R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 02. Dec 2018 15:44

ale sak nikto to este nejde stavat. robi sa len priprava a je minimalne 10 usekov R2, ktore pojdu pred tymto, to kazdy vie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re:

Odoslaťod KN.SK » 02. Dec 2018 15:47

DrX napísal:ktore nebude mat pol zimy taku NEzjaznost ako nase slavne naokolo blizsie napr dnes:
https://drive.google.com/file/d/1N3VaI0 ... sp=sharing
Treba zopárkrát priblížiť mapku a dostaneme toto: http://www.zjazdnost.sk/map/view.html, teda * * * nie sú na diaľnici (D1), všakže.
Obrázok námraza, poľadovica alebo zľadovatený sneh môže byť hockde v strednej Európe, hlavne v zimnom období :wink: . I v H, v D, NL... V Nemecku veľmi často je veľmi hrubá vrstva námrazy, ak sa nemýlim i na diaľniciach, no netrvá to mesiace, ale pár hodín.
V lete môže byť Obrázok či Obrázok, tak ako to je teraz na D1, D2, D3, R1 a aj na R2 (aj na plánovaných úsekoch ako i na trase budovanej R7), či R4. Počasiu neporučíš. Načim poručiť tým v SSÚD.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 02. Dec 2018 16:04

Este nieco tresni. V KN je tolko isto mrazivych dni, tolko isto napadnuteho snehu, a tolko isto poladovice ako v ZA, vsakze.
INak, presne ako pises: pocasiu neporucis. Preto je nezmysel tahat hlavnu dialnicnu tepnu do horskeho prostredia a nadmorskych vysiek nad 800mnm, ked sa to da v pohode obist.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

O. T.: Re: 2

Odoslaťod KN.SK » 02. Dec 2018 17:39

V Komárne je niekedy viac snehu ako v Žiline. Keď som cestovával ako "nákupca" (SLK - lodenice) i za Hradec Králové, tak za Pardubicami až po Hořice v Podkrkonoši bolo menej snehu, niekedy žiaden na rozdiel od KN. Aj Bratislave bolo ho, i je menej. Občasné "kalamity" netreba veľmi brať za bernú mincu (napr. 15. marca 2013 — čítaj https://komarnodnes.sk/kalamita-v-komarne/ , pozri i fotky: https://www.facebook.com/pg/komarnodnes ... 7167351282. Aj CO-vojsko muselo pomáhať ľuďom na cestách a vo vlaku. Mimochodom istý čas som bol v jednom v severnej polovici SR a tak v tom období v Poprade i inde bolo menej snehu ako v KN :wink: , možno preto, že ležia v kotlinách tak, ako HK a PU v ČR), ale vrtochy počasia sa stávajú, nedajú sa vylúčiť. Ak by sa pre ne netrasovali diaľkové komunikácie, nikde vo svete by neboli isté spojnice v náročných podmienkach. Keď je "nepohoda", tak ako je to len možné, tak neriskovať, ale niekedy zaskočí počas cesty. Nikomu to neprajem!!!

P. S. Teraz sa to "červenie" len na Orave, na Horehroní i tu https://www.google.sk/maps/place/Podsp% ... 20.1752338 .
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 02. Dec 2018 20:38

na juhozapade je v zime teplotne prakticky vzdy miernejsie pocasie ako na strednom Sk.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

O. T.: Re: 3, (Howgh?)

Odoslaťod KN.SK » 03. Dec 2018 10:07

Nielen počasie obmedzuje požívanie RK, a nielen ich, ľa https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 11#p213711.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Dec 2018 12:29

KN.SK prosim ta prestan s tou demagogiou, na juhu nesnezi, nebudu sa zatvarat tunely, neskace ziadna zver, havarie nebudu. Preto je juh lepsi ako naokolo blizsie!! Uz to mohlo 20 rokov stat!!! atd.

jk.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 03. Dec 2018 13:43

Preco si v Ruzinove nepostavis lyziarske stredisko? Sak aj tam snezi a su mrazy. Mozes aj skokansky mostik... :D :D :D

Proste, Yoggy sa prestahoval do velkeho malomesta, a raz za polroka potrebuje ist do Sabaca za babickou. A menej ako 130-kou je to nepripustne. Takze D1 jedine naokolo blizsie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Dec 2018 14:26

Toto neni o mne, ale o tebe, ty tu spamujes uz par rokov, aka je r2 bezchybna. Ja tu neplacem ako male decko v kazdom threade :roll:

A inak lyzovat nechodim, cize trepes absolutne blbosti.

