D3 - S69 Slovensko-Poľsko

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod kaviarista » 18. Júl 2005 19:26

Branco napísal:
kaviarista napísal:Inak ten prehraty boj o ten kratky usek A1 z B-B po hranicu bude mat este v buducnosti velmi velke nasledky. V hlavach poliakov cestujucich zo stredneho a severneho Polska bude automaticky zafixovane, ze trasa do Viedne smeruje po A1. Pritiahnutie vodicov na D3+D1 bude znamenat dalsie dodatocne naklady za informacne kampane. A dolezite bude aj to, ako sa budu lisit mytne systemy v SK a CZ.


Kaviarista, Poliaci sú veľmi dobre informovaní o slovenských diaľniciach a cestách všeobecne. Po Čechoch sú druhí najpočetnejší turisti, nakoniec, majú menšiu časť Tatier :lol: Nakoniec, aj JGho stránka www.highways.sk slúžila ako jeden z vzorov pre poľskú www.autostrady.com. Na poľských motoristických fórach sa vie o tuneli Horelica, ako aj o pomaly lepšej ceste do Chorvátska cez SR. Keď budem mať čas, poskytnem nejaké linky.


Branco,
vodicov, ktori su v obraze je len mizive percento. Nemozes porovnavat celu populaciu podla zopar ludi, ktori sa o dialnice intenzivne zaujimaju. Pohybujes sa v prostredi, kde su veci jasne aj bez informacnej kampane, ale vacsina beznych vodicov o trasovanie dialnic zakopne, len ak si cas od casu kupi novu automapu alebo zachyti nejaku flashovu spravu v Novom Case.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Branco » 18. Júl 2005 19:46

kaviarista napísal:Branco,
vodicov, ktori su v obraze je len mizive percento. Nemozes porovnavat celu populaciu podla zopar ludi, ktori sa o dialnice intenzivne zaujimaju. Pohybujes sa v prostredi, kde su veci jasne aj bez informacnej kampane, ale vacsina beznych vodicov o trasovanie dialnic zakopne, len ak si cas od casu kupi novu automapu alebo zachyti nejaku flashovu spravu v Novom Case.


Vieš,

Poliaci tiež dosť cestujú. Nie pomerne toľko ako Česi, ktorí sú asi najväčší cestovatelia z nášho regiónu, ale aj tak dosť. Pozri sa, na ceste do Chorvátska, predpokladám, že málo ľudí, ktorí tam cestuje autom, nevie o nových diaľniciach. Podobne Poliaci sa informujú aj o najlepšej trase k moru, keďže ich trasa je cca. o tretinu až polovicu, niekedy aj dvojnásobne, dlhšia ako naša. Preto na juh už využívajú slovenské diaľnice. A uznaj tak trochu, že ten, kto si kupuje Nový Čas (bez toho, aby som chcel niekoho uraziť) až tak veľa necestuje, resp. ide na dovolenku každý tretí rok autobusom.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 22:06

kaviarista,

asi sme sa nepochopili. Ja som si myslel, že keď píšeš o KIA a o stúpajúcom význame D1 a zároveň spomínaš aj RK v ČR, tak sa tým snažíš vyzdvihnúť význam SR. Viac než v ČR.

Aj keď máš v konečnom dôsledku pravdu, pretože os BA-ZA je na tom lepšie naž os Brno-Ostrava. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 19. Júl 2005 11:25

kaviarista napísal:AV,
umelo vytvoreneho koridoru.


Váž slová, kaviarista, to, že ty neuznávaš medzinárodné koridory, to je len tvoj problém.

Ja som zvedavý, kedy aj východniari zistia, že napojenie na D1 im prinesie zároveň napojenie na celú slovenskú diaľničnú sieť ako aj napojenie na medzinárodné koridory. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Branco » 19. Júl 2005 12:23

Už o tom bola reč, tieto dva mosty nad prechodom budú zrejme dôkazom o koordinácii našich s Poliakmi:


Obrázok
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod devil » 19. Júl 2005 12:55

Ja som zvedavý, kedy aj východniari zistia, že napojenie na D1 im prinesie zároveň napojenie na celú slovenskú diaľničnú sieť ako aj napojenie na medzinárodné koridory.


vtedy ked sa aspon z vacsej casti dobuduje. :wink:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Caesar » 19. Júl 2005 13:01

Branco napísal:Už o tom bola reč, tieto dva mosty nad prechodom budú zrejme dôkazom o koordinácii našich s Poliakmi:


Obrázok


Lenže ten náš most je nielen pre peších ako ten poľský, tentokrát Poliaci nespolupracovali s našimi, aj keď je otázne, na akej úrovni je tu komunikácia ... 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 19. Júl 2005 13:04

devil napísal:vtedy ked sa aspon z vacsej casti dobuduje. :wink:


