D2 Bratislava, Lamačská cesta - Staré grunty

Štátna hranica ČR/SR Kúty – Malacky – Bratislava (Rusovce), štátna hranica SR/MR

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod B; » 12. Aug 2005 09:59

Skusenost hovori, ze je to presne to co myslia :
" dokončiť by ho mali na budúci rok alebo v roku 2007"

Podla vonkajsich nepoveternostnych vplyvov :)

Ked v novembri dokoncia podla planu stavebne prace, mozu celu zimu uz makat na technologickej casti, takze si myslim, ze technicky je termin 2006 mozny.
Ostatne ved uz poznas...
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 12. Aug 2005 10:17

ako ja by som bol rad aj za tu jednu ruru pred volbami ak by clovek nemusel uz chodit cez patronku :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 12. Aug 2005 10:27

Spojazdnit by sa mohla o rok, budu aj volby a toto je sanca strihat pasku, lebo az tak vela pasok sa strihat nebude (npr. najskor tu jednu ruru). Uplne dokoncit by sa to mohlo v 2007.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod B; » 12. Aug 2005 11:20

aquila napísal:ako ja by som bol rad aj za tu jednu ruru pred volbami ak by clovek nemusel uz chodit cez patronku :lol:


Ked ides "na huby" mozes ist cez Karlovku+Dubravku
Na Machnac cez Tichu.
Na Kramare rychlo asi len sanitkou.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 12. Aug 2005 11:45

B; jo viem, ale ked chcem ist na prechod do kitsee ? :lol:

2 devil: tiez sa spolieham na volby ;) ale ked to beriem realne, pochybujem ze budu sprovoznovat iba jednu ruru .. lebo ventilacia, zabezpecie etc je usposobene tak ze je to dvojrurovy tunel ... :roll: a pochybujem ze si to niekto zoberie na triko pustit tam auta len do jednej rury ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Čavo » 12. Aug 2005 13:01

aquila napísal:B; jo viem, ale ked chcem ist na prechod do kitsee ? :lol:

2 devil: tiez sa spolieham na volby ;) ale ked to beriem realne, pochybujem ze budu sprovoznovat iba jednu ruru .. lebo ventilacia, zabezpecie etc je usposobene tak ze je to dvojrurovy tunel ... :roll: a pochybujem ze si to niekto zoberie na triko pustit tam auta len do jednej rury ..


Prečo nie, keď budú chodiť len jedným smerom. Podľa mňa, ak by to bolo technicky zvládnuteľné, tak by to dosť pomohlo. Hlavne ak by sa sprevádzkoval smer von z BA na Záhorie.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod B; » 18. Aug 2005 09:52

aquila napísal:B; jo viem, ale ked chcem ist na prechod do kitsee ? :lol:


?
No problem, kopnes to po D2 a v Karlovke sa odpojis.
Resp opacne sa pri Botanickej napojis.

Vcera som isiel z MA cez Angern, je to tiez uz one-stop-show na hranici, z Malaciek to bolo az do ciela 67 km, 1,20 v hustej premavke aj s cakanim na kompu - usla mi pred nosom :(
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 22. Aug 2005 13:12

hm az teraz som si vsimol, ze vo fore neni odkaz na fotoalbum

http://www.dialnice.info/album_cat.php?cat_id=79
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

dnes som sa na sme docital

Odoslaťod romanca » 25. Aug 2005 17:17

dnes som sa na sme docital

* Od 15. septembra bude z rovnakého dôvodu uzavretá zostupná rampa na križovatke Mlynská dolina - Slávičie údolie - Staré Grunty (pre smer jazdy ku križovatke Patrónka). Obchádzková trasa bude v oboch fázach po voľnom súbežnom jazdnom pruhu. Uzávierka potrvá do 30. decembra 2005.

