D2 Bratislava, Lamačská cesta - Staré grunty

Štátna hranica ČR/SR Kúty – Malacky – Bratislava (Rusovce), štátna hranica SR/MR

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Nevedko » 19. Máj 2006 07:20

zvonec napísal:Tiez som zaregistroval spravu v mediach, ze tato krizovatka bola vynata zo stavby, a nebude sa robit, a ak sa bude robit, tak to bude ako mestka stavba. Nezostava nic ine, len cakat ako sa to cele vyvrbi


Viem si predstavit, ako sa to vyvrbi. Akonahle to ma postavit mesto, upadne cely projekt na roky do zabudnutia. GIB musi v meste hasit ine akutnejsie dopravne problemy ako je ten, ze si Dubravcania musia pri prijazde zo Zahoria po dialnici zachadzat cele 2 km.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod ELZ » 19. Máj 2006 07:34

Nevedko napísal:
zvonec napísal:Tiez som zaregistroval spravu v mediach, ze tato krizovatka bola vynata zo stavby, a nebude sa robit, a ak sa bude robit, tak to bude ako mestka stavba. Nezostava nic ine, len cakat ako sa to cele vyvrbi


Viem si predstavit, ako sa to vyvrbi. Akonahle to ma postavit mesto, upadne cely projekt na roky do zabudnutia. GIB musi v meste hasit ine akutnejsie dopravne problemy ako je ten, ze si Dubravcania musia pri prijazde zo Zahoria po dialnici zachadzat cele 2 km.


Presne tak ... ale zas na druhej strane - existuje nejaka statistika, kolko aut ide dolu z D2 do Dubravky? Mne sa nezda, ze je to nejake velke cislo. Na druhej strane uznavam, ze ta zachadzka nie je nic moc, hlavne ten podjazd pod zeleznicou pre jedno vozidlo je nanic.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Ike » 19. Máj 2006 09:23

ELZ napísal:
Nevedko napísal:
zvonec napísal:Tiez som zaregistroval spravu v mediach, ze tato krizovatka bola vynata zo stavby, a nebude sa robit, a ak sa bude robit, tak to bude ako mestka stavba. Nezostava nic ine, len cakat ako sa to cele vyvrbi


Viem si predstavit, ako sa to vyvrbi. Akonahle to ma postavit mesto, upadne cely projekt na roky do zabudnutia. GIB musi v meste hasit ine akutnejsie dopravne problemy ako je ten, ze si Dubravcania musia pri prijazde zo Zahoria po dialnici zachadzat cele 2 km.


Presne tak ... ale zas na druhej strane - existuje nejaka statistika, kolko aut ide dolu z D2 do Dubravky? Mne sa nezda, ze je to nejake velke cislo. Na druhej strane uznavam, ze ta zachadzka nie je nic moc, hlavne ten podjazd pod zeleznicou pre jedno vozidlo je nanic.



Ja som bol cely cas v tom, ze ten nadjazd je pre obyvatelov DNV ktori cestuju do Dubravky... jazdia tam aj 2 spoje MHD a kvoli podjazdu (prednost maju auta z dubravky) sa tam tvoria slusne zapchy, ktore obmedzuju aj vozidla, ktore nechcu ist cez nadjazd....

z D2ky tam chodia (tipujem) max 20 aut za den...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod B; » 22. Máj 2006 09:23

To cislo sa urcite zvacsi, lebo uz nebude moznost zjazdu pri terajsom Tescu v smere od Brna (Malaciek).
Takze to bude napojenie pre celu tusim 40 000 Dubravku a asi aj cast KV - pre ludi, ktori sa boja tunela napr.
B
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Saget » 22. Máj 2006 21:01

Myslím že sa tu zabúda na pohodlný prístup z diaľnice cez Lamač a po ulici Alexyho. Je to bez výraznejšej obchádzky...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Ike » 25. Máj 2006 14:40

Saget napísal:Myslím že sa tu zabúda na pohodlný prístup z diaľnice cez Lamač a po ulici Alexyho. Je to bez výraznejšej obchádzky...


myslis na cez Lamac a tak?....


