » 22. Okt 2019 18:32

milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 22. Okt 2019 19:02

mareks96 napísal:Pani ale všetci hovoríme o tom istom... V prvom rade nie som zo ZA kraja, ale vidím aké majú Kysuce problémy a to sa tam vyplieskalo 600 mega na úseky kde môžeš pomaly bez strachu ísť na bicykli, detto to čo sa v posledných 10 rokov otvaralo na R2 aj D1, sami Kysuca ia to tvrdia, taktiež aj vy z juhu, že by ste na R2 videli vo výstavbe možno niečo iné ako zv-Tomasovce atď, lebo aj keď ma byt úsek lacný a ma ušetriť tranzitu 4 minúty je ne efektívny a mohol počkať, tie ekonomické benefity diaľnic majú veľmi dlhý nástup, cca 15 rokov a keď budeme stavať úseky kde sa ušetrí pár minút a úseky ktoré ušetria 15 a viac minút budú v sufliku tak si moc nepomôžem a východniari stále budú vidieť svoje rodiny 4 dní do mesiaca a znižovať cenu práce na západe, bohužiaľ a takisto aj kysucania stat hodinu a viac v zápche, lebo staviame niečo len aby sa niečo robilo a to nie je len u erseka ale posledných 10 rokov.. A samozrejme nestavat polprofily...


Zas len klapky na ociach. Jasny fakt je, ze ak by dnes R2 ZV-KE existovala, tak:
- KE-BA by bolo za cca 3 hod: lebo je to cca 400km a MPR je 130kmh (cize usetrilo by sa 1.5 hod, a kolko by sa usetrilo na bezpecnosti, a na tom, ze cast ludi by nejazdila naokolo blizsie sa ani neda spocitat)
- nikde na R2 by neboli nizke intenzity, lebo regionalny rozvoj a rozvoj priemyslu a s tym suvisiace vyuzivanie aut by boli rapidne vyssie
- na rozdiel od D1 a D3 sa na R2 praveze stavia relativne v dobrej postupnosti. Zvlast, ak sa vyriesie zakladna bodova zavada Soroska, vsetko ostatne sa da poriesit rychlo a za male peniaze (vid kontrast s Visnovym, JZ PO, nezmysly na D3).

No a ti zabavaci z Dennika N (ci E ci Z) si dalej krasne protirecia. Na jednej strane pripustaju, ze 30 rokov sa tu stavalo podla kluca, ze (*** vsetko sami sebe. Na druhej strane chcu "objektivne" kriteria bez toho, aby sa tych 30 rokov zanedbavania juhu zohladnilo. A najlespie je, ked uz teraz predikuju vysledky volieb :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 22. Okt 2019 19:19

nevo83 napísal: kedze vsetci vieme, ze do 2023 to musi byt hotove - co bude.

Mlady pan, sa rozhodol, tak to bude. Nie je to tym, ze optimista je len zle informovany pesimista? Najprv musi niekto vymiest ten Augiasov chliev, az potom zacne byt sanca, ze sa nieco realne pohne.

nevo83 napísal:Ku D3 useky sa stavali a stavaju a prebieha aj priprava na zvysne 2 useky. Ja len nechapem preco maju ludia zo ZA kraja pocit, ze vsetky kapacity a peniaze sa mali najprv pouzit na pripravu a vystavbu D3 a az tak zbytok SVK.

A nebude to tym, ze sa nestavalo to, co by obyvatelia ZA kraja najviac ocenili, ci specialne obyvatelia Kysuc? Useky, ktore sa este ani nestavaju na D3 podla Noveho projektu vystavby dialnic z roku 2001 mali byt odovzdane do uzivania v roku 2009 a CA-Svrcinovec v prevadzke od roku 2005.

nevo83 napísal: Nevraviac že chcu aj dokoncenie R3.

:lol: :lol: :lol:
Vacsiu blbost som uz davno necital.

nevo83 napísal:
ad3. AKtivisti a ochranari - uprimne, maju vela prav na blokaciu stavieb v narodnom zaujme a potom to tak vyzera ako v RK.

