D3 všeobecne

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Myslíte, že je potrebné v súčasnom stave preprojektovať nepostavené úseky D3 na nižší parameter?

Nie, malo by sa to stavať tak, ako je to naprojektované, prípadne s malými zmenami projektov
130
76%
Áno, na parameter C22,5
28
16%
V tomto koridore netreba stavať nič, situácia si s výnimkou Svrčinovca nevyžaduje riešenie
13
8%
 
Celkový počet hlasov : 171

Odoslaťod aquila » 14. Apr 2005 22:17

Steve napísal:Z toho vyplývá, že je pouze neochota Slovenské vlády, s koridorem VI.a jakkoli pohybovat, i když to je možné a stále se asi bude preferovat D3 oproti R3. Podotýkám, že mi o blaho občanů Oravy ani tak nejde, spíš mi připadá vhodnější budovat výbornou komunikaci tam, kde jsou na to lidé zvyklý a o rychlejším propojení Varšavy a Budapešťě nemluvě.


a preco by mala vlada SR nieco s uz danym koridorom VI nieco robit ? :) z pohladu slovenska ma D3 zmysel, a aj opodstatnenie, ked uz kvoli nicomu inemu tak kvoli tomu ze na R3 by z polskej strany v dohladnej dobe nic nenadvazovalo.

kym na D3 je tu S69 a od bielsko biala uz ide normalna RK.

a ako som uz pisal, ludia su zvyknuti chodit/jazdit tam kde je lepsia cesta. ak bude lepsia na skalite, velmi radi si zvyknu jazdit tym smerom

co je fakt predlzovanie vystavby D3 vyhovuje ceskej strane. keby bola D3 hotova do 2005 ako sa povodne planovalo, tak by to bolo hold ine kafe ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Steve » 14. Apr 2005 23:05

aquila napísal:
a preco by mala vlada SR nieco s uz danym koridorom VI nieco robit ? :) z pohladu slovenska ma D3 zmysel, a aj opodstatnenie, ked uz kvoli nicomu inemu tak kvoli tomu ze na R3 by z polskej strany v dohladnej dobe nic nenadvazovalo.

Smysl předpokládám, že se lépe spojí Bratislava a Žilina s Katowicemi ne? Doufám, že nejste zastáncem názoru o rozvoji Kysuc. To mi stávají vlasy na hlavě. Kysuce mají nějakou přednost v rozvoji oproti jiným regionům?
aquila napísal:kym na D3 je tu S69 a od bielsko biala uz ide normalna RK.

Ta Vaše důvěra ve výstavbu S69 je až zarážející,na Slovensku se nestaví a Poláci se do toho budou hrnout.To těžko ne?Nedávno jsem mluvil s Polským kolegou a ten tvrdí,že Polsko toho vždycky mnoho namluví, ale koná už jinak. Preferují výstvavbu dálnic a RC do Německa, teď už se bojím i o A1 do ČR, což už tu taky někdo psal :(
aquila napísal:a ako som uz pisal, ludia su zvyknuti chodit/jazdit tam kde je lepsia cesta. ak bude lepsia na skalite, velmi radi si zvyknu jazdit tym smerom]

To jako někomu nakážete, máte tudy lepší spojení, je to sice o hodně delší, ale jeďte tam?
aquila napísal:co je fakt predlzovanie vystavby D3 vyhovuje ceskej strane. keby bola D3 hotova do 2005 ako sa povodne planovalo, tak by to bolo hold ine kafe .

Co jako ČR vyhovuje? Nesetkal jsem se v ČR s názorem, že by D3 spolu s D1 měla být nějakou konkurencí D47 a D1 na české straně. I kdyby byla D3 vybudovaná, stejně by jsme museli D47 stavět, koridor, nekoridor, kvůli Ostravsku a hlavně hraničnímu přechodu Těšín (viz těch 20 000 aut/intenzita)
Steve
návštevník
 
Príspevky: 48
Založený: 05. Apr 2005 13:26

Odoslaťod Hosť » 15. Apr 2005 07:44

steve, proste oni tam byvaju, tak chcu tam mat dialnicu a hotovo! toto je jedina argumentacna zakladna, od ktorej si potom prisposobuju nejake vymyslene cisla na svoj obraz. Vymysli sa blud, ze sa 60 percent dopravy z Trstenej presunie na Skalite a ked sa v reali ukaze, ze je to hovadina jak traky, tak co uz, D3 preto nezburame, takze takouto podlou manipulaciou dosiahnu svoje.