inak este otazka do placu... na co je ta sliproad z D2 na Alexyho v smere do Malaciek??? som akosi nepochopil jej vyznam, pretoze par metrov pred tym tam je rovnaka krizovatka
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Nevedko » 26. Máj 2006 09:54

Ike napísal:inak este otazka do placu... na co je ta sliproad z D2 na Alexyho v smere do Malaciek??? som akosi nepochopil jej vyznam, pretoze par metrov pred tym tam je rovnaka krizovatka


V smere do Malaciek sa neda z D2 odbocit na Alexyho. Iba ze by si mal na mysli novobudovany dialnicny vyjazd pred pumpou, ktory vyustuje na Lamacsku cestu, z ktorej sa potom na Alexyho asi o 500m dalej dostat da. Skus upresnit, ktory sliproad mas na mysli.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Ike » 29. Máj 2006 11:23

Nevedko napísal:
V smere do Malaciek sa neda z D2 odbocit na Alexyho. Iba ze by si mal na mysli novobudovany dialnicny vyjazd pred pumpou, ktory vyustuje na Lamacsku cestu, z ktorej sa potom na Alexyho asi o 500m dalej dostat da. Skus upresnit, ktory sliproad mas na mysli.


NO ten.... kadiaľ chodia autá do Lamača, a dokonca aj do Dúbravky.... Chodí tadiaľ aj MHD akurát tá ide rovno do Lamača... ale na tej križovatke sa dá plnohodnotne odbočiť aj do Dúbravky. Pripadá mi ten zjazd zbytočný, obzvlášť ked bude vybudovaná Lamačská cesta. Načo budú autá chodiť po kúsku diaľnice, veď môžu ísť po Lamačskej (má by 4-prúdová nie?), ktorá je rovnobežná s diaľnicou a na tej križovatke v pohode odbočia
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Jonathan » 29. Máj 2006 13:27

Ike napísal:NO ten.... kadiaľ chodia autá do Lamača, a dokonca aj do Dúbravky.... Chodí tadiaľ aj MHD akurát tá ide rovno do Lamača... ale na tej križovatke sa dá plnohodnotne odbočiť aj do Dúbravky. Pripadá mi ten zjazd zbytočný, obzvlášť ked bude vybudovaná Lamačská cesta. Načo budú autá chodiť po kúsku diaľnice, veď môžu ísť po Lamačskej (má by 4-prúdová nie?), ktorá je rovnobežná s diaľnicou a na tej križovatke v pohode odbočia


Treba si poriadne pozriet ortofomapu useku aj s jazdnymi pruhmi.
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=276
pripadne vacsia tu
http://www.dialnice.info/images/big/sta ... ty_big.jpg
a najlepsie je staihnut a v prehliadaci este zvacsit.

Ten vyjazd bude sluzit na odbocenie z dialnice (z tunela) do Dubravky a Lamaca. Lamacska cesta bude storprudova iba po krizovatku s Harmincovou dalej iba normalna obojsmerna cesta. Teda auta, ktore pojdu z Patronky do Lamaca po dialnici nepojdu. Sice mozu, ale budu to mat nepohodlne.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod B; » 08. Aug 2006 11:26

z http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4472
Stavba tunela Sitina má byť hotová v máji roku 2007, Jánošík vylúčil predčasné uvedenie tunela do prevádzky koncom tohto roku.


Takze ak chceme otvorit usek do konca roka, ako sa niekedy objavilo v mediach, budeme musiet vylucit Janosika 8)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 08. Aug 2006 12:03

B; napísal:z http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4472
Stavba tunela Sitina má byť hotová v máji roku 2007, Jánošík vylúčil predčasné uvedenie tunela do prevádzky koncom tohto roku.