A nebude to tym, ze MD a NDS konaju prave tak, aby sa ziskanie stavebneho povolenia co najviac oddialilo?
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod mareks96 » 22. Okt 2019 21:04

Ale však zas sú tu reakcie ktoré sa snažia oponovať mojim tvrdeniam ktoré hovoria o tom istom... Fakt nemá zmysel reagovať ďalej.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nevo83 » 22. Okt 2019 22:15

Jano1 ano som optimista co sa tyka Visnoveho, vyfasuje to Doprastav, peniaze na to bude mat a bude tlaceny do ukoncenia na cas kvoli EU fondom, jedine zeby sa tam udialo nieco mimoriadne. A ci bude odpocivadlo+stredisko neskor cert to ber, hlavne ak bude zprejazdnena dialnica.
Az taky optimista nie som co sa tyka obchvatu KE..

Predstav si, ze napr. obyvatelov KE kraja sa nieze ani nepytali ktore useky by ocenili, ale im sa do predminuleho roka ani nic nestavali... a tak ako sa slubovalo Vam tak sa slubovalo zbytku SVK... Myslis zeby Michalovcanov nepotesila cast dialnice D1 napr. Pozdisovce - Michalovce alebo Michalovce- Sobrance ?? Ked je D1 taka prioritna, preco sa nemohol stavat uz davnejsie neaky usek prave v tej casti SVK ??

Problem je ze VY vidite iba seba svoje problemy a nic ine..

Smejes sa z R3, ale viem, ze tak ako Vy tak aj okolie Kubina chce R, alebo Tvrdosin-Nizna sa bude stavat pre krasu niekoho oci a neviem o tom zeby R3 vypadla z planov vystavby. Kazdy lokalny politik sa snazi o dotiahnutie R co najblizsie do svojej spadovej oblasti.

Ano, suhlasim s tym ze aj NDS ma ,,odbornikov,, kt urcite procesy komplikuju, ale nemyslim si, ze vsetko riadia ludia - referenti z BA... ale z regional.sprav kt by mali poznat svoju oblast a riesit ich..
A vsak stale trvam na tom, ze aktivisti a cast ochranarov ma vacsie pravomoci ako je zdrave.. Priklad je vystavba D1 KE, kde sa rok stalo na casti useku lebo sa objavil neaky sokol a hniezdil a nakoniec ho zasiahol blesk na strome a umrel.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 23. Okt 2019 09:49

presne tak, a nie je to len o usetreni par minut. ako tu napisal marek ekonomické benefity diaľnic majú veľmi dlhý nástup a okolo R1 je uz vidiet efekt. praveze kopa ludi by nemuselo odist a nebolo by treba riesit ci 3 hodiny alebo 5,5 hodiny. a tom to je a nielen pocitat kde je viac aut. tak sa dialnice nestavaju ani v europe ani v okolitych krajinach.

to ze niekde su kolony je zle, na druhej strane na juhu za tie kolony nemozu a nesuhlasia s tym aby sa to stale riesilo na ukor ich rozvoja. aj tam platia dane a chcu z nich nieco mat. R2 po tomasovce uz zrejme bude, a vela ludi bude mat napojenie. v buducnosti sa doriesi aj ZV. pocitala sa hodnota za peniaze, dookola sa to preveruje, dalej bude max. batka a soroska v poloprofile a to na vela rokov. nie je to "svojvolne", to su len politicky motivovane novinarske blaboly.

to ze na vychod za KE sa kasle je daleko horsie do 500k ludi je diskriminovanych, akurat sa dotiahne D po bidovce, za 300 mega by sa dal postavit zvysok okrem tunela dargov. to by bola najlepsia investicia aku si viem predstavit. namiesto toho ideme riesit turany-hubova za 900 mil.

A nebude to tym, ze MD a NDS konaju prave tak, aby sa ziskanie stavebneho povolenia co najviac oddialilo?

preco by to malo byt tym ? aj keby sme pripustili ze sa zdrziava brodno-KM-oscadnica tak RK ma schvalene eurofondy. visnove sa schvalene eurofondy tiez. tak ako aj CA. nie je dovod nic natahovat a zdrziavat. to ze sa proti dialnici odvolavaju ludia a robia obstrukcie je lokalny problem. toto uz bolo aj ked sa odvolaval nejaky spolok v ziari nad hronom a ich sefka sa spokojne tvarila pred kamerami ze mali pravdu a vynutili si zrusenie uzemka kvoli proceduralnej chybe. a nikto tu nevykrikoval ze ministerstvo zdrziava.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 23. Okt 2019 22:51

nevo83 napísal:Predstav si, ze napr. obyvatelov KE kraja sa nieze ani nepytali ktore useky by ocenili,

A myslis, ze na Kysuciach, na Povazi, na Orave sa pytali?

nevo83 napísal:Smejes sa z R3, ale viem, ze tak ako Vy tak aj okolie Kubina chce R, alebo Tvrdosin-Nizna sa bude stavat pre krasu niekoho oci a neviem o tom zeby R3 vypadla z planov vystavby.

