R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 16. Feb 2022 07:07

Jasne paranoia...

Tak chceli sme zmenu, aby bolo vsetko tak ako ma byt, a ked sa tak konecne zacne diat a niekto poukazuje na chyby tak je saboter...
To je: bud JE alebo NiE JE tehotná, nedá sa byt trosku :) ...

Inak neviem si predstavit ten rev ak by SMER zmenil takto zakon o VO.. to by TIS dosiahla orgazmus uz len pri navrhu.
Remisova bude zrazu za hviezdu AKO dokazala uspesne cerpat EU fondy :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pacho » 16. Feb 2022 07:09

asi tak sú to len politické divadielko pre plebs, len aby štát nemusel niečo robiť a nebodaj niečo pre ľudí. Je to úžasné ako štát bojuje sám so sebou. Tuná jasne vidno, akú činnosť vykazuzjú poslanci za tie ich královske platy. Jednoducho len divadielka a prašule sa sypú tam kde majú, to že plebs nemá po čom jazdiť a padajú mosty, nestavajú sa 25tis/rok nájomné byty, nič tu nefunguje .... to je úplne irelevantné, a určite to poslancov netrápi.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Azir78 » 16. Feb 2022 09:38

Ako teda rozhodla rada UVO?
Vcera skoncila 45 dnova lehota!
Dnes by mali oficialne vyhlasit vysledok odvolania MD SR?
Azir78
diskutujúci
 
Príspevky: 185
Založený: 17. Dec 2020 10:29

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 16. Feb 2022 09:49

Alibisticky! Ako inak... prerušia konanie a počkaju si na platnosť (a účinnosť-žeby jaro vedel či viem aj o takejto ňuanse :D ) a potom rozhodnú
o porušení. Treba si toho hliviaka trikrat POZORNE vypočuť,lebo... (no comment) ... :D ale neda mi, všimnite si komu ďakuje... :lol:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 16. Feb 2022 10:45

Dendik napísal:Pokial bezbreho Ficiak rozkrádal EU fondy, tak prepadávali a mizli vo vreckách oligarchie. No žiadne ródeo
takéhoto rozmeru sme od UVO nevideli.

Rovnako, ako bezbreho rozkrádali eurofondy, tak aj protizákonne obchádzali ÚVO. Čo ti na tom stále nie je jasné? Jarino to tu píše stále dookola už dobré dva mesiace.

DrX napísal:A pre rumunskych "prajnikov", ak sa to aj postavi s 0% ucastou eurofondov, vyjde to najlacnejsie ako moze, lebo ked by sa to sutazilo teraz odznova, tak to bude za sakra inu cenu. Alebo nebodaj veris, ze pridanie "alebo ekvivalent" by tu cenu zrazilo na tretinu?


Pridanie "alebo ekvivalent" by umožnilo financovať projekt z eurofondov až do výšky 85% hodnoty zákazky. Bez "alebo ekvivalent" budú radi, ak zachránia spolufiancovanie aspoň vo výške 40% hodnoty zákazky (t.j. cca. polovica eufondov pre tento úsek). Nič viac, nič menej.
Niekoľkokrát som tu písal, že ak to chceli silou mocou stavať, mohli sa vykašľať na kontrolu ÚVO, rovnako ako to robil Éršék, spustiť výstavbu bez tej kontroly a bez preplácania z eurofondov a bez všetkých tých vianočných tanečkov pred médiami.
Ale je mi jasné, že keď to nenapíšem po maďarsky, tak tomu nebudeš moc rozumieť a mám pre takých ako ty pochopenie.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 16. Feb 2022 18:28

No vidim, ze tu uz fakt pomoze len rumuncina. Ale skusim este posledny krat: co z toho, ze ""alebo ekvivalent" by umožnilo financovať projekt z eurofondov na 85%", ked by sa musela robit nova sutaz, z ktorej by vysla MINIMALNE o 50% vyssia cena, bolo by zdrzanie minimalne 3 roky, a aktualne eurofondy by aj tak s najvacsou pravdepodobnostou prepadli?

To "alebo ekvivalent" alebo to posudenie na UVO mohol Dolezal riesit ked nastupil do funkcie a prevzal za to zodpovednost. Kedze sa to vtedy nestalo, teraz moze uz robit len krizovy manazment na minimalizaciu skod. A to presne robi, lebo proste koniec obdobia pre tieto eurofondy je 2023.