D3 ma opodstatnenie, o tom niet pochyb, ale o 40 rokov, ked uz budu stat kompletne R2, R3, R4 a R7.

Treba Zilincanov postavit pred otazku, ze bud budu mat Visnove s Ovciarskom, alebo D3. Iba jedno z toho a nie - vsetko alebo nic. A potom by sa krasne ukazalo, ze argumenty pre D3 pokryvkavaju na vsetky nohy.
D3 je svinstvo storocia v slovenskej ekonomike. Horsie ako nebankove subjekty, oddlzenie bank alebo ruske deblokacie.

KIA je spravna a dobra vec (aj s tou statnou podporou, aj so zmluvou v takej podobe, v akej je ) ale to neznamena, ze treba na zvysku Slovenska zatiahnut rolety.
Hosť
 

Odoslaťod devil » 15. Apr 2005 08:04

skratka ci sa to niekomu paci alebo nie D3 je na hlavnom TINA koridore a EU zaujimaju hlavne TINA koridory, na ktore aj poliaci vo velkom beru $$$


Mam obavy ze je to kus prehnane, u Poliakov je to projekt mensieho vyznamu, robi sa velmi poskromne. Este nikde som nevidel ze by 27 km usek bol rozkuskovany na tolko malych usekov. Ono je to dobre lebo sa tym setri, len u nas je bohuzial nastroj na odovodnenie az extremnych km nákladov. Cisla hovoria okolo 660 mil/km pre 1/2 profil. A to je prilis velka cena za to ze sa trasa o nieco skrati.

A ak sa uz argumentuje KIOU tak KIA nijaku podmienku na D/RC na Polsko neurobila, iba na BA. Teda aj drviva vacsina premavky vygenerovana KIOU pojde po D1.


to ze vytazenost a nutnost D47 na ceskej strane je, o tom nikto nehovori. co sa prechodu skalitom planuje, presne cisla nemam a tak nebudem strielat a ohladne presunu vid nizsie ..


Z cca. 2 200 v/den na cca 5 600 v/den, na hranici z 865 v/den sa to zdvihne tak na max. 3 000 v/den. (odhadom). To je dovod na upravu cesty na bezpecne parametre, ale na projekt typu Skalite urcite nie.

toho vyplývá, že je pouze neochota Slovenské vlády, s koridorem VI.a jakkoli pohybovat, i když to je možné a stále se asi bude preferovat D3 oproti R3.


Dobry postreh :)

a preco by mala vlada SR nieco s uz danym koridorom VI nieco robit ? z pohladu slovenska ma D3 zmysel, a aj opodstatnenie, ked uz kvoli nicomu inemu tak kvoli tomu ze na R3 by z polskej strany v dohladnej dobe nic nenadvazovalo.


Z polskej strany nadvazuje c.7 a od Rabky S7. Priepustnost je dana. Na druhej strane je dnesna cesta 69 horsia ako cesta 7 a ani jej vylepsenie premavku z E77 nijak neovplyvni.

kym na D3 je tu S69 a od bielsko biala uz ide normalna RK.


Ale zabudlo sa na BBiala-ZYwiec :wink:

Kysuce mají nějakou přednost v rozvoji oproti jiným regionům?


a ako som uz pisal, ludia su zvyknuti chodit/jazdit tam kde je lepsia cesta.


Cela E77 od Oravy cez Donovaly je (hlavne zime) zla. Este nik nevyratal ze by bolo ak by tadial isla seriozna cesta I. triedy. Preco to nikoho nezaujima :?:
Naposledy upravil devil dňa 15. Apr 2005 08:07, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod johhan » 15. Apr 2005 08:07

kaviarista napísal: Najlogickejsi postup pre buducnost: Dohodnut sa s Cechmi, nech postavia rychlocestu Tesin-Svrcinovec za pomoci presunu prostriedkov z inych cestnych stavieb niekde na zapade CZ, z ktorych SK nema az taky osoh a my za to na par rokov zakonzervujeme Skalite.


No vieš najprv by sa češi museli chcieť dohodnúť a to sa moc nechcú. R11 presunuli na rok 2010 a neskoršie, teda minimálne o 15 rokov neskorej ako pôvodne plánovali. A okrem toho češi nič nepresunú zo západu lebo pripojenie na nemecko je pre nich tiež prioritné.

