D2 hranica ČR - Malacky

Štátna hranica ČR/SR Kúty – Malacky – Bratislava (Rusovce), štátna hranica SR/MR

Moderátor: Moderátori

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod badger-FB » 14. Aug 2022 11:02

Prečo to bude v rozpore s normami?
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod Vlados » 14. Aug 2022 15:11

Minimálna vzdialenosť medzi MÚK - 5 km.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod korfo27 » 15. Aug 2022 15:06

viewtopic.php?f=35&t=26272

MUK Studienka

48233

schema MUK Malacky

48234

edit admin: upravil som link do MT a pridal do galerie riesenie MUK
korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod aquila » 16. Aug 2022 07:10

stale sa mi MUK rohoznik nepozdava. plus tu prelozku II/590 moze kludne robit aj stat ako prelozku I/2 a davalo by to aky taky zmysel .. ale MUK rohoznik .. ako hej je to kvoli cementarnam, ale hm nebolo by jednoduchsie urobit novu paralernu cestu namiesto zbytocnej MUK ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod metelesku.blesku » 19. Aug 2022 11:53

O čo sú Malacky horšie od Považskej Bystrice? Keď môže mať PB 3 križovatky, tak môžu ich mať aj Malacky :)

Celé toto rošambo s križovatkami len svedčí o tom, že tu žiadny štátny orgán venujúci sa doprave nemá absolútne žiadnu koncepciu. Stále je to len látanie od buka do buka.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod aquila » 19. Aug 2022 15:06

no sak aj ta PB bolo latanie od buka do buka ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod Miro » 05. Nov 2022 13:26

viewtopic.php?f=35&t=26348

Takže uzávera celý deň 07.11.2022 od 00:00 do 24:00, dobre som to pochopil?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod badger-FB » 05. Nov 2022 18:47

UNASu šéfuje istý pánko a s ním je ťažko. Oni zásadne najprv niečo vyjadria, aby to potom doblba upresňovali. Pri mýte sa zobudili roky po tom čo sa zaviedlo. ČESMAD ich podporuje, sa tam píše, ale aj nepodporuje v praxi. Ja keď by som sa mal odpojiť od politiky z príspevkov, a aj širšie záujmové skupiny, tak sa musím obmedziť v rozsahu vyjadrenia :D a upresnení čo sa šíri z UNASu a názor si treba urobiť. S ČESMADom je tá spolupráca (ale to hovorím z vl. skús.) o 200% lepšia. Lebo je konštruktívna.. to, že sa v mnohom rozchádzame a nezhodneme je iná vec.

1. Je to reakcia na to, že ČR oznámila, že predĺži kontroly na hraniciach nie o 15 ale o 45 dní, takže až prakticky Vianoc. Dokonca a to zase z iných zdrojov, posilní sa tam prítomnosť o viac zložiek.
2. UNAS prezentuje štrajk na 24 hodín, ale že maximálne 30 hodín. (vyberte si)
3. On žiada "riešiť situáciu", ale neviem od koho vlastne. Či MV, MDV, NDS.. kritizuje, že kamionisti stoja na hraniciach aj 8 hodín. Ano, na D2 obdeň stoja možno až tak dlho. Ale nestoja tak všade na celej hranici. Kritizuje, že stoja bez zázemia.. nechcem to moc rozvádzať, ale kamionisti všeobecne stoja stále niekde a niekde čakajú. Tieto kontroly nie sú nič čo by tu nebolo pred rokom a pol, dvomi rokmi a desiatkou rokov etc. Že nemajú sociálne zázemie a "nech sa to rieši" - či riešiť kontroly, aby ich ČR odstránila, alebo dodatočné toalety na každom kilometri, to si treba domyslieť.
4. UNAS dnes oznámil, po inej konfrontácii - že prejazd osobných vozidiel umožní. A že umožní aj prejazd IZS.
5. UNAS chce blokovať aj parkoviská.

Má to byť "výstražný štrajk". Môžu ho rozšíriť na viac častí, môžu ho predlžovať.

