D2 Bratislava, Lamačská cesta - Staré grunty

Štátna hranica ČR/SR Kúty – Malacky – Bratislava (Rusovce), štátna hranica SR/MR

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod aquila » 25. Okt 2006 13:46

ELZ napísal:Aquilla:

K ceste na Poliankach - ta bude prepojena s Dubravskou cestou (ta sa kompletne zrekonstruuje az po SAV) a bude tade jazdit MHD. Vid http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5182 . Linku som pridaval aj do tohto threadu http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1955&start=125 Myslim, ze v tejto podobe to bude OK.


to hej, ale na tom nenarazal, hovoril som ze z polianok sa na lamacsku uz priamo nedostanes, az napojenim na dubravsku, okolo sav a vyjdes na krizovatke ako by si sa dostal k vojenskej nemocnici. co je ako dost velka zachadzka. (proste ako to popisal tr3mp ;) )

ze skratka z dubravky a vlastne aj karlovky bude jazda na D2 smerom do CR hooodne komplikovany. resp z karlovky to budu logicky radsej riesit ze pojdu smerom do mesta a napoja sa na la franconiho
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Lamacska cesta - problem

Odoslaťod Milos » 25. Okt 2006 14:41

kstano napísal:Poprosim o vysvetlenie:

Je problem so podzemnou vodou v useku cesty, kde bola aj predtym viacprudovka, resp. prakticky zaciatok dialnice (aj ked oficialne bol zaciatok niekolko 10 metrov dalej). Preco to vtedy nevadilo a teraz to vadi?



Zrejme kvôli pilierom mosta, ktorý bude napájať diaľnicu na tunel, doteraz tam most nestál
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod ELZ » 25. Okt 2006 17:32

aquila napísal:
to hej, ale na tom nenarazal, hovoril som ze z polianok sa na lamacsku uz priamo nedostanes, az napojenim na dubravsku, okolo sav a vyjdes na krizovatke ako by si sa dostal k vojenskej nemocnici. co je ako dost velka zachadzka. (proste ako to popisal tr3mp ;) )


No podla toho kam chces ist ... ak na D2 tak je to zachadzka. Ak do mesta, tak je to OK, ak do Lamaca, tiez. (tieto 2 smery maju podla mna zanedbatelne predlzenie oproti stavu pred vystavbou. Navyse sa zrejme upravi signalny plan na krizovatke pri Vojenskej nemocnici)

aquila napísal:ze skratka z dubravky a vlastne aj karlovky bude jazda na D2 smerom do CR hooodne komplikovany. resp z karlovky to budu logicky radsej riesit ze pojdu smerom do mesta a napoja sa na la franconiho


Suhlas.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Saget » 25. Okt 2006 20:10

Dnes začali pokladať zhruba od novej Slovnaftky smerom na MA nové betónové zvodidla ( New Jersey ).
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod aquila » 25. Okt 2006 23:43

2 ELZ: vsak presne o tom som hovoril hned v prvom prispevku ;)

2 saget: no snad ten usek od lamacskej smerom na MA sprevadzkuju skorej ako v maji 2007 :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Lamacska cesta - problem

Odoslaťod tr3mp » 26. Okt 2006 07:22

kstano napísal:Poprosim o vysvetlenie:

Je problem so podzemnou vodou v useku cesty, kde bola aj predtym viacprudovka, resp. prakticky zaciatok dialnice (aj ked oficialne bol zaciatok niekolko 10 metrov dalej). Preco to vtedy nevadilo a teraz to vadi?


Ja si tipnem. Problém podľa mňa nie je v priestore pôvodnej (a stále existujúcej) viacprúdovej cesty, ale na ulici Polianky, na prvých cca 100 metroch od križovatky s Lamačskou. Teda na tom mieste, kde je postavený prvý most na D2 po výjazde z tunela. Pôvodná cesta tu viedla po povrchu, v súčasnosti je na tom mieste zárez popod mostný objekt (odhadom 2-3 metre hlbšie ako pôvodná cesta, čo môže byť práve dôvodom spodnej vody) - v záreze povedie zjazdová vetva z D2 na Patrónku + prepojenie Polianok na Dúbravskú cestu. Či sa vysoká hladina spodnej vody dala zistiť alebo nie, to neviem, nie som geológ.
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Spodna voda

Odoslaťod jopop » 27. Okt 2006 14:02

No, len aby ta "spodna voda" nakoniec nepochadzala z nejakeho prasknuteho potrubia. Severna strana tunela je ralativne na kopci a v BA uz 2 mesiace poriadne neprsalo - takze vysoka hladina spodnej vody tam nema moc dovod byt.
jopop
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 01. Aug 2005 18:57

Odoslaťod aquila » 10. Nov 2006 16:48

na lamacskej strane to vyzera esta na hodne prace. v podstate podjazd pod dialnice neni ani poriadne zacaty

v mlynskej doline je to vlastne kompletne, dokonca aj pozdlzne znacenie je vymalovane na drtivej vacsine useku a montuju protihlukovu stenu za tunelom

ale v zime bude docela zaujimavy docela prudky zjazd pred OMV benzinkou na "starej" ceste.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Ike » 10. Nov 2006 18:26