A neviem co je Sabaca :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 03. Dec 2018 17:51

vies co, minule som stal vyse hodiny v kolone ked opravovali cestu pri kralovanoch. ta kolona tam bola lebo sa opravovala cesta a auta striedavo pustali tak ze nic neslo oproti oproti zaroven sa kolona nehybala...taku kolonu mozu urobit kadekde,...ale urcite nie je dovod pre dialnicu..... den predtym sa dalo prejst plynule.

ty akurat places kvoli chybajucemu obchatu PO. inac nemas dovod plakat lebo mas na 70-80% hotovu dialnicu a ked je niekde pri ZA problem, otocis na donovaly. mame plne pravo sa stazovat ze od vzniku SR sa na vychodnej R2 v dlzke asi 200 km postavilo neuveritelnych asi 40 km v com je aj estakada vo ZV s MUK.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod milan_KM » 03. Dec 2018 17:56

No a keďže v Medzilaborciach diaľnica potrebná nie je, tak sa tam ani najbližších 100r nepostaví :-)
A teraz by to tu mali Medzilaborčania podpáliť... :lol:
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Dec 2018 19:46

devil napísal:vies co, minule som stal vyse hodiny v kolone ked opravovali cestu pri kralovanoch. ta kolona tam bola lebo sa opravovala cesta a auta striedavo pustali tak ze nic neslo oproti oproti zaroven sa kolona nehybala...taku kolonu mozu urobit kadekde,...ale urcite nie je dovod pre dialnicu..... den predtym sa dalo prejst plynule.

ty akurat places kvoli chybajucemu obchatu PO. inac nemas dovod plakat lebo mas na 70-80% hotovu dialnicu a ked je niekde pri ZA problem, otocis na donovaly. mame plne pravo sa stazovat ze od vzniku SR sa na vychodnej R2 v dlzke asi 200 km postavilo neuveritelnych asi 40 km v com je aj estakada vo ZV s MUK.


Ja som pred par mesiacmi stal 20minut v Lade, lebo sa tam opravovala cesta, co to ma s tym akoze spolocne?

Pokial by si cital moje prispevky pozorne, zistil by si, ze cez Zilinu nechodim, ale vyhradne cez Donovaly :wink:

Mna absolutne nezaujima ci nejaky obchvat Presova je alebo nie. Mne vadi na tom to, ako s k tomu pristupuje, ako su urcene priority, aka je tu neschopnost vlady a spol.

Ostatni sa nemaju pravo stazovat teda? Co D3, R2 (zapadna), cela R3, R4, R7 atd. myslis ze oni necakaju? Vy staviate R2 do pozicie najdlolezitejsej cesty na slovensku. Aj ked nesplna ziadne predpoklady, preco by sa mala riesit prednostne...

Neviem co tu splietas Medzilaborce :roll: To ze si sa narodil o presne 200km zapadnejsie, neznamena ze si krajsi, sikovnejsi a mudrejsi :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 04. Dec 2018 16:03

Pokial by si cital moje prispevky pozorne, zistil by si, ze cez Zilinu nechodim, ale vyhradne cez Donovaly :wink:


preco vyhradne. zeby preto lebo na plnsej ceste sa neda ist 120 ??

Mna absolutne nezaujima ci nejaky obchvat Presova je alebo nie. Mne vadi na tom to, ako s k tomu pristupuje, ako su urcene priority, aka je tu neschopnost vlady a spol.


tak schvalne som si to vyhladal, 01. Sep 2018, 14:13 si v prispevku o R4 tvrdil toto:

Kazdy tomu rozumie, preto hovorim, ze to netreba momentalne vobec stavat. Dolezity je len SO PO a Kapusany - Lipniky. Ostatne sa moze dat do suflika.

viewtopic.php?p=210995#p210995

Ostatni sa nemaju pravo stazovat teda? Co D3, R2 (zapadna), cela R3, R4, R7 atd. myslis ze oni necakaju? Vy staviate R2 do pozicie najdlolezitejsej cesty na slovensku. Aj ked nesplna ziadne predpoklady, preco by sa mala riesit prednostne...


