D1 Mengusovce - Jánovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 07. Jún 2005 21:42

arison napísal:A stalo sa co nik necakal! Len ma zaujima ci slavnostne poklepany zakladny kamen pridu teraz slavnostne odklepat?


Ja pokiaľ viem, tak základný kameň ostáva na stavbe, resp. v stavbe. Záleží podľa toho, o akú stavbu ide.

Napr. v nových budovách si môžete všimnúť, že je tam aj zvýraznené miesto, že je tam základný kameň. 8)

... toto je veľmi nepríjemná situácia, aby sme sa súdili na úseku, že kto ho má začať stavať. Hold, na Slovensku je to tak. :?
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod digitman » 08. Jún 2005 14:00

Už som to raz písal základný kameň záhadne zmizol a tam kde bol nieje toto možem potvdiť aj dnes som prechádzal okolo.Buď ho niekto ukradol, lebo sa mu páčila tabuľka z nápisom, alebo ani boh nevie kam ho dali.Veď to je jedno aj tak sa nestavia a ani boh nevie kedy sa začne to je to naše Slovensko malebné nikto nevie nič a nikto sa nesmie dozvedieť nič.Len som zvedaví kto je za takýto bordel zodpovedný.Už sa nad tym nerozčulujem sice mam len 40 rokov, ale keď tu bude diaľnica budem chodiľ o palici, ako dôchodca, alebo budem v hrobe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Digitman
digitman
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2005 08:14
Bydlisko: Poprad

Odoslaťod Caesar » 08. Jún 2005 18:02

digitman napísal:Už som to raz písal základný kameň záhadne zmizol a tam kde bol nieje toto možem potvdiť aj dnes som prechádzal okolo.Buď ho niekto ukradol, lebo sa mu páčila tabuľka z nápisom, alebo ani boh nevie kam ho dali.Veď to je jedno aj tak sa nestavia a ani boh nevie kedy sa začne to je to naše Slovensko malebné nikto nevie nič a nikto sa nesmie dozvedieť nič.Len som zvedaví kto je za takýto bordel zodpovedný.Už sa nad tym nerozčulujem sice mam len 40 rokov, ale keď tu bude diaľnica budem chodiľ o palici, ako dôchodca, alebo budem v hrobe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Digitman


K základnému kameňu už sa vyjadrovať nebudem.

Osobne si myslím, že D1 bude v KE reálne v r. 2015, ale po PP by mala byť v r. 2012, takže dôchodcom ešte určite nebudeš. 8)

Na Slovensku je to o tomto: Sľuby sa sľubujú stále, lenže už sme v EÚ a prichádzajú väčšie problémy.

Ja len pripomeniem, že na tento rok MDPaT počíta, že na výstavbu diaľničnej siete chce dať 15 mld. SKK. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod digitman » 08. Jún 2005 21:14

Niesom až taky pesimista a verím, že sa konečne začne stavať, len mnohí z nás z tohoto regionu by radi už videli stroje v akcii a že sa niečo deje.Sme trochu netrpezlivy a skôr som tento môj predošlý príspevok myslel ako menší žart.Ospravedlňujem sa.
Digitman
digitman
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2005 08:14
Bydlisko: Poprad

:(

Odoslaťod Tomas » 09. Jún 2005 11:23

digitman napísal:Niesom až taky pesimista a verím, že sa konečne začne stavať, len mnohí z nás z tohoto regionu by radi už videli stroje v akcii a že sa niečo deje.Sme trochu netrpezlivy a skôr som tento môj predošlý príspevok myslel ako menší žart.Ospravedlňujem sa.
Digitman


pre mna je tento usek sklamanie roka, dufam ze nie desatrocia
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Re: :(

Odoslaťod Caesar » 09. Jún 2005 20:56

Tomas napísal:
digitman napísal:Niesom až taky pesimista a verím, že sa konečne začne stavať, len mnohí z nás z tohoto regionu by radi už videli stroje v akcii a že sa niečo deje.Sme trochu netrpezlivy a skôr som tento môj predošlý príspevok myslel ako menší žart.Ospravedlňujem sa.
Digitman


pre mna je tento usek sklamanie roka, dufam ze nie desatrocia


Sklamanie desaťročia bolo (pre mňa) zastavenie výstavby diaľnic v r. 1997/98.

Úsek Mengusovce-Jánovce, to je "vrchol", pretože aj keď meškajú úseky na trase D1 BA-ZA alebo na R1 NR-BB, tak tam sa aspoň stavia.

Úseky ako D1 PO-Svinia, R4 KE-Milhosť (aj keď ten vláda stačila 2x oficiálne posunúť) alebo Mengusovce-Jánovce, to môže byť sklamaním roka, pretože tu sa malo začať stavať a nestavia sa.