Teda podla mna je rozdiel
nevo83 napísal:Nevraviac že chcu aj dokoncenie R3.

a to, ze sa tendruje 4,4 km. Ja som za to, aby sa severna R3 zrusila a stavali sa obchvaty I.triedy na Orave, ale realne stavali, nie 4 km za 10 rokov.
A na juznej R3 by sa mali tiez stavat obchvaty I.triedy a nie desatrocia cakat na R3.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 23. Okt 2019 22:58

devil napísal: RK ma schvalene eurofondy. visnove sa schvalene eurofondy tiez. tak ako aj CA. nie je dovod nic natahovat a zdrziavat. to ze sa proti dialnici odvolavaju ludia a robia obstrukcie je lokalny problem.

Da sa robit aj pomaly a este k tomu tak aby sa postup/progres blokoval. A to je presne to co predvadza MD a NDS v sucasnosti v pripade Hu-Iv, LL-DS aj privadzaca KM.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 24. Okt 2019 07:38

paranoja. potom sa blokuje aj R2, kde zo 4 slubenych usekov sa 2 len tendruju a jeden ani to nie. piaty (soroska) sa mozno ani nebude tendrovat.

a ak chces skutocny a nazorny priklad blokacie tak zacharovce-batka-figa sa blokoval od 2009 ked bolo vydane uzemko, az rok-dva dozadu sa blokada uvolnila.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 24. Okt 2019 09:07

Jano1 pekne lokalpatrioticky si sa vyfarbil či už tu v presadzovaní okolia Žiliny a Kysúc ako v tejto téme, tak aj v téme R2 Mýtna - Tomašovce (v odpovediach prispievateľovi davidK) a o téme úsekov D3 pomlčím. Ľudí na východe a juhu Slovenska ignoruješ, igonoruješ ich kvalitu života, ktorá bez vybudovania bezpečnej infraštruktúry je výsledok len cestovanie za prácou od rodín na západ či už v rámci SR alebo západných krajín EU. Teraz sa vehementne biješ za D3, ale priznaj, bude Ti to a ľuďom žijúcim v tvojom okolí stačiť? Veď už teraz sú náznaky na severný obchvat ŽIliny, lebo žeby KIA? Kedy to skončí, keď za tie nenormálne ceny budovanej infraštruktúry v pohorí by mohla byť infraštruktúra za tieto peniaze postavená už celá R2 od Kriváňa do Košíc a D1 východne od Košíc, a možno aj Via Carpatia R4. Ak by juhovýchodna časť Slovenska nebola trpezlivá, nebol by si ty dnes býval v jaskyni?
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 24. Okt 2019 22:22

vladik67 napísal:Jano1 pekne lokalpatrioticky si sa vyfarbil či už tu v presadzovaní okolia Žiliny a Kysúc ako v tejto téme, tak aj v téme R2 Mýtna - Tomašovce (v odpovediach prispievateľovi davidK)

Dalsia "vrana k vrane sada"? No poobhajuj tie nezmysly co napisal davidK! Ukaz, ze tie jeho vyplody https://dialnice.info/viewtopic.php?f=47&t=15424&start=1150#p223798 su pravdive!

Dokaz, ze na vychode je trasa cca 25 km kde takmer kazdy pracovny den sa najde niekolko hodin denne ked to trva 1 hodinu! Potom uznam, ze to treba urgentne riesit.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nevo83 » 25. Okt 2019 07:02

Vies Jano, vykrikujes tu ze vrana k vrane, ale presne tak isto sa chovate aj Vy z okolia ZA a este aj prechadzate do agresivity
-ze vacsina z nas /od BB-KE/ nezpochybnuje D3, len vola po neakom znormalneni vystavby, aby nesli vsetky peniaze len tam.
- neberes do uvahy, ako bolo spomenute vyssie ze aj tu na vychode platia ludia dane, a chcu mat tiez kvalitny zivot
- ze kvoli nedostatku infrastruktury tu nemas vacsich investorov, takze sa okresy smer MI, TV vyludnuju, a povedzme si pravdu BA kraj uz viac nenafuknes
- ze presne kvoli tomu sa rozpadaju rodiny a pod
- ze tvoje statie v kolone 45min nema co zaujimat niekoho kto niekam cestuje hodinu miesto 20min a na ovela nekvalitnejsiej ceste.

