D1 Beharovce - Fričovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 30. Jan 2019 10:24

a prezrad preco je to zbytocne ? je jedno ci tam mas 90-ku ked sa tadial realne nejazdi 90.

Ked ratam ze D1tka sa stavia za 350mil, I.etapa SOPO cca 150mil, a druha niekde okolo 260, tak sme na sume 3/4giga... takze realna uspora
rozumnymi sutazami moze byt v pohode 200-250 melonov...


iste odvtedy to zlacnelo, ale nie vdaka sutaziam ale este pred tendrom po pripomienkach hodnoty za peniaze. tak zlacneli aj ine projekty... ale krytie aj tak nema. druha cast vraj 235 za poloprofil, okolo 280 plny profil, prva cast tender za tusim 160-170 mil. dokopy okolo 450 mega s tym ze na krytie caka aj R2 a planuju sa dalsie useky vratane triblaviny.

btw. 450 + 350 je 800 mega a v tom nebude ani stiavnik ani lipniky...chapes to.

na stranke nds sa pise ze SO PO pojde az do dalsieho obdobia fondov (2021+) a minule vam tu jarino naznacoval ze aj to mozno len prva etapa. necital si to ?

a mimochodom, povedz mi ci cesta medzi NR a PD ma mat vacsi vyznam ked ju chcu stavat sko 2+2, ako Via Carpathia - medzinarodny


co sem pleties cestu ktora neviem ci sa vobec pripravuje s cestou kde bezi VO a druhe VO sa pripravuje ? preco neporovnavas ake mesta mas na E77 a ake na Via Carpathia.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod ondrejko_t » 30. Jan 2019 13:25

devil, nejde o to ze ako sa realne jazdi, ale aka je teoreticky max. mozna dovolena rychlost. tzn. ked idem zo SN do KK a je mimo obce 90 a ja tu cestu poznam, tak si idem 90 (samozrejme tam, kde je to mozne). a nevadia mi zakruty a ani prevysenia. ked to niekto nepozna, ide 70.
pred braniskom mas moznost ist pokojne aj 130 (co sa cesty tyka). nic Ti nebrani. ani zakruta, ani prevysenie, ani priecny sklon vozovky alebo co ja viem co. proste norma vravi 60, tak ides 60. coz pri 2 rurach (rovnako ako napr. Borik) by bolo az k tunelu 130, nasledne 100.
ale nevadi. toto je v principe len moje vypisovanie toho isteho dookola, lebo ako to ma niektory z diskuterov v popise, keby sa na Teba pouzilo 1000 relevantnych argumentov, Ty budes mat 1000+1 blbosti ako protiargument.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 30. Jan 2019 13:38

ja som vobec nepochopil co si tym svojim argumentom chcel dokazat. ja som napisal ze branisko kapacitne staci a to ze sa tam neda ist 130 nie je ziadna hanba. ale to ze niekde na ceste "E" sa ide 40-50 tak to teda hanba je.

a cakam na tvoj dalsi argument ohladom Via Carpathia lebo to porovanie s cestou NR-PD bola strasna blbost.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod ondrejko_t » 30. Jan 2019 16:09

chlape, ale v tom sa zhodneme. a o Via Carpathia a porovnani NR-PD si sa nebavil so mnou :) ale to nevadi, musis odargumentovavat vela ludom.
ja viem a suhlasim, ze Branisko aktualne staci. chodieval som tam, kedze som pracoval v PO, takze to poznam dokladne (neviem, ako Ty). Ja som napisal, teda skor odcitoval, ze v case prekrocenia hodnody uz ma byt druhy tunel. ale nikto sa tomu nevenuje, tzn. skoncime rovnako ako tunel Horelica napr., ze druha rura v nedohladne a kapacita je davno za limitom.
akurat neviem aky je rozdiel medzi hambou ist na ceste "E" 40-50 alebo ist na ceste "D" 60.
ale setri si sily a argumenty. na mna reagovat nemusis. radsej sa venujme pointe vlakna.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 30. Jan 2019 17:08

horelica ma problem lebo sa stoji na semaforoch za nou. to je zase len ina situacia. pred ani za braniskom take nieco predsa nie je. tot moj argument.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod i15 » 30. Jan 2019 19:27

Viacerí tú píšete, že Branisko aktuálne netreba riešiť, lenže stavba nie je ani pripravená a potrvá niekoľko rokov. Taktiež sa stavajú dôležité úseky na severnej D1. Keď sa dokončí obchvat PO, z D1tky bude hlavná tepna pre celý východ a príde skokový nárast intenzít a keď dokončia aj Višňové, tak jednorúrové Branisko kľakne úplne

akurat neviem aky je rozdiel medzi hambou ist na ceste "E" 40-50 alebo ist na ceste "D" 60.


neviem či si myslel Horelicu, ale 60 sa často ide aj cez Branisko
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod fh » 30. Jan 2019 19:31

