R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod okorec » 19. Sep 2020 10:00

Podľa mňa sa zbytočne bavíme o kompletnom ťahu. Reálne je potrebné v najbližšej dobe iba R3 obchvat MT, dostavať D3 a možno obchvaty Krupiny a Šiah. Ostatné sa uvidí, keď toto bude hotové.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 19. Sep 2020 13:29

zavazok je do 2030.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod cPalo » 19. Sep 2020 13:39

Ja osobne by som urobil aj JV obchvat RK, možno nie v tých parametroch čo máme zakreslené, ale I.trieda určite.
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod rastislav5 » 19. Sep 2020 14:48

Martin aj Ruzomberok potrebuju severo-juzne obchvaty bez ohladu ci popri nich bude viest nejake severo-juzne spojenie z Polska do Madarska. Ruzomberku sa mozno trochu odlahci, ked dokoncia D1 (minimalne krizovatka pri Mondi bude prazdnejsia a trasa Bratislava-Presov cez Donovaly uz bude nevyhodnejsia ako cez Zilinu), ale Martinu sa po dokonceni Visnoveho bude tazsie dychat, lebo momentalne je to zo Ziliny do Budapesti rychlejsie po D1, ale po dokonceni Visnoveho to bude cez Kremnicu. Plus sa dokoncuje Cadca-Svrcinovec a stavia viacero usekov na S1 za hranicou v Polsku s terminom dokoncenia este pred Visnovym. No a ked dostavaju komplet kysucku dialnicu D3, semafory v Martine a Kostanoch mozu mesto dopravne paralyzovat.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 19. Sep 2020 15:31

nemoze byt rec o dvoch obchvatoch okresnych miest ked taka NR nema ani len slusne prepojenie medzi R1 a I/64 smerom na NZ a ked dalsie okresne a ine mesta maju hlavnu cestu cez centrum.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod rastislav5 » 19. Sep 2020 16:03

Nemoze byt rec? Nie je Tvoje priezvisko Lukasenko? Ja doprajem prepojenie Nitre aj obchvaty inym mestam pretazenym dopravou, a Ty moderator svojvolne neobmedzuj diskusiu, ktora neporusuje pravidla pre pouzivanie tohto fora ucp.php?mode=terms
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod okorec » 19. Sep 2020 19:28

Či je nejaké mesto krajské, okresné alebo aké je úplne irelevantné. Dôležité sú intenzity vzhľadom na parametre cesty.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 19. Sep 2020 20:40

irelevantne su aj intenzity lebo vacsina je zdrojova/cielova doprava.

Martinu sa po dokonceni Visnoveho bude tazsie dychat, lebo momentalne je to zo Ziliny do Budapesti rychlejsie po D1, ale po dokonceni Visnoveho to bude cez Kremnicu.
momentalne je to pre OA 3:44 resp. 3:43 cize zarovnako ale 130-140 km viac po D1. ked je D1/M1 plna tak zrejme je to aj pomalsie. tranzit je nejaka cast z tych 4.000 aut pri h. stubni to jereferencna hodnota a nie vjazd do MT a okolitych fabrik. na intenzitach maloco zmeni dokoncenie visnoveho, D3 ci S1. mozno pribudne par aut takze aj do buducnosti to bude jeden z najmenej vytazenych koridorov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod okorec » 19. Sep 2020 20:50

Zabúdaš na fakt, že sčítanie sa robilo pri rozbitej betónke.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 19. Sep 2020 20:55

ani kvoli rozbitej betonke sa nepojde desiatky km navyse.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod rastislav5 » 19. Sep 2020 21:59

Vidim dobre? Pred par hodinami si pisal, ze "nemoze byt rec o dvoch obchvatoch okresnych miest" a zrazu o tom sam diskutujes? Aku hodnotu maju Tvoje prispevky, ktore sa navzajom vylucuju? Alebo moderator moze a ini nie?
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod okorec » 19. Sep 2020 23:27

