R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 06. Okt 2018 08:17

Netreba 93. Staci 2000, vid diaľnice.szm. Treba pozerať ďalej od miest alebo prechody lebo menej lokálny. Kralovany 7800. Branisko 6000, Kriv. potok 6600, soroska4500. Diaľnica D26. 5 pri Važci 8800 áut. To isté na R24. 5 pri DT je malo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vlados » 06. Okt 2018 10:49

Nesledujem tvoje príspevky, lebo to nemá cenu... Vidno, že nechápeš do úvahy všetky súvislosti. Napr. v roku 1993 sa množstvo tovarov a osôb vozilo po železnici. Trať 180 mala rádovo väčšie využívanie ako 160. Nepoznám číslo, viac ako 2/3 tovarov a osôb sa roky presúva po cestách, takže nie je možné porovnávať iba to čo v minulosti chodilo po cestách.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 06. Okt 2018 14:38

ja som napisal cisla. to co si napisal mas aj podlozene niecim alebo zase fabulujes ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vlados » 06. Okt 2018 15:03

sorry. reagoval som na predchádzajúci príspevok čo je na prechádzajucej strane celkom dolu. od kedy blbne fórum sa ani nesnažím kontrolovať ako zobrazí príspevok. som rád že aspoň občas funguje.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 06. Okt 2018 16:06

to ze sa viac vozi po ceste neznamena ze sa to predtym vozilo po zeleznici. tovar v roznych obchodoch, ktore v 1993 ani neexistovali. potraviny, nabytok, zahradkarstvo atd... a zeleznica nedokazala vozit tovar rychle ani v minulosti, trate su tie iste.

no a hlavne co sa tyka mnozstva aut najvyssi pocet su osobne auta. to co najviac narastlo je primestska a regionalna osobna doprava tak ako najviac narastol pocet osobnych aut.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nevo83 » 08. Okt 2018 07:54

SaS kritizuje nastavenie kritérií v súťaži NDS na výstavbu úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň - Mýtna.

Ide o prvý tender NDS na výstavbu cesty, pri ktorom sa posudzujú viaceré kritéria, nie iba cena. SaS však očakáva množstvo námietok ku kritériám nastavených v súťaži.

Liberáli napríklad pripomínajú, že až 25-percentná váha sa dáva kritériu nazvanom kvalita tímu odborníkov. "Body sa majú prideľovať aj za prevádzkované náklady diaľnice či za vplyv výstavby na prírodu. Netradičné pravidlá sú tak ohybné, že desať rôznych hodnotiteľov môže dať desať rôznych hodnotení," uviedol poslanec Národnej rady SR za SaS Miroslav Ivan.

Vyvoláva to podľa neho podozrenie, že tieto kritériá boli nastavené preto, aby vyhrali vopred vybratí súťažiaci za výrazne vyššiu cenu ako pri súčasnom nastavení, keďže cena bude mať váhu len 40 %.

Podľa liberálov je najtransparentnejším kritériom na výstavbu diaľnic či rýchlostných ciest najnižšia cena. "Projekty však musia byť dobre spracované a presne musia byť nastavené míľniky. Prax ukazuje, že dnes tomu tak nie je," dodal Ivan.

Keď kritérium ceny nie je najdôležitejšie, ani to nedáva podľa SaS žiadne záruky, že sa počas výstavby nevyskytnú problémy. "Dôsledkom budú akurát ešte vyššie výsledné ceny, ako sú v súčasnosti," opísal poslanec.

Podľa NDS však boli v súťaži na výstavbu tohto úseku R2 vznesené námietky iba od jedného uchádzača a aj ten ich 2. októbra v plnom rozsahu stiahol. "Námietky nemali súvis s multikriteriálnym vyhodnocovaním ponúk. Podávanie námietok je bežné aj pri iných súťažiach, častokrát v oveľa vyššom počte ako len od jedného zo súťažiacich," priblížila v reakcii hovorkyňa diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Cieľom NDS je podľa jej slov spravodlivá súťaž. "NDS nové pravidlá vyhodnocovania súťaží tvorila transparentne a verejne od samotného začiatku. Najprv sme zorganizovali workshop so zhotoviteľmi, zástupcami Úradu pre verejné obstarávanie a ministerstva dopravy, pozvánku aj pracovné podklady sme sprístupnili v médiách aj na webe NDS a do nových podmienok sme zapracovali pripomienky dotknutých organizácií," vymenovala hovorkyňa.