na D3 sa stavia obchvat CA, stazovat sa mozu ale nemozu mat vsetko naraz. npr. kolkokrat som uz napisal ze treba prelozky na R3.....necitas ine temy ?? R7 je na juhu a tvrdim ze je zbytocna a vyjazd na DS sa mal riesit ako C22,5. nieze nemaju pravo, ja im drzim palce, nech sa stazuju aj oni lebo v tejto dzamahirii sa inac neda. ani R2 by si nikto nevsimol, mozno prave vdaka tomu ze ju okato zacali ignorovat si pohnevali ludi a samospravy. ale pozri sem

http://dialnice.szm.com/

na R2 rozostavanych 0 km, R3 rozostavanych 0 km, R4 rozostavanych 0 km. na D1 vyse 60 km. ale uz citam ako vsetko ide na juh.

Neviem co tu splietas Medzilaborce :roll: To ze si sa narodil o presne 200km zapadnejsie, neznamena ze si krajsi, sikovnejsi a mudrejsi :wink:


ja tu nic nesplietam ohladom Medzlaboriec. obrat sa na milanKM.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 04. Dec 2018 21:11

devil napísal:preco vyhradne. zeby preto lebo na plnsej ceste sa neda ist 120 ??

hmm... osobna preferencia, ako som sa uz vyjadroval skor, BA - ZA je pre mna nudna... lepsi pozitok z jazdy mam na R1 a nasledne donovaly... hmm plnsia, neplnsia to neviem, jazdim prevazne neskoro vecer/v noci...

devil napísal:tak schvalne som si to vyhladal, 01. Sep 2018, 14:13 si v prispevku o R4 tvrdil toto:

Kazdy tomu rozumie, preto hovorim, ze to netreba momentalne vobec stavat. Dolezity je len SO PO a Kapusany - Lipniky. Ostatne sa moze dat do suflika.

viewtopic.php?p=210995#p210995


neviem co ako tym chces povedat...

devil napísal:na D3 sa stavia obchvat CA, stazovat sa mozu ale nemozu mat vsetko naraz. npr. kolkokrat som uz napisal ze treba prelozky na R3.....necitas ine temy ?? R7 je na juhu a tvrdim ze je zbytocna a vyjazd na DS sa mal riesit ako C22,5. nieze nemaju pravo, ja im drzim palce, nech sa stazuju aj oni lebo v tejto dzamahirii sa inac neda. ani R2 by si nikto nevsimol, mozno prave vdaka tomu ze ju okato zacali ignorovat si pohnevali ludi a samospravy. ale pozri sem

http://dialnice.szm.com/

na R2 rozostavanych 0 km, R3 rozostavanych 0 km, R4 rozostavanych 0 km. na D1 vyse 60 km. ale uz citam ako vsetko ide na juh.

Na R2/R3/R4 sa tendruje, bohuzial vlada ma momentalne ine problemy, aby riesila nejake financovanie dialnic (a rc).

a napriklad takato lastovicka.
Mimoriadnu pozornosť si zaslúži fakt, že v tomto regióne NDS nečaká na projekty a už v lete 2018 začala vykupovať pozemky pre obidva úseky (Zacharovce - Bátka, Bátka - Figa). Vôbec prvýkrát tak vykupuje pozemky (pravdepodobne na pokyn ministra) už pred zakontrahovaním dokumentácie na stavebné povolenie (DSP). Takto mimoriadne sa nepostupuje v žiadnom inom regióne. Štandardne sa výkupy realizujú po dodaní DSP, len zriedkavo skôr, a to vždy aspoň po spresnení záberov pozemkov v rámci projektovania DSP. Opačný postup ukazuje mimoriadny záujem ministra Érseka stihnúť výkupy pozemkov pod stavby v tomto regióne do skončenia jeho mandátu. Žiaľ, môže znamenať zbytočné zvýšenie nákladov na tieto stavby - buď projektantov pri navrhovaní technického riešenia obmedzia požiadavkou rešpektovať už vykúpené zábery pozemkov, alebo zostane časť plochy vykúpených pozemkov nevyužitá a nové zábery bude potrebné dovykupovať.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 05. Dec 2018 08:51

neviem co ako tym chces povedat...


ze som ta nachytal - nehovoris pravdu o tom ako ta nezaujima SO PO.