Jasne bola zle naztavena legislativa, ked jedine co mozu UVO robit je zrusit celu zmluvu - roky prace a cakania. Proste, spravila sa chyba. Kazdemu je to jasne. Nikto tu chybu nespravil umyselne - neviem o tom, ze by sa tu politicky pretlacala nejaka firma. Cize teraz to mozu len v ramci moznosti cim najschodnejsie napravit. A zrusit to cele je pre stat ten najhorsi sposob napravy. Preto je to len rumunske riesenie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 16. Feb 2022 19:22

PS najzabavnejsie su tie hej-rumunske spravodlive "pravidla": doteraz vsetci "protizákonne obchádzali ÚVO" ale zrusit sa kvoli tomu ma len stavba na juhovychode, vsakze.
Rovnako ako na vsetkych severnych stavbach tunelov totalny chaos a bordel (staci ked spomenieme VYSNOVE, Ruzomberok, Presov, kde sa ma vraciat 100%), ale hej-ministerstvo zrusi kvoli nepripravenosti len vystavbu Sorosky. Vsakano - podobnost ciste nahodna...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 16. Feb 2022 20:44

Presne aj mna to napadlo, tym čo odpovedá tebe, eroduje svoju odpoveď mne :D
Dobre blesku, tak mi vieš vysvetliť aspoň na piatich príkladoch kde boli ceny pri suťažiach prestrelené ale pekne to šlo do výstavby?
Začať možeš kľudne legendárnym vylúčením Skansky. Apropo poprosim presne fakty a detaily o tom ako UVO postupoval, ako ich smeráci akože
obišli, a kedy nám uvo zachránilo peniaze z eu fondov za ficovej vlády, koľko to bolo a kde presne sú tie informácie zverejnené.
Dakujem pekne
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 16. Feb 2022 20:53

DrX: ale no...

BOL alebo NEBOL poruseny zakon ??
Niekto by mal niest zodpovednost za VO.. A som na 99percent presvedceny ze dany pracovnici v NDS stale robia... Lebo mozes vymenit GR, alebo neakych riaditelov ale to hlavne ako veduci VO alebo konkretny pracovnici tam su stale a nemenia sa.. Lebo zasa VO pracovnici nerastu na strome + clenovia komisii k sutaziam

Uz idem do extremu ale ak by mala NAKA podozrenie z manipulacie tak nema problem pritlacit na ,,komisiu,, ci ich pripomienky/ak boli, boli zamietnute niekym vyssie, co je pruser ako republika lebo sa jedna o spravu majetku statu s milionovou skodou. A zo skusenosti Ti garantujem ze sef VO si kurva dava bacha na podmienky kt podpisuje...lebo je 1nohou v kriminale.
AK to slo cez EXTERNISTU tak vymahanie skody sa da sudne - lebo kazdy jeden z nich je povinne poisteny..

Takze ANO, dava zmysel to co vravi MD ze ,,novi LUDIA,, v NDS odmietaju podpisovat veci ktore su mimo zakon, ak vedia ze im hrozi nieco od 5-12rokov. /podla toho co Ti tam hodia/
Lebo odpoved politikov: ma obciansky preukaz mal vediet co podpisuje... a tak si umyju ruky... a ZA CHYBY SA PLATI, lebo ani TY BY SI SI NEZOBRAL AKO HRDINA 6r v I.napravnej skupine ze :P ?
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 17. Feb 2022 05:39

Ale no...
Vie sa explicitne o pochybeniach na Visnovom ci Ruzomberku, ktore uz teraz viedli k 100-milionovym stratam. Na Mytna-Krivan bol poruseny zakon presne tak isto - s tou istou formulaciou. Pravdepodobne to bolo presne tak isto pri vsetkych fidicoch. Na Branisku sa vie o tuneloch az do Svajciarska. Pri Presove sa ide vracat 100% z 300+mil.
Cize ak chce NAKA nieco robit, moze sa pustit do prace. Ja by som zacal tym Ficovym podvodom, ked "vyratali", ze Visnove cez PPP je najvyhodnejsia vec na svete, a aj sa na zaklade toho uzavrela zmluva. Ake z toho boli potencialne narodohospodarske skody??? A pri kazdom jednom bol poruseny zakon, resp rovno sa priamo kradlo. A tu sa idete vybijat na prkotine, len aby sa nestavalo, aj ked cena je super a este su na to aj eurofondy. Fakt neviem, kde sa v nas ta hlupost berie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 17. Feb 2022 07:17

este raz BOL alebo NEBOL poruseny zakon ?? asi ano ked ho teraz menia!!!