Steve napísal: Ta Vaše důvěra ve výstavbu S69 je až zarážející,na Slovensku se nestaví a Poláci se do toho budou hrnout.To těžko ne?Nedávno jsem mluvil s Polským kolegou a ten tvrdí,že Polsko toho vždycky mnoho namluví, ale koná už jinak.

Poliaci budú stavať RC na Slovensko v tomto poradí S69, S9 a protom možno dostavajú S7 až k hranici k Trstenej. A toto je rozhodnutie poliakov a nie slovákov. Po zavedení mýta bude sa tranzit z juhovýchodnej europy snažiť obchádzať ČR z dôvodu že to bude dialnica naviac. Totiž z Maďarska sa nedá priamo prejsť do Česka a Poľska. Z južnej Europy sa jedine Talianom oplatí chodiť cez Rakúsko a Česko do Poľska


Inak podla pôvodných polských zámerov mala dialnica A1 končiť na hranici zo Slovenskom a to diaľničným hraničným prechodom Jaworzyňka/Skalité. Ostrava mala byť pripojená krátkou dialnicou a Tešín RC
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod devil » 15. Apr 2005 08:15

Ak by Babka s premierom netlacili iba na D3/S69 tak v pohode by Poliakov presvedcili o rekonstrukcii cca 40km Rabka - Chyzne, kym sa ale ma stavat D3 za take peniaze sotva ostane slusny balik na obchvaty R3. Tie by mohli obdobou tych 40 km, ktore su plane, ale naco by ich stavali ak by rekonstrukcia mala pokracovat cestou I/59.

Totiž z Maďarska sa nedá priamo prejsť do Česka a Poľska.


:?: :?: :?: M1-Rusovce-D2-Kuty-Praha. Alebo od Balkanu cez HU potom E77 do PR. Takto sa chodilo odjakziva a nechapem preco to nebolo v poriadku.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Steve » 15. Apr 2005 08:47

johhan napísal:Poliaci budú stavať RC na Slovensko v tomto poradí S69, S9 a protom možno dostavajú S7 až k hranici k Trstenej. A toto je rozhodnutie poliakov a nie slovákov. Po zavedení mýta bude sa tranzit z juhovýchodnej europy snažiť obchádzať ČR z dôvodu že to bude dialnica naviac. Totiž z Maďarska sa nedá priamo prejsť do Česka a Poľska. Z južnej Europy sa jedine Talianom oplatí chodiť cez Rakúsko a Česko do Poľska


Ono taky proč by tranzit z JV Evropy šel přes ČR?To postrádá logiku. D47 se na české straně staví pro propojení české dálniční sítě s polskou. Ten tranzit potom bude do Rakouska, Itálie, možná Jadran.Typický SJ směr. Já Slovákům tento směr nechci odpírat, ale nesouhlasím s D3, líbí se mi víc R3 jako tradiční spojení Varšavy, Krakowa a Budapešti.
Steve
návštevník
 
Príspevky: 48
Založený: 05. Apr 2005 13:26

Odoslaťod johhan » 15. Apr 2005 08:55

devil napísal: :?: :?: :?: M1-Rusovce-D2-Kuty-Praha. Alebo od Balkanu cez HU potom E77 do PR. Takto sa chodilo odjakziva a nechapem preco to nebolo v poriadku.


No stále musíš ísť cez Slovensko :-) ... ak by si mal platiť mýto ako by si išiel do Poznane ? HU-SK-CZ-PL alebo HU-SK-PL ? Tým som chcel povedať že balkán nebude využívať české dialnice na prechod do Polska. Cukrár a cyklista veselo blokujú D3 do času kým sa nepostaví KIA a dodavateľský park na Slovensku.

S-7 Rabka-Chyžné má pre poliakov oproti S-69 minimálny hospodársky význam. / podla ich vyjadrenia /
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod johhan » 15. Apr 2005 09:02

Steve napísal:Já Slovákům tento směr nechci odpírat, ale nesouhlasím s D3, líbí se mi víc R3 jako tradiční spojení Varšavy, Krakowa a Budapešti.


Prečo sa ti nepáči a nesúhlasíš z D3 / teraz myslím koridor a priame spojenie SR - PL, nie priamo stavbu a technické prevedenie /.

R3 a aj R4 sa bude stavať o to sa neboj :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod devil » 15. Apr 2005 09:03

no jasne ze cez SR, prave preto vedu cesty S-J po E77 a E71/E371.