Na R2/R3/R4 sa tendruje, bohuzial vlada ma momentalne ine problemy, aby riesila nejake financovanie dialnic (a rc).


na R3 sa tendruje 5 km co je skoro nic, na R2 to moze byt posun ako sa postavi aj kri-tom aj obchvat KE.

mas podivny pristup, R4 mimo SO PO ta nezaujima tak ocakavas ze nas nebude zaujimat R2 ci R3. potom pises ze bezia tendre ale vlada ma ine problemy ako financovanie. cize vratime sa k tomu ze podstatne je to co je rozostavane. a to je tych 0 km na RC a vyse 60 km na D1. ale nemame sa stazovat lebo ta R2-R3 nezaujima akurat SO PO aby si nemusel stat na PO semaforoch. inac povedane teba juh nezaujima ale nas ma zaujimat sever.

a napriklad takato lastovicka.


nic zle neurobil. dokonca by som to odporucil urobit aj na inych usekoch. vykup pozemkov je castokrat najvacsia brzda v priprave.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 05. Dec 2018 08:59

"Yoggy52 napísal" a napriklad takato lastovicka.

"Mimoriadnu pozornosť si zaslúži fakt, že v tomto regióne NDS nečaká na projekty a už v lete 2018 začala vykupovať pozemky pre obidva úseky (Zacharovce - Bátka, Bátka - Figa). Vôbec prvýkrát tak vykupuje pozemky (pravdepodobne na pokyn ministra) už pred zakontrahovaním dokumentácie na stavebné povolenie (DSP). Takto mimoriadne sa nepostupuje v žiadnom inom regióne. Štandardne sa výkupy realizujú po dodaní DSP, len zriedkavo skôr, a to vždy aspoň po spresnení záberov pozemkov v rámci projektovania DSP. Opačný postup ukazuje mimoriadny záujem ministra Érseka stihnúť výkupy pozemkov pod stavby v tomto regióne do skončenia jeho mandátu. Žiaľ, môže znamenať zbytočné zvýšenie nákladov na tieto stavby - buď projektantov pri navrhovaní technického riešenia obmedzia požiadavkou rešpektovať už vykúpené zábery pozemkov, alebo zostane časť plochy vykúpených pozemkov nevyužitá a nové zábery bude potrebné dovykupovať."

Ja v nákupe nevidím plytvanie, ale urychľovanie výstavby. Horšie pre tých tzv. tiež skupovateľov pozemkov, lebo sa menej z nich nabalí ak nemá presné informácie a kupuje mačku vo vreci. To, že to kupuje aj štát, a poniektoré nebude potrebovať, je to práca navyše a aj náklady, no nespokojným záujemcom, potom môžu poskytnúť ako náhradne pozemky v rovnakej cene.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 589
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 05. Dec 2018 09:11

devil napísal:
a napriklad takato lastovicka.


nic zle neurobil. dokonca by som to odporucil urobit aj na inych usekoch. vykup pozemkov je castokrat najvacsia brzda v priprave.



Tak v tom sa zhodneme, že je to brzda a že by sa to malo odkupovať podľa schváleného variantu EIA a nezdržiavať sa. Viac spolupráce pri komasáciach v katastroch, ako som videl na katasterportáli v Cesticiach a Krásnej nad Hornádom pri plánovaní R2. Tu je pekný príklad aj na tu zmenu riešenia, kde v Krásnej je potrebné pre zmeny riešenia vykúpiť ine pozemky než sa plánovalo. Nadväzujem na svoj predošly príspevok, ale kde nie je lukratívna pôda myslim cenovo umelo navyšovaná, tak tam by sa malo riešiť aj týmto spôsobom. to vedie k urychleniu výstavby a čiastočnému zamedzeniu kšeftovania s pozemkami.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 589
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nevo83 » 05. Dec 2018 09:44

Tu budem suhlasit s diskutujucimi.. ak sa fakt jedna o pozemky podobne BAKTA, BATKA atd, kt su fakt ciste polia a vieme ze tam budeme stavat lebo EIA to ,,odsuhlasila,, nevidim nic v zlom aby sa dane pozemky vykupovali uz v predstihu a je jedno kde resp v kt kute SVK sa nachadzaju.. ved nech to robia aj v useku R3, D3, pomaly ale isto Hlavne ked vieme ze tie pozemky mozu uz teraz mat 10tky spolumajitelov, kt vymieraju a opat sa rozdrobuju..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 05. Dec 2018 10:10

devil napísal:ze som ta nachytal - nehovoris pravdu o tom ako ta nezaujima SO PO.


