D3 - S69 Slovensko-Poľsko

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 05. Aug 2005 19:21

Alexander Velky napísal:Ja si myslím, že stačí ročne na Slovensku otvárať 30 km diaľnic na D1, D3 a R1 a cca. 5-10 km na ostatných miestach vrátane BA.

Obchvaty by som však do toho nerátal, takže na R2 by sa malo stavať aj naďalej, pretože tam tie obchvaty treba. :lol:


Toto je veľmi zaujímavý pohľad na celú vec. Hold takých ako AV je málo a ak to takto pôjde aj ďalej, ešte menej. :cry:

Možno sa raz dopracuje aj SR k takému princípu, že diaľničné obchvaty sa nebudú rátať do celkovej diaľničnej výstavby. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod johhan » 11. Aug 2005 10:39

No a toto je jeden z dôležitých faktorov pre ktoré poliaci tlačia na S-69 a D3. Potrebujú spojiť Katovice a Žilinu aby mali konkurenčnú výhodu proti čechom. Ešte je ich pár ale to bude časom :-) zatial je to neverejné :-)
Češi so svojou R11 na Slovensko moc skoro nepočítajú.

http://www.sme.sk/c/2335977/Mittal-Stee ... trave.html
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod expwy » 11. Aug 2005 11:30

Z českej strany nepôjde R11 (tá je plánovaná ako predĺženie diaľnice D11 z Hradca Králové na poľskú S3), ale R68 a do roku 2015 s ňou zatiaľ nerátajú a nie je ešte ani včlenená do Programu výstavby D a R v ČR, takže fakt tak skoro nebude :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod johhan » 11. Aug 2005 12:02

MH napísal:Z českej strany nepôjde R11 (tá je plánovaná ako predĺženie diaľnice D11 z Hradca Králové na poľskú S3), ale R68 a do roku 2015 s ňou zatiaľ nerátajú a nie je ešte ani včlenená do Programu výstavby D a R v ČR, takže fakt tak skoro nebude :D


Už to zmenili ? :-) .. kedysi bola R37 pokračovaním D11 :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Lenny » 11. Aug 2005 19:18

MH napísal:Z českej strany nepôjde R11 (tá je plánovaná ako predĺženie diaľnice D11 z Hradca Králové na poľskú S3), ale R68 a do roku 2015 s ňou zatiaľ nerátajú a nie je ešte ani včlenená do Programu výstavby D a R v ČR, takže fakt tak skoro nebude :D


R68 není správně. Správně je R67, Která povede D47(MÚK Vrbice) - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - Těrlicko - R48 - Hnojník - Nebory - Bystřice - Jablůnkov -státní hranice. R67 je zakotvená v územním plánu Moravskoslezského kraje. Nejdřív se bude ralizovat úsek R48 - Bystřice v plném profilu a v polovičním profilu Bystřice - státní hranice.

Problematická trasa je v úseku Rychvald – Havířov – Těrlicko, zejména v průchodu oblastí Těrlicka, Havířova, Petřvaldu a Orlové. Z důvodu poddolovaného území, husté zástavby a protestů obcí. Dalším problémem je, že rych. cesta není v usnesení vlady č. 741/99, které vymezuje silniční síť do roku 2010.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod JG » 12. Aug 2005 13:53

Lenny napísal:R68 není správně. Správně je R67, Která povede D47(MÚK Vrbice) - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - Těrlicko - R48 - Hnojník - Nebory - Bystřice - Jablůnkov -státní hranice. R67 je zakotvená v územním plánu Moravskoslezského kraje. Nejdřív se bude ralizovat úsek R48 - Bystřice v plném profilu a v polovičním profilu Bystřice - státní hranice.


Na Slovensku R5 a za hranicou by to mala byt R68 štátna hranica - Mosty u Jablunkova - Jablunkov - Bystřice - Třinec, Oldřichovice - Nebory - Hnojník - Třanovice, dalej po R48 na hranicu s Polskom.

http://www.kr-moravskoslezsky.cz/zip/dop_priloha07.pdf
Naposledy upravil JG dňa 15. Aug 2005 08:15, celkovo upravené 1 krát.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Odoslaťod Branco » 18. Aug 2005 09:01

Náš úsek spolu s poľským majú otvárať pravdepodobne 1. septembra.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Branco » 29. Aug 2005 20:10

Žeby pozajtra? Už sa neviem dočkať správy TASR, alebo SITA:

Na slávnostnbom otvorení nového diaľničného hraničného priechodu s Poľskom.......
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod WITEKF » 02. Sep 2005 09:27

Branco napísal:Náš úsek spolu s poľským majú otvárať pravdepodobne 1. septembra.


Kochani, no i jak: otwarte juz? Moze macie jakies fotografie? U nas w mediach - cisza.
WITEKF
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 02. Sep 2005 09:23

Odoslaťod Branco » 03. Sep 2005 11:16

WITEKF napísal:
Branco napísal:Náš úsek spolu s poľským majú otvárať pravdepodobne 1. septembra.