Dalej E65 cez Cechy, ale ziadne priame spojenie E od Katowickej oblasti na Balkan nie je.Iba nepriamo po E75 alebo E77. Balkan dnes vyuziva E77, hoci nema zakaz ist inakadial. S69 nic v tomto smere nevyriesi.

Poznan :?: A co s nim :?:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod johhan » 15. Apr 2005 09:18

devil napísal:no jasne ze cez SR, prave preto vedu cesty S-J po E77 a E71/E371.

Dalej E65 cez Cechy, ale ziadne priame spojenie E od Katowickej oblasti na Balkan nie je.Iba nepriamo po E75 alebo E77. Balkan dnes vyuziva E77, hoci nema zakaz ist inakadial. S69 nic v tomto smere nevyriesi.

Poznan :?: A co s nim :?:


Poznaň bol príklad :-)

Ak bude hotová D3/S69 tak tranzit z Balkánu do stredného a zapadneho polska pojde radšej cez Zwardoň ako cez Chyžné. Súhlasíš ?
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

johhan

Odoslaťod kaviarista » 15. Apr 2005 10:21

Ak bude hotová D3/S69 tak tranzit z Balkánu do stredného a zapadneho polska pojde radšej cez Zwardoň ako cez Chyžné. Súhlasíš ?


ja s tym suhlasim, ale za predpokladu ze by vsetok tranzit z balkanu smeroval len do zapadneho polska. Ale ono to tak v praxi nie je, vies? Z Krakowa do Budapesti a dalej na Balkan nepojde kamion nikdy, ani keby bola Zilina spojena s Katowicami dialnicou s najvyssimi parametrami. Ta obchadzka bude taka velka, ze ziadny dopravca neukonkuruje pohodlie vodica cenou za dopravu. Takisto v osobnej doprave by som chcel vidiet jedineho sofera od Ruzomberka smerom na vychod, co by cestoval do Krakowa cez Skalite, ak by aj tadial viedla dialnica.
Nie ste schopni pochopit jednoduchy fakt, ze ak sa da prednost D3 pred R3, tak budeme mat 2 dobre cestne koridory pri sebe a zvysok vychodne od Ziliny si moze piskat...

Su lahko overitelne fakty, kolko kamoinov prechadza rocne Barwinkom a Trstenou. Obchod pobaltskych krajin s juznou europou je snad najdynamickejsie sa rozvijajuci v europe. Lukasenko tu tak isto nebude vecne. Severozapadna Ukrajina tiez ide rychlo hore. Ale najlepsie je zatvorit oci pred faktami a strcit hlavu do piesku, len nech ma ta zilina minimalne aspon 3 vonkajsie dialnicne okruhy :roll:
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod aquila » 15. Apr 2005 11:33

Anonymous napísal:steve, proste oni tam byvaju, tak chcu tam mat dialnicu a hotovo! toto je jedina argumentacna zakladna, od ktorej si potom prisposobuju nejake vymyslene cisla na svoj obraz. Vymysli sa blud, ze sa 60 percent dopravy z Trstenej presunie na Skalite a ked sa v reali ukaze, ze je to hovadina jak traky, tak co uz, D3 preto nezburame, takze takouto podlou manipulaciou dosiahnu svoje.

ver tomu, ze co viem, ludia co tu obhajuju D3 tak nie su moc so ZA :) ked ta to potesi ja byvam vo viedni a smer na ZA sa momentalne dostanem tak 1-2x do roka. a aj to vacsinou bud smer orava/tatry na lyzovacku, takze by som mal skor podporovat R3 :)
Anonymous napísal:D3 ma opodstatnenie, o tom niet pochyb, ale o 40 rokov, ked uz budu stat kompletne R2, R3, R4 a R7.

R2, R3 suhlasim, ale preboha R4 ? (mimo useku KE => MR) a uz o R7 sa radsej ani nevyjadrujem...
Anonymous napísal:Treba Zilincanov postavit pred otazku, ze bud budu mat Visnove s Ovciarskom, alebo D3. Iba jedno z toho a nie - vsetko alebo nic. A potom by sa krasne ukazalo, ze argumenty pre D3 pokryvkavaju na vsetky nohy.

