D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod milan_KM » 04. Máj 2019 13:52

Devil, jasne takže na juhu je problém keď idú kamióny centrom obce tesne kolo domov, ale na severe to už problem nie je? Ty si neuveriteľný.... Ak by cesta bola jednotkou kamióny by veselo a hocikedy mohli cez Krásno... o tomto úzkom a 150r kamenných mostoch v Blažkove ani nehovoriac...
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Vlados » 04. Máj 2019 14:07

BoroZA napísal:Cez tento úzky mostík s obmedzenou nosnosťou a striedavo púšťanou jednosmernou premávkou semaforom, by si chcel pustiť MKD v prípade uzavretia diaľnice? :D

ani náhodou nejdem hájiť devila. kadiaľ dnes ide MKD v prípade uzavretia E75? nikadiaľ, jednoducho stojí na E75. to isté by mohlo byť aj potom. nebolo by to nič iné oproti napr. E58.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod devil » 04. Máj 2019 14:29

presne tak, kamiony v pripade uzavretia dnes stoja alebo ak prejdu inou trasou tak pojdu na inej ceste ktoru mozu pouzivat. v pripade uzavretia cesty 1+1 stoja v oboch smeroch kym v pripade 2+2 stoja len v jednom smere ibaze by boli 2 nehody v oboch smeroch naraz co je este mizernejsia pravdepodobnost.

cize aj keby tam bola R22,5 by bola pravdepodobnost nehod a uzatvarani ciest daleko nizsia ako teraz a ta uzka paralelka by az na velmi malo pripadov ostala domacim.

...alebo toto vsetko dobre viete ale aj tak chcete mat C11,5 len pre lokalku.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod milan_KM » 04. Máj 2019 15:31

Kamiony teraz stoja na I/11 lebo táto cesta je cesta III. triedy! Keď sa z nej spraví administratívne jednička tak ju doprava bude využívať a aj dokonca mimo uzávierky diaľnice... Tak láskavo nezavádzajte
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Vlados » 04. Máj 2019 20:06

bez úprav by zostala ako trojka... bodaj by sa našiel nový minister, ktorý by zabezpečil výstavbu D3 buď v trase I/11 alebo popri existujúcej I/11 by dal postaviť polprofilovú D3 bez možnosti rozšírenia na plný profil, ako je to na Orave. maly by ste trojku, jednotku aj diaľnicu. ste obyčajní egoisti, ktorí si nedovidia na koniec nosa. na Slovensko nie sú len Kysuce.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod milan_KM » 04. Máj 2019 20:34

A aké úpravy máš na mysli keďže stávajúca IIIka ide skrz celé Krásno a Blažkov? To že postavíš chodníky popri ceste rozhodne nevyrieši to, že si pustil tažkú dopravu do obce kde, predtým nebola. Ja už fakt neviem či vám to mám nakresliť alebo ako to vysvetliť ešte.

Vlados skus sa ukľudniť, odložiť to červené plátno s názvom D3 a s porozumením čítať čo píšem. Od devila to nečakám. NIKTO nepožaduje 4 paralelné cesty.. NIKTO... Ale nečakaj, že niekto dovolí pusiť kamióny do obce!!!

Povedz mi čo by si robil keby ti niekto pustil zrazu kamiony na tvoju tichú ulicu kde bývaš? hnm určite by si ich výtal s transparentom Vitajte! Je to lacnejšie!

Ja naozaj neviem či hovorím po mongolsky alebo čo, ale nájdite mi jedinú egoistickú vec na tvrdení, že treba rozšíriť I/11 na D3 a zvyšnú a paralelnú cestu preklasifikovať na IIku triedu bez možnosti vstupu NA a kamiony udržať na diaľnici aj keby tam mali stáť!!!!

Aký egoizmus?
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod IceFox » 04. Máj 2019 20:47

milan_KM:
Ja ti neviem. Ja by som radšej mal plnoprofilovú D3 v trase I/11 a pri uzávere by obce vydržali pár hodín/dní ako teraz čakať v nekonečných kolónach.
To ale nech si každý preberie sám.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Vlados » 04. Máj 2019 20:48

milan_KM, prosím Ťa, ukáž mi kde som napísal, že by som pustil ťažkú dopravu do obce.

nie všade popri R1 je cesta prvej triedy, sú miesta kde R1 je vlastne upravená jednotka. je to pritom na rovine, kde výstavba ďalších 2 pruhov by stála desatinu oproti nákladom na Kysuciach nakoľko tam nie je miesto.
iný príklad máte na Kysuciach. je tam jednotka I/12, ktorá nespĺňa parametre jednotky a preto tadiaľ žiadna ťažká doprava nie je vedená.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod IceFox » 04. Máj 2019 20:55

Vlados napísal:nie všade popri R1 je cesta prvej triedy,

A na tých miestach nie je spoplatnená. Niektorí členovia fóra by neuniesli nespoplatnenú D3.
Vlados napísal:nespĺňa parametre jednotky a preto tadiaľ žiadna ťažká doprava nie je vedená

Tak sme sa zasmiali...
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod milan_KM » 04. Máj 2019 21:02

To si síce nenapísal, ale ak odmietam NA v obci tak ma obviňuješ z nenažratosti a egoizmu. A pritom to čo navrhujem je ďaleko najlacnejšie riešenie lebo sa paralelna trasa nemusí upravovať vôbec.

IceFox... vo výnimočných prípadoch sa to môže pustiť aj po IIke triede ale vždy inokedy tam bude vstup NA zakázaný. To je v podstate úplne ten istý stav aký je teraz.

Celá táto debata vychádza len z nezmyslu paralelnej cesty I. triedy za každú cenu a v miestach kde na ňu nie je miesto. A toto riešenie by sa nemalo týkať len D3 ale všetkých paralelných ciest.

A nakoniec hádame sa tu o pár metrov cesty, ale napr v ČR pri stavbe diaľnice neraz zbúchnu obchvat nejakej obce vrámci cesty II. triedy alebo aj III. Úplne bežná vec. Stačí len nekradnúť.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Vlados » 04. Máj 2019 21:15

IceFox napísal:
Vlados napísal:nie všade popri R1 je cesta prvej triedy,

A na tých miestach nie je spoplatnená. Niektorí členovia fóra by neuniesli nespoplatnenú D3.

Tak to sa dosť mýliš. Nespoplatnený je len úsek v rámci jednej MÚK, kde sa vlastne prechádza z pripájacieho do odbočovacieho pruhu. Nikdy predtým s tým policajti ani diaľničiari nemali problém, lebo si po R1 neprešiel ani meter. Naletel si na vlnu popolizmu, lebo ak by to ten politik, čo sa tým chválil, niečo dosiahol, tak by vybavil výnimku na úsek kde nie je paralelná jednotka, dvojka ani trojka. Ide o 1,5 km dlhý úsek...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Vlados » 04. Máj 2019 21:17

milan_KM napísal:To si síce nenapísal, ale ak odmietam NA v obci tak ma obviňuješ z nenažratosti a egoizmu.

Aspoň že si to uznal. Písal som všeobecne nakoľko na Kysuciach prevláda názor že D3 treba potaviť pri zachovaní existujúcej cesty.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Peter_CA » 05. Máj 2019 08:29

IceFox napísal:
Vlados napísal:nie všade popri R1 je cesta prvej triedy,

A na tých miestach nie je spoplatnená. Niektorí členovia fóra by neuniesli nespoplatnenú D3.
Vlados napísal:nespĺňa parametre jednotky a preto tadiaľ žiadna ťažká doprava nie je vedená

Tak sme sa zasmiali...

Čo je na smiech? https://goo.gl/maps/9Ab4JzLHNpX9YoMXA, odtiaľto je zákaz natvrdo https://goo.gl/maps/P8hQrddA7HCRExTX6 a z druhej strany https://goo.gl/maps/hz7LmCzY4iFuZbE49, na D3 je to tak isto vyznačené na exite - obrázkov je tu dosť.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod milan_KM » 05. Máj 2019 09:51

Na Kysuciach prevláda názor, že treba hocičo postaviť aby ľudia netrátvili pol dňa v kolónach. Toto je čisto tvoj subjektívny pocit živený paranojou a demagógiou čo sa tu za roky existencie fóra veselo rozširuje.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod devil » 05. Máj 2019 10:04

tak netreba vznasat prehnane poziadavky na stat lebo este dlho nic nebude.... na R1 je dost usekov kde je paralelna cesta III. tr. a R1 pokial viem spoplatnena je. z velkej casti sa vyuzili jestvujuce I/51 a I/65. a tie dediny na paralelnej trojke su spokojne, mozno cez nej prejde nejaky zabludeny kamion a to je asi tak vsetko.

trnava-sered
soprona-nitra
nova bana-zarnovica
sasovske p. - budca
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Peter_CA » 05. Máj 2019 10:11

No, myslím, že celé toto posledné kolo flamewaru vzniklo z predpokladu, že sa súčasná trojka po výstavbe diaľnice automaticky preznačí na jednotku. Viď:

milan_KM napísal:Samozrejme, že to Krásno požaduje, keď s tej cesty mala stať jednotka s plným prístupom kamiónov po celej trase.... Takže objektívne musíme priznať, že ich požiadavka naozaj dáva zmysel...
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Pacho » 05. Máj 2019 11:32

Devil prosim Ťa hádam nechceš porovnávať R1 ktorá slúži hlavne pre vnútroštátnu dopravu s D3, ktorá slúži hlavne pre medzinárodnu dopravu. no ten názor, že netreba vznášat prehnané požiadavky, tak s tým absolútne nesúhlasim, Tak podľa teba, zasa niečo polepme, a za 15 rokov sa budeme chytať za hlavu, že???. Keby štát splnil len to čo sľúbil a na čo mal, už dávno sme nemuselôi riešiť D1 D3, a riešili by sme R, 2, 3, 4 atd. Čiže podľa mňa neháďžme chybu v ľudí že chcú poriane cesty.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod nevo83 » 05. Máj 2019 12:15

Pacho ale poriadne cesty chcu ludia vsade... nemyslim si zeby hockto na SVK mal vyhradu ak by sa kazdy rok popripade obrokvysutazilo a stavolo po 1useku na D1 D3 R2 R4. A ak sa zrazu ide riesit investicny dlh na juhu po 20r tak sa vykrikuje nieco o protezovani juhu lebo minister je madar..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Pacho » 05. Máj 2019 12:30

Vieš, ja som chcel napísať, len toľko, že tu sa medzi sebou zhadzujeme, nadávame na kysučanov, na východnbarov, na bratislavčanov, a neviem na čo ešte, ale základný problém, je štát si neplní svoje základné posvinosti. Treba tam búchať, a nie nadávať na ľudí, čo len chcú čo im patrí (bez rozdielu), za čo si platia štát formou daní. (ospravedlnujem sa za OFF TOPIC, ale nedali mi už sa polepším :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod IceFox » 05. Máj 2019 14:36

Peter_CA napísal:
IceFox napísal:
Vlados napísal:nie všade popri R1 je cesta prvej triedy,

A na tých miestach nie je spoplatnená. Niektorí členovia fóra by neuniesli nespoplatnenú D3.
Vlados napísal:nespĺňa parametre jednotky a preto tadiaľ žiadna ťažká doprava nie je vedená

Tak sme sa zasmiali...

Čo je na smiech? https://goo.gl/maps/9Ab4JzLHNpX9YoMXA, odtiaľto je zákaz natvrdo https://goo.gl/maps/P8hQrddA7HCRExTX6 a z druhej strany https://goo.gl/maps/hz7LmCzY4iFuZbE49, na D3 je to tak isto vyznačené na exite - obrázkov je tu dosť.

V tom prípade nech s nej nerobia to, čo nie je - cesta I. triedy.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod devil » 05. Máj 2019 19:17

Devil prosim Ťa hádam nechceš porovnávať R1 ktorá slúži hlavne pre vnútroštátnu dopravu s D3, ktorá slúži hlavne pre medzinárodnu dopravu.


kazda E je pre medzinarodnu dopravu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Mawerick81 » 05. Máj 2019 19:35

Devil,, chcelo by to porovnanie aka doprava sa presuva okolo R1,, a aka pojde okolo D3. Kolko firiem okolo R1 zamestnava skoro 10 000 ludi ako schaeffler? Velka vasina tych co dochadza nepojde po buducej D3. Chodil som svojho casu mimo R1 z Hronskeho Benadika do Ziaru,, najhorsi usek bol po Zarnovicu,, a tam som malokedy stretol auto..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Pacho » 05. Máj 2019 19:40

devil napísal:
Devil prosim Ťa hádam nechceš porovnávať R1 ktorá slúži hlavne pre vnútroštátnu dopravu s D3, ktorá slúži hlavne pre medzinárodnu dopravu.


kazda E je pre medzinarodnu dopravu.


zasa len taká alibistická odpoveď len aby si niečo napísal.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod devil » 05. Máj 2019 19:48

takze nakoniec priznanie ze je tam silna lokalka a cele to tam drzi jeden velky zamestnavatel. tlieskam.

Pacho ak si narazal na kamiony tak to napis, inac naozaj netusim co si chcel naznacit.

co sa teda tyka poctu kamionov, na tych usekoch R1 ktore som uviedol bez paralelnej jednotky je ich pocet od tusim 3 az vyse 5.000. mozno sa niekomu zda ze je ich menej ako na I/11 ale to je opticky klam. a kvoli tomu sa nikto nechyta za hlavu, skor kvoli R22,5.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica

Odoslaťod Mawerick81 » 05. Máj 2019 20:00

nie,, nehovorim, ze je to cele o lokalke.. zas si si to prekrutil podla seba..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.