VY vidite len to svoje nedostavynych 22km na D3 za 700mil... kde dokoncenie D1 vychod 60km vyjde na 574mil. a R2 sa skoda bavit
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod mareks96 » 25. Okt 2019 08:33

Tak tak, keby to mame brat férovo tak ZA kraj už dostal 2,5mld na diaľnice tak by nemal dostať ďalších 20 rokov nič. Realita je však taká, že z ďalších eurofondov cca 1-1,5 mld dostane a ľudia od ZA budú ešte agresívny že BB, KE a Po kraje chcu tiež, pritom tam by vedela byť infraštruktúra komplet spravená asi aj za menej ako 4mld v ZA kraji...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 25. Okt 2019 23:19

nevo83 napísal:ze tvoje statie v kolone 45min nema co zaujimat niekoho kto niekam cestuje hodinu miesto 20min a na ovela nekvalitnejsiej ceste.

No daj konkretny priklad, kde niekto cestuje hodinu autom miesto 20min a na ovela nekvalitnejsiej ceste!

nevo83 napísal:okresy smer MI, TV vyludnuju

Zase len dristas! Okres MI v roku 2000 mal 108 997 obyvatelov a v roku 2016 mal 110 752 obyvatelov. Okres Trebisov v roku 2000 mal 102 956 obyvatelov, v roku 2016 mal 105 830 obyvatelov
Jednoduche veci si neoveris, len trepes nezmysly.

nevo83 napísal:ze presne kvoli tomu sa rozpadaju rodiny a pod

Cize preto, ze na vychode je malo D/RC, je na zapade najvyssia rozvodovost. Spravne som to pochopil?
https://www.topky.sk/gl/437677/1972059/Slovensko-vymiera--Nove-fakty-o-vyvoji-manzelstiev--porodov-a-migracie-zvrat-nepriniesli

nevo83 napísal:VY vidite len to svoje nedostavynych 22km na D3 za 700mil...

Zase len trepes. Ukaz kde som tvrdil, ze treba hned postavit KM-Oscadnica? Tvrdil som,ze tam treba pruh pre pomale vozidla v stupani a ze by bolo idealne, keby usek Brodno - KM predlzili o cca 1 km, aby tam neboli hned na konci dialnice prechody pre chodcov a urovnove krizovatky. Urgentne treba privadzac KM s priamou zjazdovou vetvou smer ZA, co statny rozpocet urcite nezruinuje.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nevo83 » 26. Okt 2019 07:38

Spravne janko len skoda ze nie je statistika na pomer prirastok mexickeho etnika...

Vies ono je to podobne ako kedysi ked sa stahovali chlapi za pracou mimo svojho blizkeho okolia - rozpady rodin ked si nasli nove zeny aj nove rodiny. Pretoze taky ,jednoduchy robotnik,, nebude davat kazdy tyzden peniaz za navrat domov za cestu 300-400km. Alebo zeny z vychodu opatrovatelky na 3t turnusoch. Vysvetlovat Ti socialno-ekonimicke otazky zrejme netreba ze..
Lebo je rozdiel cestovat za dobrou pracou po dialnici denne 40km ako .....ved sam vies.

Som rad ze si nam to vsetkym objasnil, to ze v mediach vsade citame o URGENTNEJ DOSTAVBE D3 je vlastne poziadavka na cca 1,5km ?? A miesto 700mil chcete len nieco za 50mil , fuuuu tak to si ma a tipujem ze aj vacsinu z tu pritomnych velmi potesil..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 26. Okt 2019 20:43

nevo83 napísal:Som rad ze si nam to vsetkym objasnil, to ze v mediach vsade citame o URGENTNEJ DOSTAVBE D3 je vlastne poziadavka na cca 1,5km ?? A miesto 700mil chcete len nieco za 50mil , fuuuu tak to si ma a tipujem ze aj vacsinu z tu pritomnych velmi potesil..


