D3 Svrčinovec - Skalité

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 12. Jún 2017 19:12

Je vidieť, že okolo križovatky Svrčinovec sa značky dorábali narýchlo - keď som išiel včera smerom na Jablunkov, otočná značka pred križovatkou I/11 x I/12 (smerom od Čadce) diaľnicu ignorovala a druhá smerom od hranice ČR bola pre istotu úplne zakrytá.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 818
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod paldo » 12. Jún 2017 19:29

....druhá smerom od hranice ČR bola pre istotu úplne zakrytá


Ani nie týždeň pred otvorením diaľnice im spadla na zem prednou stranou. Tie otočné lamely (alebo ako ich nazvať) to nezvládli, ostala trochu "štrbavá" :D
Obrázok používateľa
paldo
diskutujúci
 
Príspevky: 145
Obrázky: 58
Založený: 29. Júl 2012 17:40
Bydlisko: Kubíková - okolie Žiliny

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 12. Jún 2017 19:33

No pekne - tak preto je tá druhá (od Čadce) pre istotu priviazaná o strom spredu aj zozadu a vyzerá to, akoby tam mala čerstvo privarené podpery pri zemi :-)
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 818
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Vlados » 12. Jún 2017 19:37

všetci čo hája tento najmenej potrebný úsek D3 nech ukážu ako tento úsek pomohol doprave na Slovensku? kuk do mapky širších vzťahov
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod peterle » 12. Jún 2017 20:09

Ľudia už nebudú mať pocit, že z poľskej S69, prešli na okresku rumunských kvalít. Imidž je dôležitý
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod duro_z_dediny » 12. Jún 2017 20:21

Môj dojem z mapkheje priúzka na širšie vzťahy, skôr doporučujem túto mapku a to tam ešte nie je Krakow a novoplánované S-ky
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod paldo » 12. Jún 2017 20:24

Peter_CA napísal:No pekne - tak preto je tá druhá (od Čadce) pre istotu priviazaná o strom spredu aj zozadu a vyzerá to, akoby tam mala čerstvo privarené podpery pri zemi :-)

Presne tak.... rovnako aj všetky ostatné značky podobného typu okolo 1/11 :)
Naposledy upravil paldo dňa 12. Jún 2017 20:36, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
paldo
diskutujúci
 
Príspevky: 145
Obrázky: 58
Založený: 29. Júl 2012 17:40
Bydlisko: Kubíková - okolie Žiliny

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 12. Jún 2017 20:36

peterle napísal:Ľudia už nebudú mať pocit, že z poľskej S69, prešli na okresku rumunských kvalít. Imidž je dôležitý

Ale tej úrovňovej križovatky vo Zwardoni by sa mohli zbaviť :wink:
duro_z_dediny napísal:Môj dojem z mapkheje priúzka na širšie vzťahy, skôr doporučujem túto mapku a to tam ešte nie je Krakow a novoplánované S-ky

Ja viem iba o pokračovaní S52 z Bielska smer Krakow. Ešte sa niečo plánuje, čo na mapke chýba?
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 818
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod duro_z_dediny » 12. Jún 2017 20:59

Peter_CA napísal:Ja viem iba o pokračovaní S52 z Bielska smer Krakow. Ešte sa niečo plánuje, čo na mapke chýba?


Rozhodne je tam teda tá S52. No a ešte je aj S obchvat Krakowa. Samozrejme, o čase realizácie tohto spojenia môžme len meditovať.
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Jano1 » 12. Jún 2017 21:14

devil napísal:otazka: kedze sa tu argumentovalo ze nie je mozne pustit ND na I/12 je uz povolena ked sa spustila D3 :?:

Kamiony na novu D3 mozu. V Polsku obmedzenie nemaju a na Slovensku nesmu na I/12.

devil napísal:na orave su intenzity 5-10.000 a nie je dotiahnuty ani poloprofil.

Na R3 pri Trstenej bola podla posledneho scitania intenzita 2515 v./24h, cize ostatne vozidla na hranici su ako vzdy upozornujes "lokalka". Tranzit predsa ide po R3!
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod devil » 13. Jún 2017 11:26

:roll: Malá otázočka, ten zákaz by platil len na Slovensku alebo všeobecne v Európe?


v europe sa najde kadeco. treba menej trollovat a viac citat a pozerat. z takej povazskej je ale zly vyhlad na europu.

pre Jano1 je to npr. statisticky uplne jedno ci kilometer klukatej R alebo 80 metrov vysoky most ci tunel. mna zaujima aj to kde skoncia moje dane.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod peterle » 13. Jún 2017 17:04

Považská je moc na severe čo? devil devil :D
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod ondrejko_t » 14. Jún 2017 10:53

Hank napísal:Na dialnici znacka Pozor, semafor?! To sa zaviedla nejaka nova moda pred tunelmi odteraz? Dakto tu este sposobi nehodu, lebo dupne na brzdu, ze nejaky debil postavil na dialnici krizovatku.
Zapni stretavacky, vypni stretavacky. Akokeby to neplatilo aj bez tych znaciek.