Nejdem tu špekulovať, či niekto pôjde alebo nepôjde o koľko km navyše kvôli rozbitej ceste. Radšej si počkám na skutočné dáta zo sčítania.. zatiaľ viem len to, že kolegovia, ktorí roky chodia denne po betónke do práce, tak pár mesiacov po otvorení zhodne vraveli, že sa cesta viditeľne zaplnila.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 20. Sep 2020 07:19

rastislav5 skus sa radsej zamysliet aku hodnotu maju tvoje nazory na ktore samozrejme mas pravoo a tiez tvoje tvrdenia ktore pises ako fakty a nie vzdy sedia (co uz je problem). a ano nemoze byt rec je aj vyjadrenie ze sa to nema stavat a nieze sa o tom nemoze diskutovat. namiesto toho aby si zase riesil mna skus zacat sebou....

okorec tak ci tak meritko potrebnosti nejakeho tahu nie je pocet cp par km pred mestom a meritko obchvatu MT tiez nie. na to prve si opat pozrieme cisla hornej stubne a pre to druhe treba prieskum tak ako v pripade PO obchvatu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod vladik67 » 20. Sep 2020 07:37

Okorec, skutočných dát sa nedočkáš, lebo keď bude sčítanie CBA tak na úseku, ktorý im nevyhovuje na výstavbu zase navrhnú niejaku opravu a tak zas budú CBA sčítania skreslené. To sa dialo v Prešove v roku 2015 a obdobne teraz v roku 2020, čo sú sčítacie roky CBA a časť dopravy sa vyhýba merateľným úsekom resp. kolonám, ktoré sa tvoria aj teraz. Doprava je presmerovaná na Vranov a Dvorianky, kde sú ľudia nešťastní s tej nadmernej nákladnej dopravy.
To je to isté, ak by sa dostavala skôr R2 ako D1 a tak by sa presunula doprava cez pomerne rovinatú krajinu ako D1 vrchom cez kopce. Aj tu sa bojuje o predraženú R1 Ružomberok-Banská Bystrica v chránenom území prevŕtaním kopcov oproti Martinu na Kremnicu. Ale to je neprípustné pre obhajcov svojich lokalpatriotov a tak aj lobistov vo vláde a parlamente. Ak si prečítaš pozornejšie priority MDaR SR, tak je tam všetko aj to s presunutím dopravy, ale aj to, že sa môžu priority meniť podľa aktuálnych situácii.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod rastislav5 » 20. Sep 2020 09:38

devil napísal:rastislav5 skus sa radsej zamysliet aku hodnotu maju tvoje nazory na ktore samozrejme mas pravoo a tiez tvoje tvrdenia ktore pises ako fakty a nie vzdy sedia (co uz je problem). a ano nemoze byt rec je aj vyjadrenie ze sa to nema stavat a nieze sa o tom nemoze diskutovat. namiesto toho aby si zase riesil mna skus zacat sebou....
.


Takze hodnota mojich nazorov nevyhovuje panovi moderatorovi? Porusil som svojimi nazormi pravidla pre pouzivanie tohto fora ucp.php?mode=terms ? Nezneuzivas nahodou svoje postavenie moderatora? Radis mi zacat sebou, a co keby si siel prikladom a skusil zacat sebou Ty? V ankete viewtopic.php?f=6&t=23321 70% hlasujucich nechce, aby si bol moderatorom, takze moja nespokojnost nie je ojedinela. Ja som v ankete hlasoval aby si zostal moderatorom, mas evidentne vela casu co vacsina ostatnych nema, ale zaujimalo by ma, ci si vobec urobil u seba nejaku reflexiu a aku, ked si inym dovolujes radit, aby zacali sebou.

Co sa tyka Tvojho vyjadrenia ze nemoze byt rec o dvoch obchvatoch okresnych miest: Dakujem, ze si sa opravil, ale pred par mesiacmi si napr. obchvat MT stavat navrhoval (namiesto useku Dargov-Pozdisovce, mimochodom prioritneho useku c. 12 podla UHP) https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 10#p228510 , takze nieco tu nesedi Tebe a nie mne.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod Vlados » 20. Sep 2020 09:51

rastislav5, moderátor devil si zobral toto fórum za svoje a roky sa snaží ho prerobiť na svoj obraz. devil má problém s dodržiavaním pravidiel a za hrubé vulgarizmy sa mu NIČ nestalo. o jeho dvojakom prístupe škoda drať klávesnicu.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod okorec » 20. Sep 2020 10:02