Ak mas podozrenie na spachanie trestneho cinu, najblizsia expozitura NAKA Ta caka na podnet, bud uvedomely obcan
Tvoja logika je asi taka, ked mohli v minulosti porusovat zakony tak v tom budeme pokracovat aj my...

Mam rad hrdinov od PC bez zodpovednosti a realnych skusenosti a znalosti zakonov, dal by som Ti to podpisat a potom sa dival akoby si sral kocky od strachu ak by Ta zacali vysetrovat..lebo s argumentom minulost by si nepochodil..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 17. Feb 2022 07:51

este raz, BOL ALEBO NEBOL poruseny zakon pri PO, ked vraciame 100%? A BOL ALEBO NEBOL poruseny zakon pri Krivan-Mytna, ked tam to bolo formulovane tak isto a UVO to nechalo?

Tu praveze zatial ziaden zakon poruseny nebol, lebo to nie je podpisane. A zjavne po uprave zakona ziaden poruseny ani nebude, tak?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 17. Feb 2022 08:58

Ty si ale riadne vymlety...

Chapes aj to ze niekde sa normalizovat muselo ? Zial schytal to vychod. ESTE raz chod na NAKU a podaj podnet.

Asi bol ked UVO nariadilo zrusit sutaz... a to ze to alibisticky prerusia /odvolanie/ kym nezmenia zakon nic na veci nemeni !!
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 17. Feb 2022 10:12

Vlado, aj tak vieš že je to o tom či si to pred komisiou obhajime - to je celé.
Neboj sa, aj v banke sme mali audity. Ved to je point-kontrola je platená od toho kolko pochybení najde.
My si tu ale hádžeme polená pod nohy. Neschopnosťou,ješitnosťou,sabotovaním,uplácaním. Viťaz vraj už nechcel dať obálku...
Pozri si posledných 5 slov hľivjaka, ktore na tlacovke s ministrom a poslancom za Olano povedal, je to na konci videa
približne od 16:20 začína to o čom sa tu bavíme (EU nam neverí, no už sa nekradne) Ked mi odpíše Blesko potom ti poviem.
https://www.facebook.com/watch/live/?re ... live_video
Naposledy upravil Dendik dňa 17. Feb 2022 10:34, celkovo upravené 1 krát.
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 17. Feb 2022 10:27

nevo83 napísal:Ty si ale riadne vymlety...
Chapes aj to ze niekde sa normalizovat muselo ? Zial schytal to vychod.

Super som rád že to priznávaš, tak sa pytam: Bolo vyplakávanie opodstatnené? :o
Lebo tych posmeškov si tu človek užil až dosť... 8)
A TEDA PRECO BY TO MAL SCHYTAT VYCHOD? A nejestvuje možnosť aby to neschytal??? :wink:
A sme tu opäť pri otázke PREČO práve VYCHOD??, ktorý dostal za posledných 20 rokov najmenej
vládnej podpory a priamych zahr. investícii v porovnaní so zvyškom Slovenska? :!:
ALEBO JE TO ALIBIZMUS a huráá - škrtáme vychodu PRETOZE BOL PORUSENY ZAKON.
Jasné prostoduchý divák, ktorý chce predsa spravodlivost a volil zmenu ako aj ja predsa bude tlieskat :lol:
A zemplín neuvidí dialnicu (PLNOHODNOTNÚ) ani o 30 rokov. Ako pekne sa už začína hovoriť o
"severo-južnom prepojení" KTORE ALE VYCHOD POTREBUJE OMNNOHO VIAC ale o D1UA TEN-T CORE sa mlčí??
Alebo zpustnutý Gemer - za mňa asi najkrajší kút Slovenska, ktorý ma taký potenciál!
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Viktorius » 17. Feb 2022 10:55

nevo83 napísal:Ty si ale riadne vymlety...