Ja si myslím, že D1 už je z väčšej časti po KE dobudovaná, ale pravdou je, že sa stavia pomaly. Ja som tu mal na návšteve jedného priateľa z EÚ a ten mi povedal, že na Slovensku sú stále len 3 časti D1: Tá prvá je od BA po Tatry, tú druhá od Tatier po PO a tá tretia od PO po UA a svojím spôsobom mal pravdu. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Branco » 19. Júl 2005 13:38

Caesar napísal:Lenže ten náš most je nielen pre peších ako ten poľský, tentokrát Poliaci nespolupracovali s našimi, aj keď je otázne, na akej úrovni je tu komunikácia ... 8)


Caesar,

most sa začal stavať niekedy na jar tohto roku. Mali sme 8 rokov na to, aby sme si rozmysleli, či vôbec most chceme, ak áno, aký, koordinovať to s poľskou stranou, atď... Po decembrovom ukončení poľského úseku sa zrejme musel nájsť dôvod, prečo meškáme. Náš most podľa mňa vôbec naprojektovaný nebol (neviem kadiaľ chodili miestni počas 8 rokov výstavby) a zrejme v zmysle typickej našej typickej závisti sme ho museli mať aj my.
Inak na fotke som si všimol, že buduje sa len náš most a príjazdové komunikácie sú - už vybudované - na most poľský. Príjazd k nášmu mostu je trávnatá plocha.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Caesar » 19. Júl 2005 13:52

Branco,

ja neviem, prečo stále všetci hľadáte niečo iné v mojich príspevkoch, než čo tam mám ...

Ja porovnávam 2 mosty a vravím, že ten náš most bude aj pre poľnohospodárske stroje.

Pred touto stavbou tam nebol taký hlboký zárez a Poliaci, tým stačí len most pre peších. Ja neviem, čo je na tom nezrozumiteľné.

Náš most je náročnejší, tak je normálne, že sa stavia pomalšie a dokážem pochopiť, že je aj normálne, že k nemu zatiaľ nevedie cesta, pretože sa s ním zrejme nerátalo, t.j. cesta sa bez problémov dostavia, to je v cene diaľnice. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Branco » 19. Júl 2005 14:10

Dobre Caesar. Len načasovanie výstavby tohto mosta je problematické.

Inak pozrel som si termín výstavby cesty Oravice-Zuberec, čo je ca. 5 km, tá má byť postavená za 5 mesiacov. V Skalitom sa nevie dokončiť 250m úsek, iba meškanie oproti poľskej strane je viac ako 7 mesiacov...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod devil » 19. Júl 2005 15:35

Inak pozrel som si termín výstavby cesty Oravice-Zuberec, čo je ca. 5 km, tá má byť postavená za 5 mesiacov. V Skalitom sa nevie dokončiť 250m úsek, iba meškanie oproti poľskej strane je viac ako 7 mesiacov...


Ta cesta je iba rekonstrukcia cesty III. triedy na C 7,5/50 no a hlavne su to peniaze EU, ktora si velmi kontroluje ako sa s nimy naklada a ci sa dodrzuju terminy.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Branco » 19. Júl 2005 15:59

devil napísal:Ta cesta je iba rekonstrukcia cesty III. triedy na C 7,5/50 no a hlavne su to peniaze EU, ktora si velmi kontroluje ako sa s nimy naklada a ci sa dodrzuju terminy.


Myslím, že je to rekonštrukcia cesty, ktorá predtým nebola vôbec prejazdná. A, devil, s peniazmi EU máš recht, minimálne Zwardon-Myto, aj Milowka-Szare sú financované z peňazí EU, možno aj obchvat Žywca. V tejto situácii škoda, že tomu nie je tak aj na našej strane.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 17:20

Branco napísal:Inak pozrel som si termín výstavby cesty Oravice-Zuberec, čo je ca. 5 km, tá má byť postavená za 5 mesiacov. V Skalitom sa nevie dokončiť 250m úsek, iba meškanie oproti poľskej strane je viac ako 7 mesiacov...


250m ... to je neochota. Nie je za čo a nie je snaha. To nemá s technologickými postupmi absolútne nič spoločné. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Branco » 19. Júl 2005 18:20

Ešte sa vrátim k tomu mostu: 2. mája 16:16 strana 5 tejto temy sa vyjadril JG:

Ten polsky most pri hranici ma priblizne 3 metre sirku a je aj pre polhohospodarske stroje (odhadujem, ze je pre vozidla do 5 ton). Lavka pre pesich je 320m od hranice a je podstatne uzsia cca 1,5 m a k mostu len pre pesich by nebola vybudovana cesta, ktoru lemuju zvodidla, pre pesich staci zabradlie a netreba zvodidla.
Most ponad D3 ma sirku 4 metre. A z preventivnych dovodov tam bude zrejme tiez len 5 ton povolenych.