wtf, hovoril som o tom co ma byt na r4 priorita, aby sa nezacali pripravovat/stavat nepotrebne useky ako napriklad Ladomirova - Hunkovce (ktora je uz pripravou dalej ako Kapusany - Lipniky)
stranu predtym som pisal, ze D1 a D3 ma prioritu, a vsetky useky si mimo "mojej" doliny, na Kysuciach som snad ani nebol a stale je to moja osobna priorita. Ja premyslam racionalne, zatial co vy emocionalne. Pretoze to ide cez vasu dolinu, tak to musi byt postavene hned, vsak vy uz cakate 20 rokov. :roll:

devil napísal:mas podivny pristup, R4 mimo SO PO ta nezaujima tak ocakavas ze nas nebude zaujimat R2 ci R3. potom pises ze bezia tendre ale vlada ma ine problemy ako financovanie. cize vratime sa k tomu ze podstatne je to co je rozostavane. a to je tych 0 km na RC a vyse 60 km na D1. ale nemame sa stazovat lebo ta R2-R3 nezaujima akurat SO PO aby si nemusel stat na PO semaforoch. inac povedane teba juh nezaujima ale nas ma zaujimat sever.

Ano cakam na semaforoch :lol: Na vychod chodim nepravidelne raz za 3 mesiace/pol roka, urcite to je to co ma najviac trapi :lol: Vlastne mna netrapi nic, som absolutne nestranny. :wink:
Mna vobece nezaujima ci je to Presov alebo Rimavska Sobota, ked je niekde vacsi problem s dopravou, tak riesim ten a nie skryvat sa za nejaky regionalny rozvoj.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 05. Dec 2018 10:32

Yoggy52 Doprial by som Ti bývať v nepotrebnom úseku Ladomírova_Hunkovce, kde nevieš bezpečne prechádzať cez cestu, pre zvyšujúci sa počet kamionovej dopravy, ničenie domov v okoli ciest a pre demagógiu aj úpravu intenzit (veď len okolo 2000 vozidliel), hoci je to hlavný ťah od Baltiku Estónska v smere na Turecko. Po kríze z Ruska s Ukrajinou, zachádzanie ruských kamionov cez Bielorusko na túto trasu. Ja tam nebývam, ale občas zajdem na nákupy do Poľska, takže zmeny v intenzitách vidieť nielen na juhu R4 ale aj na severe. Tie sú viditeľné aj na R4 Milhosť a D1 PO-KE. Alebo tie kamiony s medzinárodnými značkami hlavne cestujú po severnej D1 na západ?
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 589
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 05. Dec 2018 11:26

Vies vobec odkial som? :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 05. Dec 2018 12:14

wtf, hovoril som o tom co ma byt na r4 priorita, aby sa nezacali pripravovat/stavat nepotrebne useky ako napriklad Ladomirova - Hunkovce (ktora je uz pripravou dalej ako Kapusany - Lipniky)


boze moj, pisal si "Mna absolutne nezaujima ci nejaky obchvat Presova je alebo nie." a predtym si pisal "Dolezity je len SO PO a Kapusany - Lipniky." akurat si *** do vlastnej huby.

Mna vobece nezaujima ci je to Presov alebo Rimavska Sobota, ked je niekde vacsi problem s dopravou, tak riesim ten a nie skryvat sa za nejaky regionalny rozvoj.


ale dialnice sa stavaju aj pre regionalny rozvoj, a to nielen v zapadnej europe. to je moj nazor ale fakt kt. ty ignorujes. cesko, polsko a madarsko tiez stavaju aj kvoli regionalnemu rozvoju a nielen tak ze spocitaju intenzity cez excel tabulku a kde vidia vacsie cisla tam budu stavat. vsaak si pozri mapy kde stavaju a ake useky.