Kochani, no i jak: otwarte juz? Moze macie jakies fotografie? U nas w mediach - cisza.


WITEKF, neviem, koľky termin otvárania bol uz spominany. Mozno zaspal nejaky uradnik na SSC, resp. NDS /rovnako ako pri useku Hronsky Benadik-Nova Bana predlzenie/. Tragediou je, ze je to blamaz SSC, ktora sa premieta aj do nasej medzinarodnej prestize.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Lenny » 03. Sep 2005 20:05

Takže otevřeli či neotevřeli? Jsem tady z odpovědí nějaky zmatený.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Branco » 03. Sep 2005 20:09

Lenny, neotvorili. MH spomínal, že úsek otvoria na prelome augusta a septembra, ja som spomínal termín 1. september.
Fyzicky je časť na slovenskej strane hotová cca. od polovice augusta, možno prebieha preberacie konanie, možno výmena diplomatických protokolov. Poľsko však svoj úsek ukončilo už pred desiatimi mesiacmi a nemôže ho otvoriť kvôli zdržaniu zo slovenskej strany.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 12:30

Branco napísal:Lenny, neotvorili. MH spomínal, že úsek otvoria na prelome augusta a septembra, ja som spomínal termín 1. september.
Fyzicky je časť na slovenskej strane hotová cca. od polovice augusta, možno prebieha preberacie konanie, možno výmena diplomatických protokolov. Poľsko však svoj úsek ukončilo už pred desiatimi mesiacmi a nemôže ho otvoriť kvôli zdržaniu zo slovenskej strany.


Je to však dohoda medzi 2 štátmi a SR nemá dôvod nič "naťahovať", problémov je viacero a nedával by som vinu len na stranu štátu - SR. Nie je to tak, ale samozrejme, je možné so mnou nesúhlasiť, keďže nemôžem uviesť viacej podrobností. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod fh » 04. Sep 2005 12:48

Mne sa vidí, že zdržujeme otvorenie úseku z taktických dovodov. Nikto nebude teraz tvrdiť (médiá,Mesík,Kaviarista,Devil,BB -lobby,apod.),že D3 končí v poľských poliach :wink: :roll: :lol: 8) :idea:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 13:24

Pozorovateľ napísal:Mne sa vidí, že zdržujeme otvorenie úseku z taktických dovodov. Nikto nebude teraz tvrdiť (médiá,Mesík,Kaviarista,Devil,BB -lobby,apod.),že D3 končí v poľských poliach :wink: :roll: :lol: 8) :idea:


Pozorovateľ,

toto som nepochopil.

Čo sa bude tvrdiť? A aká je taktika? :roll:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod fh » 04. Sep 2005 13:48

Antimander ja nepíšem čo sa bude tvrdiť, ale vďaka tomu, že Poliaci postavili svoj úsek S69 ku hraniciam,tak náš úsek D3 sa naň napojí a neskončí v poľských poliach. Ja som si túto propagandu všimol aspoň 5 rokov dozadu a myslím,že svoje "ovocie" priniesla. Neverím,že príčinou zdržovania boli len peniaze.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 13:55

Pozorovateľ napísal:Antimander ja nepíšem čo sa bude tvrdiť, ale vďaka tomu, že Poliaci postavili svoj úsek S69 ku hraniciam,tak náš úsek D3 sa naň napojí a neskončí v poľských poliach. Ja som si túto propagandu všimol aspoň 5 rokov dozadu a myslím,že svoje "ovocie" priniesla. Neverím,že príčinou zdržovania boli len peniaze.


No tak ja som "mimo". Veď sme na fóre, ja tu o veľa veciach píšem otvorene, často vysvetľujem ešte hlbšie, ak niekto niečo nechápe.

Ale ja stále nerozumiem (nie som vševed), akože SR vyhrala, že D3 nekončí v poľských poliach? Lebo takto som to teraz ja pochopil.

A čo bolo príčinou tzv. zdržiavania? :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod fh » 04. Sep 2005 15:38

Do roku ´98 sa na D3 celkom svižne stavalo,ale zároveň bola tvrdo bombardovaná (napr. SME-Mesík,3. sektor-Mesík, BB-lobby-Mesík). Myslím,že to vieš,tak dobre ako ja. Rovnako sa používal argument o jej skončení v poľských poliach. Ledva sa dokončil tunel Horelica a stálo sa. Aj toto je známy fakt. Že Poliaci stavali a my sme čakali neviem načo to je fakt. Príčina zdržania? Tých je viac. Jednu som úsmevne spomenul. A ja si myslím,že to chápeš.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Branco » 04. Sep 2005 17:31