Sú tam teda 2 mosty, jeden pre peších, druhý pre poľnodosp. stroje. Most pri hranici je cestný.
Inak na začiatku tejto témy bol spomínaný termín odovzdania 8/2005. Priznám sa, pred ca. týždňom som volal colníkom, kedz sa prechod bude odovzdávať. Potvrdili, že o mesiac. Neviem, či je to vierohodný termín, ale aspoň niečo...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Titulok na www.highways.sk

Odoslaťod rbarat » 19. Júl 2005 20:33

Mohol by mi niekto vysvetlit titulok, ktorý sa pred časom objavil na titulnej strane server www.highways.sk?
Je tam niečo o predsedovi NDS a jeho úspešnom pokuse zdržať ten úsek diaľnice. Môže mi niekto jasne napísať, v čom je jadro problému?

Inak, www.highways.sk už 2 mesiace nie je aktualizovaný. Píšte prosím adminovi, aby tam dal nejaké foto, lebo nie je nič horšie ako neaktualizovaný web, ktorý nás všetkých zaujíma.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Re: Titulok na www.highways.sk

Odoslaťod aquila » 19. Júl 2005 21:31

rbarat napísal:Mohol by mi niekto vysvetlit titulok, ktorý sa pred časom objavil na titulnej strane server www.highways.sk?
Je tam niečo o predsedovi NDS a jeho úspešnom pokuse zdržať ten úsek diaľnice. Môže mi niekto jasne napísať, v čom je jadro problému?

Inak, www.highways.sk už 2 mesiace nie je aktualizovaný. Píšte prosím adminovi, aby tam dal nejaké foto, lebo nie je nič horšie ako neaktualizovaný web, ktorý nás všetkých zaujíma.


problem je trosku siahodlhsi ale najdes na to urcite aj ked precitas tento topic ;)

ad highways.. tu by som poprosil sa nenavazat na JG, odviedol a aj odvadza vynikajuci pracu. ta stranka je velmi dobre spracovana a je tam kopu informaciu, ktore nie su tu alebo hocikde inde.

ono taktu stranku nie je zase taka sranda robit, alebo nebodaj naplnat obsah. tunak je obrovska vyhoda ze tu je vyse 100 uzivatelov, ktory to vlastne tvoria. kym JG je na to plus minus sam. a tak ako vsetci tu, tak aj on to tvori vo svojom vlastnom case. takze by som uvital na jeho stranu skor vdaku ako mu nieco vycitat ..

a ked sme pri tom 2 mesiace ? co to je preboha za kratky cas .. vsak na slovensku sa ledva odobzda 5-10 km dialnic za rok, vsetky useky tam ma pekne zdokumentovane a su priebezne updatovane fotky.

niekedy sa clovek ludom nezavdaci :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Titulok na www.highways.sk

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 21:33

aquila napísal:a ked sme pri tom 2 mesiace ? co to je preboha za kratky cas .. vsak na slovensku sa ledva odobzda 5-10 km dialnic za rok, vsetky useky tam ma pekne zdokumentovane a su priebezne updatovane fotky.


Ja ťa snád len doplním, 10-15 km. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 19. Júl 2005 21:45

mnoo minuly rok to boli tusim 3-4 km a tento tok to bude nieco medzi 10-15 ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 21:51

aquila napísal:mnoo minuly rok to boli tusim 3-4 km a tento tok to bude nieco medzi 10-15 ;)


aquila,

minulý rok bolo 14 km. Alebo sa mýlim? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 08:44

mno ciste dialnic bolo tusim 4 km sa mi zda (kusok po belusu na D1 a horelica)

aj ked hm este budca sa otvarala.. viac ma nenapada :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod bacon » 20. Júl 2005 09:42

Samozrejme treba JG zablahozelat za takuto stranku ako je highways.sk
Uplne suhlasim, ze zmeny su za nejake mesiace take male, ze staci aktualizovat tak 4-5 do roku. No my nedockavci-detailisti sledujeme a porovnavame s realitou. Keby to bolo naopak, ze vela zmien v reali a admin by to nestihal registrovat (tie otvorene useky D a R), to by bolo super. Ale je to naopak, zmeny su minimalne, skor detailne, takze niekedy aj diskusie tuna sa mi zdaju ako pocas uhorkovej sezony v lete a caka sa na nieco co by ozivilo temu. :)
bacon
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 21. Jún 2005 08:02

Odoslaťod Caesar » 20. Júl 2005 09:43

AV,

to až tento rok sa má otvárať spolu cca. 14 km, minulý to bolo do 10 km. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 20. Júl 2005 09:44

bacon napísal: ... takze niekedy aj diskusie tuna sa mi zdaju ako pocas uhorkovej sezony v lete a caka sa na nieco co by ozivilo temu. :)


Môžeš sa zapojiť do diskusie, ... t.j. nekritizuj, keď máš sám taký malý podiel na fóre. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 20. Júl 2005 17:32

Caesar napísal:AV,

to až tento rok sa má otvárať spolu cca. 14 km, minulý to bolo do 10 km. 8)


Ano, je to možné, 10 km na D1 Beluša-Sverepec a 4 km v BA. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.

cron