D2 Bratislava, Lamačská cesta - Staré grunty

Štátna hranica ČR/SR Kúty – Malacky – Bratislava (Rusovce), štátna hranica SR/MR

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 04. Okt 2006 23:06

ELZ napísal:Len pre upresnenie, ten vjazd je uz davnejsie postaveny, nestavia sa teraz. (tipnem si takych 14 rokov, zhruba ked sa odovzdaval most Lafranconi do prevadzky). Asi sa vtedy na to pozabudlo (ze to raz bude vyjazd na dialnicu), alebo sa pouzilo klasicke slovenske riesenie "zatial to staci takto"


Aj na českej D1 sa stavali pripájacie pruhy, ktoré nestačili dĺžkou už ani na tú dobu ... :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ike » 05. Okt 2006 08:52

No absencia pripajaceho pruhu je raidny podraz, hlavne ked je pripajacia rampa v slepom uhle (v spatnom zrkadle nic nevidim a musim sa otacat fyzicky)... to by naozaj mali prerobit...

mna by zaujimalo ci sa z D2 (po prejazde Sitin) dostanem k VS objektom v Mlynskej?
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod ELZ » 05. Okt 2006 09:04

Ike napísal:No absencia pripajaceho pruhu je raidny podraz, hlavne ked je pripajacia rampa v slepom uhle (v spatnom zrkadle nic nevidim a musim sa otacat fyzicky)... to by naozaj mali prerobit...

mna by zaujimalo ci sa z D2 (po prejazde Sitin) dostanem k VS objektom v Mlynskej?


Ano, malo by to byt mozne (vid par diskusnych prispevkov dozadu)
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Nevedko » 05. Okt 2006 11:46

Ike napísal:No absencia pripajaceho pruhu je raidny podraz, hlavne ked je pripajacia rampa v slepom uhle (v spatnom zrkadle nic nevidim a musim sa otacat fyzicky)... to by naozaj mali prerobit...

Davno som tade nesiel, ale mari sa mi, ze je tam po celej dlzke uz existujucej dialnice odstavny pruh, teda by na pripajaci pruh stacilo trocha premalovat ciary v mieste napojenia. Ked tade najblizsie pojdem, pozriem si to.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Lenny » 05. Okt 2006 16:03

Most Lafranconi byl zprovozněn v roce 1991
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Andrej » 05. Okt 2006 21:35

mapman napísal:Hmm trocha som si zahľadal a našiel som to tu: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=275

Vďaka Andrej, vidno tam, že zo Sitiny sa na Slávičie dostanem, tak aspoň tak...


Praveze si myslim, ze na Slavicie udolie sa nebude dat dostat priamo z dialnice z tunela :( . Chodim tadial kazdy den a uz davnejsie su namalovane pruhy aj betonove zvodidla a nevidno tam ziaden prejazd na cestu od Patronky. Najblizsi vyjazd bude az na dialnicu D1 v Petrzakle.
Podobne to bude aj opacnym smerom - zo Slavicieho udolia sa nebude dat dostat priamo na dialnicu, treba ist cez Patronku. Zrejme to tak robia naschval, aby sa oddelila tranzitna doprava od mestskej.

S tym zjazdom od Slavicieho udolia bez pripajacieho pruhu je to podobne ako so zjazdom z Dubravky. Tiez nechapem, ako to moze mat dialnicne parametre :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod tr3mp » 06. Okt 2006 07:24

Andrej napísal:Praveze si myslim, ze na Slavicie udolie sa nebude dat dostat priamo z dialnice z tunela :( . Chodim tadial kazdy den a uz davnejsie su namalovane pruhy aj betonove zvodidla a nevidno tam ziaden prejazd na cestu od Patronky. Najblizsi vyjazd bude az na dialnicu D1 v Petrzakle.
Podobne to bude aj opacnym smerom - zo Slavicieho udolia sa nebude dat dostat priamo na dialnicu, treba ist cez Patronku. Zrejme to tak robia naschval, aby sa oddelila tranzitna doprava od mestskej.

To sa podľa mňa dívaš veľmi zle. Smer tunel - Patrónka bude prejazdný, v týchto dňoch vidno tri uvalcované pásy budúcej vozovky (2x diaľnica do tunela + 1x tunel - Slávičie údolie). Dokonca, keď sa lepšie pozrieš na vozovku po výjazde z podjazdu pri betónových zvodidlách sú namaľované dva pruhy, ale slabulinkou farbou je predznačený aj tretí pripájací pruh z diaľnice.
Podobne opačný smer sa na diaľnicu bude pripájať hneď za zastávkou MHD.