Čítal som článok od "tretieho sektora" z roku 2002. Píše sa v ňom o "výlete" na poľskú stranu hraníc od Skalitého. Článok bol napísaný bez akýchkoľvek aspoň základných vedomostí o výstavbe diaľníc. Poliaci, napríklad už v roku 2001 uvádzali, že na úseku Wilkowice-Zywiec sú problémy s výkupom pozemkov /u nás obdobný prípad KIA, atď./, ako aj s protestami voči trasovaniu rýchlostnej cesty. Uvádzam to ako príklad, keď niektorí "protestujúci" bez akýchkoľvek hlbších informácií dostávajú, resp. dostávali priestor v niektorých médiach.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Antagonis » 06. Sep 2005 18:01

Pozorovateľ napísal:Do roku ´98 sa na D3 celkom svižne stavalo,ale zároveň bola tvrdo bombardovaná (napr. SME-Mesík,3. sektor-Mesík, BB-lobby-Mesík). Myslím,že to vieš,tak dobre ako ja. Rovnako sa používal argument o jej skončení v poľských poliach. Ledva sa dokončil tunel Horelica a stálo sa. Aj toto je známy fakt. Že Poliaci stavali a my sme čakali neviem načo to je fakt. Príčina zdržania? Tých je viac. Jednu som úsmevne spomenul. A ja si myslím,že to chápeš.


Antimander vie určite presne, kam mieriš.

Ja by som len doplnil, že to, že sa nestavia na D3, je dnes vinou D1, pretože nie je dosť peňazí celkovo na diaľničnú výstavbu a v tomto roku sa z RK R1, R2, R4 presunuli peniaze na D1, podobne sa spravilo aj pri D3, kde aj tak chýbajú 10-tky mld. SKK na jej dokončenie, takže sa vláda finančne zameriava na D1.

Len R3, obchvat na Orave, pokračuje ako má. :wink:
Antagonis
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 04. Sep 2005 14:11

Odoslaťod Antagonis » 06. Sep 2005 18:04

Branco napísal:Čítal som článok od "tretieho sektora" z roku 2002. Píše sa v ňom o "výlete" na poľskú stranu hraníc od Skalitého. Článok bol napísaný bez akýchkoľvek aspoň základných vedomostí o výstavbe diaľníc. Poliaci, napríklad už v roku 2001 uvádzali, že na úseku Wilkowice-Zywiec sú problémy s výkupom pozemkov /u nás obdobný prípad KIA, atď./, ako aj s protestami voči trasovaniu rýchlostnej cesty. Uvádzam to ako príklad, keď niektorí "protestujúci" bez akýchkoľvek hlbších informácií dostávajú, resp. dostávali priestor v niektorých médiach.


Keďže slovenské médiá takmer vôbec nesledujem, chcel by som len doplniť, tam kde kedysi bolo "pole", je dnes cesta a tam, kde kedysi mala byť cesta, je dnes pole.

Vzhľadom na to, že ide len o vedľajší dopravný koridor a vzhľadom na to, že aj tak ČR a Poľsko stavajú rýchlejšie práve ten hlavný koridor, by som nevidel ako "škandál" situáciu na slovenskej strane.

Tam totiž nejde o nejakých pár km, ale o to, že jednoducho D3 už nie je prioritou v praxi, zostalo to len na papieri a chýbajú 10-tky mld. SKK na dokončenie D3.

Môže sa D3 dokončiť, až bude D1 v ZA. :wink:
Antagonis
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 04. Sep 2005 14:11

Odoslaťod fh » 06. Sep 2005 18:27

Antagonis súhlasím s tebou. To, že sa po 98 D1 pri Ladcoch sabotovalo tvrdo dopadlo aj na D3 a následeky sú tu. R3 na Orave aspoň v obchvatoch je OK,ale ani na D3 nie je všetko stratené len tej dobrej vole keby bolo viac :wink: .
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Antagonis » 06. Sep 2005 18:35

Pozorovateľ napísal:Antagonis súhlasím s tebou. To, že sa po 98 D1 pri Ladcoch sabotovalo tvrdo dopadlo aj na D3 a následeky sú tu. R3 na Orave aspoň v obchvatoch je OK,ale ani na D3 nie je všetko stratené len tej dobrej vole keby bolo viac :wink: .


Určite tunel Horelica, obchvat Čadce je ten správny krok. :wink:
Antagonis
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 04. Sep 2005 14:11

Odoslaťod carlos » 06. Sep 2005 23:21

Antagonis napísal:Určite tunel Horelica, obchvat Čadce je ten správny krok. :wink:
dost ho neguje "kvalitne" nastaveny semafor v Cadci :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
carlos
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Obrázky: 2
Založený: 27. Aug 2005 21:35
Bydlisko: Žilina - Sillein - Zsolna - Żylina - Solna

Odoslaťod Antagonis » 07. Sep 2005 15:39

carlos napísal:dost ho neguje "kvalitne" nastaveny semafor v Cadci :wink:


carlos,

o tomto nemám žiadny prehľad. :wink:
Antagonis
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 04. Sep 2005 14:11

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.