Neviem, nechápem, nie je mi jasné, prečo idú upozorniť na niečo čo všetci vieme, práve týmto spôsobom. Takže tam nebudú čakať 8 ale 20 hodín. Ak nepôjdu inokadiaľ z toho Balkánu. Lebo veď hlavne Balkán jazdí po našej D2. (+naši, Česi, Balt a Poliaci).

Nechcem byť zlý a proti nikomu zaujatý, ale "dole" Schengen nie je a čaká sa aj deň, aj keď je to Európa. A neviem, že by sa niekto domáhal toho takýmto spôsobom. ČR nezmení svoje rozhodnutie na základe toho, že bude zablokovaný prejazd. Zmení ho ak by im to prikázal Brusel alebo by sa tak radikálne zlepšila situácia s utečencami.

Ale ja viem čo čaká, vyššiu medializáciu "jeho ja" a možno iný radikálny krok - naše tvrdé kontroly s Maďarskom, takže by sa prelialo to čakanie inde. Ale to nezmení obmedzenia, lebo my tie kontroly v takom rozsahu nebudeme s Maďarskom robiť. Podľa správ sa má zosilniť spolupráca s Maďarskom ale s jeho hranicami na juhu a východe. A to s nami, Rakúskom, Čechmi. Inak sme v pasci..

Posledné vyjadrenie je, že do pondelka čakajú zmenu, Z toho nie je 100% jasné, či od polnoci alebo cez deň.

Osobne ľutujem prihraničné mestá a regióny a alternatívne dopravné cesty, lebo samozrejme kto môže, tak pôjde inokade, ak musí ísť "cez nás". A to pozajtra sa v Holíči začína frézovať I/2: viewtopic.php?p=251868#p251868 a začne sa. To už je jedenkrát posúvaný termín práve pre zložitú dopravnú sitáciu. (to frézovanie sa tam vraj už začalo pred víkendom na výpadovke robiť) Tá doprava je tam zložitá aj bez tej blokády a prelieva sa do širšieho 40+ km pásma. Tie kamióny tam schádzajú z preplnenej D2.. a bežne končia až 4 kilometre pred Holíčom aj od Kopčian aj od Senice. Veľa ľudí tu chodí za prácou do oboch krajín navzájom.

Možno sa to ešte nejak vyvinie.. oznámené to bolo 4.11. Ja som to sem aj chcel dať, ale nakoniec som zvolil tlač pre lepšiu viditeľnosť.

ČESMAD o tomto kroku informoval na svojom webe: https://www.cesmad.sk/clanok/3513-cakam ... sie-zivoty , tá podpora tam je, ale samotné združenie to vníma tak, že informuje, nie že sa zapojí.


Určite nemá zmysel čo Česi robia, lebo oni "svojich" odchytia resp. sú im vrátení z Nemecka a vypustia ich na našej hranici. U nás prejdú registračným kolečkom a idú zase tam. Ich počty sa zväčšujú, naše kapacity nie.. Česi to robia, lebo Nemci im pohrozili rovnakým prístupom. Nemecké centrá pre utečencov sú plné, sú čo som čítal 15% nad kapacitami. To je tá politika Vitajte v Nemecku z pred pár rokov..
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod KN.SK » 05. Nov 2022 23:51

badger-FB napísal:...To je tá politika Vitajte v Nemecku z pred pár rokov..
No zamejme sa skrz slzy:
32701
Karikatúra z 20. marca 2016. Kurníkšopa, to je už riadna doba. 1822
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod Peter_CA » 06. Nov 2022 10:59

badger-FB napísal:ČR nezmení svoje rozhodnutie na základe toho, že bude zablokovaný prejazd.

Zaujímavé, český minister dopravy už vraj sľúbil, že od pondelka sa zdvojnásobí kapacita pre kontroly kamiónov na D2.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod badger-FB » 06. Nov 2022 17:03

To je v poriadku. (ja som aj vyššie písal a hneď v bode 1., že sa posilnia české kapacity a dokonca pridá ich armáda v rámci celej tej hranice..)
Zdvojnásobí sa kontrola - ale nebude kontrola zrušená, o tom je reč v UNAS (lebo tvrdí, že ČR porušuje pravidlá Schengenu etc.)
Necháme sa prekvapiť ako to dopadne a aký dopad to bude mať na dopravu u nás. Už aj tak sú tie pondelky náročné pre obmedzený pohyb cez víkendy.. Takže ak sa naplnia ich výzvy (UNAS), tak sa to dosť rýchlo zaplní, za predpokladu, že náš PZ neurobí opatrenia v presmerovaní..
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod Peter_CA » 06. Nov 2022 18:13

Tak to bolo asi ešte niečo iné. Český minister dopravy hovoril špeciálne o tomto priechode a ako príčinu spomínal aj hrozbu blokády
Potřebujeme zdvojnásobit kapacitu odbavování kamionů při hraničních kontrolách, které byly zavedeny kvůli ochraně před nelegální migrací. Reagujeme tím také na vyjádření sdružení slovenských dopravců, kteří kvůli probíhajícím kontrolám a čekacím dobám hrozí od začátku příštího týdne blokací dálnice.
Věřím, že ohlášené opatření pomůže zkrátit kolony a dopravci nebudou dálnici D2 na hranicích blokovat

https://zdopravy.cz/policie-zdvojnasobi ... ty-131603/
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod badger-FB » 06. Nov 2022 21:21

To som nevedel, že posilnia.. konkrétne tento jeden priechod s týmto účelom pre dopravu.
Ja viem, že chcú posilniť hranice celkovo aj so zapojením iných než policajných zložiek. Ak posilnia aj samotné odbavenie tak fajn. Len pre upresnenie, oni kontrolujú všetkých, aj dodávky aj osobné autá. Takže naozaj nepredpokladám, že od toho upustia. Bez zníženia utečencov to proste nemôžu urobiť, lebo im to zavedú Nemci. A to zníženie my nedosiahneme na našich hraniciach s Maďarskom (je evidentné, že nie) za stávajúcich okolností. Nakoniec politika, my ich tu nechceme, oni tu ani nechcú byť, ale nakoniec tu sú.. ako v pasci.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod IDV » 06. Nov 2022 23:25

Osobnym asi lepsie zist dole a ist Kuty-Lanzhot? Tam kamiony nesmu?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod jozin z bazin » 07. Nov 2022 08:27

Takze nakoniec sa nic nedeje ? Lebo google maps ukazuju dialnicny prechod uplne zeleny, teda bez zdrzania. Aleob je to mozno sposobene tym, ze v BA je na Lanfranconi opat nehoda a kolona na D2 je uz od Jaroviec :-)
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod Peter_CA » 07. Nov 2022 10:54

Ráno bol pokoj, tak to zabalili s tým, že ak budú kolóny pokračovať, dajú si v piatok repete.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod badger-FB » 07. Nov 2022 22:06

DNES BOLO
Blokáda na dnes trvala 4 hodiny a bola prerušená; nebola rozpustená.
Najbližšie chcú regulovať koľko kamiónov sa na D2 dostane, takže na južnom konci na Rajke bude paralelná blokáda. Dnes v noci im bolo vysvetlené, že "takto sa to nerobí" na margo toho prevedenia v noci na dnes. Mal by im niekto povedať, kde sú ich kompetencie..
Kritizujú, že sa dejú nehody, no to je pravda, ale oni sa dejú aj keď kolóny nie sú. To sú jednoducho čisto "sedliacke názory" akurát že oni si ich idú presadzovať.. ale ako kto chce.. tak sa bude mať.

Policie ČR posilnila na dobu blokády kontroly. Potom ich znovu znížila. :wink: To nebolo trvalé opatrenie. Tá istá Policie ČR doporučila aby vodiči z českej strany išli po vedľajších cestách v rámci D2 a kamióny cez Hodonín.
Za dnešný deň sa vytvorila aj 2h kolóna na Drietome. A v Starom Hrozenkove zo strany ČR.
Holíč - Hodonín dnes tiež katastrofa. nielen pre kontroly a presun z inej trasy, ale aj https://www.zjazdnost.sk/situation/view ... 92879e814b

Tie OA nebudú najbližšie púšťané nepretržite, ale v skupinách. Treba to sledovať.. a lepšie navrhnúť trasu pri prechode do ČR v prípade, že blokádu obnovia. Respektíve nie len do ČR.

ČESMAD sa zameriava na rokovania s MINDOP v súvislostiach potrebných pre ich podnikanie (zníženie zdanenia PHM, úpravu cestnej dane etc.) Tútú akciu podporil slovami, skutkovo nie. A ak som správne zachytil, tak aj do budúcna pri nenaplnení ich očakávaní pre nákladných dopravcov pôjdu do štrajku ale bez unasu.. nie je dopravca ako dopravca. ČES. vyjadruje spokojnosť s rokovaniami s MINDOP, druhý zásadne nespokojní. Skúsenosti s blokádami majú obe skupiny. Štát k tomu pristupuje pomerne jednoducho ako aj v minulosti: blokujte si, vy nezarábate. Takto to presne bolo.. a požiadavky, ktoré sú momentálne prednesené unasom nemôže kompetenčne vôbec riešiť MINDOP. Môže nanajvýš posilniť NDSka svoje vozíky na lepšie označenie kolóny kamiónov.

DOKEDY TO BUDE je schválené v ČR:
Vláda ČR/MV ČR schválila kontroly do minimálne 12.12. v rámci hraníc so Slovenskom. Využijú k tomu dva prístupy v rámci možných nariadení, takže nič neporušujú.
Zrovna ako nič neporušovalo Belgicko, Francúzsko, keď tam boli teror. útoky a dlhú dobu sa všade možne kontrolovali kamióny a dodávky s plne vyzbrojenými policajtami, vojakmi, vytypovávali si s ďalekohľadmi koho odstavia. A netrvalo to deň ani týždeň. Je to nepríjemné, že vo vnútri Schengenu sa také niečo deje, ale môže sa to diať.

AKÉ SÚ PRÍČINY
Slovensko má ten nedostatok, že my sme zrušili hranice a infra- , tak lebo v iných štátoch zainvestovali a majú unimo s napojením. Vedia priviezť, rozložiť a provizórne fungovať. My s našimi mega stavbami na hraniciach tieto neobnovíme a také mobilné kontroly pre celé hraničné pásmo nevieme realizovať. (v zmysle napríklad že ešte Maďarsko).

No a keďže D2 a Hodonín sú exponované trasy z juhu Európy a migrant naskočí rýchlo a ľahko (+prevádzači), tak je jasné, že tam to robia dôkladne a trvá to, pri tých intenzitách to musí trvať. S tým SK polícia nič neurobí, ani slovenské MINDOP ani NDS.. a ČR už urobila. A toto by mal ctený dopravca pochopiť.. A tak ako čakajú bežne v Nemecku v rámci "stau" aj v 20 kilometrovej kolóne tak by to mali pochopiť aj tu. Jasné, že tu "oni" začínajú" a potrebujú na ten západ vycestovať a kontroly sú aj s A, ale bohužiaľ.. im to potom narúša ich časy. Ale nie sú v tom sami, sú v tom všetci od nás na juh, ktorí potrebujú ísť cez našu najvyťaženejšiu diaľnicu. My by sme možno mohli zintenzívniť kontroly na našej hranici, ale ide o to, že s tlačivom, že "naši" skontrolovali priestory vozidiel, ktoré pokračujú ďalej, nebude česká strana uznávať, lebo tu je 80 kilometrov možností, kde ten skontrolovaný stav neplatí. Dnes to je jednoduché, so zrkadielkom obídete nákladné auto do pár minút, pichnete tyč na CO2 do priestoru a je vybavené. Nemusia sa robiť žiadne náročné kontroly vo vnútri vozidla.. na rozdiel od hľadania iného "materiálu". Takže tieto blokády nemajú zmysel, okrem toho, že na seba viac upozornia.. ale to každý vníma. Truck weby majú varovné výstrahy pred tým čo sa deje.. tu je ten základný faktor, ktorý vychádza od Nemecka, preto to je jedno aj tým hore. A bude horšie.. ak sa nezlepší situácia, tak bude horšie a predĺžia to znovu. Ten maďarský plot je slabý. Musela by sa postaviť bariéra, akú postavili Poliaci s Bieloruskom alebo bariéry aké má Izrael alebo Španielsko na juhu, respektíve v Afrike. A aj toto ide preliezť. Poliaci to ošetrili ľahkou elektrinou na vrchole. Lenže takú bariéru nemôže Maďarsko postaviť, lebo Srbsko možno raz vstúpi do EU a aj tie vzťahy medzi nimi by to veľmi zhoršilo. Takže sa nehrajme na to, že to ide s ich plotom. Mala by sa obnoviť spolupráca ochrany hraníc, lenže to je zase o tom, že Maďarsko sa odklonilo od EU ohľadne Moskvy a nie je záujem V4 to tam ísť riešiť. Lebo nie je ten záujem, v tých silových zložkách sa spojiť a ísť tam a to je dané zhora. Musel by sa zmeniť záujem že teda za našu situáciu a neschopnosť, nie že za maďarskú neschopnosť.