Pre mňa osobne je (všeobecne) sklamaním to, že tu sa "rok čo rok" iba sľubuje, že na ten ďalši rok sa už dá viac finančných prostriedkov na výstavbu diaľničnej siete na Slovensku a "skutek utek".

A konkrétne Mengusovce-Jánovce, ... tu Slováci dokázali ako vedia stavať, keď im niekto dáva peniaze ..."Radšej ani nezačneme stavať, aby nebolo podozrenie z korupcie", to som počul taký vtip. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod random » 09. Jún 2005 22:31

ja by som bol velmi rad keby sa tu registroval niekto kompetentnejsi z SSC, NDS a MDPaT ... bolo by to spravne z ich strany sa vyjadrovat priamo ku jednotlivim projektom ... dokonca by to mala byt ich povinnost (myslim st. spolocnosti a ministerstiev) aby taketo miesta vyhladavali a zapojili do debat cast svojho aparatu ... sak ludi maju dost a sa mi zda ze len valaju sunky ked sa deje co sa deje :(
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

re

Odoslaťod Tomas » 10. Jún 2005 07:33

random napísal:ja by som bol velmi rad keby sa tu registroval niekto kompetentnejsi z SSC, NDS a MDPaT ... bolo by to spravne z ich strany sa vyjadrovat priamo ku jednotlivim projektom ... dokonca by to mala byt ich povinnost (myslim st. spolocnosti a ministerstiev) aby taketo miesta vyhladavali a zapojili do debat cast svojho aparatu ... sak ludi maju dost a sa mi zda ze len valaju sunky ked sa deje co sa deje :(


vies oni si neuvedomuju jednu vec, su plateny z dani, a kedze tie dane pre nikoho nepredstavuju nizku polozku, mali by mat aspon trosku slusnosti a robit pre narod co najvacsiu sluzbu aka je v ich silach, bohuzial statna sprava je jeden velky SOCIK.
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Zrušenie tendra

Odoslaťod rbarat » 10. Jún 2005 12:20

Vážení, takže Slovenské kocúrkovo pokračuje, ako sa možete dozvedieť z tohoto článku:
http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=50397

tender na prvý úsek bol zrušený, musí prebehnúť nové výberové konanie, čo potrvá najmenej do konca roka 2005, ja sa ale obávam, že aj dlhšie.

Je to otrasné, už sa nedá ničomu veriť.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod Caesar » 10. Jún 2005 13:10

Aktuálna situácia podľa mojich informácií:

Pesimistický variant:

Hrozí zrušenie úplne celej súťaže, t.j. vyhlásenie nového tendra na všetky 3 úseky a zároveň by bolo ohrozené financovanie, resp. "už by sa načali" financie z r. 2007-2013 od EÚ.

Reálny začiatok výstavby by bol v r. 2006/07 a až by boli súdy, tak v r. 2008/? ...

Optimistický variant:

Prvý úsek sa začne stavať v r. 2006, ak by boli súdy, tak v r. ? ...
Ďalšie úseky by sa mohli začať stavať ešte v r. 2005.

V každom prípade prichádza "k bojom" medzi NDS a ÚVO.

NDS, a.s., tu je www.ndsas.sk a okrem toho podotýkam, že ešte táto spoločnosť nemá ani jeden úver, aj keď kvôli tomu vznikla, viac v sekcii Diaľničná spoločnosť a mýto ... 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 10. Jún 2005 13:41

Financie EU na M-J sa musia minut zhruba do konca roku 2009. To by sa hadam stihnut mohlo (dufajme) :wink: .
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod eucitizen » 10. Jún 2005 14:42

Caesar,


A ktory variant asi bude? Myslis ze zrusia tender na vsetky 3 useky? Dufam ze skor bude ta druha varianta. Inac si myslim ze Greca firma robi dobre ze poda zalobu, podstatne tu to vizera ze sa snazili ju vykopnut von aby to dali slovenskej firme alebo nie? Nech to zacne strazit aj EK.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Caesar » 10. Jún 2005 15:43

eucitizen napísal:Caesar,


A ktory variant asi bude? Myslis ze zrusia tender na vsetky 3 useky? Dufam ze skor bude ta druha varianta. Inac si myslim ze Greca firma robi dobre ze poda zalobu, podstatne tu to vizera ze sa snazili ju vykopnut von aby to dali slovenskej firme alebo nie? Nech to zacne strazit aj EK.


Eucitizen,

neviem, prečo práve mne smeruješ túto otázku? :roll:

Tvoj text nekomentujem. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 10. Jún 2005 15:46

wazari napísal:Financie EU na M-J sa musia minut zhruba do konca roku 2009. To by sa hadam stihnut mohlo (dufajme) :wink: .