Kritériá na posudzovanie každej zo štyroch oblastí – cena, kvalita tímu odborníkov, náklady na prevádzku a environmentálne hľadisko, sú nastavené podľa jej slov objektívne a pre každého rovnako.

"Návrh pripravila NDS na základe skúsenosti iných európskych krajín. Multikriteriálne hodnotenia ponúk patria k bežnej praxi v krajinách Európskej únie, Nórska, uprednostňuje ich Európska komisia a agentúra Jaspers ako i Úrad pre verejné obstarávanie," dodala Michalová. Pripomenula tiež, že ak uchádzači predložia kvalitné ponuky, za ktoré získajú plný počet bodov, v závere bude o výsledku rozhodovať len najnižšia cena.

NDS vyhlásila súťaž na zhotoviteľa úseku R2 Kriváň - Mýtna v júli tohto roku. Cenu za výstavbu tohto 9,1-kilometrového úseku diaľničiari predbežne odhadli vo výške 234,08 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000673 ... ivan-Mytna
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 29. Okt 2018 13:03

Situacia s dalsimi stavbami R2 sa vyvija cim dalej tym ruzovejsie. Tu su k tomu dva clanky, ktore som behom vypadku tohoto fora archivoval na VOY fore (inak, Aquilovi dik za udrzbu a prevadzku tohoto fora)

Rýchlocesta a tunel Soroška sú pre Gemer životne dôležité
http://www.voy.com/195032/239.html
Štát do konca roka vyhlási dve súťaže na výstavbu rýchlostných ciest na východe Slovenska
http://www.voy.com/195032/240.html
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod 1mmortal2 » 29. Okt 2018 14:32

Uz aby konecne aj nieco uzatvorili. Teraz mi to pride tak, ze sa dohaduju stylom "S tohoto tendra vas vyradime ale dostanene tento dalsi - aspon vsetci na tom viac zarobime". Kazdopadne super ze sa viac hybe aj R2, len by mohli uz aj nieco na zapadnej casti spravit
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod vladik67 » 29. Okt 2018 15:44

Treba pre vhodných kandidátov niejake vhodné vyhlásenie. Blížia sa komunálne voľby a po nich zrazu budu opäť staré výhovorky ako: malé intenzity, niet peňazi, nedostatočna príprava na začatie výstavby, meškajúce projekty.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 10. Nov 2018 19:12

Namiesto D1 KE - MI nech spravia poriadne jedničky. Ak CBA úsek spochybňuje, tak je to z EU fondov v podstate nefinancovateľné.


a CBA vo svojej metodike zohladnuje pocet obyvatelov pripojenych na dialnicu ? lebo KE-MI je momentalne v tomto ukazovateli asi najvyssie. vyssie ako R2 pred LC ci D3 na CA.

Myslim, ze kompromis typu Kde je viac ako 10 tisic tak postavit plny, kde je okolo 6, tak upravit jednotku, je celkom prijatelny. (Co sa tyka R2 a R4) Realne by sa postavil plny profil ZV- LC a PO - Lipniky. Len peniaze za Sorosku, by dokazali zrekonstruovat celu R2 a R4 do stavu kde by sa dost dhlych rokoch nemuseli robit ziadne upravy parametrov :)


lenze rozhoduju aj ine parametre a jeden z nich je cena. na R2 by som postavil 6 km mostov pri mytnej v poloprofile. tam by som usetril vela. zato od mytnej dalej na rovine je potencial setrenia daleko nizsi. 22 km na poloprofil je vela, to by bola hned po spusteni cesta smrti cize by sa nic nezmenilo.

ponechat sorosku tak ako je a namiesto nej riesit ine bola alternativa mozno pred spustenim tendrov na kri-myt-tom. dnes uz nie. lebo okrem sorosky su vacsie zavady len bakta a batka. a z toho mozno figa-batka moze byt riesena ako reko a R2 nebude treba.

kompromis na SO PO mal byt plny profil I. etapa a polovicny II. etapa.

