R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod mirec » 10. Apr 2021 20:41

O useky R2 pri RS by som sa nebál. Stastie praje pripravenym.
mirec
diskutujúci
 
Príspevky: 160
Obrázky: 17
Založený: 25. Jan 2011 14:38

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod michaelse » 12. Apr 2021 04:02

Ten clanok je z 50% zavadzajuci roky vystavby casto nerealne a ani ked by priprava vykupenie pozemkova tendre isli rekordne rychlo

Sorosku odpalil byvali minister, ignoroval postup pripravy,codnu eiu a proste to dojeb....i a tlacili to kvoli volbam, teraz ju vyradili z programu lebo sa neda stihnut to vytendrovat a postavit
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod badger-FB » 06. Jan 2022 23:11

Prešiel som si túto tému až po str. 55, aby som sa uistil, že tu nie je nasledujúci text, ktorý vyvracal mnohé tvrdenia štátnych úradov o mnohých faktoch od pozemkov cez intenzity ... čo bola inžiniermi spísaná petícia za dokončenie VO, aby sa videla cena a že existoval aj časový priestor na dokončenie príprav. (nič to, je to zrušené "lebo covid, financie atď."). Ak to tu nedajbože predsa len je, tak to odstráňte, no z mnohých príspevkov naprieč fórum vidno nepodložené argumenty ako z niečoho plynúce fakty.

Obrázok

https://www.jablonovnt.sk/e_download.ph ... jnenie.pdf

Ešte som niekde zhliadol, že namiesto Sorošky a 1/4 miliardy to treba dať na Moldavu-Šacu. Ono je to pekné, ale príprava tohto bude ďalších 5 rokov :D Dospejeme k tomu, že sa nebude stavať nič, lebo vždy bude priorita inde. Kedysi sa dohodol kľúč, že na D1 pôjde 60%, ani ten sa nikdy nedodržal, ale to čo sa teraz predvádza je strašné. Dovtedy mohla byť Soroška hotová. (ale nebude)
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 10. Júl 2022 13:20

Badger-FB, dik za info (v januari som to nejak prehliadol). No ale velmi na tom nezalezi - jedine, ze by 1.septembra sa Dolezal porucal :-).

Takze nateraz to bude na Soroske dalej takto https://kosicednes.sk/spravy/na-soroske ... este-foto/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod vladik67 » 11. Júl 2022 19:43

Badger-FB, dik za info, ale tu nie je veľa priaznivcov stotožnených s týmto názorom na tunel Soroška juhom Slovenska, obzvlášť UHP. Soroška mohla by byť hotová, ale nebude, lebo nerobia nič. Keby aspoň rozpracovaný úsek Bátka-Figa, ale ani to a radšej sa pustili do rekonštrukcie pôvodnej cesty miesto odstránenia zákrut a prevýšení. Zrejme, lebo Erszek. Dokedy? V budúcej 50-ročnici.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Dendik » 13. Júl 2022 19:19

Velka skoda, ze sa Ersekovi nepodarilo rozbehnut tento usek az po vystavbu... Hladova dolina sa ho opat dalsich 20 rokov zrejme nedocká.
Je to velka hanba vsetkym ktori sa to akymkolvek sposobom snazili zastaviť. Ci uz cez prepocitávanie nenávratnosti alebo strasenim
o geologických-environment. apokalipsách :roll:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod MuelMI » 13. Júl 2022 21:11

Dendik napísal:Velka skoda, ze sa Ersekovi nepodarilo rozbehnut tento usek az po vystavbu... Hladova dolina sa ho opat dalsich 20 rokov zrejme nedocká.

Hladovu dolinu by mohla poriešit súvislá plnoprofilova Rka s napojením na vyššiu infraštruktúru, ale určite nie Soroska.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 14. Júl 2022 14:34

Suvisla plnoprofilova Rka kam? Do Ziliny???? Najrealnejsie napojenie je na Kosice, a tam to bez Sorosky nebude ani suvisle ani plnoprofilove (so Soroskou to moze byt plnoprofilove az na Sorosku) :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod MuelMI » 14. Júl 2022 17:03

DrX napísal:Suvisla plnoprofilova Rka kam? Do Ziliny???? Najrealnejsie napojenie je na Kosice, a tam to bez Sorosky nebude ani suvisle ani plnoprofilove (so Soroskou to moze byt plnoprofilove az na Sorosku) :-)