co to znamena v praxi? dost casto jazdim z mlynskej doliny od internatov na kramare a ak tomu spravne rozumiem, tak sa tam dostanem len cez mesto.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Jonathan » 26. Aug 2005 09:44

aquila napísal:to som si aj ja vsimol, ale podla mna sa inak nedalo kvoli priestoru pre dalsiu krizovatku pred tunelom/patrinkou.

kazdopadne na starych gruntoch by sa mali prehodnotit ci sa tam nedaju semafory, lebo to bude docela zabijak


Tak prislo na tvoje slova, a na moste uz osadzuju stlpy, napadne sa podobajuce na semafory
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod aquila » 26. Aug 2005 11:37

tak to som rad ze ludia co projektuju tieto veci fakt vedia o com :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: dnes som sa na sme docital

Odoslaťod B; » 26. Aug 2005 11:48

romanca napísal:co to znamena v praxi? dost casto jazdim z mlynskej doliny od internatov na kramare a ak tomu spravne rozumiem, tak sa tam dostanem len cez mesto.


Da sa este ist cez Karlovu Ves a Dubravku 8)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

tie semafory su blbost

Odoslaťod romanca » 26. Aug 2005 13:29

podla mna su tie semafory hlupost. od patronky predsa budu na vyjazde z dialnice. ked sa tam spravi dlhsia sora to akoze budu auta blokovat pravy pruh na dialnici? podla mna to bolo dobre tak ako to bolo. stavali sa tam sice casto nehody ale nie pre neprehladnost situacie ale cisto pre blbost vodicov.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Re: tie semafory su blbost

Odoslaťod Čavo » 26. Aug 2005 15:19

romanca napísal:podla mna su tie semafory hlupost. od patronky predsa budu na vyjazde z dialnice. ked sa tam spravi dlhsia sora to akoze budu auta blokovat pravy pruh na dialnici? podla mna to bolo dobre tak ako to bolo. stavali sa tam sice casto nehody ale nie pre neprehladnost situacie ale cisto pre blbost vodicov.

Ak sa nemýlim, tak sa tam z diaľnice zísť nebude dať. Bude to len cesta z križovatky Patrónka - Kramáre.

Aspoň mi to z tohot obrázku tak vychádza:
http://www.ssc.sk/custom/img-content/projekty/D1-BA-Lamacska-StareGrunty.jpg
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: tie semafory su blbost

Odoslaťod Jonathan » 26. Aug 2005 17:06

čavo napísal:
romanca napísal:podla mna su tie semafory hlupost. od patronky predsa budu na vyjazde z dialnice. ked sa tam spravi dlhsia sora to akoze budu auta blokovat pravy pruh na dialnici? podla mna to bolo dobre tak ako to bolo. stavali sa tam sice casto nehody ale nie pre neprehladnost situacie ale cisto pre blbost vodicov.

Ak sa nemýlim, tak sa tam z diaľnice zísť nebude dať. Bude to len cesta z križovatky Patrónka - Kramáre.

Aspoň mi to z tohot obrázku tak vychádza:
http://www.ssc.sk/custom/img-content/projekty/D1-BA-Lamacska-StareGrunty.jpg


Treba si pozriet vacsi obrazok.

http://www.ssc.sk/custom/img-content/pr ... ty_big.jpg

Z dialnice sa odbocit bude dat, odbocovaci pruh bude zacinat hned za tunelom a potom sa pripoji na cestu od Patronky. Spolu prejdu cez krizovatku a az potom sa bude dat pripojit na dialnicu. Cize premavka cez tuto krizovatku vzrastie. Rovnako opacnym smerom, ak sa bude chciet odbocit z dialnice na Patronku, tak nude potrebne sa odpojit uz za mostom Lafranconi a opat prejst cez tuto krizovatku.