No, neviem ako v zapadnej europe, tam som okrem GER a AUT vela nejazdli, ale napr. v chorvatsku mas semafor pred asi kazdym tunelom aj so znackou.
no a co sa tyka svetiel, vzhladom na to, akych mame vodicov inteligentov, asi by to tam bolo treba aj textom napisat a zvyraznit, bo znacka asi nepomaha.
argumenty? "ved svietim" a ma denne svietenie v hmle / dazdi, pomali v tme. a zazil som aj auta bez svetiel v tuneloch, co je celkom casty jav.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 799
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Hank » 14. Jún 2017 17:46

Tak vselikde maju vselico, co u nas nemame a neznamena to, ze to treba zavadzat. Napr. Slovinci maju na dialniciach pred kazdym pripojenim znacku Hlavna cesta. Tie semafory pred tunelom predsa nesluzia na bezne riadenie premavky (cervena-zelena), ale vo vynimocnych pripadoch na uzavretie tunela a vtedy tu informaciu vodic x inymi sposobmi ako tym, ze by mal na zaklade tejto vystraznej znacky sledovat semafor.

Inteligent nedodrzuje jedno pravidlo o svieteni v tuneli, preco si myslime, ze druhe pravidlo dodrziavat bude? Potom musime tuto zbytocnu znacku ukoncovat po vyjazde z tunela dalsou zbytocnou znackou. Alebo zacneme teraz vsade davat znacku o povinnom svieteni s dodatkovou tabulkou za znizenej viditelnosti?
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 419
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod atlan » 14. Jún 2017 18:13

Staci dat vodicak len tym ktory na to inteligencne a psychycky maju a nebude ziaden problem z svietenim a inymi vecami.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 269
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Peter_CA » 14. Jún 2017 19:45

Zostali by ale v tom prípade intenzity aspoň pre nejaké diaľnice? :lol:
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 818
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Hank » 15. Jún 2017 07:29

jarino napísal:ale určite by si to mal ísť pozrieť


No, ako vacsina Slovakov nemam velmi preco ist po tomto useku, takze tak skoro to nepojdem pozriet, ale zo zverejnenych videi mi to tam zas az tak extremne problematicke nepride. Kludne tam mohla byt 70 km/h. Ved upozornenie na zmenu smeru jazdy tam mam. Len u nas sa celkovo pri vsetkych sikanach davaju zbytocne nizke rychlosti.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 419
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Miro » 15. Jún 2017 08:09

To množstvo značiek je podľa mňa predovšetkým kšeft pre ich výrobcov.

Semafory môžu slúžiť aj na krátkodobé zastavenie premávky pred tunelom, ak je za tunelom kolóna, aby sa nestálo v tuneli ("tunel Horelica sa pre kolóny priebežne uzatvára") - vtedy sa asi len rozsvieti červená a iné spôsoby oznamovania (premenlivé značenie na predchádzajúcej križovatke) sa nepoužijú (nezažil som to, ale domnievam sa, že to tak bude). Na to by tam ale podľa mňa stačil dvojfarebný semafor (oranžová, červená), nemusí v normálnom stave svietiť zelená. Úplne scestné je podľa mňa to, že u obojsmerných tunelov svieti v "normálnom" stave na ľavom semafore červená a na pravom zelená. Neviem ani, či má takéto riešenie oporu v zákone. Na informáciu, že do ľavého pruhu je vjazd zakázaný, predsa slúžia svetelné signály nad cestou. Semafor určuje, či môžem ísť ďalej a ak je okrem pravej strany zopakovaný aj na ľavej strane cesty, má ukazovať rovnaký signál.
https://goo.gl/maps/9CNZtcd1Vs92
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Vlados » 15. Jún 2017 08:50

Na premenlivom značení sa má upravovať rýchlosť, čo v prípade Horelice nie je už kam. Zelená má zmysel, aby si vedel že už môžeš ísť. Po čase (5 min.) by sa mohla vypnúť.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Hank » 15. Jún 2017 09:54

Ved preco by sme nenatrepali vsade cokolvek nas napadne, ide predsa o bezpecnost nie? Aby som parafrazoval politicky nezmysel - najdrahsie znacky su tie, ktore nie su nikde postavene.