Jaj devil, zase zabúdaš na podstatné veci (dúfam, že len nechtiac). Pozrieme sa nie len na Hornú Štubňu, ale minimálne aj na Šturec a Vyšehradné... A to ešte do diskusie môže vstúpiť fakt, že veľa ľudí zo stredného a horného Turca dochádza do práce do priemyselnej zóny medzi MT a Sučanmi. A tí by tiež sa presunuli na R3.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod Pacho » 20. Sep 2020 10:09

zasa sme úplne mimo tému. Tiež mám výhrady voci devilovi, hlavne používanie vulgarizmov a manupulovanie . Na druhej strane, si treba uvedomiť, že keď devil manipuluje, tak je aj druhá strana, ktorá sa nechá manipulovať, a tam je zodpovednosť tak 1:1. proste, netreba sa dať manipulovať, a potom nebude koho manipulovať. Ja som tiež cca 1,5 roka sa nezapájal do diskusie, kôly viacerím manipulátorom, ale som si povedal, veď som somár, že som sa dal zatiahnuť do takýchto žabomyších vojen, ktoré nikde nevedú, a teraz doslova so záujmom čakám , čo zasa taký
Drx, alebo devil vymyslí. :-) Treba ich brať ako oponentov, a potom to bude všetko OK, každý má právo na svoj názor.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 20. Sep 2020 10:15

hlavne je to pohar vody a burka v nom. kazda vlada slubuje doriesit ktory tah treba a ktory nie a da sa tym ospravedlnit aby sa neriesil ziadny z nich. ked chceme priamu trasu tak sahy ked priorita je to zvladnut co najlacnejsie tak vznikne mackopes lebo juzna cast je daleko najlacnejsia cez s.bukovinku.

Ak si prečítaš pozornejšie priority MDaR SR, tak je tam všetko aj to s presunutím dopravy, ale aj to, že sa môžu priority meniť podľa aktuálnych situácii.
uvidime co bude v konkretnom navrhu, dovtedy im treba dat cas ale nie je mozne sa na jednej strane plakat ze nasli na stole malo projektov a potom plakat ze sa pripravuje vela veci.

v zasade som sa ozval kvoli doslova blbosti od ktorej sa teraz vsemozne snazis odputat pozornost a to ze vraj "ale Martinu sa po dokonceni Visnoveho bude tazsie dychat, lebo momentalne je to zo Ziliny do Budapesti rychlejsie po D1, ale po dokonceni Visnoveho to bude cez Kremnicu"

tak poprve kolko aut denne jazdi zo ZA alebo aj od kysuc do budapesti. ked sa tu dookola pise ako malo aut jazdi BA-KE alebo zapad-vychod tak tuto sa bavime o kolko autach ?? podruhe z toho ND sa toto netyka lebo vsak kamiony 130 nemozu, ostavaju OA teda potretie ked pozeram mapu tak je to rychlejsie o 5 minut aj to nie celkom po D1 ale so skratkou cez KN. to je potom otazne ze o kolko dlhsie to trva bezny pracovny den prejst cez SA a KN prip. NZ (to su prave niektore z tych obchvatov o ktorych som pisal ze ich treba ovela viac ako MT) alebo ist po ceste II. triedy cez kolarovo. komplet po dialnici jedine cez BA to mi ukazuje prakticky zarovnako tam je ale tiez riziko mimo vikednu ze to bude hodne viac. takto sa da v jednom konstatovani najst 3 veci co fakticky nesedia. zhrnute: ist po D1 je desiatky km navyse bez relevantnej casovej uspory.

to hlasovanie nema prakticky ziadnu vahu ked hlasoval zlomok clenov fora. myslim ze tych par ludi v skutocnosti hlasovalo o mojich nazoroch a nie o moderatorovi ale to nie je podstatne lebo nizka ucast na tom hlasovani praveze vyvracia to co pises. :wink: npr. na platne referendum v state potrebujes nadpolovicnu ucast volicov a na jeho vyhlasenie 300k podpisov co je okolo 7% opravnenych volit. tych 69 hlasov je asi 3% z 2091 pouzivatelov a tych 48 hlasov proti mne su asi 2% pouzivatelov. takze tych 70% je klasicke rastislav5 prekrucanie faktov. a to co spominas na konci bola vtedy ironia z mojej strany mal som tam dat uvodzovky pre menej chapavych. :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 20. Sep 2020 10:31

