D1 Beharovce - Fričovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Dialniciar » 05. Júl 2010 15:24

viewtopic.php?f=35&t=13800 :arrow:

„Paradoxné, že práve bývalá vláda hovorí o predražení. Tí, ktorí k výstavbe úseku Beharovce-Branisko podpísali 241 dodatkov a zmluvnú cenu 112 miliónov eur navýšili na 218 milióna eur? Myslím, že nikto nepotrebuje žiadnu zložitú matematiku na to, aby si vypočítal, že stavba bola predražená takmer o 98 percent! To je dôkaz skutočne príkladného hospodárenie s peniazmi! ... "
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16


Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 23. Aug 2011 15:20

nuz veru, stale v tom NDS ma bordel: "Trasa sa nachádza na území Východoslovenského samosprávneho kraja a ide o posúdenie druhého profilu už prevádzkovanej diaľnice D1 Behárovce - Branisko."
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Pista » 18. Sep 2012 17:19

Všimol som si to už skôr, tak reku za nahlásenie nič nedám. Som zvedavý na výsledok, ak nejaký bude...

Pista do NDS napísal:Dobrý deň,
rád by som upozornil na vodorovné dopravné značenie na úseku D1 medzi tunelom Branisko a Fričovcami. Značenie po tme, pri zníženj viditeľnosti ale hlavne pri vlhkej vozovke veľmi slabo viditeľné. Prihováram sa za jeho urýchlenú obnovu (ideálne profilovaným, materiálom s obsahom sklenených mikroguličiek). Taktiež reflexé odrazky sú v žalostnom stave, bolo by vhodné ich vyčistiť/vymeniť/doplniť. S pozdravom a prianím pekného dňa,
Pista


Ing. Ján Lukáč z NDS napísal:Dobrý deň,
Vodorovné dopravné značenie sa na úseku celej diaľnice D1 Beharovce - Fričovce (nielen tunel Branisko - Fričovce) bude obnovovať v priebehu tohto týždňa (štvrtok - piatok), samozrejme za podmienky dobrého počasia. Práce spojené s obnovou vodorovného dopravného značenia sa budú vykonávať teraz, nakoľko ešte v priebehu minulého týždňa sme realizovali opravné práce živičného krytu vozovky.
Čo sa týka odraziek, tie sú dopĺňané a čistené priebežne na celom úseku diaľnice D1 Beharovce - Fričovce. V priebehu najbližšej plánovanej odstávky tunela Branisko plánujeme v tuneli osádzať aktívne osvetlenie chodníkov a únikových ciest - klasické odrazky sa nahradia indukčným osvetlením.
Verím, že aj zrealizovanie vyššie spomínaných prác prispeje k zvýšeniu komfortu motoristom.
S pozdravom
Ing. Ján Lukáč
Oddelenie marketingu a PR
Pista
diskutujúci
 
Príspevky: 167
Obrázky: 1
Založený: 10. Dec 2008 18:51

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Kanky » 18. Sep 2012 21:58

v tomto mas pravdu, vzdy ked tadial prechadzam, tak mi napadne, ze je to jeden z najhorsich dialnicnych usekov u nas, co sa tyka komfortu a prehladnosti...:(
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 20. Sep 2012 15:23

Ale no, podla mna je prave tento usek urobeny skvele. Diletacne spary su jedny z najlepsich na celej D sieti. Uz ich aj raz opravovovali, ale len periodicne, nie kvoli zlemu stavu. Rovnako povrch je ok, aj PDZ tam funguje (nie tunelove a predtunelove), ale to iste, ake je na PO-KE. Samozrejme, je pomerne zastarale, ale na svoju dobu...
Akurat sa tam strasne dlho neobnovovalo VDZ, co sa zjavne vyriesi coskoro.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 20. Sep 2012 15:23

Pista, na aky mail si pisal a aka bola doba odpisania?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Pista » 20. Sep 2012 15:31

Vyplnil som formulár s možnosťou "SŤAŽUJEM SA" tu: http://ndsas.sk/napis-nam/44365s
Zadal som to 18/09 o 15:00 a odpoveď prišla o 16:50.

PS: na mail príde "overovacia správa", takže nieje možné zadať fiktívny e-mail.
Pista
diskutujúci
 
Príspevky: 167
Obrázky: 1
Založený: 10. Dec 2008 18:51

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 20. Sep 2012 15:33

dakujem
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 07. Okt 2012 15:36

kopirujem prispevky do spravneho vlakna.
v prvom rade som stale celkom zmateny z oficialneho delenia tychto "braniskovych" usekov. mame usek Fricovce - Beharovce, to je jasne - od MUK Fricovce po MUK Beharovce, vratane tunela (usek Fricovce - Branisko neexistuje, lebo Branisko nema plnohodnotnu MUK, iba docasne odbocenie na 1/18).
Potom je usek Beharovce - Studenec, ktory ale pri Studenci tiez nema MUK. No a potom Studenec - Jablonov.
Nemali by tie useky byt delene len: Fricovce - Beharovce a Beharovce - Jablonov?
---------------
drx: presne ako pises, i15. vcera som tamad siel znova, tak uz som bol pripraveny. na dialnicu sa odbocit smerom na LE neda. V sobotu ale aspon na tom paralelnom useku I/18 nerobili nic, tak sa po tom vyfrezovanom da ist suvislo (preco ale nepustaju ludi na dialnicu, aj ked v smere na KE sa moze ist po dialnici len v jednom pruhu, to fakt nechapem; a preco asfaltuju I/18 prave v tom case, ked uzavru aj dialnicu, to uz je uplna pakaren). Cestou spat na KE sa na dialnicu vyjst da. Ale islo na nu zas tak 5% aut. Celkovo to bolo vcera od KE po Tatry neskutocne psycho. Cestou tam v podstate vsetky useky "dialnice" uzavrete, s vynimkou KE-PO a Janovce-Poprad. Cize konkretne sa nedalo ist PO-zapad-Fricovce, tunel Branisko, Branisko-Beharovce (cize 3 z piatich usekov). Tak som mal fakt silny pocit, ze na SK sa stavaju dialnice aby stavebne firmy mali co robit, nie aby sa dalo po Slovensku jazdit. Hlavne ale, ze mam kupenu nalepku, a ze mi ju stihli aj skontrolovat.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 07. Okt 2012 15:47

http://www.youtube.com/watch?v=gVaJYn5M ... 992jnubh4k
pekne video z Braniska - montovanie LEDiek do nudzovych vychodov a chodnikov.
nejako sa mi nedari embedovat video z youtubu sem...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Kanky » 07. Okt 2012 15:56

co vsetko sposobi za rok postaveny usek dialnice :) koncom roka by sa uz mohli zjednotit jablonov-studenec a studenec-beharovce na jablonov - beharovce :) tam by sa to mohlo skopirovat...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod i15 » 07. Okt 2012 20:37

Tomas podla mna si aj tak celkom netrafil temu :) lebo problem bol v tom, ze pocas uzavierky Braniska sa po zjazde z horskeho prechodu neda vyjst na dialnicny usek Beharovce-Jablonov, na ktorom sa nic neopravuje. Naopak opravuje sa paralelna cesta a je tam zdrzanie na semafore. Vraj o tom bola nejaka reportaz v spravach, kde sa vyjadroval hovorca NDS, nevidel to niekto?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 07. Okt 2012 21:29

hmmm, pravda, pravda, to som si nikdy neuvedomil, ze sa z horskeho priechodu neda vyjst na MUK Beharovce a pokracovat na Levocu. Na google maps vidno, ze na vine je VDZ: https://maps.google.com/maps?q=Beharovc ... blika&z=18
Potom aj 60ka na celej MUK straca zmysel (v pripade prejazdneho tunelu), kedze tato STOPka je len pre pripadne vozidla udrzby: https://maps.google.com/maps?saddr=D1%2 ... ra=mr&z=18
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Lifko22 » 07. Okt 2012 22:01

No ale tak Tá vetva podľa toho VDZ sa úplne nepoužíva. Pritom by tam stačilo len premaľovať to VDZ. Používa tú vetvu aspoň údržba?
Lifko22
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 318
Obrázky: 0
Založený: 26. Jan 2011 11:35

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Eross » 07. Okt 2012 23:08

i15 - dávali to v piatok v TN na Markíze.
Obrázok používateľa
Eross
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 419
Založený: 05. Mar 2011 13:08
Bydlisko: PO

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod i15 » 08. Okt 2012 19:25

a nepamata si niekto, o com to bolo? Vidim ze Tv archiv si vyzaduje registraciu a aktivaciu cez sms
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod vettriano » 09. Okt 2012 08:05

V piatok podvecer som isiel domov smerom od Levoce a zostal som stat na prenosnom semafore na ceste 1/18 asi 10m za kruhovou krizovatkou Nemesany. Na useku asi 1km cesty az po Sivu bradu menili zivicny koberec. Bol nastaveny pomerne dlhy interval, takze po kratkej chvili bol za mnou kruhac upchaty autami ktore tiez chceli ist dalej na 18-ku. Tym ale znemoznili prejazd autam ktore chceli ist cez kruhac na dialnicu smerom do Presova. Bola tam aj nejaka nervozita a trubenie, pripominam ze bol piatok - "Blavaci" sa vracali vyprat veci a pobozkac babku. Ked sa z protismeru privalila vlna aut, bolo medzi nimi aj policajne auto, ktore na chvilu zastavilo na krajnici, policajt tam na ten traffic jam cumel jak cigan na pracovnu zmluvu, ale kedze nam po chvili naskocila zelena a cele sa to pohlo tak to nechali vyhnit. Predpokladam, ze takto sa to tam v piatok zopakovalo este niekolkokrat.

TV prispevok sa tykal prave toho, ze vdaka neexistujucej moznsti vojst v Beharovciach na dialnicu musia ist vsetky auta smerujuce od Presova dalej po ceste 1/18 a kedze ta sa prave v case uzavierky tunela opravovala, vznikali tam zbytocne zapchy. Za tuto casovu koliziu sa samozrejme hovorca Janosik nam vsetkym uprimne ospravedlnil a za pricinu oznacil POCASIE.

BTW:Ak sa nemylim, vsetci soferi ktori vosli do KK od Nemesian a zostali v nej trcat, ale uz predtym ZDALEKA videli ze cez nu neprejdu, porusili predpisy a mali byt od tych policajtov aj perzekvovani, ale ja si iluzie nerobim, vsakze. No co uz. Slovensko.

Viem, ze som pisal o diani na inom useku, ale logicky to cele malo pricinu kdesi na Branisku (alebo v NDS?), tak preto.
vettriano
diskutujúci
 
Príspevky: 74
Obrázky: 46
Založený: 24. Nov 2008 21:43
Bydlisko: Jablonov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 09. Okt 2012 12:43

tak nam vznika otazka, preco sa neda odbocit od horskeho priechodu na D1 smer BA
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod i15 » 09. Okt 2012 17:57

vettriano napísal:Bola tam aj nejaka nervozita a trubenie, pripominam ze bol piatok - "Blavaci" sa vracali vyprat veci a pobozkac babku.


:) no pocas cakania v sobotu rano som si hovoril, ze piatok tu musel byt zaujimavy

TV prispevok sa tykal prave toho, ze vdaka neexistujucej moznsti vojst v Beharovciach na dialnicu musia ist vsetky auta smerujuce od Presova dalej po ceste 1/18 a kedze ta sa prave v case uzavierky tunela opravovala, vznikali tam zbytocne zapchy. Za tuto casovu koliziu sa samozrejme hovorca Janosik nam vsetkym uprimne ospravedlnil a za pricinu oznacil POCASIE.