Wazari,

ale veď ty by si mohol vedieť, že aj keby sa stavalo a až do r. 2010, tak finančné prostriedky sa "dajú istým spôsobom" vyčerpať do r. 2009. Je to bežné aj vo F, D, I, ...

Lenže, dnes je EÚ "zhrozená" z toho, čo sa to deje na Slovensku, respektíve, aké sú tu možnosti jednoltivých úradov a čo robí štát? EÚ nevadí to, že firmy využívajú zákonný postup danej krajiny, EÚ prekáža to, že SR nedokáže stavať za jej peniaze, ... ako keby tu nebol záujem vlády o európske peniaze.

Teraz to vyzerá tak, že SR je najbohatšia krajina v celej EÚ a že SR žiadne peniaze z EÚ ani nepotrebuje. A ja to ešte "okorením", nepotrebuje, pretože nebude stavať, ... 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod vlad » 10. Jún 2005 19:35

Caesar napísal:
wazari napísal:Financie EU na M-J sa musia minut zhruba do konca roku 2009. To by sa hadam stihnut mohlo (dufajme) :wink: .


Wazari,

ale veď ty by si mohol vedieť, že aj keby sa stavalo a až do r. 2010, tak finančné prostriedky sa "dajú istým spôsobom" vyčerpať do r. 2009. Je to bežné aj vo F, D, I, ...

Lenže, dnes je EÚ "zhrozená" z toho, čo sa to deje na Slovensku, respektíve, aké sú tu možnosti jednoltivých úradov a čo robí štát? EÚ nevadí to, že firmy využívajú zákonný postup danej krajiny, EÚ prekáža to, že SR nedokáže stavať za jej peniaze, ... ako keby tu nebol záujem vlády o európske peniaze.

Teraz to vyzerá tak, že SR je najbohatšia krajina v celej EÚ a že SR žiadne peniaze z EÚ ani nepotrebuje. A ja to ešte "okorením", nepotrebuje, pretože nebude stavať, ... 8)

Caesar máš úplnú pravdu,prečo to v Čechách funguje a u nás nedajbože,vždy sú nejaké problémy, vo všetkom musíme zaostávat.V Čechách majú momentálne rozostavaných 6 dialnic: D1,D3,D5,D8,D11 aD47.Nehovorím,že ani tam nie sú problémy,ale na takú rozostavanosť,mimochodom momentálne je v Čechách nasadené najväčšie tempo výstavby dialnic v Europe.
Nie je chyba aj v tom,že na úradoch sedia ľudia ktorý sú neodborný,nerozumejú sa veciam,sú len bábkami, majú stranícke tričká a potom to tak vyzerá.Jedna dialnica a na každom kilometri problém.
Zlepší sa to?
vlad
diskutujúci
 
Príspevky: 64
Založený: 13. Máj 2005 19:47

Odoslaťod Caesar » 11. Jún 2005 20:25

Vlad,

ja neviem, kde je chyba, ktorá vôbec nenúti vládu zaoberať sa problémami diaľničnej výstavby.

Neodbornosť? Možno, ale skôr nie. Skôr legislatíva a právomoci jednotlivých úradov na tomto úseku.

Vláda? Asi tiež nie, pretože premiér je zo Spiša, minister financií je tiež z východu aj minister dopravy je z východu. Lenže, tí prví dvaja už bývajú v BA, takže ich východ nezaujíma. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod vlad » 11. Jún 2005 21:04

Caesar napísal:Vlad,

ja neviem, kde je chyba, ktorá vôbec nenúti vládu zaoberať sa problémami diaľničnej výstavby.

Neodbornosť? Možno, ale skôr nie. Skôr legislatíva a právomoci jednotlivých úradov na tomto úseku.

Vláda? Asi tiež nie, pretože premiér je zo Spiša, minister financií je tiež z východu aj minister dopravy je z východu. Lenže, tí prví dvaja už bývajú v BA, takže ich východ nezaujíma. 8)

Caesar,
Čo si myslíš,čítajú tieto a podobné fóra ministri a vôbec všetci tí ktorý sú zodpovedný za tento stav?Asi nie a načo,tak či tak,hlavná vec,že sa im mešce napľnajú.
vlad
diskutujúci
 
Príspevky: 64
Založený: 13. Máj 2005 19:47

Odoslaťod Caesar » 11. Jún 2005 21:10

vlad napísal:Caesar,
Čo si myslíš,čítajú tieto a podobné fóra ministri a vôbec všetci tí ktorý sú zodpovedný za tento stav?Asi nie a načo,tak či tak,hlavná vec,že sa im mešce napľnajú.


Vlad,

podľa toho, čo viem, tak na toto fórum chodí dosť vplyvných ľudí. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Priebežné správy

Odoslaťod Caesar » 14. Jún 2005 16:04

Výstavba by mohla pokračovať plynule na ďalších dvoch úsekoch ešte tento rok a v r. 2008 by sa tieto úseky mohli otvoriť bez výrazných zdržaní.

Prvý úsek, momentálna situácia, snaha vyriešiť situáciu mimo súdu, resp. na súde pri najmenších sporoch. Inak to bude mať daná firma zrejme veľmi ťažké pri ďalších tendroch.

Reálne však stále hrozí, že sa úsek Mengusovce-Jánovce na diaľnici D1 bude stavať až v r. 2006 a jeho výstavba sa skončí v r. 2009. Aj to je ešte optimistický variant v tomto "reálnom", pretože pesimistický, no menej reálny je, že prvý úsek by sa začal stavať až v r. 2007 (ak vôbec). Bola by však potom snaha napriek tomu otvoriť Mengusovce-Jánovce ako jeden úsek, t.j. všetky tri úseky naraz. Financovanie stavby by malo ešte spadať do finančného obdobia EÚ do r. 2007.

Napriek tomu, tieto úseky budú na 100% dostavané a otvorené tak, aby diaľnica D1 pri projekte r. 2010 bola kompletná aj v tomto úseku. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod devil » 14. Jún 2005 16:09

2. 3. usek je mozne stavat bez ohladu na to, co sa deje s prvym usekom, ci nie :?:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Caesar » 14. Jún 2005 16:29

devil napísal:2. 3. usek je mozne stavat bez ohladu na to, co sa deje s prvym usekom, ci nie :?:


Devil,

keby to tak bolo tak sa plynule stavajú.

Ano, dajú sa stavať 2. a 3. úsek bez ohľadu na to, čo bude s 1. úsekom, ale ešte sú tam rôzne "hrozby" a nedoriešené záležitosti. Stavebné spoločnosti určite výstavbu zámerne nespomaľujú. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod devil » 14. Jún 2005 16:40

opytam sa inak, je mozne uplne zrusit vyberove konanie na 2. a 3. usek a teda "vziat" firmam uz dohodnutu zakazku :?: asi by to statu nepreslo tak lahko...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Caesar » 14. Jún 2005 16:52

devil napísal:opytam sa inak, je mozne uplne zrusit vyberove konanie na 2. a 3. usek a teda "vziat" firmam uz dohodnutu zakazku :?: asi by to statu nepreslo tak lahko...


Hm, všetko je možné. Ale osobne ja by som takýto krok zo strany štátu nespravil. To by sa mohlo skončiť veľmi zle. Dohra až v EÚ a začiatok výstavby aj po r. 2010. Ak to štát spraví po dohode so stavebnými spoločnosťami, tak ano, ale len tak, sám, to nie.

Na troch úsekoch sú 3 spoločnosti s viacerými partnermi. Tá prvá, J&P Avax, grécka už má problémy so štátom, presnejšie štát má problémy. Doprastav ako druhá spoločnosť stavia po celom Slovensku a nielen diaľnice a predpokladajme, že by mohol dať viacero podnetov na súd aj kvôli iným stavbám, pretože takmer nikde sa údajne neplatí presne, podľa zmlúv, ale zatiaľ súdne spory nevyhľadáva. Je však ťažké odhadnúť, čo by Doprastav skutočne spravil. Je ťažké odhadnúť, čo by spravil jeho partner Strabag, ktorý síce na Slovensku je "malý", ale v Európe je to silný hráč. A tretia spoločnosť SSŽ, to je v podstate česká firma a tá by s najväčšou pravdepodobnosťou riešila situáciu okamžite cez súd, aj keď tiež má slovenského partnera Slov-via, a.s. PP. ( :?: )

Devil, ak chce štát stavať, nech stavia. A ak na to nemá, tak nech sa "netvári", že je všetko Ok a vyhlási sa tender atď.

Teraz sa vyhovárať na "boj úradov" je smiešne, pretože tá legislatíva sa od r. 1998 mohla aj 10x zmeniť.

Ja osobne dúfam, že sa to "utrasie" na tých dvoch ďalších úsekoch a stavať sa začne v r. 2005. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod kaviarista » 14. Jún 2005 19:26

Dovolovali podmienky tendra vyhrat uchadzacovi aj na viac ako jednom z troch usekov?
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 14. Jún 2005 20:27

kaviarista napísal:Dovolovali podmienky tendra vyhrat uchadzacovi aj na viac ako jednom z troch usekov?


Kaviarista,

na tvoju otázku ja ti samozrejme priamu odpoveď nedám. Ako múdry človek by si si to mohol zistiť aj inak, legálne samozrejme.

Ja sa ťa spýtam, čo by to zmenilo na dnešnej situácii? Ako by si ty zadával tender? 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.