Ked je postaveny plny profil, tak je atraktivita ovela vacsia, poloprofil je vlastne taky mackopes, mame dialnicu ale tiez nemame. Ked sa vybuduje tunel na plny profil, tak poloprofilovy usek zostane uz len usek na rovine, nie na "rovine" ako v pripade R2, uspora fakt velka :roll: Nehovoriac o tom, ze na plnom profile je vyssia MPR, co znamena, ze sa bude vyuzivat viac hlavne z jednej strany mesta na druhu. Pokial to bude len poloprofil, tak atraktivita bude mensia nehovoriac o bezpecnosti.


poloprofil je mackopes, to suhlasim. preto by som nestaval DLHE poloprofily na rozdiel od Vlados. R11,5 je objetivne nebezpecenstvo. su ale vyhodne ako prelozky, R11,5 je stale ovela lepsie ako prietah cez stred obce/mesta.

je to jednoduche. 2. etapu SO PO je dlzke asi 10 km si este viem predstavit ako poloprofil ale 22 km kri-tom si ako poloprofil neviem ani nechcem predstavit.

Zase tie vase okresy :mrgreen: Hlavne ze pri Giraltovciach sa stavaju 2 krizovatky prevazne pre OKRES Bardejov(pre cast vychodne od Bardejova, pre zapadnu cast budu sluzit Kapusany.) a OKRES Stropkov (pre skoro cely, kedze pre par obci bude vyhodnejsi sa napojit na R4 skor (Strocin alebo Hunkovce)), ja by som bol osobne za to, aby sa tieto dve krizovatky dali do jednej. (ale asi by to bolo drahsie)


aka krizovatka sa stavia pri giraltovciach ?

neviem co sa snazis dokazat tak ti zopakujem R2 priamo napoji okres LC a PT so 100k obyvatelmi. RS a blizke okolie co je cca 30k obyvatelov sa priblizi na 30 km od R2. tomu hovorim otvaranie uzemia. SO PO vyriesi tranzit a to bude asi tak vsetko.

Som rad ze aspon v niecom sa zhodneme, ze na vychodnom slovensku uprednostnujes KE-MI pred Soroskou :wink:


samozrejme. aj ty by si mal pred SO PO. okrem MI a TV aj VT a HE viac potrebuju napojenie na KE. KE su daleko dolezitejsie centrum ako PO.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 11. Nov 2018 22:06

devil napísal:lenze rozhoduju aj ine parametre a jeden z nich je cena. na R2 by som postavil 6 km mostov pri mytnej v poloprofile. tam by som usetril vela. zato od mytnej dalej na rovine je potencial setrenia daleko nizsi. 22 km na poloprofil je vela, to by bola hned po spusteni cesta smrti cize by sa nic nezmenilo.

Tých 6km by som postavil v plnom profile (alebo odložil o 10 rokov) a tých 22km postavil v polprofile.

devil napísal:ponechat sorosku tak ako je a namiesto nej riesit ine bola alternativa mozno pred spustenim tendrov na kri-myt-tom. dnes uz nie. lebo okrem sorosky su vacsie zavady len bakta a batka. a z toho mozno figa-batka moze byt riesena ako reko a R2 nebude treba.

Ani postavením kri-myt-tom sa zásadne nezmení sitácia na Soroške. Sorošku by som odsunul ešte o 10 rokov. Za tých 10 rokov rozostaval/postavil napr. spomínanú Baktu a Bátku a hlavne ukázál postupnosť ako to bude ďalej s týmto ťahom. Na lokálne účely nemá opodstatnenie RC 2+2 a k tomu paralelná jednotka 1+1. Ak bude D1 súvislá po KE resp. po MI, tak z MI nebude mať zmysel ísť po jednotke I/16 v konfigurácii 1+1 s miestami kde bude paralelná R2. Ak by tam bola (takmer) súvislá R2 2+2 a R2+1 tak už je niečo iné.

devil napísal:poloprofil je mackopes, to suhlasim. preto by som nestaval DLHE poloprofily na rozdiel od Vlados. R11,5 je objetivne nebezpecenstvo. su ale vyhodne ako prelozky, R11,5 je stale ovela lepsie ako prietah cez stred obce/mesta.

R12,5 je minimálne drahší oproti R11,5 a podstatne lacnejší ako 24,5 resp 26,5. Pokiaľ budeme mať tisíce km jednotiek/dvojek v nevyhovujúcom stave tak stavať plné profily kde na to nie sú intenzity je luxus. na Slovensku žijú obyvatelia v oblatiach kde sa situácia sa nezlepší za 10, 20 a pravdepodobne ani 30 rokov. Títo obyvatelia môžu mať nebezpečné cesty aby zopár % iných malo bezpečné RC 2+2 aj keď na to tam nie sú intenzity?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod DrX » 12. Nov 2018 14:57

Stale si logicky odporujes, kedze sam pripustas, ze ked sa na R2 v parametroch RC2+2 (ciastocne 2+1 al 1+1) dostavia, tak tam tie intenzity budu - proste preto, ze cely juh od Sobraniec po BA bude jazdit po R2(+R1), a aj pre to, ze sa tam pritiahne ovela viac priemyslu (vid BMW).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 12. Nov 2018 15:54

Ak sa bude trvať na plnoprofilovej RC popri jednotke tak to dokončené a zaujímavé bude okolo roku 2070. Ak sa uskromníme a budeme stavať poprofil RC popri jednotke tak to bude dokončené a zaujímavé už 2050. Čím viac km bude v plnom profile tým neskôr to bude celé prepojené. Už za 10-20 rokov sa žiadne stroje nebudú vyrábať ľudmi reps. tých ľudí tam budú jednotky percent oproti tým čo tam pracujú dnes. Čiže ak sa budú platiť dane z robotov tam buď budú fabriky v "Nemecku" alebo niekde v "Severnej kórei".
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod DrX » 12. Nov 2018 16:44

ach jaj... dane z robotov... a ak sa objavia ufoni, tak ti nas budu rozvazat zadarmo v lietajucich tanieroch kam chceme, ze...

Kazdopadne suvislu R2 v plnom + polovicnom profile cim skor treba dokoncit. Polprofily kde stacia su ok, casom sa dobuduje plny profil vsade.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod vw30 » 12. Nov 2018 22:24

Pre drx a pod. Toto je vlakno R4 Prešov, severny obchvat, chodte si spamovat do svojho vlakna. Nas tu nezaujima akasi r2.
vw30
návštevník
 
Príspevky: 13
Založený: 16. Okt 2017 11:41
Bydlisko: Prešov

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 13. Nov 2018 17:07

Tých 6km by som postavil v plnom profile (alebo odložil o 10 rokov) a tých 22km postavil v polprofile.


za ten isty peniaz by si dostal horsiu cestu. ale hlavne ze chces setrit. :lol: dlhy poloprofil nadvazujuci na plny okrem nebezpecenstva nizsia uspora casu.

Ani postavením kri-myt-tom sa zásadne nezmení sitácia na Soroške. Sorošku by som odsunul ešte o 10 rokov. Za tých 10 rokov rozostaval/postavil napr. spomínanú Baktu a Bátku a hlavne ukázál postupnosť ako to bude ďalej s týmto ťahom. Na lokálne účely nemá opodstatnenie RC 2+2 a k tomu paralelná jednotka 1+1. Ak bude D1 súvislá po KE resp. po MI, tak z MI nebude mať zmysel ísť po jednotke I/16 v konfigurácii 1+1 s miestami kde bude paralelná R2. Ak by tam bola (takmer) súvislá R2 2+2 a R2+1 tak už je niečo iné.


ja viem ze sa nezmeni - soroska je mozno 80-100 km od tomasoviec. soroska nie je o tom ze stavia rychlostna cesta R2 ale o vyrieseni bodovej zavady. to ani ozdany nemali zmysel, ani figa-tornala :?: :?: tie paralelne jednotky ozdany, bakta, batka, figa, tornala a soroska su realne dvojky az trojky. spocitaj si to - dokopy 50 km pri rychosti 50-70 km/h na I/16 a casova uspora dokopy cez 20 minut pri 100 km/h na poloprofile. to je argument aj pre hodnotu za peniaze.

uz teraz je mozno 80% percent BA-ZA-KE v prevadzke, da sa ist R1-donovaly-D1 tam je mozno este vyssie percento ? ale ked som po case isiel smerom na KE juhom videl som taku plejadu evc ako predtym. to sa vsetci boja strecna a donovalov :?:

prosim pekne co je to R12,5 ????