Ja nesuhlasim s mnohymi novinarmi, ci inymi ludmi, ktori sa vyjadruju k D3, ci uz ide o projekty, trasovanie, odhadovanu intenzitu, dolezitost vystavby. Opakovane roky tvrdim, ze keby bolo Brodno - KM a Cadca - Svrcinovec, namiesto D3 Strazov - Brodno a D3 Svrcinovec - hranica, tak za zhruba tie iste peniaze na Kysuciach nie su vyznamne zapchy. A keby sa postavil privadzac KM, tak by sa dopravna situacia v Radoli bezpochyby zlepsila, najma ak by bola priama vetva z privadzaca smer ZA. A keby si sa pozrel, aj do dost dalekej historie v prispevkoch, nasiel by si, ze podla mna na I/11 od krizovatky na Blazkov(juzne od Blazkova) az po Oscadnicu by zatial stacilo pruh pre pomale vozidla v stupani, co znamena rozsirit cestu I/11 o cca 1 m na cca 2 km a zrusit lave odbocenie smer Krasno nad Kysucou severne od Blazkova v tom stupani.
Nevidim dovod preco by mal privadzac KM stat az 50 mil.E. Vzdialenost ciest ktore ma prepojit je 1,1 km, nie je to suvisly most a ide o 2-pruhovu komunikaciu, krizovatky mimo D3 su urovnove. A D3 Brodno - KM by sa dal este lacnejsie navrhnut a to bez zmeny trasovania, ale nie je vola a postavit ho treba, aj ked netreba pouzivat "rychlostne priplatky".
A keby uradnici chceli pomoct, tak aj CA - Svrcinovec sa spusti najprv ako polprofil, pretoze by to mohlo byt o rok skor a nemam problem, keby sa ten usek staval aj iba ako polprofil, pretoze intenzity budu pre niektorych sklamanim a polprofil by to hravo zvladol, mohlo sa usetrit 100 mil.E.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vlados » 26. Okt 2019 21:26

ak to má stáť 50 mega, tak by tam mohli zahrnúť druhý profil od konca 2+2 po privádzač.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 27. Okt 2019 10:43

Jano1 máš pravdu a naozaj "vrana k vrane sadá" a už agresívne reaguje a podporuje ťa aj MilanKM. K Vašim príspevkom je škoda niečo písať, lebo len "Ja a nikto iný". Že cestná sieť má byť pre každého občana, ktorý žije tiež na juhu, ale aj juhovýchode SR alebo ďalekom Východe SR, lebo aj oni sú občania, aj oni sú platcami daní a chcú za to kvalitné a hlavne bezpečné cesty Vás oboch ale aj iných vôbec nezaujíma. Že priemerné rýchlosti sa rapidne znižujú, zhoršuje sa životné prostredie a tvoria kolóny nevidíte a ani nechcete vidieť lebo to nie je pri ZA a jeho kraji. A tak bude ešte viac asi pritakávať DrX, lebo hoci niekedy nesúhlasím s jeho názormi, ale proti Vašim až agresívnym názorom len takých kritikov musí toto fórum mať. Už sa radšej ani i15 k Vašim príspevkom nevyjadruje a ale občas Pacho z LM vás podporuje. A neboj sa, hoci tam nebude Erszék, tak R2 bude pre spojenie juhu s pupkom SR aj tak vybudované, spojené a nenecháme sa už oklamať z časového hľadiska lebo priority a nie intenzity a niejaká HzP alebo INEKO vrátane spriazneného Výskumného ústavu dopravy ZA nám nebudú diktovať, čo sa má stavať. Aj my vieme robiť petície, protesty a len nech padne aj najväčší zamestnávateľ pri KE, tak už politici či už opoziční alebo koaliční sľubujúci 30 rokov bezpečnú cestnú infraštruktúru nielen po KE, ale až po SO budú mať problémy. A ak chcete ma chytať za slovíčka, ako veteráni si prejdite aj príspevky z minulosti.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 27. Okt 2019 21:46

vladik67 napísal:tvoria kolóny nevidíte a ani nechcete vidieť lebo to nie je pri ZA a jeho kraji.