Pacho, ja za manipulaciu povazujem ked vladny material neberie do uvahy parametre cesty a ze sa nadhodnocuju intenzity. a ze sa planuju zbytocne siroke D a vsade sa pchaju tunely. tak ako sa za meciara nakreslili nefinancovatelne koridory, za dzurindu sa napriek upozornovaniu pokracovalo, za fica sa pokracovalo formou PPP so zmanipulovanou analyzou. je vidiet ze mentalne sme stale desiatky rokov pozadu ale to sa nam vracia vo forme zleho stavu infrastrutury a nic tam nemenia chytracke reci o ad-hoc zlacnovani alebo ze nech nejaky usek vyhra ta a henta stavebna firma. aj 30 rokov po padu rezimu mame taketo pamflety je bud manipulacia alebo proste otrasna uroven dopravneho inzinierstva - priame priznanie v materialy ze dopravny model SR "nespĺňa požiadavky, aby poskytoval všetky relevantné vstupy pre stanovenie priorít v dopravných projektoch" ved to je na zaplakanie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 20. Sep 2020 10:47

Pozrieme sa nie len na Hornú Štubňu, ale minimálne aj na Šturec a Vyšehradné

sturec sa neoplati:
https://www.google.com/maps/dir/48.8400 ... m2!4m1!3e0
vysehradne - vobec nechapem co si tym myslel. vysehradne je spojenie PD-MT. tadial tranzit S-j urcite nechodi.

A to ešte do diskusie môže vstúpiť fakt, že veľa ľudí zo stredného a horného Turca dochádza do práce do priemyselnej zóny medzi MT a Sučanmi. A tí by tiež sa presunuli na R3.
na toto odpoviem trochu inac. ked podla Tvojho nazoru regionalne rozdiely su normalne tak mozno aj kolony cpckarov su normalne lebo budu motivovat rozvijat hromadnu dopravu. inac povedane nadradena dopravna infrastruktura nie je v prvom rade na dochadzanie do prace. nepochopenie tohto faktu je takisto to v com sme stale velmi pozadu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod rastislav5 » 20. Sep 2020 13:31

devil napísal:v zasade som sa ozval kvoli doslova blbosti od ktorej sa teraz vsemozne snazis odputat pozornost a to ze vraj "ale Martinu sa po dokonceni Visnoveho bude tazsie dychat, lebo momentalne je to zo Ziliny do Budapesti rychlejsie po D1, ale po dokonceni Visnoveho to bude cez Kremnicu"

Opat tvrdis nieco, co nie je pravda. Ze ja sa vsemozne snazim odputat pozornost? Mne vycitas: "tiez tvoje tvrdenia ktore pises ako fakty a nie vzdy sedia". A nevztahuje sa to nahodou prave na toto tvoje tvrdenie?
Ja naopak rad na hroziaci problem upozornim, ale da sa o tom vecne diskutovat s Tebou, ked pises, ze "nemoze byt rec o dvoch obchvatoch okresnych miest" ? Ale opravil si sa, beriem.

devil napísal:tak poprve kolko aut denne jazdi zo ZA alebo aj od kysuc do budapesti.

Cez Zilinu do Budapesti nejazdia len Zilincania a Kysucania, ale aj mnoho vozidiel smerujucich z Polska, ved Svrcinovec/Skalite je a este dlho bude jediny dialnicny hranicny priechod s Polskom, prilahle Sliezske vojvodstvo ma najvacsiu hustotu spomedzi vsetkych vojvodstiev a poctom obyvatelov sa takmer vyrovna celemu Slovensku.

V sucasnosti existuje na ceste z tohto vojvodstva na juh vela spomaleni sposobenych chybajucimi dialnicnymi usekmi ako napr. Wegierska Gorka, Cadca-Svrcinovec ci krizovatka pri Kysuckom Novom Meste/privadzac, ktore by mali byt dokoncene este pred Visnovym a samozrejme samotne Visnove. Zapchy tvoriace sa na tychto bodoch v sucasnosti reguluju a splostuju mnozstvo aut smerujucich z Polska na juh. Ked tieto spomalenia na trase zmiznu, zapchy sa presunu na dalsie uzke miesto, ktorym su semafory v Martine pri obchodnych centrach resp. v centre mesta a tiez semafor v Kostanoch nad Turcom.

Ze je to v sucasnosti zo Ziliny do Budapesti rychlejsie po D1 je fakt. Je to sice viac kilometrov, ale ked je alebo hrozi pod Strecnom zapcha, vodici ju radsej obidu. Nehovorim, ze vsetci, ale ked bude hotove Visnove, nebude mat dovod to obchadzat nikto, lebo to bude aj rychlejsie ako po D1.

Dokoncenie Visnoveho ale sposobi aj to, ze mnohi, ktori teraz musia cestovat vlakmi prave z dovodu neprejazdneho Strecna (napr. dochadzajuci do prace v ZA z MT alebo v MT zo ZA), presadnu do aut a zhorsia situaciu v Martine a okoli. Tak ako vsade, dokonceny usek pritiahne nove vozidla.

No a dokoncenie suvislejsieho useku D3+Visnove tiez pritiahne dopravu z prilahlych koridorov, tak ako sa to deje vsade. Ak uznavas, ze suvisly usek R2 pritiahne viac aut https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 60#p228660 , tak predpokladam ze uznas ze to bude platit aj o D3+Visnove. Ibaze by to bola z Tvojej strany opat ironia :-)

devil napísal:to hlasovanie nema prakticky ziadnu vahu ked hlasoval zlomok clenov fora. myslim ze tych par ludi v skutocnosti hlasovalo o mojich nazoroch a nie o moderatorovi ale to nie je podstatne lebo nizka ucast na tom hlasovani praveze vyvracia to co pises. :wink: npr. na platne referendum v state potrebujes nadpolovicnu ucast volicov a na jeho vyhlasenie 300k podpisov co je okolo 7% opravnenych volit. tych 69 hlasov je asi 3% z 2091 pouzivatelov a tych 48 hlasov proti mne su asi 2% pouzivatelov. takze tych 70% je klasicke rastislav5 prekrucanie faktov.


Nie je prekrucanie faktov, ze z 2091 pouzivatelov fora cca 800 neprispelo ani raz a cca 300 len raz, takze kto moze od nich ocakavat hlasovanie v ankete? Podobne ako pouzivatelia figuruju viaceri ako napr. kaviarista, kanky ci sezbrzni, ktori toto forum nenavstivili uz mnoho rokov a mozno uz ani neziju, tak kto od nich moze ocakavat hlasovanie? Je preto nerealne ocakavat nadpolovicnu ucast volicov a samozrejme takouto optikou si uplne bezproblemovy moderator. Miesto spochybnovania ankety by si sa ale mal zamysliet nad tym, preco taka anketa vobec vznikla a minimalne nevyzyvat inych, aby zacali u seba, ked ty To nedokazes.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod okorec » 20. Sep 2020 14:11

To: devil ... LoL :D To sú aké argumentačné premety... Čiže keď pôjde auto cez Šturec do Žiliny, tak nepôjde po R3 okolo MT ale pôjde cez mesto, lebo do Zvolena je to z Teplíc kratšie cez Kremnicu.

A inak, nevravel som, že R3 má byť pre dochádzajúcich do priemyselnej zóny, ale že keď bude, tak ju budú využívať. Čo je samozrejme pozitívne, keďže by nechodili cez mesto.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod devil » 21. Sep 2020 08:27

To: devil ... LoL :D To sú aké argumentačné premety... Čiže keď pôjde auto cez Šturec do Žiliny, tak nepôjde po R3 okolo MT ale pôjde cez mesto, lebo do Zvolena je to z Teplíc kratšie cez Kremnicu.
noze kolko aut z toho "ohromneho" poctu 2.500 aut na sturci pojde dalej ako MT ? a to vysehradne stale nechapem...akoze auta od n. pravda ci prievidze pojdu do ZA cez martinsky obchvat ? :lol:

Cez Zilinu do Budapesti nejazdia len Zilincania a Kysucania, ale aj mnoho vozidiel smerujucich z Polska, ved Svrcinovec/Skalite je a este dlho bude jediny dialnicny hranicny priechod s Polskom, prilahle Sliezske vojvodstvo ma najvacsiu hustotu spomedzi vsetkych vojvodstiev a poctom obyvatelov sa takmer vyrovna celemu Slovensku.
to ze sliezske vojvodstvo je velke a husto zaludnene nie je dokaz ze jazdi vela aut do budapesti.