my nemame tisice km jedniciek v nevyhovujucom stave. my mame niektore jednotky ktore nemaju vacsi vyznam ako dvojky, zato mame ine jednotky ktre su vyznamom porovnatelne s RC (uz sa opakujem - I/51, I/64...)
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod KN.SK » 15. Nov 2018 14:05

jarino napísal:•••
Práveže v DS som bol. Nedávno. Všetci okolo mňa rozprávali po maďarsky. Akurát nemali problém sa so mnou baviť po slovensky. Stačí nastúpiť do osobáku BA - KN.
•••
Nechcel som, ale asi musím. A negeneralizujem, mám v prevažnej väčšine dobré skúsenosti, konečne!!!, asi vytriezveli. A tak trochu o niečo viac tí v Maďarsku.
No k tomu ALE. Cestoval som nedávno (v sobotu to bude skoro mesiac) RJ z KN do BA. Vo V. Mederi nastúpil jeden slušne oblečený pán a o niečo starší, pred prisadnutím sa pozdravil a opýtal sa, či je voľné miesto. Maďarsky. Ja som mu tiež odpovedal maďarsky, veď je starší a sluší sa tak, ak ovládaš (ja ako-tak), nema problema. Ďalšie dianie ma nemilo prekvapilo. Prišla sprievodkyňa (sedela ob sedadlo s druhou - z ich rozhovoru mi vychádzalo, že býva v Bratislave, ale pochádza zo Záhoria - áno, nesluší sa načúvať, ale nedalo sa to nepočuť :wink:) a slušne sa ho pýtala odkiaľ a kam mu má "vydať" cestovný lístok. Odpovedal po maďarsky: Nagymegyerből Albárba (z V. Medera do Dolného Baru). Slušne mu povedala, že nerozumie. Rozumela mu len prvé, druhé nie, tak sa ho opäť opýtala, mysliac si, že jej teraz odpovie po slovensky. Chcel som pomôcť, veď možno je z Maďarska alebo odinakiaľ, ale predbehla ma tá druhá sprievodkyňa a pomohla kolegyni. Fajn, vyriešilo sa. No to nebol koniec, osopil sa na ňu, prečo nevie po maďarsky a nech sa ešte učí nemecky (spomenul potom Unterbar) a francúzsky (tu nespomenul Bar(r)-bas). Ešte pridal dôvetok, že on je tu doma (Én itt vagyok otthon/Ja som tu doma). Nerozumela mu, pozdravila a odišla. Keď vystupoval pozdravil sa mi Viszontlátásra a ja na to už len "Dovidenia".
Takže tak. :|
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod fh » 15. Nov 2018 14:12

To čo si opísal je len potvrdením toho že aj slušne oblečený starší pán môže byť rovnako tupý maďarský nacionalista ako niekto podobný čo sadne do vlaku z Banskej Bystrice do Braväcova, alebo z Oščadnice do Žiliny. Maďar či Slovák. A to máme paradoxne SNSa Most-Híd spolu v jednej vláde :)
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 15. Nov 2018 14:16

KN, dobre si reagoval :-)
Inak koho to zajima:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... -a-straty/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod jarino » 15. Nov 2018 14:50

DrX napísal:Ale zaroven povedal, ze je normalne, aby sa Soroska financovala z rozpoctu, co normalne aj je. Takze je jasne, ze sa to tak planuje, a rozpocet je v dobrom stave, takze priestor na to je. Na durhej strane, taky TurHub - tam si len zafilozofoval, ze "mozno PPP" :-)

To neznamená, že financovanie je zabezpečené.
Ja som napísal že "možno PPP"? Asi Ťa sklamem, ale od čias PekelnePredraženýchProjektov za II. Ficovej vlády som vo všeobecnosti proti PPP projektom, až na výnimky. A Turany - Hubová tou výnimkou nie je... Takže veľmi pochybujem, že som niečo také napísal.
Spôsob financovania Korbeľky vidím vo forme eurofondov po roku 2020 a to už nejakú dlhšiu dobu a aj to tu píšem dlhšiu dobu. Zvyšok čo zostane na core TEN-T dajú na D3.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 15. Nov 2018 14:54

Asi nevies celkom dobre citat. Hovoril som o Erskovi, ze "zaroven povedal" a ze "tam si len zafilozofoval..." Lepsie sa sustred, sak nie si madar, aby si nerozumel slovencine, ci? :-)

Inak s Korbelkou s eurofondov suhlasim. Je to najrealnejsie aj najrozumnejsie.