visnove bolo treba uz vcera :) co sa ovciarksa tyka, to je aj tak hudba buducnosti, docela dlhu dobu to bude fungovat tak ze sa pojde po privadzacoch ..
Anonymous napísal:D3 je svinstvo storocia v slovenskej ekonomike. Horsie ako nebankove subjekty, oddlzenie bank alebo ruske deblokacie.
je to trosku mimo temy, ale na nebankovych subjektoch nebolo trosku OT: nic zleho (snad mimo blbosti ludi, co tam dali prachy => btw tych ludi vobec nelutujem :) a ruske deblokacie? mno a co ze sa na tom niekto nabalil, aj tak sme v konecnom dosledku dostali za ruske dlhy zatial najviac zo vsetkych krajin RVHP :)
Anonymous napísal:KIA je spravna a dobra vec (aj s tou statnou podporou, aj so zmluvou v takej podobe, v akej je ) ale to neznamena, ze treba na zvysku Slovenska zatiahnut rolety.

nikto tu nezatahuje na zbytku slovenska rolety, ale kopu ludom nedochadza ze KIA vygeneruje velice slusny traffic, a bohuzial momentalne ho zilina nema ako obsluzit. v tomto je na tom bohuzial velmi zle aj trnava, bez obchvatu to bude v meste katastrofalne (ako ze uz teraz to je katastrofalne)
devil napísal:Z cca. 2 200 v/den na cca 5 600 v/den, na hranici z 865 v/den sa to zdvihne tak na max. 3 000 v/den. (odhadom). To je dovod na upravu cesty na bezpecne parametre, ale na projekt typu Skalite urcite nie.

samozrejme aj ja som proti povodnemu projektu, ktory bol nezmyselne grandiozne navrhnuty. snad sa nieco zmeni po tom co vo februari este SSC a teraz NDS vyhlasili konkurz na nove prepracovanie dokumentacie svrcinovec - skalite - hranice PL. dufam ze bude zaujem na podobnych opatreniach ako na D1. skratka polovicny profil RC, bez nejakych zbytocnych estakad, tunelov a podobnych "srandiciek" :)
devil napísal:Cela E77 od Oravy cez Donovaly je (hlavne zime) zla. Este nik nevyratal ze by bolo ak by tadial isla seriozna cesta I. triedy. Preco to nikoho nezaujima :?:

nikto o tom nepochybuje, ze by sa tam zvysil traffic :) ale co sa tyka E77, cez donovaly nepojde, to je uz na nejakych 99% iste, pojde cez turciansku dolinu cez martin to sa na poji na DK (to je snad jedine pozitivum, lebo DK ma vacsie vazby na MT ako RK), a celkovo je to problem v $$$. na D3 si stat z EU moze zobrat viacej penazi => jedna sa o koridor, kym na R3 sa mozu dat len $$$ na rozvoj regionu. kazdopadne tym nechcem zhadzovat ulohu R3, sam by som bol najradsej keby uz aj D3 aj R3 aj R4 a R2 stali :) ale hold je to inak ..

navyse co sa R3 tyka, ako uz bolo spomenute z polskej strany je spojenie naplanovane najskor za 10-15-20 rokov ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 15. Apr 2005 11:35

Ak bude hotová D3/S69 tak tranzit z Balkánu do stredného a zapadneho polska pojde radšej cez Zwardoň ako cez Chyžné. Súhlasíš ?


A na akej trase bude chodit tranzit na balkan ak bude hotova D3/S69 :?: Cez BA :?: Cez Kremnicu :?: Ved tadial moze aj dnes a nie trapit sa na Donovaloch.

Jedna vec mi je osobne dost zarazajuca. Pri debate BA-KE tu mnohy argumentovali proti najkratsej trase tym ze na dlhsej je viac miest a pod.

To potom je urcite zaujimavejsia trasa BA-CR-Polsko, to by sa vsak mal pouzit rovnaky meter pre kazdy pripad.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 15. Apr 2005 11:43

devil napísal:A na akej trase bude chodit tranzit na balkan ak bude hotova D3/S69 :?: Cez BA :?: Cez Kremnicu :?: Ved tadial moze aj dnes a nie trapit sa na Donovaloch.
cez kreminicu sa logicky nebudu trapit, vsak tam az taky rozdiel oproti donovalom nie je, aj je to navyse podstate dlhsia trasa

devil napísal:Jedna vec mi je osobne dost zarazajuca. Pri debate BA-KE tu mnohy argumentovali proti najkratsej trase tym ze na dlhsej je viac miest a pod.