V sucasnosti existuje na ceste z tohto vojvodstva na juh vela spomaleni sposobenych chybajucimi dialnicnymi usekmi ako napr. Wegierska Gorka, Cadca-Svrcinovec ci krizovatka pri Kysuckom Novom Meste/privadzac, ktore by mali byt dokoncene este pred Visnovym a samozrejme samotne Visnove. Zapchy tvoriace sa na tychto bodoch v sucasnosti reguluju a splostuju mnozstvo aut smerujucich z Polska na juh. Ked tieto spomalenia na trase zmiznu, zapchy sa presunu na dalsie uzke miesto, ktorym su semafory v Martine pri obchodnych centrach resp. v centre mesta a tiez semafor v Kostanoch nad Turcom.
tvoja teoria zase stoji na suvislych dopravnych tokov desiatky az stovky km ktore vobec nie su nicim podlozene. len kysuckom novom meste je fabrika s 5.000 ludmi, samotna zilina s uradmi skolami obdodmi. vacsina aut z toho mas na kysuciach nepojde ani len po MT nieto este za nim.

Ze je to v sucasnosti zo Ziliny do Budapesti rychlejsie po D1 je fakt. Je to sice viac kilometrov, ale ked je alebo hrozi pod Strecnom zapcha, vodici ju radsej obidu. Nehovorim, ze vsetci, ale ked bude hotove Visnove, nebude mat dovod to obchadzat nikto, lebo to bude aj rychlejsie ako po D1.


po D1 397 km 4:00 hod
https://www.google.sk/maps/dir/%C5%BDil ... 497912!3e0
po D1 a KN 339 km a 4:02
https://www.google.sk/maps/dir/%C5%BDil ... 497912!3e0
cez ZV a sahy 262 a 3:58
https://www.google.sk/maps/dir/%C5%BDil ... 497912!3e0

tak uz prestan zavadzat. mozes ist cez BA ak sa chces silou-mocou vozit po dialnici ale rozumny dovod tam nie je.

Nie je prekrucanie faktov, ze z 2091 pouzivatelov fora cca 800 neprispelo ani raz a cca 300 len raz, takze kto moze od nich ocakavat hlasovanie v ankete? Podobne ako pouzivatelia figuruju viaceri ako napr. kaviarista, kanky ci sezbrzni, ktori toto forum nenavstivili uz mnoho rokov a mozno uz ani neziju, tak kto od nich moze ocakavat hlasovanie? Je preto nerealne ocakavat nadpolovicnu ucast volicov a samozrejme takouto optikou si uplne bezproblemovy moderator. Miesto spochybnovania ankety by si sa ale mal zamysliet nad tym, preco taka anketa vobec vznikla a minimalne nevyzyvat inych, aby zacali u seba, ked ty To nedokazes.
ani pri referende sa nehladi ze jeho predmet niekoho zaujima alebo nie. a tam mas dokonca ustavne pravo a tu 2091 uzivatelov sa ZAREGISTROVALO. je jedno ci prispievaju staci ze sem chodia len citat. takych je strasne vela. ze ich nepovazujes za plnohodnotnych clenov je zase len tvoj nazor nic viac. anketa vznikla preto lebo moje nazory sa niekomu nepacia a ich mentalita a ego nevie zniest ze niekto ako ja je moderator.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Slovenská Ľupča - Korytnica

Odoslaťod Jonathan » 21. Sep 2020 10:58

devil napísal:a to vysehradne stale nechapem...akoze auta od n. pravda ci prievidze pojdu do ZA cez martinsky obchvat ?

NIe, mozu vyuzit obchvat na trase vychodne od Martina.

Na druhej strane, pokial by bol obchvat Martina a Visnove, tak by sa o tom mozno dalo aj uvazovat (dnes 1:10 vs. 1:19)
https://www.google.com/maps/dir/Prievid ... 194498!3e0
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.