Je to možné, ale tento tvoj názor bude tvrdo spochybňovaný niektorými.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod Vlados » 30. Jan 2019 22:11

bude to ako píše. rovnako sa to prejaví aj na tom ešte nerozostavanom úseku.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod mareks96 » 30. Jan 2019 23:43

Žiaden skokový nárast intenzít nebude, do roku 2025 sa aj tak otvorí iba D1 v Prešove co taký radikálny nárast nespraví a aj keď dokončia višňové a Turany-Ivachnová tak nárast v branisku nebude až taký enormný a času aby sa to stihlo do 2030 je dosť... Všetky tieto stromčekovsko-pociatkovske tendre s nepripravenými úsekmi aj tak dopadli všetky... Je možné že dokonca soroska bude skôr ako višňové
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod atlan » 31. Jan 2019 09:04

Stale mi neje kasne ako si predstavujete tu prestavbu tunela ked budu intenzity.....

Treba to urobit cim skor aj tak to bude masaker.

Odstavky ttunela kazdy den. Ale v slovenskej realite odstaveny tunel na 3 roky.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Založený: 11. Apr 2015 23:41

D1 Beharovce - Fričovce/tunel Branisko

Odoslaťod KN.SK » 31. Jan 2019 09:39

atlan napísal:Stale mi neje kasne ako si predstavujete tu prestavbu tunela ked budu intenzity.....
Treba to urobit cim skor aj tak to bude masaker.
Odstávky tunela kazdy den. Ale v slovenskej realite odstaveny tunel na 3 roky.
Presne. Zahltený horský prechod, možno i okolité cesty nižšej triedy.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod aquila » 31. Jan 2019 10:22

atlan napísal:Stale mi neje kasne ako si predstavujete tu prestavbu tunela ked budu intenzity.....

Treba to urobit cim skor aj tak to bude masaker.

Odstavky ttunela kazdy den. Ale v slovenskej realite odstaveny tunel na 3 roky.


ked to zvladnu bez problemov v rakusku tak preco nie tu ? obycajne sa to robi tak, ze sa urobi nova rura a stara sa potom zavre a zrekonstruuje. v tom by som problem nevidel. aj v rakusku dostavovali druhe rury na podstatne vytazenejsich usekoch az nedavno.

branisko bude sice casom bodova zavada, ale bude to plynule. skor to je o spravani vodicov.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 31. Jan 2019 10:40

neviem či si myslel Horelicu, ale 60 sa často ide aj cez Branisko


na hociktorej ceste 1+1 sa stane ze rychlost je 60 aj menej. plna ciara, pomale vozidlo...ziadny kolaps ale nehrozi. na to treba nejaka PREKAZKA. krizovatka so semaforom, serpentiny, nejaka obec/mesto...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod ondrejko_t » 01. Feb 2019 08:06

Devil, za cestu 1+1 neplatim dialnicnu znamku!
ked sa stane, ze na D / R je oprava cesty / mosta alebo cokolvek a je to zuzene na 1+1 tak mi to nevadi (aj ked niekedy to robia ako mantaci), lebo sa stavia. ale tu sa nic nerobi.
ako sa vravelo vyssie, ja nechcem, aby sa zacalo kopat uz zajtra. ale aby sa zacalo aspon robit, ze by to do nejakeho 2025aspon rozkopane bolo.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 01. Feb 2019 12:03

platis za dialnicnu znamku smiesnu sumu 50 eur rocne !! tvoja jazda po dialnici je dotovana. 50% percent vykonov je na cestach I. tr. takze bud rad aj za jednu ruru pod braniskom. a kym sa nevyriesia vsetky zavady na "E" nemala by byt druha rura.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod PK » 01. Feb 2019 13:39

devil napísal:
neviem či si myslel Horelicu, ale 60 sa často ide aj cez Branisko


na hociktorej ceste 1+1 sa stane ze rychlost je 60 aj menej. plna ciara, pomale vozidlo...ziadny kolaps ale nehrozi. na to treba nejaka PREKAZKA. krizovatka so semaforom, serpentiny, nejaka obec/mesto...


Staci vozidlo odbocujuce dolava, doprava, alebo krizujuce odbocujuce dolava protiiduce. Vtedy ti priepustnost cesty padne na par sekund pod 500aut/h, ak je aktualna premavka na ceste vyssia ako 500aut/h uz sa tato kolona nerozplynie a mas kolaps.
Rozdiel v teoretickej max. priepustnosti pri 100km/h a 60km/h je 3050aut/h vs. 2700aut/h. Ak je aktualna zataz cesty na tychto hodnotach tak ti vznikne kolaps aj na rovnej 1+1 zapricineny spomalenim na 60km/h.
Realita je este horsie, ak je na useku znacka 60km/h vzdy sa najde expert ktory tam pojde 50km/h a posunie ti hranicu vzniku kolony nizsie.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod PK » 01. Feb 2019 14:23

devil napísal:platis za dialnicnu znamku smiesnu sumu 50 eur rocne !! tvoja jazda po dialnici je dotovana. 50% percent vykonov je na cestach I. tr. takze bud rad aj za jednu ruru pod braniskom. a kym sa nevyriesia vsetky zavady na "E" nemala by byt druha rura.