Asi logicky som myslel na západ, tj. súvislá R2 po Tornaľu. Zasa zilinsky argument, ty vidíš Žilinu aj v noci pod posteľou? Bububu Žilina, Žilina, Zilina. Nahroznejsie monštrum sveta.
Konkrétne som myslel napojenie na BA a iné krajiny (Maďarsko, Rakúsko, Česko...)- na oblasť ekonomicky vyspelejsiu. Toto by viac pomohlo konkrétne pre RV, ako spojenie s KE IMO. Lenže ty jazds RV-KE, tak ťa asi nepresvedčim :wink:
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 14. Júl 2022 18:57

No ked nenapises co si myslel, tak si tam kazdy moze doplnit co chce. Mozes mat na mysli R7, alebo dialnicu z Roznavy priamo na madarsku M3.
A samozrejme, s postavenim R2 po Tornalu by som bol rovnako spokojny ako s postavenim Sorosky - realnemu spojeniu vychod-zapad/KE-BA to pomoze rovnako. Akuratze realita je, ze za Dolezala sa nebude stavat ani jedno ani druhe.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod MuelMI » 14. Júl 2022 19:51

DrX napísal:No ked nenapises co si myslel, tak si tam kazdy moze doplnit co chce. Mozes mat na mysli R7, alebo dialnicu z Roznavy priamo na madarsku M3.

A otázka za milión: Ktorá z nich ide z Rožňavy do Žiliny??

DrX napísal:A samozrejme, s postavenim R2 po Tornalu by som bol rovnako spokojny ako s postavenim Sorosky - realnemu spojeniu vychod-zapad/KE-BA to pomoze rovnako. Akuratze realita je, ze za Dolezala sa nebude stavat ani jedno ani druhe.

Spojeniu východ západ pomôže asi viac úsek po Tornaľu, keďže je rádovo 3krat dlhší a bude mať aj takú úsporu časovú.
Pôvodne bola reč nie o spojení vychod-zapad, ale o hladovej doline, ktorej ( a nie iba RV ale aj RS, PT...)jednoznačne viac prospeje usek po Tornaľu.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod badger-FB » 15. Júl 2022 11:26

Podľa tohto výroku, že Soroška nepomôže potom platí, že ani Branisko nemalo zmysel stavať v danom čase v danom usporiadaní. (ani Horelicu, ktorej dnes jedna rúra ani nestačí) Dnes vidíme presný opak. Hladové doliny sa neriešia výhradne cestnými stavbami v 4 pruhoch, ale tým, že sa odstránia bodové závady, medzi ktoré patria nielen neprimerané zákruty, ale aj horské úseky. V civilizovaných krajinách sa stavajú tunely aj na obyčajných cestách. My už sme horší ako niekde v Albánsku, lebo my už len hľadáme dôvody, pre ktoré niečo nestavať. V tejto trase sa už okrem výmeny kobercov ani nič iné nerobí, ani len tie bodové závady alebo jeden tubus pre horský priechod. Nič by na tom nebolo divné, keby sa o tom 20 rokov nerozprávalo a dokonca nezačalo tendrovať. Takže je niekde asi chyba.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod MuelMI » 15. Júl 2022 12:21

badger-FB napísal:Podľa tohto výroku, že Soroška nepomôže potom platí, že ani Branisko nemalo zmysel stavať v danom čase v danom usporiadaní. (ani Horelicu, ktorej dnes jedna rúra ani nestačí)

Branisko poriešilo ktoru hladovu dolinu? Horelica, to je snad ine, ved to je obchvat mesta, kde tranzit chodil cez hlavne namestie a okolo rodinnych domov.
Ja nepisem, ze tunel Soroska netreba, len, ze pre hladovu dolinu (konkretne RV) je dolezitejsie dialnicne spojenie na zapad ako na vychod a radsej 2+2 súvisla cesta ako vyriesenie jednej bodovej zavady. Soroska ma zmysel pre tranzir zapad-vychod (BA-KE)
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod badger-FB » 15. Júl 2022 13:57

Tvrdiť, že región, v ktorom Branisko je, nebol v dobe realizácie hladovou dolinou, znamená, že si tam asi nikdy nebol. Tak ako Branisko naviazalo na seba dopravu a zvýšila sa ekonomická aktivita, to isté sa dá čakať od Sorošky. Toto nevidí už len slepý a hluchý. Tranzit Z-V nejazdí po trase R2, ak nemá v hluchej časti za ZV niekde po RV miesto nakládky/vykládky. Stačí jasne povedať, že si jednoducho proti, netreba okolo toho zbytočné omáčky, že prečo. Niekto je proti už z princípu, lebo samu zdá, že o to neskôr bude hlavný sever (ktorý mal byť dávno v prevádzke).
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod MuelMI » 15. Júl 2022 16:37

badger-FB napísal:Tvrdiť, že región, v ktorom Branisko je, nebol v dobe realizácie hladovou dolinou, znamená, že si tam asi nikdy nebol.