Takze ak chceme otvorit usek do konca roka, ako sa niekedy objavilo v mediach, budeme musiet vylucit Janosika 8)


Pred voľbami ten istý človek hovoril o otváraní skôr, po voľbách asi vytriezvel. Diaľnice v SR = politický záujem. Nie je ich dosť a je okolo nich veľa káuz.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod juraj1 » 09. Aug 2006 11:49

Už by bolo načase úsek otvoriť čo najskôr aspoň skúšobne. Dopravná situácia na Patrónke je katastrofálna!
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Odoslaťod Ike » 14. Aug 2006 10:43

Ten podjazd smerom na Lafranconi sa otvoril uz... nevie mi niekto povedat kedy sa planuje otvorit ten pri Tescu Lamac? a ten pri Poliankach?
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Branco » 20. Aug 2006 21:37

Ťažko povedať presný dátum, ale podľa postupu prác počítam, že na jeseň by to malo byť. Dúfam tiež, že nebudú čakať na otvorenie celého diaľničného úseku. Je dobré, že podjazd smerom na Lafranconi sa otvoril hneď po dokončení.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod aquila » 20. Aug 2006 22:23

inak uz aj 4 prudoca vetva na lamac sa javi byt kompletna, t.j. aj zvodidla su osadene a znacenie uz je namalovane.

len som si nevsimol ako je na tom ten podjazd pod toutu vetvou, ako aj na druhej strane kde bola kedysi benzinka, ako to vyzera.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod B; » 21. Aug 2006 09:17

Ak myslis uplne staru benzinku tak tadial+cez predajnu mercedes ide teraz docasna cesta smerom na Polianky. Finalne tadial pofici dialnica.
Dialnicne premostenie je hotove, asi coskoro zacnu robit cestu.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Nevedko » 21. Aug 2006 11:13

Branco napísal:Ťažko povedať presný dátum, ale podľa postupu prác počítam, že na jeseň by to malo byť. Dúfam tiež, že nebudú čakať na otvorenie celého diaľničného úseku. Je dobré, že podjazd smerom na Lafranconi sa otvoril hneď po dokončení.

Ten podjazd sa otvoril preto, lebo sa prace presunuli na dokoncovanie telesa dialnice. Teda nie kvoli tomu, ze by chceli motoristom nejako sprijemnit zivot, ale ich jednoduco potrebovali na danom useku presmerovat, aby sa dialnica mohla dostavat. Toto sa deje casto pocas tejto stavby - motoristi su presuvani na uz dokoncene useky alebo vetvy, aby sa mohli dokoncovat ine useky. Tato stavba prebieha pocas plnej premavky, inak sa to neda robit.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod sezbrzni » 23. Aug 2006 10:36

aquila napísal:len som si nevsimol ako je na tom ten podjazd pod toutu vetvou ...


pripada mi to tak, ze podjazd je tiez pripraveny.
ked sa prechadza okolo tesca, vidno aj znacenie nad vetvou: smer cesta 2-ka na nadjazd na stupavu (...) a smer na podjazd na dialnicu D2.

viem si predstavit vylucenie tej krizovatky z vnutromestskej dopravy aj pre vyjazd z BA na D2, ale ako sa bude riesit vjazd z D2 smerom na Patronku?
cez Lamac :?: :!: :?:
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod B; » 23. Aug 2006 11:16

Nie cez lamac.
Zides smerom doprava z dialnice a oblucikom popod dialnicu sa dostanes na staru cestu na Patronku.

Tak to ukazuje tato mapa
http://www.ssc.sk/custom/img-content/pr ... ty_big.jpg a tak to aj stavaju - tato vetva je prave na rade so stavbou.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod sezbrzni » 23. Aug 2006 13:20

dik,
nebolo lepsie tuto vetvu "spojazdnit" sucasne s nadjazdom - podjazdom ?
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod B; » 23. Aug 2006 13:35

Ja si myslim, ze teraz ju vybuduju a potom na nu presmeruju dopravu ( VSETKU!!, to bude peklo).
Doteraz museli spravit to premostenie ponad tuto vetvu.