Chapes aj to ze niekde sa normalizovat muselo ? Zial schytal to vychod. ESTE raz chod na NAKU a podaj podnet.

Asi bol ked UVO nariadilo zrusit sutaz... a to ze to alibisticky prerusia /odvolanie/ kym nezmenia zakon nic na veci nemeni !!


Plne súhlasím. Bola to len otázka času a kariérneho rastu, medializácie niektorých ako Hlivák a pod. Vyzerá to tak, že zákon porušený bol a bol porušený aj pred tým a myslím si, že RADA ÚVO by len potvrdila stanovisko ÚVO a preto našli kompromis s tým, že kontrola prebehne až po podpise zmluvy a ak sa nájde porušenie, budú korekcie a pod. . Ja by som túto zodpovednosť preniesol na predstaviteľov NDS, ktorý súťaže nariaďujú a majú si ich aj dozerať za tie platy inak to vnímam ako obchádzanie problému ktorý môže vzniknúť a následne sa s ním už nebude dať nič riešiť. V každom prípade pre aktuálnu problematiku je to stanovisko dobré a kvitujem ho, nakoľko tieto projekty sú doslova pre nás ako posvätné a nemôžme si dovoliť takto trucovať s miliónmi €, ktoré stavebníctvo, rozvoj a obyvateľstvo tak súrne potrebuje.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 17. Feb 2022 14:04

Dendik:

No schytal to vychod z jedineho mozneho dovodu a to ze bezalo LEN 1 VO a aj to na vychode, kde mohli ukazat pozrite my sme iny...
Ano je hanba ze na vychod sa ,,OPAT,, zabudlo, cize je jedno kto tam je... Smutne je ze vychod ma v parlamente celkom slusne zastupenie cca 40poslancov..
ale co mna viac ,,znepokojuje,, je ze este aj statny z HE ten novy harmonogram povazuje za uspech...lebo vsetci vieme ze KE-PO2, sa malo uz stavat resp sutazit minimalne rok, takze toto aspon ja nepovazujem za nieco NOVE-pomocne... Fakt by som ocenil neaku sutaz aspon na 1 usek ci uz na D1,R4,R2 skor ako po 2030, pricom vieme ze aspon 1 usek na R4 je z 90percent schopny ist do sutaze..

prepac ale kradez auta alebo kradez horalky je stale kradez podla zakona... cize porusenie zakona VO akokolvek sa nan budeme ,,romantizovane,, divat je stale podvod... Mna desi ze si dokazeme aj podvod obhajit, a nie sme schopní ani 1 jedinu sutaz nachystat bez problemov, pricom stacilo dat podmienky na sutaz skontrolovat na UVO dopredu.. Nevraviac ze tuto 1/2 usek. sutaz R2 mali spustit aspon o 1,5r skor aby sme minuli peniaze a nemuseli ich cerpat z noveho OP a tak mat o par km dialnic viac...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod devil » 17. Feb 2022 14:19

No schytal to vychod z jedineho mozneho dovodu a to ze bezalo LEN 1 VO a aj to na vychode, kde mohli ukazat pozrite my sme iny...
za tejto vlady bezali aj ine VO, nielen na vychode. tvrdosin, visnove, privadzac KM, krizovatka D1-D4.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 17. Feb 2022 15:02

devil:

- zistilo UVO pochybenie pri KNM ? krizovatka D1-D4 som nepostrehol zeby vobec VO bezalo, Visnove slo v akom rezime ?? a Tvrdosin uprimne neviem zeby sa nieco prepieralo v mediach, resp po 3r sutazenia a odvolaniach som tam nieco take nepostrehol, ale nevylucujem..

- R2 mi prisla ako idealne ,,poukazanie,,
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod viki » 17. Feb 2022 15:40

Aký je teda další postup?

1. schvalenie novely zakona v parlamente
2. účinnosť zákona
3. Rada UVO nerozhodne do účinnosti novely a tým sa konanie o odvolaní zastaví
4. NDS podpise Zmluvu o dielo a začne stavať
5. UVO zacne kontrolu a nasledne ulozi pokutu

Chapem to správne?

Verím ze novela zákona bude účinná skôr ako od 1. júla 2022.