Pocasie je zrejme dovodom, preco sa cesta I/18 nestihla opravit do uzavierky tunela, ale stale to nevysvetluje zakaz odbocenia z I/18 od Korytneho na D1 smer LE. Ak som si dobre vsimol, bola tam znacka zakaz vjazdu (http://maps.google.com/maps?saddr=Route ... 7&t=m&z=16)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 09. Okt 2012 20:10

i15: ale stale to nevysvetluje zakaz odbocenia z I/18 od Korytneho na D1 smer LE. Ak som si dobre vsimol, bola tam znacka zakaz vjazdu (http://maps.google.com/maps?saddr=Route ... 7&t=m&z=16)

Odpoved by mala byt jednoducha - zakaz vjazdu tam bol preto, lebo tadial sa da ist jedine do tunela, kedze VDZ na MUK nedovoluje od horskeho priechodu pokracovat na D1 na LE.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Andrej » 09. Okt 2012 20:31

Chybajucu vetvu v MUK Beharovce by podla sutaznych podkladov malo riesit predlzenie stavby Studenec-Beharovce, ktore by sa v blizkej dobe mohlo zacat stavat.
http://www.ndsas.sk/investicny-usek/123 ... 564&prm2=0
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod i15 » 09. Okt 2012 20:35

Tomas PO napísal:
i15: ale stale to nevysvetluje zakaz odbocenia z I/18 od Korytneho na D1 smer LE. Ak som si dobre vsimol, bola tam znacka zakaz vjazdu (http://maps.google.com/maps?saddr=Route ... 7&t=m&z=16)

Odpoved by mala byt jednoducha - zakaz vjazdu tam bol preto, lebo tadial sa da ist jedine do tunela, kedze VDZ na MUK nedovoluje od horskeho priechodu pokracovat na D1 na LE.


ale preco? pripojenie na D1 je za normalnych okolnosti nebezpecne, lebo tam chyba pripajaci pruh. Ale pocas uzavierky od tunela ziadne auta nejazdili
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 09. Okt 2012 21:32

No lebo ta nepusti VDZ :)
Proste stupidita ala Slovensko a dopravne znacenie.
Moj navrh je: na MUK Beharovce zmenit VDZ tak, ako bude po uplnom dostavani MUK. T.j. z 1/18 (aj od LE aj od horskeho priechodu) sa bude dat ist na obe dialnicne vetvy - aj smer tunel, aj smer Levoca. Ak ale NDS nechce, aby sa vetva smer LE vyuzivala (kvoli chybajucemu pripajacemu pruhu kvoli nedostavanej MUK https://maps.google.com/maps?daddr=D1%2 ... ra=mr&z=18), tak
1, umiestnit docasne prenosne znacenie na vstup na tuto vetvu (betonove profily, blikajuce zabrany) https://maps.google.com/maps?saddr=Nezn ... ra=mr&z=18
2, v pripade uzavretia tunela toto prenosne znacenie presunut na vetvu sme tunel https://maps.google.com/maps?daddr=Nezn ... ra=mr&z=18
3, zrusit 60ku na celej MUK smer tunel-LE a dvihnut ju minimalne na 80ku - ak je vetva s chybajucim pruhom uzatvorena, nie je dovod na 60ku. Odpojenie na MUK je okej
https://maps.google.com/maps?saddr=49.0 ... sz=17&z=18 - rovnako ako napriklad v PB, kde je dokonca 130ka a rozbocenie na 2+2 Beharovce - Studenec je tiez okej, ved predsa na zuzeni pred Braniskom je od PO v pohode 80ka.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Tomas PO » 09. Okt 2012 21:41

Jedine, co moze sposobovat problem, aj to len pri uzatvoreni tunela, su nepozorni vodici, ktori odignoruju PDZ a z 1/18 (ci uz od LE alebo od horskeho priechodu), odbocia na MUK Beharovce. Az tam si uvedomia, ze sa do tunela nedostanu a mozu zmatkovat a otacat sa, lebo sa im nebude chciet ist jedinou moznou cestou - naspat po D na Levocu.
Terajsie znacenie je blbuvzdornejsie: https://ssl.panoramio.com/photo/73625638
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 42 hostí.