Ved mi to konkretne vysvetli na cislach, ze co sa zlepsilo a pre ktore mesta? A zaujimave by to bolo porovnat s prinosom pre region, ked sa skompletizovala D1 RK-Jablonov
badger-FB napísal: Tranzit Z-V nejazdí po trase R2, ak nemá v hluchej časti za ZV niekde po RV miesto nakládky/vykládky.


Praveze tranzit BA-KE bude chodit po R2, odkedy bude akotak kompletna R2, v prvom rade teda Soroska, co je najvacsi problem na trase
badger-FB napísal: Stačí jasne povedať, že si jednoducho proti, netreba okolo toho zbytočné omáčky, že prečo. Niekto je proti už z princípu, lebo samu zdá, že o to neskôr bude hlavný sever (ktorý mal byť dávno v prevádzke).

Este raz, ja nehovorim, ze som proti Soroske. Len netreba mat od nej ocakavania, ze "pomoze hladovej doline". Co to ma spolocne so severom fakt neviem, Tam chybaju peniaze a TU-HU nebude pred 2035 podla mna, ani to zatial netreba.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod badger-FB » 15. Júl 2022 20:48

Zle som ťa pochopil v 2. a 3. citácii, podľa toho ako reaguješ. Tú 1. ponechám v rovine, že si myslím niečo iné než si myslíš ty. Pretože nie som ekonóm ani sociológ, aby som tu teraz niečo išiel "dokazovať". ;)
A nemám problém to vyjadriť. Pekný večer.
p.s. nemôžem reagovať v citáciách, nejde mi to (ukazuje to presne čo nechcem - naopak mená)
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod jarino » 30. Júl 2022 23:34

DSP a DP dodaná.
Príprava pozastavená.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 07. Aug 2023 06:01

Tak, miesto Sorosky mame teraz premavku len jednosmernu, riadenu semaforom:
viewtopic.php?f=35&t=26633
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 07. Aug 2023 07:22

a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod vladik67 » 07. Aug 2023 07:31

Situácia sa opäť len zhoršila, hladová dolina ostáva z hľadiska infraštruktúry naďalej bez tunela,
dokonca zhoršená bude situácia aj po terajšej rekonštrukcii.
Pre diskutujúcich z iných časti SR jednoduchá otázka, že takáto rekonštrukcia múrov bude postačovať,
pri zvyšovaní intenzít ako aj váhovej záťaže nákladných vozidiel?

A na pripomenutie opäť výzva a ozrejmenie problému zo strany inžinierov petičného výboru,
ktorú mala asi v pr..deli nielen vláda s ministrom dopravy,
ale aj poslanci sediaci v teplučkých laviciach za pekné platy,
lebo výsledok sa nedá nikde dohľadať.

Idú opäť voľby a maďarské národnosti vzdali boj o Sorošku?
Veď to trápi aj široké okolie Slovákov žijúcich na juhu a využívajúcich južnú trasu od KE do ZV alebo až BA.
Prečo nie je žiaden štrajk. Nikto si nechce pripomenúť nedotiahnutú výstavbu nie kvôli príprave, ale kvôli východu, kde vraj nič nie je?

https://www.jablonovnt.sk/e_download.php?file=data/editor/17sk_1.pdf&original=Definit%C3%ADvne%20verzia%20na%20zverejnenie.pdf
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 07. Aug 2023 13:43

no super, nie dosť, že sme neudržbou nechali zničiť strečno /mudre hlavy vymysleli trojpruh, a vytlačil nakladiaky na krajnicu, ta sa samozrejme rozpadla. , teraz aj soroška, no dakujem pekne. A to ešte nespomínam "padajúce mosty" po celej sr. Toto je 30ročné bačovanie naších .........v parlamente.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod vladik67 » 07. Aug 2023 16:37

Lenže Soroška bola výsledkom najmä tejto trojročnej vlády, ktorá sa na vysokú prípravu ako bratia Češi hovoria vypr..dla a všetko pozastavila dokonca aj úsek Bátka-Figa.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod luboslavko » 08. Aug 2023 07:02

Soroška už mohla byť hotová, ak by sa dosúťažila a vyhodnotila rýchlejšie ako je štandard na NDS (teda viac ako rok)
luboslavko
diskutujúci
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 25. Okt 2013 06:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Aug 2023 11:23

A čo sa malo dosúťažiť a vyhodnotiť na nepripravenom projekte?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 17. Aug 2023 14:07

Mala sa vyhodnotit vyhlasena sutaz a dopripravit co nebolo pripravene (tak ako na dalsich projektoch na D1, kde sa dokonca za behu meni este aj podstatna cast stavby)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.