Este mi napadlo teoreticka moznost spustit tunel a potom spravit vetvu -
nebol by problem so zuzenim 3->2 pruhy ( predpokladam tuto vetvu 2 pruhovu).
Trochu by nadavali ti, co chcu do centra, museli by asi zist z D2 v Lamaci.
To len taka fantazia.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod wazari » 23. Aug 2006 14:50

B; napísal:Ja si myslim, ze teraz ju vybuduju a potom na nu presmeruju dopravu ( VSETKU!!, to bude peklo).
Doteraz museli spravit to premostenie ponad tuto vetvu.


najprv sa bude musiet musiet spojazdnit ten najazd na most nad dialnicu v smere na Lamac a most samotny

lebo ked sa to rozrype, uz sa tadial do Dubravky nikto nedostane

vyzera to uz byt hotove, ale videl som tam pobehovat zatial iba ludi - asi isli na nakup do Tesca :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Jonathan » 23. Aug 2006 14:59

B; napísal:Ja si myslim, ze teraz ju vybuduju a potom na nu presmeruju dopravu ( VSETKU!!, to bude peklo).
Doteraz museli spravit to premostenie ponad tuto vetvu.

Este mi napadlo teoreticka moznost spustit tunel a potom spravit vetvu -
nebol by problem so zuzenim 3->2 pruhy ( predpokladam tuto vetvu 2 pruhovu).
Trochu by nadavali ti, co chcu do centra, museli by asi zist z D2 v Lamaci.
To len taka fantazia.


Uz som tade davno nesiel, takze neviem aky je stav prac na jednotlivych vetvach. Ale este je jedna moznost.

Ak bude doprava z centra presmerovana cez ten podjazd pri TESCU, bude mozne sprejazdnit nadjazd na Harmincovej do Finalnej podoby. T.j dobrava centrum - Dubravka ponad vetvu centrum - D2 a potom urovnovo dolava na most. Doprava Dubravka - centrum po moste a potom doprava. Vetva po ktorej sa chodi teraz by bola uzavreta. Rovnako by sa mohla este zobojsmernit aj lamacska cesta od krizovatky v Dubravke, cim sa dialnica opat trochu odlahcila. Doprava z D2 by isla do takmer finalnej polohy popod dialnicu (2 pruhy, 2 pruhy), ale by sa tam nepridavala doprava z Dubravky, ktora by sa pripojila az za krizovatkou, opat na pohodlne tri pruhy.

Kto tade chodite, tak sa mozete porozhliadnut aj nad takouto moznostou.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod wazari » 23. Aug 2006 15:17

Jonathan napísal:
Uz som tade davno nesiel, takze neviem aky je stav prac na jednotlivych vetvach. Ale este je jedna moznost.

Ak bude doprava z centra presmerovana cez ten podjazd pri TESCU, bude mozne sprejazdnit nadjazd na Harmincovej do Finalnej podoby. T.j dobrava centrum - Dubravka ponad vetvu centrum - D2 a potom urovnovo dolava na most. Doprava Dubravka - centrum po moste a potom doprava. Vetva po ktorej sa chodi teraz by bola uzavreta. Rovnako by sa mohla este zobojsmernit aj lamacska cesta od krizovatky v Dubravke, cim sa dialnica opat trochu odlahcila. Doprava z D2 by isla do takmer finalnej polohy popod dialnicu (2 pruhy, 2 pruhy), ale by sa tam nepridavala doprava z Dubravky, ktora by sa pripojila az za krizovatkou, opat na pohodlne tri pruhy.

Kto tade chodite, tak sa mozete porozhliadnut aj nad takouto moznostou.


myslim si, ze smer centrum - D2 cez podjazd bude urobeny az v najneskorsej faze - lebo bez tunela sucasnu dopravu nezvladne

lamacska cesta - myslis od sucasneho docasneho zjazdu z D2 v smere k lamacskej stanici?
je tam nove znacenie namalovane, ako pre obojsmernu prevadzku - no a ako miestny mi hned okomentoval, tak aj doteraz ako obojsmerna fungovala, ale vyuzit ju mohli len ti, co tam byvali - lebo vlastne pri docasnej odbocke skoncil druhy smer

inak tu benzinku tam zacali burat
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod wazari » 23. Aug 2006 15:23

wazari napísal:lamacska cesta - myslis od sucasneho docasneho zjazdu z D2 v smere k lamacskej stanici?
je tam nove znacenie namalovane, ako pre obojsmernu prevadzku


opravujem sa, nebude to docasny zjazd, hore su uz aj semafory namontovane :oops:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.