Aquila > no to tam bude riadne huste... hlavne ta prepadlina v lavom pruhu, kde si pri 40 km/h bucha cela posadka vozidla hlavu o strop auta
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Ike » 10. Nov 2006 18:29

inak dnes som tam videl slusnu buracku, kamion zo smeru do BA preletel cez stredovy pas, ohol verejne osvetllenie a cez protismer to vpalil do svahu... mohol to byt taky 116km... ked si clovek predstavi ze tadial idu auta, a ze tam makaju robosi...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod aquila » 10. Nov 2006 19:00

inak tento usek mi trosku pripomina apollo, tam to zakoncenie na bosakovej tiez nebolo zvladnute najlepsie. no uvidime, ale v zime to tam bude velmi, velmi zaujimave, aj ked na tejto fotke to tak nevyzera, neni to ziadna sranda

Obrázok
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod E499.3056 » 10. Nov 2006 21:10

Ak to maju spustit koncom novembra, tak jak to, ze lamacske zhlavie vyzera ako po bombardovani ropnej rafinerie?
Obrázok používateľa
E499.3056
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Obrázky: 16
Založený: 17. Sep 2005 16:39

Odoslaťod aquila » 10. Nov 2006 22:38

keby si pozorne cital, vycital by si, ze spustenie je odsunute zrejme az na jul 2007.

az mam pocit, ako keby fico chcel potrestat BA, ze ho nevolili, tak podusi trosku financie a otvori tento usek az v najnesrsi mozny termin ... :roll:

pricom v takom juli to fakt pomoze .. pricom uz aj v juni by to hoooodne poriesilo ... resp kazdy den, o ktory sa tento usek skorej sprejazdni :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod E499.3056 » 11. Nov 2006 07:34

Tak, tak... mozno tam nasypu strk a tak prepoja na D2 do CR... ;-)
Obrázok používateľa
E499.3056
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Obrázky: 16
Založený: 17. Sep 2005 16:39

Odoslaťod expwy » 11. Nov 2006 20:34

Nedá mi nereagovať na tieto obrázky z fotogalérie a "rečnícku" otázku, ktorú tam kladie saget: http://dialnice.info/album_pic.php?pic_id=1883

"Táto tabula je pri odbočení z Harmincovej na D2. Nezdá sa vám pri najlepšom dosť divné to smerovanie na D3 ?! Skôr by som čakal D4 ako snerovanie do Rakúska. Žeby chyba? Alebo nie?"

Toto je nesmierna chyba projektanta a zároveň aj NDS, ktorá tieto projekty na DZ pripomienkuje. A podobné chyby sú aj na Prístavnom moste a na úseku D1 "Einsteinova". Laickú verejnosť zaujme len tá D3 (toto je jediná chyba viditeľná pre laikov - malo tam byť pôvodne D4, je to len numerická chyba). Merito veci je úplne niekde inde. Podľa správnosti tam nemá čo robiť ani D1 a D4 (v tomto prípade D3) a ani E58 a E75, lebo motorista sa touto križovatkou/napojením/zjazdovou rampou dostane práve len na D2 + E65. Na DZ má byť iba číslo diaľnice/cesty, na ktorú sa motorista priamym napojením práve dostane. Ostatné čísla tam nemajú podľa teraz platnej legislatívy čo robiť. Zbytočne to mätie vodičov, ktorý ani nevedia (80 % z nich), čo tie červené obdĺžniky znamenajú.

V Škandinávii sú takéto prípady, ak chceme odkazovať na vzdialenejšiu cestu, riešené tak, že lem obdĺžnikov alebo štvorcov je prerušovanou čiarou.
V USA/Canada to je riešené tak, že pred číslom takejto cesty je slovíčko TO alebo VERS.

V Rakúsku/Nemecku sú tieto vzdialenejšie cesty pridávané k cieľom a znamenajú:

Obrázok

Som na diaľnici A23 a chcem sa dostať do Prahy, tak je jednoznačné že nad šípkami je A23 = som na A23 a do Prahy sa potom dostanem cez A22.

Tento značkársky diletantizmus na Slovensku ma dosť hnevá a chystám sa na ofenzívu :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Ike » 13. Nov 2006 10:30

MH>

"aickú verejnosť zaujme len tá D3" - Laicku verejnost to nezaujme... pretoze tie cervene obdlzniky su vysvetlene len v ucebniciach autoskoly s vydanim 1.5.2004, ktore tvoria voci vsetkym ucebniciam autoskol vyraznu mensinu... to znamena ze vodici co robili vodicak pred 1.5.2004 nevedia co to je, taktiez vodici co po tomto datume ale vyfasovali staru knizku (co je normalne)....