Andrej napísal:S tym zjazdom od Slavicieho udolia bez pripajacieho pruhu je to podobne ako so zjazdom z Dubravky. Tiez nechapem, ako to moze mat dialnicne parametre :roll:

Ktorý zjazd z Dúbravky myslíš? Ten na Poliankách? Alebo iný?
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Odoslaťod Andrej » 06. Okt 2006 08:58

tr3mp napísal:To sa podľa mňa dívaš veľmi zle. Smer tunel - Patrónka bude prejazdný, v týchto dňoch vidno tri uvalcované pásy budúcej vozovky (2x diaľnica do tunela + 1x tunel - Slávičie údolie). Dokonca, keď sa lepšie pozrieš na vozovku po výjazde z podjazdu pri betónových zvodidlách sú namaľované dva pruhy, ale slabulinkou farbou je predznačený aj tretí pripájací pruh z diaľnice.
Podobne opačný smer sa na diaľnicu bude pripájať hneď za zastávkou MHD.

Neviem, mozno mas pravdu ty, ja som to usudil podla vyznacenych pruhov a betonovych zvodidiel. Opacny smer - tam je dnes provizorne znacenie, ale hned za nim na dialnici nevidno pripajaci pruh.

tr3mp napísal:
Andrej napísal:S tym zjazdom od Slavicieho udolia bez pripajacieho pruhu je to podobne ako so zjazdom z Dubravky. Tiez nechapem, ako to moze mat dialnicne parametre :roll:

Ktorý zjazd z Dúbravky myslíš? Ten na Poliankách? Alebo iný?


Myslim zjazd z Dubravky na most Lafranconi.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod tr3mp » 06. Okt 2006 11:06

Andrej napísal:
tr3mp napísal:To sa podľa mňa dívaš veľmi zle. Smer tunel - Patrónka bude prejazdný, v týchto dňoch vidno tri uvalcované pásy budúcej vozovky (2x diaľnica do tunela + 1x tunel - Slávičie údolie). Dokonca, keď sa lepšie pozrieš na vozovku po výjazde z podjazdu pri betónových zvodidlách sú namaľované dva pruhy, ale slabulinkou farbou je predznačený aj tretí pripájací pruh z diaľnice.
Podobne opačný smer sa na diaľnicu bude pripájať hneď za zastávkou MHD.

Neviem, mozno mas pravdu ty, ja som to usudil podla vyznacenych pruhov a betonovych zvodidiel. Opacny smer - tam je dnes provizorne znacenie, ale hned za nim na dialnici nevidno pripajaci pruh.

Cez víkend skúsim situáciu odfotiť a potom to zverejním.

Andrej napísal:
tr3mp napísal:
Andrej napísal:S tym zjazdom od Slavicieho udolia bez pripajacieho pruhu je to podobne ako so zjazdom z Dubravky. Tiez nechapem, ako to moze mat dialnicne parametre :roll:

Ktorý zjazd z Dúbravky myslíš? Ten na Poliankách? Alebo iný?


Myslim zjazd z Dubravky na most Lafranconi.

Toto je dosť široká špecifikácia, vlastne takmer celý budovaný úsek D2 :-)
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Odoslaťod B; » 06. Okt 2006 11:33

tr3mp napísal:
Andrej napísal:
Myslim zjazd z Dubravky na most Lafranconi.

Toto je dosť široká špecifikácia, vlastne takmer celý budovaný úsek D2 :-)

Myslim, ze mysli 8) zjazd z Dubravky cez Karlovu Ves pri Botanickej zahrade priamo na Most Lafranconi

Podla mna jazda v smere Slavicie udolie - smer tunel bude musiet byt, lebo je to v sucasnosti spolocne napojenie z mesta ( PKO) + od Karlovej vsi ( Devin, ).
A zaroven aj z kopca Machnac ( Ticha ulica a okolie)
Tym by sa odpisali vsetky tieto smery.
Podla mapy a podla mna ziaden problem.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Ike » 07. Okt 2006 11:58

fuu jak pozeram podrobne na ten nakres tak vyjazd z Mlynskej na dialnicu smer Brno bude ok aj smer Budapest...


podla toho satelitneho snimku som to pochopil takto

http://img206.imageshack.us/my.php?image=mlynskawj3.jpg

oranzovou sipkou som oznacil nedoriesenu vec a to zaradovanie zlava (krizove situacie) a krizovanie dvoch hlavnych smerov (dalsi zapchoidny faktor)...
viem ze tam bude dlhsi zaradovaci pruh, ale aj tak... mali to spravit z opacnej strany... ze by vyjazd z D2 bol este pred nadjazdom
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod E499.3056 » 07. Okt 2006 12:47