Fuh, tak tie semafory pred Horelicou tam jednoznacne nemaju co robit v takomto rozdielnom stave.
Sl. paradoxy:
https://auto.sme.sk/c/6220099/v-dialnic ... z4k3jdJCFo
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 419
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Matt » 15. Jún 2017 10:09

FB Fluska.sk:
"Žiadne prepáčte nezaznelo.
Strihali pásku na diaľničnom úseku D3 Svrčinovec - Poľsko. Na Kysuciach tak pribudol 15 km úsek. Aspoň niečo, lebo premávka cez dediny tam bola o život.
Politici sa predvádzali a rečnili, ale nespomenuli slovko prepáčte.
Prepáčte, že to trvalo tak dlho.
Prepáčte, že sa tvárime, že otvárame diaľnicu.
Prepáčte, že to je len polovičný profil, čiže len široká cesta, nič viac.
Prepáčte, že táto polovičná cesta stála 417 miliónov.
Prepáčte, že v Chorvátsku postavili v rokoch 2001 - 2007 plnoprofilovú diaľnicu (4 pruhy) Záhreb - Split s dĺžkou 380 km za 2,2 miliardy eur (2200 miliónov) a na nej 14 tunelov, 50 viaduktov a 26 mostov.
Prepáčte, že ich cena štvorprúdovky bola 6 miliónov za kilometer a naša cena dvojprúdovky je 28 miliónov za kilometer.
Prepáčte, že stále chceme otvoriť dlhovú brzdu, ale fakt nevieme, kde sa nám tie peniaze strácajú.
Marek Belák"
Matt
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Založený: 01. Nov 2010 08:15
Bydlisko: Košice

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Miro » 15. Jún 2017 10:24

Vlados, v tomto by sme si fakt mohli zobrať príklad z Chorvátska. Tam na úpravu rýchlosti majú na bokoch tunela v pravidelných rozostupoch svetelné značky s vyznačením max. rýchlosti a tieto neslúžia na nič iné, takže ich nikto neprehliadne. Dokonca ak prekročíš rýchlosť, značka sa rozbliká a upozorní ťa. Horný svetelný portál v tuneli používajú na zobrazenie zelenej šípky alebo červeného krížika podľa toho, či do príslušného pruhu môžeš ísť, prípadne na zobrazovanie nejakých mimoriadnych upozornení.

Semafory pred tunelmi majú tiež, dokonca ich používajú tak isto sprosto ako my - našiel som krásny príklad - streetview z novembra 2011 ukazuje situáciu, keď dokonca na pravom semafore je červená a na ľavom zelená:
https://goo.gl/maps/2fsnpmUNvfH2
V tomto by som si od nich príklad nebral.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod Miro » 15. Jún 2017 10:33

Matt: To mi pripomenulo, ako som sa tešil, keď pred cca 20 rokmi otvorili diaľnicu od Hornej Stredy po Ladce, tak som sa tešil, že konečne a až na mieste som zistil, že je to väčšinou len polprofil, v žiadnych správach som to vtedy nepostrehol.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod fh » 15. Jún 2017 10:45

Matt napísal:FB Fluska.sk:
"Žiadne prepáčte nezaznelo.
Strihali pásku na diaľničnom úseku D3 Svrčinovec - Poľsko. Na Kysuciach tak pribudol 15 km úsek. Aspoň niečo, lebo premávka cez dediny tam bola o život.
Politici sa predvádzali a rečnili, ale nespomenuli slovko prepáčte.
Prepáčte, že to trvalo tak dlho.
Prepáčte, že sa tvárime, že otvárame diaľnicu.
Prepáčte, že to je len polovičný profil, čiže len široká cesta, nič viac.
Prepáčte, že táto polovičná cesta stála 417 miliónov.
Prepáčte, že v Chorvátsku postavili v rokoch 2001 - 2007 plnoprofilovú diaľnicu (4 pruhy) Záhreb - Split s dĺžkou 380 km za 2,2 miliardy eur (2200 miliónov) a na nej 14 tunelov, 50 viaduktov a 26 mostov.
Prepáčte, že ich cena štvorprúdovky bola 6 miliónov za kilometer a naša cena dvojprúdovky je 28 miliónov za kilometer.
Prepáčte, že stále chceme otvoriť dlhovú brzdu, ale fakt nevieme, kde sa nám tie peniaze strácajú.
Marek Belák"


Nikto tam takéto prepčte nečakal :lol:
porovnávať to s Chorvátskom je populistické drístanie typické pre dnešnú postfaktuálnu dobu, kde ovce prikyvujú, lebo niekto hovorí alebo píše čo chcú počuť a čítať.
Jediné čo príprave tohoto úseku vyčítam je že to nebolo riadne vysúťažené tak aby cena išla viac dole, že je tu z verejných súťaží vytláčaná Skanska, že to stavajú spriaznené firmy. A že v tejto cene mal byť poriešený aj Svrčinovec. Štvorpruh tam zatiaľ netreba, to vidí aj blbec len autor toho výlevu nie.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D3 Svrčinovec - Skalité

Odoslaťod okorec » 15. Jún 2017 15:03

Marek Belák je ĽSNS... preto to populistické dristanie pre ovce.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.