ALE DOPRAVCA KRITIZUJE NAŠE MINDOP a ČR ZA POSTUP
A toto by mal dopravca pochopiť, lebo jeho kritika je úplne pomýlená. Naše ministerstvo dopravy s tým nemá čo urobiť a ČR nič neporušuje. Dokonca je ticho tolerovaný tento prístup, lebo kebyže nie, tak sa to dávno riešilo. Náš dopravca nedosiahol nič, len zhoršenie za dnes neskutočným chaosom na viacerých miestach než obvykle + aj preto sa stali tie ťažké nehody, na ktoré teraz poukazujú. Pri ich logike by som ale čakal, že tú blokádu obnovia.. a "bude im jedno", lebo taký je ich slovník. Tam sa potom bavíme o formuláciách, oni vyzývajú svojich členov a sympatizantov k nejakým krokom.. ktoré ale menia ako idú dni. Jednotlivec, ktorý sa pripojí tam ani nevie za čo presne stojí. Tak to tam bolo dnes. Preto sa to pomerne rýchlo po ich porade rozišlo.

A tak ako aj pri ex blokádach sa rieši organizátor akcie, ak sa snaží o postupy, ktoré sú mimo rámec. Radoví sympatizanti sú tam v dobrej viere, na to sa prihliadnuť dá. Oni potom keď už ide do tuhého tak vykrikujú, že oni chcú len robiť svoj biznis. Tak nech robia.. Proti tomu nikto nič nemá. Potom počúvate koľko zarobia, ale to nie je problém MINDOP ani PZ že majú minimálne platy a žijú z diét etc. To je nastavenie paradoxne tých firiem ktoré sú v tých zväzoch, ktoré niečo organizujú. Ale bez tých vodičov s tými autami nedosiahnu nikdy nič. Preto aj vznikol UNAS, lebo sa im zdalo, že ČES. je spomalený. Lenže ten koná v súlade so zákonmi.. a to je ten zásadný rozdiel. Ísť z pozície šéfa "huckať" a robiť rozbroje, nepokoje a občianske neposlušnosti sa možno ľahko hlása, ale potom za to treba aj prevziať zodpovednosť.

A to ja som dopravcom naklonený.. a určite nie som obhajca MINDOP.