stranu predtym som pisal, ze D1 a D3 ma prioritu, a vsetky useky si mimo "mojej" doliny, na Kysuciach som snad ani nebol a stale je to moja osobna priorita. Ja premyslam racionalne, zatial co vy emocionalne. Pretoze to ide cez vasu dolinu, tak to musi byt postavene hned, vsak vy uz cakate 20 rokov. :roll:


a pre mna je priorita npr. dialnica KE-MI hoci som tam bol naposledy pred 5-6 rokmi a zrejme tam vela rokov ani nepojdem. ale pokladam ju za omnoho dolezitejsiu ako R4 uz len kvoli poctom obyvatelov aj dostupnosti KE. ano, rozmyslas racionalne podla vlastnych potrieb a podla sprav a nazorov medialnej masinerie ktorou oblbuju ludi od cias meciara. ja rozmyslam tiez racionalne podla potrieb regionov ktore poznam. nie podla toho co nakreslili do mapy pocas meciarovho rezimu ale ako placu v dopravnom servise.

kazimir zanechava po sebe schvaleny vyrovnany rozpocet ktory mozno ze realne bude aj prebytkovy. niet lepsej prilezitosti vypytat si na dialnice nieco navyse, cize na R2, R3 a R4. co mna mrzi ohladom pripravy tak to je R3 lebo okrem tvrdosina sa nic ani len necrta do 2020.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Yoggy52 » 05. Dec 2018 13:27

devil napísal:boze moj, pisal si "Mna absolutne nezaujima ci nejaky obchvat Presova je alebo nie." a predtym si pisal "Dolezity je len SO PO a Kapusany - Lipniky." akurat si *** do vlastnej huby.


ach, pisal som to vramci tahu r4, ze tieto dva useky su najdolezitejsie momentalne, ale inak mi na tom absolutne nezalezi. :roll:

devil napísal:ale dialnice sa stavaju aj pre regionalny rozvoj, a to nielen v zapadnej europe. to je moj nazor ale fakt kt. ty ignorujes. cesko, polsko a madarsko tiez stavaju aj kvoli regionalnemu rozvoju a nielen tak ze spocitaju intenzity cez excel tabulku a kde vidia vacsie cisla tam budu stavat. vsaak si pozri mapy kde stavaju a ake useky.


v polsku maju hlavne tahy poriesene, preto riesia aj ostatne, na slovensku nemame ani tie hlavne tahy. ludia "hladuju", ale my ideme stavat raketu. :wink:
ako som uz spominal, ked bude D1 BA-KE, tak potom sa pozornost presunie na ine cesty.

devil napísal:a pre mna je priorita npr. dialnica KE-MI hoci som tam bol naposledy pred 5-6 rokmi a zrejme tam vela rokov ani nepojdem. ale pokladam ju za omnoho dolezitejsiu ako R4 uz len kvoli poctom obyvatelov aj dostupnosti KE. ano, rozmyslas racionalne podla vlastnych potrieb a podla sprav a nazorov medialnej masinerie ktorou oblbuju ludi od cias meciara. ja rozmyslam tiez racionalne podla potrieb regionov ktore poznam. nie podla toho co nakreslili do mapy pocas meciarovho rezimu ale ako placu v dopravnom servise.

kazimir zanechava po sebe schvaleny vyrovnany rozpocet ktory mozno ze realne bude aj prebytkovy. niet lepsej prilezitosti vypytat si na dialnice nieco navyse, cize na R2, R3 a R4. co mna mrzi ohladom pripravy tak to je R3 lebo okrem tvrdosina sa nic ani len necrta do 2020.


ok.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 05. Dec 2018 14:44

Yoggy52 napísal:Vies vobec odkial som? :lol:


Žeby z Ružinova? Alebo sa hanbíš že zo severovýchodu a že od Svidnika vyššie skapal pes. Čítam aj tvoje príspevky a reakcie ostatných. Od 2013 si dosť aktívny svojimi príspevkami a zváž či majú niekedy aj výpovednu hodnotu. Alebo už v tej BA si sa stotožnil s tým, že na východe nič nie (veta premiera) a ani netreba? Netreba závidieť.
Nechcem urážať, ale aj ja som 4 roky chodil za prácou do BA, ale nikdy som nezabúdal na rodných, hoci poniektorí z nich mi dávali oveľa viac pociťovať, že nie som ten, čím som bol.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 589
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

O. T.: R2 (všeobecne)

Odoslaťod KN.SK » 05. Dec 2018 15:03

vladik67 napísal:
Yoggy52 napísal:Vies vobec odkial som? :lol:
••• Alebo sa hanbíš. •••
Viacerí sa hanbia. Ani on(i) na moju otázku neodpovedal(i), vie to i ten, koho sa to týka, hoci sa druhých na to neraz pýta.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.