D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Štátna hranica ČR/SR Kúty – Malacky – Bratislava (Rusovce), štátna hranica SR/MR

Moderátor: Moderátori

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Dialniciar » 25. Apr 2010 15:34

Umiestniť ina VDZ na obojsmernú prevádzku jednom 1/2 profile je dosť nebezpečný krok :( dúfam, že pribudnú aspoň nejaké plastové predeľovače !!!
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Saget » 30. Apr 2010 19:53

No , tak plastove predelovace sa nekonaju. Uz sa jazdi v obojsmernej premavke. Tak som sa trosku pohorsoval, ze obmedzenie uz je ale na stavbe je dost slabe tempo. Ano pracuje sa, ale pri takomto obmedzeni by sa malo ficat. Jazdim tade kazdy den, a neuverite co som si vcera vsimol. Na kazdej strane postavili najskor styri piliere, myslim ze som to uz pisal. Teraz uzavreli jeden dvojpruh ( smer BA ) a zacali najprv, stavat taku tu konstrukciu a potom aj samotne debnenie pre most. No a prave tam kde stoji to "lesenie" su zrazu piliere len 2 a treti sa buduje !!!!! No ak sa mylim tak pardon, ale oni tie dva piliere museli zburat a stavaju ich nanovo!!!! Ma niekto nejaku blizsiu info ??? :)
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Majkl » 05. Máj 2010 19:48

Do fotogalerie som pridal aktualne fotky zo stavby. Piliere su vsetky, ale neviem potvrdit, ci sa fakt dva z nich robili nanovo. Usek od krizovatky s D2 po kruhovy objazd pri VW je v plovicnom profile.:arrow:
gallery/album.php?album_id=122
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod kstano » 07. Máj 2010 19:51

tie dva dokoncilu pred cca 3 dnami, predtym tam par mesiacov boli vsetky 4+4, ale tiez som si vsimol, ze dva znova robili
kstano
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Obrázky: 14
Založený: 09. Nov 2005 17:34

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod sunny12 » 14. Jún 2010 09:29

Dobrý deň,
práve som sa dostala do práce (s dvojhodinovým meškaním !!!), nehovoriac o tom, že 11-ročnú dcérku som priviezla až na 2.hodinu doprostred koncoročnej písomky !!! a mladšia 5-ročná nestihla plávanie v škôlke. Nevie mi niekto poradiť, ktorému "Inteligentovi" sa môžem poďakovať sa skvelú dopravnú situáciu, spôsobenú ďalšími prácami na ceste asi 5-6 km pred Bratislavou ?!?!?!? Na to, že kvôli výstavbe nadjazdu ponad túto diaľnicu sú obmedzenia trvajúce hádam už tri mesiace, a možno ešte minimálne pol roka budú, sme si už zvykli a prispôsobili odchod z domu. Ale že bez predošlého upozornenia (aby sa človek pripravil) odstavia (cca 5km dlhý) ďalší v tomto smere z MA do BA, jeden jazdný pruh, sa mi zdá ako vrchol drzosti. Aj napriek tomu, že ide o diaľnicu a poplatky s prejazdom súvisiace poctivo platím, si naozaj môžu cestári dovoliť všetko ?!?!?!? Bez výstrahy zdržať človeka dve hodiny a nechať ho znášať následky tým spôsobené? Kto mi preplatí stratené dve hodiny v práci? Kto mi preplatí stratenú hodinu plávania? A odhliadnuc od férového jednania s ľuďmi, ktoré je v našom štáte pravdepodobne utópiou, ako k tomu prídu deti? Ako vysvetlia v školách že na cestách vládne anarchia, a netušia kedy prídu do školy zajtra?!!?!?!? Veď za tri týždne začínajú prázdniny, aspoň s ohľadom na deti mohli počkať do konca šk.roku, aby aspoň neboli svedkom agresivity nervóznych vodičov, výhražných gest a tasenia zbraní!!! Toho :mrgreen: , kto má na svedomí toto absurdné načasovanie prác na tejto diaľnici, by som postavila na koniec tejto niekoľkokilometrovej kolóny s tabuľou - "To ja som nariadil tieto práce s TÝMTO načasovaním". Jeho životnosť pri tejto agresii ráno by som odhadla na 15 min.
Má prosím niekto vedomosť, kde by som si zistila, ako dlho tieto práce ešte potrvajú, a aké ďalšie obmedzenia sa v dohľadnej dobe na D2 Malacky-Bratislava chystajú? Existuje k tomu nejaká info-stránka? Táto :-) ??? Ďakujem.
Lenka
sunny12
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 14. Jún 2010 08:59

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Tomas PO » 14. Jún 2010 10:25

Heh, Lenka, to skor adresuj na NDS, na stranke maju urcite kontakt.
Miestny, to odstavka jedneho pruhu na D2 sposobi 2 hodinove zdrzanie?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod sunny12 » 14. Jún 2010 12:24

Veru veru.... Vzhľadom na zúženie pruhov na cca 46km kvôli výstavbe nadjazdu ponad diaľnicu, sa akotaké pomaličké posúvanie zmenilo na 5m posuv a 3-5 min státie. Po tomto cca 2km zúžení sa síce pruhy opäť dostávajú do normálu, no po cca 5 km (opäť rýchlosťou 5m posuv a 3-5 min státie) sa pruhy opäť zužujú a to minimálne až po zjazd z diaľnice smer Lamač/Devínska Nová Ves. Tam pri pohľade na pokračujúcu jednopruhovú šnúru niekam vdiaľ som to psychicky nezvládla a zliezla som z diaľnice a vzala to cez Lamač. Tam som si tiež moc nepomohla, nakoľko podobne psychicky labilných nás bolo viac. Som rodená "Blaváčka", už tri roky žijúca s deťmi a partnerom v lese na samote :D (niekde nad Lozornom na Košariskách), a túto diaľnicu využívam deň čo deň na cestu do MŠ, ZŠ a práca. Je na zaplakanie že si človek nepomôže a musí trpieť takéto nepredvídavé zásahy niekoho inteligentného. Chcem tak veľa, aby sa na predmetné miesto práskla tabuľa s udaním termínu a rozsahu prác? Chápem že naše cesty potrebujú občas "spraviť", ale takéto prekvapenie na pondeľňajšie ráno na záver školského roka mi príde drsné... :evil:
Lenka
sunny12
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 14. Jún 2010 08:59

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod sunny12 » 14. Jún 2010 14:47

No, prešťúrala som to trochu, Tomáš PO, a našla som informáciu tohto druhu:
http://www.ndsas.sk/zjazdnost/368s
...ďakujem veľmi pekne za tip, privstaneme si a do 18-teho to nejako vydržíme. Ďakujem a pekný deň. Lenka
sunny12
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 14. Jún 2010 08:59

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Saget » 16. Jún 2010 20:24

Hlavný problém bol asi , ( teda okrem toho ze na jeden pruh su tam velke intenzity ) pripajaci pruh od DNV, kde sa pripaja bezne ako dvojpruh. Teda od Dnv a od Stupavy. Teda sa do jedneho pruhu na D2 pripajali spolu 3! Samozrejme v dopravnej spicke a bezohladnosti a nervozite atď.
Ale treba povedat na obranu NDS, ze hned ako vyasfaltovali kusok toho uzavreteho pruhu, hned sa obmedzenie posuvalo, aj ked to cele este nebolo dokoncene. Teda co bolo zjazdne po tom sa hned jazdilo. Ja osobne som isiel o 1,5 hodiny skor ako bezne, a uplna pohoda :)
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jún 2010 15:23

Myslím práve, že veľmi dobre to opísal J. Drahovský :arrow:

Prečo sú kolóny do Bratislavy z D2 a aj súbežnej komunikácie?

:idea: :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Rio13.zm » 25. Aug 2010 23:08

dnes som isiel po D2, vsimol osm si aj stavbu a hlavne mosty na buducej D4. mosty boli dva, bude teda usek na plny profil ?
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod duli » 26. Aug 2010 15:41

nemam ziadne konkretne informacie no myslim si ze pripojenie vetiev krizovatky by sa stavalo tazko na polprofil, lepsie povedane pri obnove na plny by sa muselo dost prestavovat. teda si myslim ze tam bude plny profil dalej uz smerom na stupavu bude uz len polprofil.
duli
diskutujúci
 
Príspevky: 226
Obrázky: 5
Založený: 21. Jún 2009 13:19
Bydlisko: Lipt.Mikulas

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Saget » 26. Aug 2010 18:02

Smerom na VW, bude urcite poloprofil...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod besnypes » 23. Sep 2010 07:45

chcem sa spytat kedy ma byt spostena do prevadzky krizovatka D2 Stupava Juh? na stranke NDS je termin 2011 ale v clanku na pravda.sk sa pise ze to ma byt uz v druhom polroku 2010.
mate tiekto nejake ine info? ked jazdim okolo tak to nevyzera ze to stihnu tento rok

viewtopic.php?f=35&t=12852
besnypes
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 22. Sep 2010 18:37

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod aquila » 23. Sep 2010 07:56

to zatial netusia zrejme aj ani v NDS, ale keby sa moc hecli, bude to este tento rok, ale nemaju dovod, takzre zrejme fakt az buduci ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod brumteles » 23. Sep 2010 08:11

Tiez si myslim ze tento rok to nie je realne. Ono ten optimisticky variant sa spominal este v case ked nebolo jasne aka dlha bude minula zima - a bola dlha dost - ak si dobre spominam tak este v marci sa tam chodilo po obchadze smerom na Marianku - co malo byt hotove uz v decembri. (samozrejme ze keby sa moc chcelo tak by sa to dalo dohnat...)
brumteles
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 12. Jún 2007 13:09
Bydlisko: Bratislava

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Majkl » 06. Okt 2010 21:43

Pridal som aktualne fotky z vystavy krizovatky Stupava Juh. :arrow:

gallery/album.php?album_id=122&sk=t&sd=d&st=0
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Tomas PO » 06. Okt 2010 21:54

ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod aquila » 07. Okt 2010 09:38

Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod pristy27 » 28. Okt 2010 09:09

Len taka cisto teoreticka otazka, nebolo planovane aj skapacitnenie D2 na 3+3 prudy planovane?
Lebo ten novy budovany most na D4 s tym evidentne nepocita.
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 610
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod Andrej » 28. Okt 2010 09:25

Ano, byvale vedenie NDS dalo dokonca vypracovat technicku studiu na komplet 3+3 v useku Lamac-CR. Snad sa nemusime bavit o tom, ze 3+3 aj v dalekej buducnosti bude potrebne nanajvys po MA, resp. po Lozorno.
A budovany most nad D4 s tym uz nastastie pocita :-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod aquila » 28. Okt 2010 10:42

pristy, ako napisal andrej, ten most s tym pocita, dokonca su tam aj kolektory pod nim.. cize v tomto tazka pohoda ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod pristy27 » 28. Okt 2010 12:58

Kolektory vidim, len z tych fotiek mi prisiel ten pilier na strane od Bratislavy hned za tymi betonovymi zvodidlami, odkedy tam stoji ten most som tadial nesiel, tak som bol zvedavy ;)
Vdaka za odpoved pani.
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 610
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod besnypes » 08. Nov 2010 11:22

myslim ze sa to uz riesilo,
ale neviete niekto ci bude dialnicny usek od novej krizovatky Stupava-Juh po Lamac spoplatneny pre osobne auta dialnicnou nalepkou?
dakujem
besnypes
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 22. Sep 2010 18:37

Re: D2 Malacky - Bratislava, Lamačská cesta

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2010 11:36

a preco by nebol ?

edit admin: prispevy o spoplatneni dialnic som presunul do prislusnej temy:
viewtopic.php?f=5&t=85
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.