D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Štátna hranica ČR/SR Kúty – Malacky – Bratislava (Rusovce), štátna hranica SR/MR

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Lionheart » 17. Sep 2009 09:17

Kedze toto je usek financovany zo ŠR tak zrejme tu aktualne hrozi skrtanie vydavkov pre rok 2010 ... viac tu:
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=12466
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Odoslaťod Tomas PO » 17. Sep 2009 13:23

Ved tempo je tomu adekvatne pomale.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Majkl » 17. Okt 2009 13:00

Pridal som zopar fotiek z vystavby. Vystavba sa trochu pohla, hlavne budovanie krizovatky s D2. Robi sa priprava pre piloty premostenia, a zemne prace. Prekladky IS, ktore trvali niekolko mesiacov su uz v podstate hotove. :arrow:

http://www.dialnice.info/album_cat.php?cat_id=122
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Ike » 24. Okt 2009 09:01

brumteles napísal:
Saget napísal:Tak mi napadlo: V popise stavby je, ze ta krizovatka bude sluzit aj pre Devinsku Novu Ves a Záhorskú Bystricu, co su mestske casti Bratislavy. Bude "dialnica bez uhrady" az po tuto krizovatku??? Lebo ak nie, tak verim ze vela ludi to odradi a zo Stupavy a Zah. Bystrice budu stale chodit cez exit Lamac.

Ono je to asi myslene inak: V sucasnosti su cez pracovne dni poobede rozsiahle zapchy na exitoch DNV/Lamac a Dubravka/Lamac, lebo tadial schadzaju aj vsetci co idu na Stupavu a do okolitych obci. Po vybudovani krizovatky sa teda tieto exity vyrazne odlahcia, lebo budu sluzit uz len pre DNV, Lamac a Zahorsku B.
Dalsi vyznam je v tom, ze napojenie na D2 bolo Volkswagenu slubene uz davno (a planuje sa rozsirenie vyroby ??). Hlavne JIT dodavatelia zo Zahoria najazdia v sucasnosti dost km navyse. A zmiznute kamiony zase odlahcia cestu od exitu z D2 po DNV.


Ale ich to tiež odradí, lebo po križovatku Lamač neplatili a po I/2 tiež nie :) A JIT chodili po nespoplatnenej II/505 :) Takže pokiaľ sa nedá ten úsek D2 po kriźovatku Stupava bez úhrady, NIĆ sa nezmení :D
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod ELZ » 26. Okt 2009 00:46

No neviem ... ked ides do VW od Sitiny, tak krizovatka Lamac je celkom logickym exitom. Budovany exit sa podla mna oplati dodavatelom zo severu.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod zvonec » 27. Okt 2009 14:31

ELZ napísal:No neviem ... ked ides do VW od Sitiny, tak krizovatka Lamac je celkom logickym exitom. Budovany exit sa podla mna oplati dodavatelom zo severu.


presne tak mozem potvrdit. VW ma dost vela JIT dodavatelov v priemyselnom parku za Lozornom, a tam sa uz nabehalo poriadne vela km zbytocne, ked sa zachadzalo po lamac, a potom naspat do vw... :wink:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Lionheart » 30. Okt 2009 14:49

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=12629

(odpovedá prokurista Alpine Slovakia)
V súčasnosti vystupujete ako subdodávateľ na realizácii križovatky Stupava-juh na diaľnici D2. Ako postupujú stavebné práce?
Stavba je zaujímavá tým, že ide o referenčný úsek Národnej diaľničnej spoločnosti, na ktorom by sa mala prvýkrát na Slovensku realizovať na diaľnici betónová vozovka. Je to výhľadový úsek na severný obchvat Bratislavy a zmluvy sme podpísali s oboma členmi združenia – spoločnosťami Doprastav a Strabag. Náš výkon predstavuje 6 miliónov eur, no z pohľadu postupov prác a termínov je táto stavba problematická. Počas letného obdobia, kedy sa mali začať práce na zemnom telese a pokračovať vo výstavbe zakladania mostných objektov, bola výstavba prerušená zo strany projektanta. Na základe technického riešenia a skutočností, aké preukazovalo podložie na cestných komunikáciách, sa musela s autorským dozorom projektanta riešiť zmena zakladania. Združenie zatiaľ deklaruje ukončenie diela v novembri budúceho roka, no závisí to od toho, ako budú nasypané veľké násypy. Podložie v úseku okolo Stupavy je problematické, s vysokou hladinou spodnej vody, preto by sa mali násypy konsolidovať minimálne rok.
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Odoslaťod sergej » 11. Nov 2009 17:16

No a uz som totalne dopleteny, v materiali http://www.rokovania.sk/appl/material.n ... Zdroj.html sa pise, ze sa stavia na plny profil. Tak ako to je?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 11. Nov 2009 17:55

fiha, ze by to predsalen postavili rozno na plny profil ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Saget » 07. Dec 2009 20:42

aquila napísal:fiha, ze by to predsalen postavili rozno na plny profil ?


Urcite nie! Jednoznacne sa vsetko buduje pre poloprofil...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Milos » 26. Dec 2009 18:53

Z Bratislavy do Stupavy po I/2 už po Vianociach bez obchádzky :arrow:
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=12824
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

uz sa zvolebnieva

Odoslaťod zdeno » 04. Jan 2010 09:17

...V druhej polovici roka 2010 majú byť odovzdané v plnom profile úseky D2 križovatka Stupava juh v dĺžke 3,2 kilometra...

http://natankuj.sme.sk/c/5175795/v-tomt ... ciest.html
zdeno
návštevník
 
Príspevky: 10
Obrázky: 1
Založený: 30. Mar 2009 09:03
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod Andrej » 04. Jan 2010 10:10

Fakt nechapem, preco stale pisu plny profil, ked to stavaju na polovicny. Nakoniec este zistime, ze na plny profil bola myslena D2, ktoru sucasna stavba krizuje... :lol:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Saget » 04. Jan 2010 10:18

Andrej napísal:Fakt nechapem, preco stale pisu plny profil, ked to stavaju na polovicny. Nakoniec este zistime, ze na plny profil bola myslena D2, ktoru sucasna stavba krizuje... :lol:


No. Zatial to vyzera asi tak ze od kruhaca pri VW ( inac otvorili ho den pred Vianocami :) ) po D2 je to urcite poloprofil. Krizovatka s D2 sa mi zatial javi ako ze by mala byt v plnom. Teda nasyp urcite. Piliere pre most poloprofilu su vybetonovane a a vyzera ze idu betonovat aj dalsie dva. A od D2 po Stupavu netusim. Ale skusim to poriadne okukat.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod sergej » 04. Jan 2010 10:25

To je rozumne a aj som to tu niekde navrhoval, krizenie s D2 treba postavit rovno na plny profil, nech sa zbytocne na viac krat neobmedzuje premavka na D2. Zvysok staci polprofil.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 04. Jan 2010 10:37

Ano, bolo by to rozumne aj vzhladom na pripajacie vetvy na D2.

Vie niekto, ktore z nich sa stavaju?

Obrázok
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Saget » 04. Jan 2010 10:47

sergej napísal:To je rozumne a aj som to tu niekde navrhoval, krizenie s D2 treba postavit rovno na plny profil, nech sa zbytocne na viac krat neobmedzuje premavka na D2. Zvysok staci polprofil.


Inac ked sme pri tom, tak spomeniem ze uz vybudovali nove "prejazdy" z jedneho do druheho dvojpruhu na D2. Cca 800 m pred aj za novou krizovatkou. Nedali tam ani betonove zvodidla, ale nechali tam rovno velku kopu znaciek. ( tych bielocervenych ). Takze si myslim ze je to priprava na vystavbu mosta resp. pilierov v strede ( teda ak budu ).
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Saget » 04. Jan 2010 10:52

Andrej napísal:Ano, bolo by to rozumne aj vzhladom na pripajacie vetvy na D2.

Vie niekto, ktore z nich sa stavaju?

Obrázok


Neviem ako presny je tento obrazok, ale ako som spominal na ceste II/505 urobil kruhac. A pri D2 to zatial vyzera na vsetky vetvy. Ale to je len odhah...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod brumteles » 11. Feb 2010 15:31

Ike napísal:
brumteles napísal:
Saget napísal:Tak mi napadlo: V popise stavby je, ze ta krizovatka bude sluzit aj pre Devinsku Novu Ves a Záhorskú Bystricu, co su mestske casti Bratislavy. Bude "dialnica bez uhrady" az po tuto krizovatku??? Lebo ak nie, tak verim ze vela ludi to odradi a zo Stupavy a Zah. Bystrice budu stale chodit cez exit Lamac.