Takze tie semafory su na mieste, hoci mne by sa viac pacilo riesenie, keby sa dalo na dialnicu pripajat pred a odpajat az za mostom na Starych Gruntoch
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod aquila » 26. Aug 2005 18:24

ja mam skor taky dojem ze na dialnicu sa bude dat dostat len z lamacskej alebo az v petrzalke a tie cesty horom budu len pre vnutornu dopravu. a nebude sa znich dostat na dialnicu. resp tak mi to vychadza aj z obrazku aj z pozorovania stavby ... lebo keby tam bolo nejake polovicate riesenie pripajacich pruhov si to neviem predstavit ...

skratka na tych cestach "hore" je tak ci tak jednosmerna prevadzka .. a treba odrezat len prsty z toho mostu smerom na grunty ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod romanca » 26. Aug 2005 22:48

ked sa ale vratim k povodnemu problemu, co sa sktyva za slovami "Obchádzková trasa bude v oboch fázach po voľnom súbežnom jazdnom pruhu." z toho oznamu o uzavierke.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod aquila » 27. Aug 2005 13:02

to je prave to co si myslim, ze to tak aj zostane, ze sa nebude dat zbehnut na dialnicu. stara cesta z patronky sa po tych starych subeznych cestach napoji, ale tym to hasne ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: tie semafory su blbost

Odoslaťod mmaros » 28. Aug 2005 08:39

romanca napísal:podla mna su tie semafory hlupost. od patronky predsa budu na vyjazde z dialnice. ked sa tam spravi dlhsia sora to akoze budu auta blokovat pravy pruh na dialnici? podla mna to bolo dobre tak ako to bolo. stavali sa tam sice casto nehody ale nie pre neprehladnost situacie ale cisto pre blbost vodicov.


Absolutne nesuhlasim s tvojim nazorom. Chodim tou krizovatkou denne od Machnacu a horsie urobenu krizovatku si neviem predstavit. Ak ides po hlavnej ceste, tak ta krizovatka je naozaj bezproblemova. V smere od Machnacu a na Machnac je velmi tazko cez zvodidla, ktore tam prekazaju vidiet na auta iduce po hlavnej, kde je 40 ale mnohokrat sa nedodrzuje. Nehody sa tam stavaju kazdy tyzden, vacsinou auto iduce od Machnacu neda prednost, lebo na tak sfusovanej krizovatke mu zvodidla zabranuju vo vyhlade. V opacnom smere pred par mesiacmi namontovali radsej zrkadlo, aby si auta nemuseli najskor vystrcit cely predok do hlavnej cesty aby videli ci po nej nieco ide. Ta krizovatka je exemplarny priklad ako sa da zlym projektom ciest a krizovatiek zvysovat nehodovost.
mmaros
návštevník
 
Príspevky: 42
Obrázky: 6
Založený: 24. Feb 2005 14:17

Odoslaťod Branco » 28. Aug 2005 19:47

Môžem len potvrdiť názor o problematickej krfižovatke pri Machnáči - smer Staré Grunty-STV a internáty Mladosť. Keď zídem z mosta Lafranconi a chcem ísť na Staré Grunty, výhľad nemám takmer žiaden a musím sa s autom ísť dopredu tak, že hrozí riziko stretu s autami idúcimi na Machnáč.
Tiež povrch odbočky z Lafranconi-smer Karlovka a Devín je v zlom stave. Prejdem tadiaľ troma hrbolcami, musím spomaliť aspoň na 30-40 km/h, aby som tadiaľ prešiel ako-tak pohodlne a najmä bezpečne.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Re: tie semafory su blbost