No a este k tym tvojim tabuliam, tu by ta skor malo/mohlo trapit za ake stovky milionov EUR sa robia "tendre" v rezii zilincanov, SNS a Smeru: https://domov.sme.sk/c/20962340/exminis ... i-sud.html . Bolo by skvele, ak by sa niekto pozrel aj napr na to, preco sa pri obchvate R4 PO zvolila o 290mil drahsia severna alternativa. Zjavne este vacsie rozkradanie, nez v nastenkovom tendri ;-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Yoggy52 » 15. Nov 2018 15:01

Inak minule som tu postol, ze ake je nezyselne menit tie tabule. Minister sa vyjadril, ze bude menit, len ked budu poskodene. Cez vikend som sa dost pohyboval v okoli senca a vsimol som si ze takmer kazda jedna madarska malicka modra tabulka je prestriekana ciernym sprejom. :shock: Niekto sa realizoval aby to vymenili?

DrX napísal:No a este k tym tvojim tabuliam, tu by ta skor malo/mohlo trapit za ake stovky milionov EUR sa robia "tendre" v rezii zilincanov, SNS a Smeru: https://domov.sme.sk/c/20962340/exminis ... i-sud.html . Bolo by skvele, ak by sa niekto pozrel aj napr na to, preco sa pri obchvate R4 PO zvolila o 290mil drahsia severna alternativa. Zjavne este vacsie rozkradanie, nez v nastenkovom tendri


Sa spamataj, niekto kto nevoli madarske strany, rovno voli kotlebu ze?
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod jarino » 15. Nov 2018 15:06

OK, znelo to nejednoznačne. Tá pomlčka ma zmiatla a myslel som si, že to už myslíš mňa.
Mne vadí každá blbosť, na ktorej sa vyhodia peniaze. A tabule v podaní ŽSR sú blbosť, lebo v Moste si zmysleli, že potešia svojich. Naše železnice nie sú v stave, aby mali riešiť také prkotiny, na ktorých sa odbavuje rovno minister pred kamerami. Naopak, že ŽSR mimo koridorov majú trate v stave z čias cisára pána kompetentných absolútne netrápi. A ani údržba tratí, ktorá sa zanedbáva. Riešiť sa bude, až keď sa niečo stane.
Blbosť so zlodejinami nebudem porovnávať.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 15. Nov 2018 15:12

OK, tak sa rozpravajme o tom, ze preco miesto tych tabul minister nekupil upratovackam v staniciach nove vedra a handry - lebo na viac by tie peniaze proste nevysli.
Co sa tyka veci, ktore realne spravil pre tie nekoridorove trate, tak jedna z nich bola, ze juzne rychliky zas idu polka do Kosic a polka do Bystrice, nie ako za predchodcov, ktori natrepali vsetko do Bystrice.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 15. Nov 2018 16:08

Bavíme sa o ceste 1. triedy. Pri R2 snáď každý pracuje iba s tunelom Soroška.


cesta I. tr. snad nepotrebuje EIU, uzemne, vykup pozemkov a stavebne povolenie ?? aka je sanca ze by to preslo vobec cez EIU alebo uzemne konanie ked to je cez NP ??

Spôsob financovania Korbeľky vidím vo forme eurofondov po roku 2020 a to už nejakú dlhšiu dobu a aj to tu píšem dlhšiu dobu. Zvyšok čo zostane na core TEN-T dajú na D3.


ako je mozne ze turany-hubova s nakladmi 900 mil evry s 13.000 intenzitami prejde cez Hzp aj europsku komisiu. dovolim si tvrdit ze soroska za 300 mil. evry pre 5.000 aut nie je o nic horsi deal. a krivan-tomasovce v plnom profile s estakadou s 10.000 intenzitami a 400 mil. nakladmi je ovela lepsi deal.

Sa spamataj, niekto kto nevoli madarske strany, rovno voli kotlebu ze?


kotleba je neskodny saso. taky sedlak hlina (odkial asi je...) vyhlasil ze D1 je pre cele Sk ale juzna trasa je len pre juh. a myslel D1 BA-KE ani nie celu D1. tak potom asi cely BB kraj, NR kraj a este nejake okresy z inych krajov nie su na Sk lebo z D1 nemaju ziadny ale ziadny uzitok len na nan skladaju desiatky rokov. a takto sa tu planuju dialnice lebo niektore kreatury na ministerstvach nie su o nic lepsi ani mudrejsi.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.

cron