Ono je to asi myslene inak: V sucasnosti su cez pracovne dni poobede rozsiahle zapchy na exitoch DNV/Lamac a Dubravka/Lamac, lebo tadial schadzaju aj vsetci co idu na Stupavu a do okolitych obci. Po vybudovani krizovatky sa teda tieto exity vyrazne odlahcia, lebo budu sluzit uz len pre DNV, Lamac a Zahorsku B.
Dalsi vyznam je v tom, ze napojenie na D2 bolo Volkswagenu slubene uz davno (a planuje sa rozsirenie vyroby ??). Hlavne JIT dodavatelia zo Zahoria najazdia v sucasnosti dost km navyse. A zmiznute kamiony zase odlahcia cestu od exitu z D2 po DNV.


Ale ich to tiež odradí, lebo po križovatku Lamač neplatili a po I/2 tiež nie :) A JIT chodili po nespoplatnenej II/505 :) Takže pokiaľ sa nedá ten úsek D2 po kriźovatku Stupava bez úhrady, NIĆ sa nezmení :D

Prilezitostnych spoplatnenie odradi, ale zapchy tvoria hlavne vodici ktori jazdia denne do prace - ti si dialnicnu nalepku urcite kupia (Na useku I/2 krizovatka Lamac - exit Stupava ktory ma 5 km najazdia rocne 3-5 tis. km, casova uspora je jednoznacna).
Po II/505 je pre nakladnu dopravu zakaz prejazdu Stupavou. Obcas ten zakaz niekto porusi, raz som tam stretol aj zabludeny kamion, ale to je vynimka.
brumteles
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 12. Jún 2007 13:09
Bydlisko: Bratislava

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Saget » 06. Mar 2010 20:18

Akonahle zmizol sneh, zacalo sa tu makat. Uz su dobetonovane všetky štyri piliere na most ponad D2 v smere do BA. Debnenie uz stoji na druhej strane. ntenzivne sa pracuje aj na moste na ceste od VW do Zahorskej Bystrice. Tam uz piliere stoja od jesene....
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Myskoo » 09. Apr 2010 12:36

Mna by zaujimalo ci bude pri tomto polovicnom profile zabezpeceny smer Stupava-Bratislava lebo na zvislom dopravnom znaceni tento smer od Stupavy chyba. To by mohlo znamenat ze dialnicny stvorlistok sa buduje asi len spodny dvojlistok.
Myskoo
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 09. Apr 2010 12:31

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod puff dady » 20. Apr 2010 14:30

Tiez som si vsimol tento jav. V smere od Stupavy je uvedeny na dialnicu len smer Malacky nie BA.

Odovodnil som si to nasledovne, ale samozrejme neviem ci to je pravda.

Varianta 1: Pripojenie na Malacky otvoria v nejakom skorsom termine (dohladnej dobe), v opacnom pripade mi nie je jasne naco by na starej ceste pripravili vodorovne a zvisle DZ v takom predstihu, nakolko pri napojeni pri VW je datum uvedenia do prevadzky uvedeny 3/2011 :?
Nasledne ked sa to cele sprevadzkuje da sa to do poriadku a to tak ze tam nahodia este jednu tabulku (ako keby to tam nemohlo byt uz teraz a iba preciarknute)

Varianta 2: Len sa pomylili 8) nakolko aj na nakrese niekolko prispevkov dozadu je pripojenie na dialnicu zakreslene ako stvorlistok
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Saget » 21. Apr 2010 15:24

Ta prva moznost, ma logiku. Kedze na pripojenie do MA netreba most. A kedze pri VW neosadili ziadne smerovanie a pri Stupave uz ano, mohlo by to tak byt. A nemysli si ze napojenie smerom na BA by tam vobec nebolo, to by nemalo zmysel. A zacali uz nasypavat podlozie pod tuto vetvu toho stvorlistka.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod aquila » 21. Apr 2010 16:14

ale mne pripada, ze robia kompletny stvorlistok, aspon sudiac podla mostnych poli ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Saget » 21. Apr 2010 18:07

Ved ano, zatial to tak vyzera, ale to nove znacenie smerom k D2 je len smer na MA. To je to zaujimave...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.