Odoslaťod romanca » 28. Aug 2005 21:39

mmaros napísal:Absolutne nesuhlasim s tvojim nazorom. Chodim tou krizovatkou denne od Machnacu a horsie urobenu krizovatku si neviem predstavit. Ak ides po hlavnej ceste, tak ta krizovatka je naozaj bezproblemova. V smere od Machnacu a na Machnac je velmi tazko cez zvodidla, ktore tam prekazaju vidiet na auta iduce po hlavnej, kde je 40 ale mnohokrat sa nedodrzuje. Nehody sa tam stavaju kazdy tyzden, vacsinou auto iduce od Machnacu neda prednost, lebo na tak sfusovanej krizovatke mu zvodidla zabranuju vo vyhlade. V opacnom smere pred par mesiacmi namontovali radsej zrkadlo, aby si auta nemuseli najskor vystrcit cely predok do hlavnej cesty aby videli ci po nej nieco ide. Ta krizovatka je exemplarny priklad ako sa da zlym projektom ciest a krizovatiek zvysovat nehodovost.


netusim sice, ktora cast je machnac ale suhlasim, ze krizovatka je neprehladna v smere stare grunty (od televizie) na patronku na tom druhom krizovani. to prve krizovanie v smere od patronky je podla mna bez problemov, nikam sa netreba vytrcit, auto ktore ide od karlovky na stare grunty ma nadherny vyhlad na najazdovu rampu od dialnice. za 8 rokov, co tam pracujem som nevidel jedinu nehodu na neprehladnej krizovatke (rampa od karlovky na patronku) ale videl som tam desiatky nehod na prehladnej krizovate v (od patronky a na stare grunty) takze to podla mna nie je o neprehladnosti krizovatky ale o tom, ze vodici iduci na stare grunty si nevsimnu, ze tam maju stopku, nakolko to vyzera, ze su na hlavnej ceste. to by vyriesil napriklad spomalovaci retarder, co je urcite lacnejsie riesenie ako taka velka svetelna krizovatka. zase tam nie je taka premavka, aby tam ta svetelna krizovatka mala opodstatneie a dopadne to tak, ze tam clovek bude cakat na cervenu a krizovatka bude prazdna a vsetci tam budeme nadavat.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Križovatka - Staré grunty, STV, smer Machnáč

Odoslaťod Antimander » 29. Aug 2005 13:56

Tak tá križovatka je len a len o tom, že motoristi "nevidia" STOP, dokonca aj šoféri MHD tadiaľ jazdia bez zastavenia, vraj kvôli bezpečnosti pre cestujúcich, lebo prudké zastavenie spôsobuje nepríjemnosti ... dopravná nehoda asi nie.

Odstrániť zvodidlá tam nie je potrebné, dokonca by to bolo kontraproduktívne, pretože je to úsek, kde sú nutné.

Ide len o to, dodržať dopravnú značku.

A budem OT: Machnáč je super!!!
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod aquila » 30. Aug 2005 09:55

jonathan sa pekne pohral s ortofotomapu danej krizovatky. oscanoval ju nanovo a zvyraznil jednotlive casti, zelenou su potom oznacene mozne napojenia na dialnicu.

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=275

original (pozor ma asi 1,3MB) tu:
http://www.dialnice.info/images/big/stare_grunty.jpg

aj ked mne osobne sa to nepaci. bud tam mali urobit plnohodnotne napojenie alebo to nechat tak, ze na dialnicu sa napoji pred tunelom alebo az v petrzalke ...

do galerie som pridal aj obrazok co je na stranke SSC, v pripade ze by nahodou z ich stranky zmizol ;)

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=276

original tu:
http://www.dialnice.info/images/big/sta ... ty_big.jpg
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Antimander » 20. Sep 2005 16:22

Tento úsek bude nakoniec drahší o 1 mld. SKK z dôvodov napr. nedostatočnej geologickej štúdii pre tunel Sitina, keď sa síce ušetrilo na štúdii, ale prerobí sa na stavbe, keďže sú tam náročnejšie horniny na razenie, ... :roll:

Oproti mostu Apollo je to predraženie vyššie o 100%. Takže na vine zjavne nie sú stavebné firmy. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod aquila » 01. Okt 2005 02:32

aj ked sa zdrazi tento usek, vlada sa snazi popohnat tento usek aby sa mozno skoncil pred volbami :)

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=1572
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron