D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod EmBe » 07. Dec 2019 19:34

pa3ck napísal:Technika z výstavby diaľnice je momentálne stiahnutá na riešenie vybuchnutej bytovky v Prešove

Národná diaľničná spoločnosť
2 h ·
MIMORIADNA SITUÁCIA V PREŠOVE
V piatok sa v Prešove stala neskutočná tragédia. Aj naša spoločnosť je súčinná a pomáha v meste ako len vie. Stavebné spoločnosti Eurovia a Doprastav začali navážať štrkové zásoby z našej stavby diaľnice na rampu k bytovke, ktorú je potrebné nasypať do výšky piateho poschodia pre techniku hasičov a zasahujúcich, prípadne pre demolačný stroj.
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2257
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Yoggy52 » 07. Dec 2019 23:17

Tak to bude teda obrovska kopa, snad niekto prida aj foto :o
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod frostbite » 08. Dec 2019 00:32

kkos to je snad neskutocne.. cize zase bude sklz vo vystavbe koli tomuto kedze je momentalne vystavba zastavena az do vyriesenia a uplneho uzavretia nehody v Presove, tu jeden usek nespravia nacas, asi prekliatie su vsetky useky a ich vystavba na slovensku toto uz nema odbody ako fakt! vzdy sa nieco musi stat co stavbu zastavi.. na neurcito :(
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Mayllo » 08. Dec 2019 01:19

EmBe napísal:
pa3ck napísal:Technika z výstavby diaľnice je momentálne stiahnutá na riešenie vybuchnutej bytovky v Prešove


2 h ·
MIMORIADNA SITUÁCIA V PREŠOVE
je potrebné nasypať do výšky piateho poschodia pre techniku hasičov a zasahujúcich, prípadne pre demolačný stroj.


to važne idu navažat do tej výšky? ja si to neviem predstavit
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Kvík » 08. Dec 2019 10:47

To je až také zvláštne? 5 poschodí je asi 14 metrov, diaľničné násypy sú občas aj vyššie. Akurát na sídlisku to bude pôsobiť zvláštne.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Vlados » 08. Dec 2019 11:02

frostbite napísal:kkos to je snad neskutocne.. cize zase bude sklz vo vystavbe koli tomuto kedze je momentalne vystavba zastavena az do vyriesenia a uplneho uzavretia nehody v Presove, tu jeden usek nespravia nacas, asi prekliatie su vsetky useky a ich vystavba na slovensku toto uz nema odbody ako fakt! vzdy sa nieco musi stat co stavbu zastavi.. na neurcito :(

čistý egoista.

@admin, navrhujem zablokovať účet nevhodného prispievateľa.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod garip » 08. Dec 2019 11:12

presne tak, okamzite zabanujte toho somara frostbite, pise tu same nevhodne komentare, castokrat nezmyselne, zavadzajuce a osocujuce.
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod mareks96 » 08. Dec 2019 13:17

Frostbite... Hyenizmus a debilita v jednom... Hanbi sa...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jozfab » 08. Dec 2019 14:53

frostbite napísal:kkos to je snad neskutocne.. cize zase bude sklz vo vystavbe koli tomuto kedze je momentalne vystavba zastavena az do vyriesenia a uplneho uzavretia nehody v Presove, tu jeden usek nespravia nacas, asi prekliatie su vsetky useky a ich vystavba na slovensku toto uz nema odbody ako fakt! vzdy sa nieco musi stat co stavbu zastavi.. na neurcito :(

Ty mas dialnicnu znamku a si velky sef, ty chces svoju dialnicu. Je mi ta luto...
jozfab
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 29. Sep 2015 21:26

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod andel011 » 08. Dec 2019 18:41

Frostbite si totalne zaslepený egoista. V tej bytovke prišli o život ľudia.tá bytovka bol domov pre 46 rodín. V takom prípade je dialnica nepodstatná.je mi ťa ľúto.
andel011
diskutujúci
 
Príspevky: 89
Založený: 24. Feb 2017 11:26

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Pacho » 08. Dec 2019 21:02

andel011 napísal:Frostbite si totalne zaslepený egoista. V tej bytovke prišli o život ľudia.tá bytovka bol domov pre 46 rodín. V takom prípade je dialnica nepodstatná.je mi ťa ľúto.


k frostbite asi toľko: bohu žiaľ aj blbí ľudia sú ľudia.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod metelesku.blesku » 08. Dec 2019 22:20

Je to tragédia, čo sa stalo, ale tak ako život v meste, ani práce na diaľnici napriek tomu nezastavili.
Dnes betónovali ďalšie zábery na zavesenom moste (SO201).
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod frostbite » 09. Dec 2019 00:27

ano garip vlado marek a dalsi to presne chcete o to vam ide, ma tu umlcat navzdy ked tu otvorene pisem pravdu a dovolim si otvorit usta naplno a pomenujem skutkovu podstatu veci a pisem o mafianstvach co sa tu v tomto prehnitom state deju.. len do toho pohrobkovia tohto rezimu, umlcte ma.. prosim, posluzte si.. pravdu neumlcite, opicky tohto mafianskeho systemu posluchajuce a pritakajuce skorumpovanym sudruhom vo vedeni tohto statu a institucii ci uz dialnic alebo zeleznic.. gratulujem sluzte aj dalej a podporujte tento skorumpovany prehnity system co tu vladne vramci dialnic a zeleznic cele roky.. ja ticho rozhodne nebudem. a ked sa vam komentare nepacia aky problem? prosim necitajte ich a ignorujte.. da svidanja..
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Vlados » 09. Dec 2019 00:44

prekročil si čiaru slušnosti. niekoľko mŕtvych, stovky bezdomovcov a stovky dočasných bezdomovcov a riešiš tu na týždeň-dva-tri odsunuté nejaké práce na diaľnici. aj 3 ročné dieťa by sa lepšie orientovalo... už neuvidím príspevky od frostbite.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod topfield » 09. Dec 2019 07:25

frostbite napísal:kkos to je snad neskutocne.. cize zase bude sklz vo vystavbe koli tomuto kedze je momentalne vystavba zastavena az do vyriesenia a uplneho uzavretia nehody v Presove, tu jeden usek nespravia nacas, asi prekliatie su vsetky useky a ich vystavba na slovensku toto uz nema odbody ako fakt! vzdy sa nieco musi stat co stavbu zastavi.. na neurcito :(


daj si facku
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod pohodak » 09. Dec 2019 10:37

frostbite napísal:ano garip vlado marek a dalsi to presne chcete o to vam ide, ma tu umlcat navzdy ked tu otvorene pisem pravdu a dovolim si otvorit usta naplno a pomenujem skutkovu podstatu veci a pisem o mafianstvach co sa tu v tomto prehnitom state deju.. len do toho pohrobkovia tohto rezimu, umlcte ma.. prosim, posluzte si.. pravdu neumlcite, opicky tohto mafianskeho systemu posluchajuce a pritakajuce skorumpovanym sudruhom vo vedeni tohto statu a institucii ci uz dialnic alebo zeleznic.. gratulujem sluzte aj dalej a podporujte tento skorumpovany prehnity system co tu vladne vramci dialnic a zeleznic cele roky.. ja ticho rozhodne nebudem. a ked sa vam komentare nepacia aky problem? prosim necitajte ich a ignorujte.. da svidanja..


a napadla ta aj taka moznost ze tu proste 90% ludom "iba" lezie na nervy tvoj styl komunikacie ala chlapi v krcme po 3 borovickach? toto forum si pomaly 15 rokov udrzuje aku-taku uroven a taketo saskarne co predvadzas tomu rozhodne neprospievaju :idea:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod 1mmortal2 » 09. Dec 2019 12:04

Ako sa hovori, ked nebol internet, iba doma vedeli ze si debil
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod mareks96 » 09. Dec 2019 12:29

Áno to presne povie každý antisystemovy volič ci už kotle u alebo Trubana (z extrému do extrému).... Lenže tu ide iba o to, že toto fórum vždy malo ako tak odbornú úroveň a veľakrát sa dalo čítať diskusiu doslova odborníkov, projektantov co tie diaľnice kreslili.

A ze to bolo fakt dobre a zaujímavé čítanie. Lenže odkedy ich tu takýto dristoši, ktorý každého nazvú dieťaťom socializmu, uzemnovať, (však ja som tu aby som všetkým otvoril oči) prestali prispievať a takéto krcmove dristy ma ozaj čítať nebaví...

Vysvetli mi comu vadí že autá eurovie a dps majú pomáhať pri paneláku? Minimum materiálu, pomoc je to veľká a aj tak na vozenie štrku je hlavne pri tunelovych úsekoch taka rezerva (lebo sekundárne ostrenie, vozovka) že aj keby 2 mesiace pomáhajú tak sa nedeje nič.. A aj keby deje, jedna sa o pomoc stovkám ľuďom, moja 50 eurova známka (keby je na mne tak aspoň za 80 by som ju dal) pár týždňov prežije...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod stavbar_po » 09. Dec 2019 16:19

Odporucam nesirit paniku,ze sa zastavila vystavba D1 v Presove.
Na stavbe sa aj dnes usilovne pracuje.