Ike - čo za zmätočnú "mapu" si sem uviedol? Už ani neviem, čo je diaľnica a čo je obyčajná dvojsmerná cesta :)
Obrázok používateľa
E499.3056
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Obrázky: 16
Založený: 17. Sep 2005 16:39

Odoslaťod Ike » 07. Okt 2006 12:55

východo-západne orientovaný plán mlynskej doliny... neviem co je na nej zmatocne...??? napravo je most Lafranconi...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod E499.3056 » 07. Okt 2006 12:57

Ike - aj tak som nepochopil xD, ale dik za snazu vysvetlenia. Pridal som fotky zo 4. okt t.r. jak sa kedysi odbocovalo do dubravky pri mekaci (lamacske zhlavie). :D
Obrázok používateľa
E499.3056
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Obrázky: 16
Založený: 17. Sep 2005 16:39

Odoslaťod ELZ » 07. Okt 2006 13:13

Ike napísal:fuu jak pozeram podrobne na ten nakres tak vyjazd z Mlynskej na dialnicu smer Brno bude ok aj smer Budapest...


podla toho satelitneho snimku som to pochopil takto

http://img206.imageshack.us/my.php?image=mlynskawj3.jpg

oranzovou sipkou som oznacil nedoriesenu vec a to zaradovanie zlava (krizove situacie) a krizovanie dvoch hlavnych smerov (dalsi zapchoidny faktor)...
viem ze tam bude dlhsi zaradovaci pruh, ale aj tak... mali to spravit z opacnej strany... ze by vyjazd z D2 bol este pred nadjazdom


To by uz asi ukusli vela zo ZOO ... takto je to fakt trochu kolizne ... ale ten kto bude chciet ist z Patronky na dialnicu, tak to budu auta z Kramarov a firiem v okoli Patronky ... a tych nebude podla mna az tak vela (aj ked pridam tie, co pojdu z Patronky po mestskej komunikacii dalej).
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod tr3mp » 07. Okt 2006 22:45

Andrej napísal:Neviem, mozno mas pravdu ty, ja som to usudil podla vyznacenych pruhov a betonovych zvodidiel. Opacny smer - tam je dnes provizorne znacenie, ale hned za nim na dialnici nevidno pripajaci pruh.


Pridal som do galérie tri fotografie, na ktorých vidno situáciu: http://dialnice.info/album_cat.php?cat_id=79
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Odoslaťod Andrej » 07. Okt 2006 22:59

tr3mp napísal:Pridal som do galérie tri fotografie, na ktorých vidno situáciu: http://dialnice.info/album_cat.php?cat_id=79


Tak nakoniec si mal pravdu ty, bude sa dat dostat aj zo Sitin do Mlynskej doliny, aj opacne. Odbacacie pruhy sice este nie su namalovane (a prave to ma pomylilo), ale z tvojich fotiek je vidno vybudovane najazdy. Som este zvedavy, ci budu rozsirovat pripajacie pruhy na opacnej strane z Mlynskej doliny smerom na Lafranconi.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod mapman » 07. Okt 2006 23:03

Bombastico foto ... to je presne to čo ma trápilo ;) No a vypadá to že sa vážně finišuje, už len pár mesiacov...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod ELZ » 14. Okt 2006 22:12

Jedna pozitivna sprava k pripajacu Slavicie udolie - niekto nasiel zrejme v sklade dost farby a premaloval to cele, takze uz existuje aj pripajaci pruh :-) Zeby nejaky kutil cital toto forum? :D
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Saget » 14. Okt 2006 22:34

Neuveriteľné...
Dnes ráno cca 3:30 sa na tomto úseku ešte pracovalo. Konkrétne odvážali betónové zvyšky z bývalej časti dialnice pri Tescu.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Koksolam » 14. Okt 2006 22:43

ELZ napísal:Jedna pozitivna sprava k pripajacu Slavicie udolie - niekto nasiel zrejme v sklade dost farby a premaloval to cele, takze uz existuje aj pripajaci pruh :-) Zeby nejaky kutil cital toto forum? :D