ČR potom ale poškodzuje aj svojich občanov, lebo tisíce ich občanov pracuje u nás od Záhoria cez Trenčínsko po Kysuce. A tisíce našich v ich prihraničných regiónoch a toto trpí. Ich dopravcov poškodzuje tiež, lebo v regióne V4 a nižšie západní nejazdia. Je teda zvláštne, že českí dopravci nerobia blokády v Prahe, že si dovolila ich vláda im obmedzovať ich práva. :!: :idea: :roll: Lebo to si občas treba otvoriť aj české správy, keď už sa nejde rozprávať s policajtami etc... že kolóny sú aj na ich strane a nehody tiež a neprejazdné mestá. Takto sa na to niektorí u nás nepozrú nikdy, lebo vidia len seba. A ešte sa stretli s nevôľou od ľudí, ktorích zablokovali.. tých incidentov tam bolo dosť. Nemajú podporu tak by si mali uvedomiť prečo ju nemajú. Zrovna tá západná časť SR je samá rekonštrukcia: vodovody, cesty.. všade na tých tranzitných trasách sú zdržania smer ČR. Národu tečú nervy aj bez blokády. (koľkí sa dajú do protismeru v kolónach v mestách aj na hraniciach.. aj tak sa musia medzi nákladné autá niekde vopchať).
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod IDV » 08. Nov 2022 10:22

Ako je najlepsie ist okolo D2? Minule som tam cakal cca polhodinu. Cez Kuty/Lanzhot? Alebo obchadzka cez AT Marchbrucke-49-47-55-D2?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod Miro » 08. Nov 2022 10:48

Mňa by len zaujímalo, prečo kontrolujú hranicu so Slovenskom a nie s Poľskom? Podobne Rakúšania len so Slovenskom a nie s Maďarskom?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod KN.SK » 08. Nov 2022 14:37

Miro napísal:Mňa by len zaujímalo, prečo kontrolujú hranicu so Slovenskom a nie s Poľskom? Podobne Rakúšania len so Slovenskom a nie s Maďarskom?
"Lebo" naše hranice sú kratšie. :wink:
Apropo, nákladnými vlakmi nelegálni "prišelci" "necestujú" do a v 'Schengene'? Aj tie kontrolujú? 1825
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod 110mat110 » 08. Nov 2022 20:55

Nakladne vlaky kontroluju ZSR a SZDC ako spravca infrastruktury pri kazdom prejazde stale. Nie len teraz. Nie je to absolutna kontrola, ale urcite je silnejsia ako bezne "nekontroly" na cestach
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod sendvo » 09. Nov 2022 10:39

Miro napísal:Mňa by len zaujímalo, prečo kontrolujú hranicu so Slovenskom a nie s Poľskom? Podobne Rakúšania len so Slovenskom a nie s Maďarskom?


rakusaci kontroluju priechod s madarskom nickelsdorf na A4 nonstop snad od roku 2015. ci kontroluju ostatne mensie priechody neviem. so slovenskom kontroluju berg a dialnicu celkom dokladne. v kittsee policajti vacsinou len sedia v aute a neriesia.

plus za zbiehanim dialnic A4 a A6 v Brucku je miesto na kontrolovanie kamionov kde prebiehaju namatkove kontroly. to ale teraz bolo par mesiacov nefunckne kvoli rozsirovaniu A4 na 3 pruhy..
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod badger-FB » 15. Júl 2023 20:58

Zmluva o dielo - Oprava diaľničného mosta ev. č. D2 - 069 Sekule, pravý most
Dátum uzavretia: 10.07.2023
Dodávateľ: SPOLEČNOST STAVBY SR - SEKULE (vedúci člen: STAVBY SR group s.r.o.)
Celková čiastka: 5 607 600,00 € s DPH
https://crz.gov.sk/data/att/4264939.pdf

Dĺžka premostenia: 613,5 m
Rok výstavby: 1978
Počet polí: 17

Práce sa musia robiť v režime 24/7, teda vrátane sviatkov a majú trvať 16 až 20 týždňov.
Stavba má zadané 2 míľniky plnenia po 50 a 90 dňoch.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod metelesku.blesku » 24. Júl 2023 15:25

Vzhľadom k tomu, že ten most je permanentne v oprave, načim pri tomto Sekulskom moste zauvažovať o kompletnej oprave, ako po X neúspešných pokusoch opravili most Podtureň. Inak to budú robiť každé 3 roky stále dookola.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D2 hranica ČR - Malacky

Odoslaťod badger-FB » 24. Júl 2023 16:21

Predpokladám, že pri uvedenej cene sa jedná o kompletnú opravu. Za to by pomaly inde postavili aj nový most.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.