14.24 - Podľa informácií Korzára sa nebude k zdemolovanej bytovke navážať štrk alebo hlina, aby umožnili prístup demolačnej technike, hoci táto myšlienka v minulých dňoch existovala a NDS bola ochotná štrk aj zabezepečiť zo stavby diaľnice v Prešove.
Pravdepodobný je scenár, že sa využije špeciálna technika českej firmy, ktorá dokáže postupne rozoberať poškodenú stavbu.

13.02 - Na miesto nešťastia prišli zástupcovia špecializovanej českej firmy Cannoneer, ktorá sa zaoberá strojovu demoláciou výškových budov a má na ňu špecializovanú techniku.
Na mieste zisťujú podmienky a možnosti demolácie.
Bratia Cesi nam opat pomozu, ako nam pomahaju pri vystavbe tunela Presov.
https://www.cannoneer.cz/demolice-budov ... kych-celku
stavbar_po
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 10. Feb 2016 10:06

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod lostrail » 09. Dec 2019 17:14

...A tak zostal len ten pocit, ked zo seba urobis necitlive monstrum doslova pre nic za nic... Som rad, ze stavbari boli ochotni pomoct a tragedia na sidlisku im nebola lahostajna. Este vsetka ludskost nevymrela.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod pa3ck » 09. Dec 2019 17:37

stavbar_po napísal:Odporucam nesirit paniku,ze sa zastavila vystavba D1 v Presove.
Na stavbe sa aj dnes usilovne pracuje.

14.24 - Podľa informácií Korzára sa nebude k zdemolovanej bytovke navážať štrk alebo hlina, aby umožnili prístup demolačnej technike, hoci táto myšlienka v minulých dňoch existovala a NDS bola ochotná štrk aj zabezepečiť zo stavby diaľnice v Prešove.
Pravdepodobný je scenár, že sa využije špeciálna technika českej firmy, ktorá dokáže postupne rozoberať poškodenú stavbu.

13.02 - Na miesto nešťastia prišli zástupcovia špecializovanej českej firmy Cannoneer, ktorá sa zaoberá strojovu demoláciou výškových budov a má na ňu špecializovanú techniku.
Na mieste zisťujú podmienky a možnosti demolácie.
Bratia Cesi nam opat pomozu, ako nam pomahaju pri vystavbe tunela Presov.
https://www.cannoneer.cz/demolice-budov ... kych-celku

Posledné informácie z Korzára:

16.58 - Hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek ozrejmil postup pri búraní zničenej bytovky číslo sedem.

S určitosťou sa v najbližších dňoch zbúra vrchných štyri až päť poschodí, potom sa uvidí.

Použijú špeciálnu búraciu techniku - kliešte, ktoré budú postupne odstrihávať jednotlivé poschodia. Rozhodlo sa tak aj preto, lebo z 12. poschodia je stále nezvestná jedna žena a pri tomto spôsobe sa možno budú nájsť jej pozostatky.

Predtým musia okolo bytovky nasypať ochranný val pre inžinierske siete a komunikácie, makadam má ísť zhruba do výšky dvoch metrov. S jeho sypaním sa začne v utorok.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22278798 ... kolie.html
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Driver » 11. Dec 2019 10:37

Dnes zacali navazat material k bytovke, cela ulica mukacevska je oblepena paskami, zrejme kvoli parkovaniu. Material sa navaza cez chodnik a cyklochodnik, uvidime do akej vysky sa pojde
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod caki » 11. Dec 2019 11:45

uz to bolo kdesi spominane ze navozia cca 2 m kvoli ochrane sieti v zemi. Pride technika s dosahom asi 68 m cize sa v dostanu zo zeme az k vrchnym poschodiam
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod 110mat110 » 11. Dec 2019 15:15

https://presov.korzar.sme.sk/c/22280510 ... ierky.html

Podla korzaru to je presne tak, ze sa nasypu 2m okolo bytovky aby padajuce panely nic neposkodili
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod stavbar_po » 11. Dec 2019 16:58

Dialniciari pomahaju pri znicenom dome v Presove navazanim rubaniny z tunela Presov do vysky 2m aby ochranili siete pred poskodenim pocas burania poskodenej bytovky.
stavbar_po
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 10. Feb 2016 10:06

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.