Za kazdy km cesty platime v spotrebnych daniach z paliv okolo 5 centov. Ziadna moja ani nicia jazda nie je dotovana.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod atlan » 01. Feb 2019 15:07

To je fakt rozumny napad, najprv odstranime vsetky zavady, a nechame si tu najvesiu. To nemyslis vazne. Prace treba naplanovat tak aby to bolo vsetko na D1 ukoncene priblizne v rovnakom case. Ale zase na slovensku sa to neda..
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 01. Feb 2019 21:23

tam nie je ziadna zavada a ano najskor treba odstanit stiavniky, sorosky a tvrdosiny a potom sa mozeme bavit o nejakych druhych rurach.

Za kazdy km cesty platime v spotrebnych daniach z paliv okolo 5 centov. Ziadna moja ani nicia jazda nie je dotovana.


co chodia po jednickach, dvojkach a trojkach platia tak 3/4 tychto dani a ti co chodia po dialnici len asi stvrtinu. pricom sumy na cesty sa nedelia v tomto pomere.

a podruheja nemam problem aby tie spotrebne dane isli do zdravotnictva alebo skolstva.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod ondrejko_t » 04. Feb 2019 08:13

no ja neviem, faktom je, ze cez sorosku som siel len asi 2x. ale prisla mi ako pohodova siroka cesta. A v dopravnom servise o nej pocujem len 2-3x do roka ked nahodou velmi nasnezi, ze sa tam smykaju kamiony (rovnako ako sturec, donovaly, vernar, kremnicke bane... kde sa tunel neplanuje). tak neviem ci su tam take brutalne intenzity, ze tam treba tunel. a to nie som proti tomu tunelu, ale oproti branisku mi to nepride ani ako bodova zavada. na tvrdosin chodim ovela viac a tiez mi to nepride ako bodova zavada.
uz ked chces riesit bodove zavady, treba doriesit obchvat rk a cestu od ZA na CA.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 04. Feb 2019 09:03

cize soroska je na tom lepsie ako branisko ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod ondrejko_t » 04. Feb 2019 09:42

Tunel Soroska nevyriesi problem intenzity, ale len bezpecnosti. Ked sa postavi tunel, bude o jeden nehodovy usek menej (to je jediny dovod, preco suhlasim s tym tunelom).
branisko je o bezpecnosti, o uz funkcnej rure par rokov, ktora nebola projektovana na oba smery, a aj o intenzite, ktoru sice tunel relativne stale zvlada, ale nezvlada to nahradna trasa cez horsky prechod. takze v globale ano, soroska je na tom podla mna lepsie.
inak by ma celkom zaujimal rozdiel intenzit dopravy napr. medzi soroskou a donovalmi. tu by som to dal tak 1:1.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 04. Feb 2019 10:09

branisko ale nema problem intenzity a dlho ho nebude mat. prekrocenie kapacity ak raz nastane stale neznamena kolaps len to ze sa bezne pojde 60 km za hodinu a prejazd bude trvat o minutu viac cize zanedbatelne.

cize druha rura braniska usetri len nejaku tu minutu kym jedna rura sorosky 5 minut VZDY a niekedy viac. mozo ocakavas od dialnice automaticky vyssie rychlosti ale ja zase ocakavam od jednotky 80-90 km/h co soroska nesplna.

inak by ma celkom zaujimal rozdiel intenzit dopravy napr. medzi soroskou a donovalmi. tu by som to dal tak 1:1.


a co to ma spolocne s temou ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod PK » 04. Feb 2019 10:26

devil napísal:tam nie je ziadna zavada a ano najskor treba odstanit stiavniky, sorosky a tvrdosiny a potom sa mozeme bavit o nejakych druhych rurach.

Za kazdy km cesty platime v spotrebnych daniach z paliv okolo 5 centov. Ziadna moja ani nicia jazda nie je dotovana.


co chodia po jednickach, dvojkach a trojkach platia tak 3/4 tychto dani a ti co chodia po dialnici len asi stvrtinu. pricom sumy na cesty sa nedelia v tomto pomere.

a podruheja nemam problem aby tie spotrebne dane isli do zdravotnictva alebo skolstva.


Devil, prosim ta vysvetli mi tie 3/4 a 1/4, lebo tomu naozaj nerozumiem.
Ja problem s krizovym rozdelovanim dani mam. Ak je treba platit skolstvo a zdravotnictvo tak zvysme normalne dane a povedzme to na rovinu, ze to je na skolstvo a zdravotnictvo a nemaskujme to cicanim z dopravy. Toto je na inu a dlhu temu a off topic.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Beharovce - Fričovce

Odoslaťod devil » 04. Feb 2019 10:39

tak potom ti nezavidim lebo takto krizovo rozdeluju dane v celej europe.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.