Laik by sa mozno dovtipil ze je to znacenie dialnice, keby tam bolo pismenko "D".... vsetci predsa vedia co je D1,D2,D3,D4 ale pochybujem ze keby si sa niekoho opytal "co je cesta 1", ze by ti odpovedal... skutocne ma ta absencia pismenka D vytaca....


Inak k tomu tvojmu obrazku :D - vidim ze rakusania maju tiez zmysel pre rebusy, tie dve maximalne rychlosti ma tam dost pobavili.... asi tym chceli naznacit ze maximalna je 70 :D
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Nevedko » 13. Nov 2006 10:38

Ike napísal:Inak k tomu tvojmu obrazku :D - vidim ze rakusania maju tiez zmysel pre rebusy, tie dve maximalne rychlosti ma tam dost pobavili.... asi tym chceli naznacit ze maximalna je 70 :D


Ziaden rebus to nie je. Ten Focus zakryva dodatkovu znacku, ze 60 km/h plati pre nakladne vozidla nad 3,5 tony od 6 do 22h, alebo nieco podobne.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod ELZ » 13. Nov 2006 10:40

Ike napísal:MH>

"aickú verejnosť zaujme len tá D3" - Laicku verejnost to nezaujme... pretoze tie cervene obdlzniky su vysvetlene len v ucebniciach autoskoly s vydanim 1.5.2004, ktore tvoria voci vsetkym ucebniciam autoskol vyraznu mensinu... to znamena ze vodici co robili vodicak pred 1.5.2004 nevedia co to je, taktiez vodici co po tomto datume ale vyfasovali staru knizku (co je normalne)....

Laik by sa mozno dovtipil ze je to znacenie dialnice, keby tam bolo pismenko "D".... vsetci predsa vedia co je D1,D2,D3,D4 ale pochybujem ze keby si sa niekoho opytal "co je cesta 1", ze by ti odpovedal... skutocne ma ta absencia pismenka D vytaca....


Inak k tomu tvojmu obrazku :D - vidim ze rakusania maju tiez zmysel pre rebusy, tie dve maximalne rychlosti ma tam dost pobavili.... asi tym chceli naznacit ze maximalna je 70 :D


Skor si myslim, ze pod tou 60-kou je nejaka dodatkova tabula ... podobne som videl nedavno v Cechach, ta spodna rychlost moze platit napr. pre auta nad 3,5 t.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Nevedko » 13. Nov 2006 10:50

Ike napísal:Laik by sa mozno dovtipil ze je to znacenie dialnice, keby tam bolo pismenko "D".... vsetci predsa vedia co je D1,D2,D3,D4 ale pochybujem ze keby si sa niekoho opytal "co je cesta 1", ze by ti odpovedal... skutocne ma ta absencia pismenka D vytaca....

V tomto uplne suhlasim. Staci, ked si pre ilustraciu vezmeme spominanu Sagetovu fotku: http://dialnice.info/album_pic.php?pic_id=1883
Lava cedula ukazuje smer na Stupavu po ceste prvej triedy cislo 2, prava cedula smer na Gyor po dialnici cislo dva. Obe cedule zobrazuju ramcek s cislom dva, jedne s modrym a druhy s cervenym pozadim. Kazda ale oznacuje uplne inu cestu. Nech mi nikto nevravi, ze to neposobi zmatocne.
Podla mna sa malo v dopravnom znaceni zaviest oznacenie dialnic typu Dn a rychlostnych ciest typu Rn. Teraz sice napriklad vieme, ze z Trnavy do Nitry vedie rychlostna cesta R1, ale podla dopravneho znacenia takato cesta neexistuje a cudzinec ju nenajde.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod mel » 14. Nov 2006 11:30

Mna osobne toto tiez vytaca ... proste chyba znacenie rychlostnych ciest na urovni nadradenom medzinarodnym cestnym tahom (zeleny obdlznik) a lokalnych tahov (modry). Proste mi to chyba a malo by to byt. Znacenie je celkovo issue, na ktore by sa ministerstvo mohlo pozriet, pretoze je to cesta aj k znizeniu nehodovosti.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Ike » 14. Nov 2006 22:44

Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod mapman » 14. Nov 2006 23:19

Ike, ten odkaz mi nejako nefunguje tak ako má ;) Predpokladám že nie som sám...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Saget » 14. Nov 2006 23:32

mapman napísal:Ike, ten odkaz mi nejako nefunguje tak ako má ;) Predpokladám že nie som sám...


Nie si.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Koksolam » 15. Nov 2006 00:52

Saget napísal:
mapman napísal:Ike, ten odkaz mi nejako nefunguje tak ako má ;) Predpokladám že nie som sám...


Nie si.


No on vybral ten najnevhodnejsi portal, ale v najlepsom umysle . Snad nam prida nejaky funkcny :)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod aquila » 15. Nov 2006 00:57

2 ike: kazdy uzivatel ma aj svoju osobnu galeriu, kde si moze davat obrazky :) takze nemusis to davat na imageshack ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.