R2 Mýtna - Tomášovce

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod Pacho » 11. Jún 2022 17:56

DrX napísal:
Pacho napísal:na všetkých tunajších stíhačov treba zaviesť 110kmh-1, a bol by menej nehôd a mŕtvych. :D


Cize otvorene hovoris, ze nechces, aby vychodniari mali moznodost dostat sa legalne bez porusovania zakonov za 3h7m do BA, a chces aby kvoli tomu vychod zaostaval. Uprimnost sa ceni...

A badger-FB , zas dlhy email ale unika ti podstata. A ta je, ze ked si preratas infrastrukturne investicie na kraje, tak ti vyjdu obrovske nerovnosti, u ciest s obrovsky diskriminovanym KE krajom a juhom BB kraja, a protezovanym blavo-*** severozapadom. A to je ciste politicky urcene centralizaciou a nacionalizmom pocnuc Meciarom a Slotom.


nie nechcem, len chcem, aby sa ľudia dostali bezpečne domov a nezbíjali sa medzi sebou, bez rozdielu rasy, pohlavia a národnosti. Ďalej chcem aby sa dodržiavali predpisy, čo ja na sk z ríše sci-fi, o čom hovorí aj táto debata. Skús mi prosím Ťa rozumne vysvetliť, čo sa stane, keď ten Tvoj etaló "vychodniar" , sa dostane domov o pol hodiny neskôr, ale bezpečne a bez ohrozovania druhých. ?? či nestihneš večerné správy v TV, alebo začiatok Farmy . alebo iný drbnutý tv seriál. ???
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod Pacho » 11. Jún 2022 18:08

keď dobre počítam, tak cca 400km aby si spravil za 3 hdiny, priemer musí byť hodne cez 130kmh-1, tak to by som rád videl, ako by si to zvládol, bez porušovania predpisov a bez ohrozenia ostatných účastníkov. aj keby bola dialnice všade??. To by ani policajti s majákom so 130, by nezvládli, tak netrep tu , že nedoprajem východniarov, lebo tie tvoje výlevy mi pripomína jedno nemenované etnikum na SK a priľahlom okolí, ktorému "každý" ubližuje.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod IDV » 11. Jún 2022 21:32

Zaujimave ze v Nemecku (krajine z ktorej si berieme priklad skoro vo vsetkom co sa tyka dopravy/aut) je bezpecna neobmedzena rychlost ale u nas uz 130+ je nebezpecene - na tom istom aute
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod Pacho » 12. Jún 2022 00:11

napr , ja si z nemcov neberiem príklad, ale je pravda, že oni nemajú všeobecne obmedzenú rýchlosť na dialnici, ale neplatí to všade. Bežne je obmedzená značkami, ale nemec keď je na dialnici 100, tak ide 100, a nie ako slovák 100+, a vtom to je. Lepenie sa "stíhačov ", málokedy zažiješ, u nás je to bežný štandard, k tomu ešte vyblikovanie a trúbenie. Taktiež jazda v strednom pruhu BA-TT, je normálka, a takto by som mohol porovnávať do nekonečna.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod IDV » 12. Jún 2022 22:53

Aj v Nemecku sa lepia "stihaci" dost casto, a aj blikaju dialkovymi. Dokonca sa mi aj castejsie vopcha niekto do laveho pruhu ked ide z praveho a ma pred sebou pomalsie vozidlo. Takze zase az tak zle to u nas nie je a ze nemci su ukazkovi vodici, to neplati. Su na tom lepsie v niektorych veciach ale nie je to nejaky dramaticky rozdiel.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod babar » 13. Jún 2022 02:11

By ma zaujimalo ze ked pri hotovej D1+R1+R2 chcete robit KE BA za 3 hodiny,
za kolko to chcete robit pri hotovej R2+R7?
(Ked sa uz bavime o nerealnych cestach v dohladnej dobe - R2/R7)
Taliani maju viac tunelov okolo jedneho jazera ako mi na celom slovensku! https://youtu.be/cQb5CPNFOio
Obrázok používateľa
babar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 259
Obrázky: 22
Založený: 03. Máj 2014 15:39

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod cPalo » 13. Jún 2022 09:53

To máš ľahký výpočet, vydelíš celkové kilometre rýchlosťou a výsledok máš čas ;)
napr 350km / 130km/h = 2h 42 min ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod devil » 13. Jún 2022 10:13

juhom by to bolo asi 390 km od mesta k mestu. dajme tomu priemer 115 km/h, to je 3:20-25. realne v dohladnej dobe moze byt pod 4 hodiny cize pol hodina navyse oproti idealu.

za kolko to chcete robit pri hotovej R2+R7?
rozdiel BA-LC je asi len 15-20 km v prospech R7.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod vladik67 » 13. Jún 2022 11:03

rozdiel BA-LC je asi len 15-20 km v prospech R7


No ja som si dal námahu a spočítal to podľa podkladov z mapy Ineka, kde R7 od BA-Prievozu po LC je 221,4 km.
Pri počítaní km cez Zvolen mi vyšlo, že od ZV po LC je to 58,4km a chýba tam doplniť kilometre od Tomášoviec po bod v LC, kde sa cesty R7 a R2 budú stretávať, čo je ešte odhadom +5km. Keďže v Ineko mape nie sú kilometre od ZV do BA, tak som si pomohol Google maps a vyrátalo mi 189 km, čiže celkovo je trasa z BA (križovatka R2 a R7-Prievoz) cez ZV po LC križovatku s budúcou R7 254,4km.

Podľa vyššie spomínaných zdrojov je rozdiel pri hotovej R7 oproti R1+R2 na trase BA-LC 33 kilometrov.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod Kvík » 13. Jún 2022 11:28

Hlavne je to úplne jedno, lebo hotovej R7 sa nikto z nás určite nedožije (a ak by aj náhodou áno, bude rád, ak vtedy ešte udrží moč, nieto ešte volant). O R2 aspoň medzi a ZV-KE mám tiež značné pochybnosti, týmto tempom to je minimálne ďalších 20 rokov a dovolím si tipnúť, že až niekedy okolo 2032 konečne dokončia D1 medzi KE a BA, už sa do toho nikomu veľmi nebude chcieť a budeme radi za polprofil okolo Bátky, Sorošku a Sliač.

A ak aj raz vo vzdialenej budúcnosti bude R2 naozaj stáť, ťahať pahorkami popri Ipli ďalšiu diaľnicu v plnom profile stále vôbec nebude treba a nikto na to nedá peniaze. Vlak u nás takisto nehrozí ani omylom, takže KE-BA pod 3h bude ešte dlhé roky možné jedine lietadlom alebo s masívnym porušovaním MPR (a aj vtedy to bude oveľa bezpečnejšie po D1 alebo cez Maďarsko).
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod devil » 13. Jún 2022 12:18

vzdy pocitam ten vyjazd ktory je vyhodnejsi pre dany tah. pre R7 od krizovatky D4/R7 to je 214 a po prievoz 220 km. takze to sedi. ale smer ZV pocitam od zlatych pieskov. tak isto ako BA-KE pre KE pocitam juhom po cerveny rak a pre sever po dargovskych hrdinov a pre Hu pocitam po VSS.

po kovacovu teda len 178 km, R2 ZV,vychod-tomasovce som dal 40km +5 km po LC..aj ked neviem lebo R7xR2 ma byt niekde pri tomasovciach. obchvat ZV udava ineko 17 km ale to je myslim vratane existujuceho useku budca-kovacova (od kovacovej po jestvucucu R2 urcite nie je 17 km). takze skor 14 km. celkovo 237 km po LC. ale po tomasovce mozno 232 km.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod DrX » 13. Jún 2022 14:48

Kvik, nie je to uplne jedno. Dostavana cela R7 nebude tak skoro, a ani R2 nie. Ale aj tak su (R1+R2) a budu (R7+R2) to realne dobre alternativy. Pre R7 bude rozhodujuce, ked sa postavi DS-NZ. V tom momente sa uz realne bude dat ist tamad a hned sa stane kilometricky najkratsou trasou, co teraz nie je mozne/realne.
A co sa tyka R2, tak tiez sice nebude coskoro hotova, ale aj po tych troskach co sa stavia sa stale bude zlepsovat, cize dokoncenej D1 a M1+M3 bude unikat, kedze tam uz nebude co zlepsovat. A tiez si myslim, ze s usekmi od Tomasoviec to bude skor naopak: ak by sa stavali teraz, urcite by to boli polprofily. AK sa budu stavat o 10 rokov, je ovela vacsia sanca, ze to bude rovno fullprofil (resp., ak sa nakoniec len rozsiria sucasne jednotky na 4-prudovky s MUK, tiez to bude dobre riesenie).

Devil, len 2 poznamky: cucat si z prsta, ci bude priemerka 115kmh alebo 110 alebo 120 je nahodne a nesystematicke, rovnako ako si cucat z prsta kde je pre teba koniec mesta od ktoreho zacnes ratat vzdialenost. Brat MPR ako ukazovatel je jednoznacne a uz kazdy podla seba si vie posudit ako velmi sa k tej rychlosti chce/vie priblizit/prekrocit. Rovnako, ratat vzdialenosti od stredu mesta do stredu mesta je normalne a vzdy sa to tak robilo napr v autoatlasoch, lebo proste stred/priemer je presne to miesto, z/do ktoreho vyraza "priemerny" kosican/bratislavcan. Lebo ked hovoris o spojeni KE-BA, tak jednoducho hovoris o priemernom cloveku. Obe (MPR aj stred mesta) maju aj svoje nevyhody, ale maju aj vela vyhod a jednu univerzalnu vyhodu: su jednoznacne.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod devil » 13. Jún 2022 16:16

cca 115 je rychlost co sa da udrzat. 130 sa bez prekracovania neda. na kazdej trase sa prakticky vzdy nieco robi v lepsom pripade to prejdes 80-kou a ides dalej v horsom si aj pockas a to potom dozenies len 140-150. pri hocijakej ceste si treba davat nejaku rezervu a nie pocitat s tym ze vsade sa da ist MPR. co sa tyka stredu mesta to nie je problem len musis trafit stred mesta ale nie tak ze z jednej strany mas 8 semaforov a z druhej len 2. a ked toto neviem zhodnotit dam hlavnu vypadovku/vjazd pre dany tah odkial sa da dostat do akekolvek ciela v danom meste. v tomto pripade R7 vs. R1 mi proste nepripadlo korektne dat prievoz ako vychodiskovu poziciu pre smer zvolen.

ono ked z pocutia viem ze vraj pred 30 rokmi sa chodilo BA-KE 5,5-6 hodin tak to nie je to iste ako 4 hod. pripadne menej. LC-KE mas priemerku nad 80 km a jedina dlhsia cast hlboko pod je RS-tornala.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod DrX » 13. Jún 2022 16:45

devil napísal:cca 115 je rychlost co sa da udrzat.

Nie. Ked ides po poloprazdnej dialnici (napr PP - Branisko kedykolvek, na inych rano/vecer), tak vies udrzat 130kmh v pohode. Ked ides po preplnenej dialnici tak nevies udrzat ani 115kmh. Cize si cely cas musis cucat z prsta a nic si tym neziskal, lebo tie faktory co chces zohladnit sa stale menia, takze sa do nich aj tak nikdy netrafis.

K stredu mesta, praveze je normalne relevantne, ze ked mas z jednej strany 8 semaforov a zdruhej len 2, tak v priemere vsetci ti, co idu z tej prvej strany, pojdu cez tych 8 semaforov, a vsetci ti z druhej len cez 2.

K zvysku neviem ako je to relevantne, a neviem ci 80kmh je priemerka ked prekracujes rychlost, ci ked nie. Iste je, ze aktualne je na LC-KE hromada dedin s 50-kou, hromada 70-tok, takze ked chces dodrziavat rychlost, spomali ta hlavne to a to by aj 4-prudova jednotka s obchvatmi a MUK krasne vyriesila.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod Vlados » 13. Jún 2022 17:22

Kvík napísal:Hlavne je to úplne jedno, lebo hotovej R7 sa nikto z nás určite nedožije (a ak by aj náhodou áno, bude rád, ak vtedy ešte udrží moč...

Máš pravdu, že sa toho nedožijeme a nie je vylúčené že ani naši vnuci nie. Pekne si to napísal, takmer som neudržal moč :lol:
Pre osvieženie pamäti som si prešiel túto trasu. Na zopár miestach prebiehajú rekonštrukcie, ale na počet vozidiel je aj tá úzka opravená jednotka postačujúca. Jednoducho nikdy tu nebudú intenzity polprofil, nieto full.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod cPalo » 13. Jún 2022 17:49

Takto pred sto rokmi jeden pán tiež vravel, že medzi Mýtnou a Tomášovcami chodí toľko vozov, že nikdy nebude treba asfaltku :D
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod 110mat110 » 13. Jún 2022 18:28

Branisko <-> Maly Saris nespravis priemer 129km/h bez toho, aby si neporusil rychlost.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod DrX » 13. Jún 2022 19:56

Preco?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod 110mat110 » 13. Jún 2022 20:13

Chod a vyskusaj.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod pa3ck » 13. Jún 2022 22:36

Minimálne je tam trvalé obmedzenie na 100 km/h pri MÚK Hendrichovce (dúfam, že po otvorení SO PO I. sa tá opäť zruší)
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod IDV » 14. Jún 2022 04:20

Preco je tam 100? A nikto tam nespomaluje podla mojich skusenosti. KE-BA najrychlejsia je vecer cez HU. Stabilne okolo 3,5 hod. Staci sa pozriet ako jazdia auta typu bmw 7 s majakmi. Havarovalo niektore kvoli vysokej rychlosti na dialnici? Nepocul som o tom.. Preto najlepsia vec kym sa vsetko postavi je letecke spojenie KE-BA a druhe najlepsie HU, tretie najlepsie bud juzna trasa alebo cez Certovicu, potom stvrta Donovaly (podla stavu oprav ciest), a piata, posledna je D1 (to hlavne co by mala byt oficialna trasa)

Pre zaujimavost dost popularna trasa je KSC-VIE RYR, rychlejsie a lacnejsie (zalezi aky den) nez vlak. Takze KSC BTS je to co treba hlavne poriesit
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod Vlados » 14. Jún 2022 07:55

Tam nikdy nebola plánovaná MÚK, bolo tam len luxusné dočasné napojenie.

Nemôžeš porovnávať dotovanú linku do hubu s linkou medzi provinčnými letiskami.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 14. Jún 2022 10:06

IDV napísal:Staci sa pozriet ako jazdia auta typu bmw 7 s majakmi. Havarovalo niektore kvoli vysokej rychlosti na dialnici? Nepocul som o tom..

Niekto ako Dubček ti asi nič nehovorí, že?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod pa3ck » 14. Jún 2022 10:33

DrX napísal:Pre R7 bude rozhodujuce, ked sa postavi DS-NZ. V tom momente sa uz realne bude dat ist tamad a hned sa stane kilometricky najkratsou trasou, co teraz nie je mozne/realne.

Nejakí šetriči jazdiaci na spotrebu sa možno presunú na R7, ale kým pri trase cez Zvolen bude chýbať 18 km diaľníc (počítam po križovatku I/16 a I/75), za Novými Zámkami to bude zhruba 140 kilometrov (ak sa teda dovtedy nepodarí vyriešiť Zvolen a Holice-NZ sa postaví rovno súvislý plný profil)
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: R2 Mýtna - Tomášovce

Odoslaťod devil » 14. Jún 2022 14:41

K stredu mesta, praveze je normalne relevantne, ze ked mas z jednej strany 8 semaforov a zdruhej len 2, tak v priemere vsetci ti, co idu z tej prvej strany, pojdu cez tych 8 semaforov, a vsetci ti z druhej len cez 2.
len to ovplyvni vysledok. my sa bavime ktora trasa je aka a nie ake su pomery v meste.

80+ je bezne bez prekrocenia rychlosti. tie 70-ky co su par sto metrov tomu neublizia. hromada dedin s 50-kou ? ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.