Otázka na záver: prečo by mala Rada čakat na novelu ak jej plynie, resp. uplynula zakonna 45 dnova lehota.
viki
návštevník
 
Príspevky: 36
Založený: 21. Sep 2016 22:14

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod devil » 17. Feb 2022 16:21

kto hlada pochybenie tak najde. to ze sa nieco neprepiera v mediach neznamena ze je vsetko v poriadku. kde niet zalobcu nie je zalovaneho. no a uprimne, visnove slo v akom rezime ? myslim v rezime musi to byt.

teraz som si pozrel ten novy harmonogram. to je podobny dokument ako bol tzv. novy projekt v 2001 za dzurindu a potom jeho aktualizacia v 2003. aktualizacia znamenala posuvanie. ale tento je este vacsi dokument a ovela menej prehladny. ale je vidiet ze od 2023-24 je pokles financii takze ked skonci vystavba rozostavanych usekov tak nastane poriadny utlm. a potom zase plno projektov v druhej polovici desatrocia co uz je na dalsej vlade cize to uz take doveryhodne ako predpoved pocasia na mesiac dopredu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod cepheus » 18. Feb 2022 04:56

preposielam message z FB Peter Liba - poslanec NR SR
15. februára o 17:27 ·
DOBRÉ SPRÁVY – NAŠLI SME SPÔSOB, AKO ČO NAJSKÔR POSTAVIŤ OBCHVAT KOŠÍC !
Aj na môj podnet sme v januári na Hospodárskom výbore NR SR riešili vzniknutú situáciu ohľadom dôležitého úseku cesty R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany.
Úrad pre verejné obstarávanie našiel formálne pochybenia na základe ktorých súťaž zrušil. Hrozilo tak, že sa nevyužije 140 miliónov € z eurofondov a obchvatu Košíc sa nedočkáme ďalších niekoľko rokov. ‼️
Ministerstvo dopravy sa proti rozhodnutiu odvolalo, o tejto súťaži tak má teraz rozhodnúť Rada ÚVO, finálne rozhodnutie malo padnúť práve v týchto dňoch.
Na základe nášho tlaku si však kompetentní spolu sadli za rokovací stôl, aby našli systémové riešenie vďaka ktorému ÚVO nebude môcť zrušiť celú súťaž ešte pred podpisom zmluvy so zhotoviteľom a ohroziť tak čerpanie eurofondov.
Zákon o verejnom obstarávaní upravíme už na tejto schôdzi parlamentu tak, aby sa finálna kontrola ÚVO konala až po podpise zmluvy so zhotoviteľom a proces začatia stavby sa tak zbytočne nenaťahoval.
Vyhlasovateľ súťaže tak na seba preberie viac zodpovednosti a v prípade pochybení bude čeliť dodatočným sankciám, nebude však ohrozená celá súťaž. Zmena zákona pomôže v čerpaní starého programového obdobia eurofondov, ktoré končí už o rok.
V prípade stavby obchvatu sa tak stane to, že po nadobudnutí účinnosti zákona sa konanie na Rade ÚVO zastaví, Národná diaľničná spoločnosť podpíše zmluvu s víťazom tendra a stavba sa naplno rozbehne.
Ďakujem všetkým zúčastneným za snahu, ktorá priniesla dobré ovocie.Cize zmluva bude podpísaná. R2 sa stavať bude. Počká sa na legislatívu. Rada UVO už nebude musieť rozhodnúť pred podpisom zmluvy.
Potvrdil to minister dopravy a predseda UVO.
a kedze vcera ten pozmenovak k zakonu o VO schvalili, uz chyba len podpis pani prezidentky, a uz nic nebrani vystavbe kedze vsetko bude uz v sulade s kostolnym poriadkom.. :wink:
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod atlan » 18. Feb 2022 06:48

A kto bude podzubany za pochybe ia, to uz nenapisal?
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 267
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Viktorius » 18. Feb 2022 14:14

Inak v celku zaujímavé, RADA ÚVO sa bude tváriť do 30.05.2022, že vo veci nerozhodla, keďže novela zákona o VO nadobudne účinnosť 1.6.2022? Lebo ak RADA ÚVO potvrdí zrušenie tendru, tak je to v ...
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod JaNY » 18. Feb 2022 15:52

Liba tiez radostne pise ze hrozilo ze prepadne 140 mil z eurofondou.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.