Kiez by tych kutilov bolo viac...asi by sme mali D1 uz postavene 8) Nemyslim kutilov z stavitelskych firiem, klobuk dole pred nimi, skoda len, ze nizsie postaveny kutil neukuti sefov :P
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod aquila » 24. Okt 2006 23:16

tak podla tohto http://dialnice.info/viewtopic.php?t=5376 to vyzera, ze to bude sprejazdnene az v juni 2007 ! :shock:

tiez sa tam spomina "lokalna zmena projektu" a dalsie predrazovanie :roll:

neviem, ci je to naschval, alebo je to take politicke rozhodnutie z MDPaT, kedze su na buduci rok dost skrtnute peniaze, cize budu neskor k dispozicii, neskor sa vyplati dodavatel, neskor bude stavba ... ale to mozno moc kombinujem :roll:

B; napísal:Ja si myslim, ze by dal, zial to nikoho nezaujima :idea: :lol:
Je tam nejaka cesticka na tej mape pre mna nejasnej funkcie.


podla tvojich fotiek (resp tej plastiky) to vyzera, ze sa z dubravky nebude dat napojit ani na cestu smer centrum (t.j. podjazd pod dialnicu), ale je to len cesta k SAV :shock:

vid http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=546

inak je len otazkou casu, kedy budu musiet urobit harmincovu ako 2+2, kedze krizovatka saratovska/dialnicny privadzac ku krizovatke lamac bola vyskrtnuty z planu.

ostatne, priestor na harmincovej na to je (okrem parkoviska pred zimakom, ale to by problem nebol), dokonca je aj krizovatka s ulicou schneidera trnavskeho je na to pripravena.

dokonca si myslim, ze by rozsirenie tohto kratkeho useku prinieslo vyraznu ulovu karloveskej, kedze docela znacna cast ludi z dubravky by zrejme volilo radsej cestu cez sitinu, ako cez karlovesku... kedze by to bolo rychlejsie a pohodlnejsie (s podstatne mensim poctom semaforov)

tak treba len dufat, ze niekto (ne)kompetentny nepreda nejake pozemky v trase tejto buducej komunikacie...

ale kazdopadne ludia z dubravky a aj karlovky budu mat "kusok" problematickejsie sa dostat na D2 ak pojdu smerom CR .. to budu musiet chodit pod ten usky podjazd pod zeleznicu, kedze napojenie saratovskej bude chybat ..

v tomto ma mesto bratislava dooost velke minus u mna (a zrejme nie len u mna), ze upustila od tejto MUK a najma od zatrolejovania (alebo aspon predpripravy) v mlynskej doline ...

skratka je smutne ze aj sverepc s 1000 obyvatelmi si vydupal vyvolane investicie za 30 milionov korun a mesto suhlasilo s vyskrtnutim aj uz schvalenych casti projektu ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod ELZ » 25. Okt 2006 08:07

Aquilla:

K ceste na Poliankach - ta bude prepojena s Dubravskou cestou (ta sa kompletne zrekonstruuje az po SAV) a bude tade jazdit MHD. Vid http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5182 . Linku som pridaval aj do tohto threadu http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1955&start=125 Myslim, ze v tejto podobe to bude OK.

Harmincova 2+2 - to sa zrejme aj planuje, lebo uz dnes je zjazd na Harmincovu z nadjazdu ponad D2 rieseny takym dost nesikovnym S-kom (a samozrejme tesne predtym zuzenie na jeden pruh) ...

K napojeniu Dubravky na D2 - nebude mozne sa tam dostat cez nadjazd ponad D2, potom dolava na Lamacsku a vyjst na D2 niekde tam? (zhruba tam, kde bude zjazd z D2 pred pumpou).
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod tr3mp » 25. Okt 2006 12:18

ELZ napísal:K napojeniu Dubravky na D2 - nebude mozne sa tam dostat cez nadjazd ponad D2, potom dolava na Lamacsku a vyjst na D2 niekde tam? (zhruba tam, kde bude zjazd z D2 pred pumpou).


Pri pumpe nebude možné pripojenie z Lamačskej na diaľnicu. Možné napojenie z Dúbravky na D2 na križovatke Polianky je buď z Harmincovej cez nadjazd, doprava, potom doľava do areálu Tesca a potom na diaľnicu (podjazdom popod Lamačskú). Druhá možnosť je odbočiť z Harmincovej na Polianky, Dúbravskú cestu a pri SAV späť na Lamačskú.
Jedna pochybnejšia ako druhá ;-)
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Lamacska cesta - problem

Odoslaťod kstano » 25. Okt 2006 13:37

Poprosim o vysvetlenie:

Je problem so podzemnou vodou v useku cesty, kde bola aj predtym viacprudovka, resp. prakticky zaciatok dialnice (aj ked oficialne bol zaciatok niekolko 10 metrov dalej). Preco to vtedy nevadilo a teraz to vadi?
kstano
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Obrázky: 14
Založený: 09. Nov 2005 17:34

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.