To potom je urcite zaujimavejsia trasa BA-CR-Polsko, to by sa vsak mal pouzit rovnaky meter pre kazdy pripad.

problem je ze ked uz ide raz cez BA, tak preco by nemal ist po SK dialnici ? pointa teraz sice nepodstatna ale casom kvoli mytu a dalsiemu rozvoju dialnicnej siete podstatna. ono tiez budem zvedavy na ceny mytneho SR vs. CR. kto bude lacnejsi po tom pojdu kamiony.. ci je to vyhoda ? hm, ked sa uz tolko investovalo do dialnic, tak hej z dovodu vyssich vynosov ..
Naposledy upravil aquila dňa 15. Apr 2005 11:50, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 15. Apr 2005 11:45

samozrejme aj ja som proti povodnemu projektu, ktory bol nezmyselne grandiozne navrhnuty. snad sa nieco zmeni po tom co vo februari este SSC a teraz NDS vyhlasili konkurz na nove prepracovanie dokumentacie svrcinovec - skalite - hranice PL. dufam ze bude zaujem na podobnych opatreniach ako na D1. skratka polovicny profil RC, bez nejakych zbytocnych estakad, tunelov a podobnych "srandiciek"


A aj som skor skepticky, podla to budu pretlacat na sposob nam blizky: bud grandiozny projekt alebo blato. Proste skusenosti za dlhe roky su take :twisted:

navyse co sa R3 tyka, ako uz bolo spomenute z polskej strany je spojenie naplanovane najskor za 10-15-20 rokov ..


Pozor, 40 km rekonstrukcie (Chabowka-Chyzne) je v zozname spolu npr. s S69, myslim ze ak by Dzurinda a spol. mali len 1/2 usilie ako v pripade S69 tak by boli uspesny. Ale ako povedal premier "Kde je vola tam je cesta" :roll:

R2, R3 suhlasim, ale preboha R4 ? (mimo useku KE => MR) a uz o R7 sa radsej ani nevyjadrujem...


Ak by som si vzal BA-DS tak by som ani nepovedal. Tusim ma IRR (podla stranky JM okolo 19 % a DS-NZ 14% (1/2 profil)...Samozrejme je tam aj teraz velmi slusna cesta....
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod devil » 15. Apr 2005 11:50

problem je ze ked uz ide raz cez BA, tak preco by nemal ist po SK dialnici ?


Presne tak, ak budu chciet, lenze opat sa odvolam na to ked tu mnohy upozornovali ze moc aut chodi na stredne vzdialenosti, cize v tomto pripade npr. kamion cez cechy ma toho po ceste viac ako cez povazie. Samozrejme nik mu nic nezakaze.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Steve » 15. Apr 2005 11:54

6
aquila napísal:samozrejme aj ja som proti povodnemu projektu, ktory bol nezmyselne grandiozne navrhnuty. snad sa nieco zmeni po tom co vo februari este SSC a teraz NDS vyhlasili konkurz na nove prepracovanie dokumentacie svrcinovec - skalite - hranice PL. dufam ze bude zaujem na podobnych opatreniach ako na D1. skratka polovicny profil RC, bez nejakych zbytocnych estakad, tunelov a podobnych "srandiciek" :)


Tak tohle je konečně něco co se mi líbí, celé to přeprojektovat, okamžitě to přejmenovat na RC a ještě v polovičním profile.Tunely vůbec žádný a nějaký mosty budiž. Mě ani nevadí ta myšlenka propojení s S69, ale ten grandiózní projekt je nesmyslnej. Každopádně už jsem to tu jednou říkal, není problém koridor přetrasovat, domluvit se s Poláky a preferovat výstavbu R3+S7. Potom odpadne ten blud o tom, že se D3 musí stavět a basta.
Steve
návštevník
 
Príspevky: 48
Založený: 05. Apr 2005 13:26

Odoslaťod aquila » 15. Apr 2005 11:56

devil napísal:Presne tak, ak budu chciet, lenze opat sa odvolam na to ked tu mnohy upozornovali ze moc aut chodi na stredne vzdialenosti, cize v tomto pripade npr. kamion cez cechy ma toho po ceste viac ako cez povazie. Samozrejme nik mu nic nezakaze.

to je fajn ze toho ma po ceste viac, ale on tu urcite nedosiel ako turista :8
skratka ide o to ze ked si kamionista (resp spedicna/logisitsticka firma) uz zakupi niekde myto tak tadial bude jazdit (samozrejm ked si spocita co jej vyjde lacnejsie).

inak ked sme pri tom bude zaujimave sledovat vzajomnu spolupracu systemov medzi minimalne AT, DE, SK a CZ. dufam ze casom sa dopracuju k nejakej dohode a bude mozne aj roamovat, lebo neviem si predstavit ze by kamionisti mali casom 4+ bednicky na myto ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 15. Apr 2005 12:02

Steve napísal:Tak tohle je konečně něco co se mi líbí, celé to přeprojektovat, okamžitě to přejmenovat na RC a ještě v polovičním profile.Tunely vůbec žádný a nějaký mosty budiž. Mě ani nevadí ta myšlenka propojení s S69, ale ten grandiózní projekt je nesmyslnej. Každopádně už jsem to tu jednou říkal, není problém koridor přetrasovat, domluvit se s Poláky a preferovat výstavbu R3+S7. Potom odpadne ten blud o tom, že se D3 musí stavět a basta.

ono to uz aj predtym bolo projektovane v polovicnom profile RK (11,5/80), ale grandiozne to bolo trasovane. a co sa tyka D3 vs. R3. ti poviem tak, potrebujeme obe :)

to je to iste ako by som povedal, ze na co su v CR dve velmi blizko iduce R aj D (na ostravsko/tesinsko) ? :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 15. Apr 2005 12:05

to je to iste ako by som povedal, ze na co su v CR dve velmi blizko iduce R aj D (na ostravsko/tesinsko) ?


A pritom je to tiez spravna pripomienka. :idea:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Steve » 15. Apr 2005 12:16

aquila napísal:to je to iste ako by som povedal, ze na co su v CR dve velmi blizko iduce R aj D (na ostravsko/tesinsko) ? :)


Jednoduchá odpověď, protože na to máme :D
Samozřejmě je to kvůli obrovské průmyslové konurbaci, která v té lokalitě je. Hlavně taky proto, že přes Těšín jde 20000 aut denně, tak to chtějí rozdělit, má to svůj smysl. I když Slovenským dálnicím fandím, tak 20 000 aut v Skalité + Trstená asi nebude.
Steve
návštevník
 
Príspevky: 48
Založený: 05. Apr 2005 13:26

Re: johhan

Odoslaťod johhan » 15. Apr 2005 13:32

kaviarista napísal:Ale najlepsie je zatvorit oci pred faktami a strcit hlavu do piesku, len nech ma ta zilina minimalne aspon 3 vonkajsie dialnicne okruhy


Ale no nepreháňaj :-) :-) .. nikdy som nepovedal že okrem D3 se už nesmie budovať nijaké spojenie s PL ... to že ZA je križovatka je fakt, tak isto by sme mohli odsudzovať Prešov lebo ho bude križovať asi 5 trás D a RC. Ja len hovorím že Poliaci majú momentálne prioritu pri Slovensku S-69 potom S-9 a daleko S-7. To že sa to môže zmeniť za týždeň mesiac rok je dosť možné ... ale momentálne stavajú S-69 k hranici, taký je fakt.

A to že to niekto grandiozne a megalomansky naprojektoval tak za to by si zaslúžil nasr.ť do rúk a nepustiť k vode aspon rok. To je veľká bolesť slovenských dialnic.

Nedávno som sa bavil s ľuďmi od infraštruktúrnych projektov v AT a DE ( Asfinag ) a dávali mi celko zaujímavé otázky napr. ( light diskusia pri káve :-) )

Prečo sa Višňové perspektívne nebuduje rovno ako trojpruhový v plnom profile ale dvojpruhový v polovičnom ? Prečo sa vytýčil ako 7 km keď je možné ho viesť ako 5,5 km v odlišnej trase a v trochu horších parametroch stúpania. ( v tej istej cene ak nie lacnejšie )

Ak sa bude stavať Korbeľka prečo sa nespraví združený projekt zo železnicou a rovno sa tam nepreloží aj trať.

Prečo sa ťahala dialnica cez PB a nie okolo Rajca ako bolo pôvodne plánované ? ( podla nich sa vybral horší variant )

Prečo je D4 iba taký psí chvost ? Oni by radšej naplanovali D4 ako tranzitnú dialnicu BA - KE - Užhorod v trase R7 + R2 + D1 zatial v polprofile.

D1 by bola ukončená na hranici s Madarskom smerom na Miškolec namiesto časti R4. Bola by to taká podkova.

R6 a D3 by zlúčili a trasovali v parametroch RC pričom od Púchova do Za by išla v trase s D1.

Napríklad plánujú diaľničnú spojku medzi A5 niekde tesne nad Viedňou a D2 niekde pri Stupave

Cekom dobre sa bavili na paralelnom súbehu R2 R3 a R1 na strednom slovensku

R1 by potiahli pohroním a možno až do PP

R3 pri variantoch povedali že pri diaľkovom tranzite je rozdiel +- 30 km nepodstatný. Treba zvažovať skorej cenu a hospodársky prínos RC pre dotknuté územia a možnosti rozvoja územia prechodu + enviroment.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 15. Apr 2005 15:04

2 johhan: neviem ci sa mam smiat, alebo plakat, ale je vidno ze tie poznamky su viac nez trefne .. ach jaj :-/

inak visnove trojpruhovy v plnom profile by znamenalo snad nove SNP :)

o "spoluprace" NDS/SSC a ZSR je uz vobec skoda hovorit ..

co sa tyka rajeckeho variantu, tak myslim ze je dobre ze sa nestavia (aspon cast prirody bude v pohode a ako bolo uz v inom fore spominae povazie je uz aj tak v kasi co sa prirody tyka, takze dialnicu este v pohode unesie)

R6 & D3 je tiez dobra poznamka ..

co sa tyka A5, tak planuju cez marchegg a chcu to robit spolu s OeBB, je na to vyclenena 1 mld euro z rozpoctu EU (minuly tyzden som o tom cital). na slovenksu sa zatial planuje len zacat s krizovatkou pri stupova (ale aspon je uz v plane)

co sa tyka R3, tiez si myslim, ze je lepsie ked sa obidu donovaly, tam by sa zakazl vjazd vozidlam nad 3,5 t a vsetko by slo na turiec ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

BB odtrhnutá od reality

Odoslaťod Ludo » 16. Apr 2005 14:31

aquila napísal:inak visnove trojpruhovy v plnom profile by znamenalo snad nove SNP :)


Je to smutné, ale BB ešte aj po 16 rokoch od pádu komunistického režimu chápe Žilinu+Martin ako konkurenčné ťažisko osídlenia a dopravy. Namiesto jasnej stratégie rozvoja kraja a regiónu v podmienkach trhovej ekonomiky mrhajú predstavitelia mesta BB a banskobystrického kraja čas a prostriedky na kampane a lobing za návrat k stredoslovenskému kraju a vybudovaniu umelých urbanistických a dopravných väzieb. Napriek tomu, že za 16 rokov sa opäť prirodzene stabilizovali dopravné a urbanistické osi Považia a Pohronia, obe spádujúce k Bratislave, predstavitelia BB v oficiálnych dokumentoch a mediálnych kampaniach vychádzajú z fiktívneho stredoslovenského "metropolitného" centra ako jedného z troch hlavných ťažísk SR (okrem BA a KE), čomu prispôsobujú aj svoje predstavy o dopravnom trasovaní diaľnic a rýchlostných ciest. Samozrejme vždy s dôrazom na "nezmyselnosť" a "neefektívnosť" diaľnice na Považí.

K presadeniu svojej vízie Slovenska je pre BB kľúčové posilnenie ťažiska osídlenia BB-Zvolen na úkor ťažiska ZA-Martin, a to na začiatok po dopravnej stránke. Preto BB vyhovuje čím viac oddalovať výstavbu diaľničného úseku ZA-Martin (vrátane tunela Višňové), postupne dosiahnuť, aby sa táto diaľnica nebudovala vôbec, a následne pristúpiť k revízii územného členenia, zániku Žilinského kraja a budovaniu umelých (rozumej direktívne nariadených) hospodárskych a dopravných väzieb Oravy a Liptova na BB. V tomto kontexte je aj navrhovaná "hlavná" slovenská diaľničná trasa BA-NR-ZV-BB-RK-PP-PO-KE, ktorá ako celok nemá žiadny historicky doložený dopravný a hospodársky kontext a je len pokusom dostať mesto BB na hlavnú cestnú trasu BA-KE.

Tieto stratégie sú úplným okopírovaním socialistických projektov zo 60.-tych a 70.-tych rokov na vybudovanie stredoslovenského veľkomesta, čo tiež dokumentuje, akí ľudi sedia vo vedení BB a banskobystrického kraja.

Kto sa chce tejto problematike venovať podrobnejšie, odporúčam pozrieť dokument Územný plán VÚC Žilinský kraj - zmeny a doplnky.
Ludo
 

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.