Ved snad 10-krat vyzyvam, ukazte kde su vacsie kolony ako na Kysuciach a BA+blizke okolie! Nie ste ani jeden schopny ukazat relevantne dokazy, len dookola mlatite prazdnu slamu.

vladik67 napísal:A neboj sa, hoci tam nebude Erszék, tak R2 bude pre spojenie juhu s pupkom SR aj tak vybudované, spojené a nenecháme sa už oklamať z časového hľadiska lebo priority a nie intenzity a niejaká HzP alebo INEKO vrátane spriazneného Výskumného ústavu dopravy ZA nám nebudú diktovať, čo sa má stavať.


To je take detinske vyjadrenie "my to chceme", ale to ,ze tam bude jazdit par tisic aut Ta samozrejme nezaujima, tak ako Ta nezaujima, ze mnohe omnoho drahsie useky D1 su ekomomicky vynosnejsie ako juzna R4 kde jazdi podla udajov z roku 2016 az 2715 voz/24h.
Ja sa tiez mozem tvarit, ked uz sa tie malo potrebne useky D3 postavili, tak mozu urobit skutocne drobne upravy, aby zvysili intenzitu a vyuzitelnost usekov. Ako to urobili zle na D3 Strazov-Brodno, ked z Brodna sa neda dostat do tunela Povazsky Chlmec, a teda znizuje to intenzity, to, ze NDS odmieta urobit vjazd pri Skalitom na D3 a pritom by tam bolo treba mozno 20 metrov 1-pruhovej cesty, to tiez negativne ovplyvnuje intenzitu a nejde o potrebu stavat MUK za miliony.

Vysrafovany pruh na prepojke medzi I/12 a D3 prepojit kratuckym pravotocivym oblukom urcite nie vacsej dlzky ako 20 metrov a k tomu jednoduche dopravne znacenie, samozrejme zrusenie vysrafovania pruhu.
https://www.google.com/maps/@49.5072332,18.9617052,3a,49.6y,268.95h,83.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-A62qLllwdXuen_mvSeqFQ!2e0!7i13312!8i6656
https://www.google.com/maps/@49.5068878,18.9614179,377m/data=!3m1!1e3

Ale to Ta samozrejme nezaujima, lebo ty urgentne potrebujes urcite nejaku R2 pre 3-5 tisic v/24h.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 28. Okt 2019 10:00

To je take detinske vyjadrenie "my to chceme", ale to ,ze tam bude jazdit par tisic aut Ta samozrejme nezaujima, tak ako Ta nezaujima, ze mnohe omnoho drahsie useky D1 su ekomomicky vynosnejsie ako juzna R4 kde jazdi podla udajov z roku 2016 az 2715 voz/24h.

ano omnoho drahsie useky su vynosnejsie ked im nadhodnotime buduce intenzity. staci si pozriet na INEKO, vsetky buduce intenzity nadhodnotene, aj na juhu, ale narocnejsie useky na severe omnoho viac. oplati sa pozriet. je to neuveritelne. a pokial viem INEKO si to nevymyslelo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Jano1 » 28. Okt 2019 12:46

devil napísal:ano omnoho drahsie useky su vynosnejsie ked im nadhodnotime buduce intenzity. staci si pozriet na INEKO


Co zase prekrucas? Kde ja pisem o nejakych buducich odhadoch pri porovnani vynosovosti juznej R4 s usekmi D1? Pouzivam na to vyhradne intenzity zo scitania 2015, pripadne tu zverejnenu tabulku 2016 pre doplnenie.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 28. Okt 2019 13:40

potom vobec nechapem co si tym chcel povedat, a o akych usekoch sa vobec bavime.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

O. T.: R2 všeobecne

Odoslaťod KN.SK » 28. Okt 2019 14:29

Dane platia (mali by platiť) občania na celom Slovensku. Potom všade treba postaviť D alebo RC??? 1165
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 28. Okt 2019 14:31

co myslis vsade, kazdu obec ? kazdy okres ? kazdy kraj ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

O. T.: R2 všeobecne/D a RC

Odoslaťod KN.SK » 28. Okt 2019 14:57

co myslis vsade, kazdu obec ? kazdy okres ? kazdy kraj ?
Takto tu na tomto "diskusnom fóre" vyzerá teraz. Len závisť. 1166
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.