D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: :-W

Odoslaťod Andrej » 23. Jan 2007 00:12

KUBOO napísal:A neviete niekto kde presne sa D3 začína?

V podstate tam, kde sa teraz pri jazde prechadza z 1 pruhu do druheho.
http://www.highways.sk/highways/img/HP- ... azov76.jpg
D1 tam bude po dostavani pokracovat na estakadu Dolny Hricov a na D3 sa teraz jazdi po lavej vetve.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Čumil » 23. Jan 2007 09:01

Cez vikend som tadial isiel, ale som si nevsimol - je tam kilometrovnik 0.0 ?
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Andrej » 23. Jan 2007 10:21

Čumil napísal:Cez vikend som tadial isiel, ale som si nevsimol - je tam kilometrovnik 0.0 ?

Km 0.0 je az na krizovatke pri letisku Zilina. Zvysok, odtial po koniec useku Vrtizer-Hric. Podhradie je to 1,6 km a rata sa to ako vetvy D3. Teda pri otvarani sice otvorili km 0.0 - 4.0, ale spolu s vetvami, po ktorych sa jazdi, je to 5.6 km.
Pekne je to vidiet na mapke highways.sk
http://www.highways.sk/highways/img/HP- ... ov_map.gif
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Nevedko » 26. Jan 2007 14:14

Pri uvedeni polprofilu do predcasneho uzivania sa vraj Vazny vyjadril, ze druhy polprofil by sa mal zacat pouzivat o 2 az 4 tyzdne. 2 tyzdne uplynuli dnes. Ako to tam vyzera? Je realne, ze by o dalsie 2 tyzdne bol v prevadzke plny profil?
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Ondra O.K. » 26. Jan 2007 14:27

Nevedko napísal:Pri uvedeni polprofilu do predcasneho uzivania sa vraj Vazny vyjadril, ze druhy polprofil by sa mal zacat pouzivat o 2 az 4 tyzdne. 2 tyzdne uplynuli dnes. Ako to tam vyzera? Je realne, ze by o dalsie 2 tyzdne bol v prevadzke plny profil?


Nebyl tu nahodou nekde pripevek ze je tam potreba jeste udelat jeste jedna vrstva asfaltu coz kvuli teplotam, nyni uz asi i v SR kvuli snehu nejde?
Jinak termin snad byl slibeny nekdy na cerven/cervenec, asi o tolik nezrychli :D
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Ondra O.K. » 26. Jan 2007 14:34

ok79 napísal:Nebyl tu nahodou nekde pripevek ze je tam potreba jeste udelat jeste jedna vrstva asfaltu coz kvuli teplotam, nyni uz asi i v SR kvuli snehu nejde?
Jinak termin snad byl slibeny nekdy na cerven/cervenec, asi o tolik nezrychli :D


Doslova z http://cestovanie.sme.sk/c/3091524/Otvo ... -a-D3.html

Ako informoval minister dopravy pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny, úseky budú zatiaľ otvorené v polovičnom profile s obojsmernou premávkou. V prvom úseku treba podľa Vážneho už len položiť poslednú vrchnú vrstvu vozovky, čo je otázka dvoch týždňov, avšak súčasné počasie to napriek teplej zime nedovoľuje. Termín ukončenia výstavby bol stanovený na jún 2007. Na časti úseku D3 Hričovské Podhradie - Žilina Strážov ešte nie je dobudovaný druhý dvojpruh, termín ukončenia Národná diaľničná spoločnosť (NDS) stanovila na november 2007.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod magnus » 31. Jan 2007 12:17

niečo takéto chýba na slovenských diaľniciach:

http://www.silnice-zeleznice.cz/index.php?clanek=647
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Tinko » 31. Jan 2007 12:32

V piatok a sobotu som išiel tento úsek, a musím sa priznať, že som od toho očakával viac. Behá sa z jedného pruhu do druhého, proste to na mňa pôsobí hodne nepripravene...

Kedy sa to plánuje otvoriť kompletne?

PS: Ale lepšie ako pôvodná stará cesta, len som možno očakával trochu viac.
Tinko
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 02. Jan 2007 20:12

Odoslaťod Čumil » 31. Jan 2007 13:39

Na zaklade coho si ocakaval viac? Ved vo vsetkych spravach bolo, ze sa otvara polprofil s vynimkou MUK, ktore su na plny profil. A z jedneho pruhu do druheho sa tiez prechadza len tam
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod fh » 31. Jan 2007 19:57

Tinko napísal:V piatok a sobotu som išiel tento úsek, a musím sa priznať, že som od toho očakával viac. Behá sa z jedného pruhu do druhého, proste to na mňa pôsobí hodne nepripravene...

Kedy sa to plánuje otvoriť kompletne?

PS: Ale lepšie ako pôvodná stará cesta, len som možno očakával trochu viac.


Ja som si všimol, že po zjazde na D1 smerom na HP má ľavý jazdný pruh nejký divný povrch, v strede je kľukatá čiara po dľžke pár 100 m.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod pohodak » 04. Feb 2007 16:45

s odstupom casu by ma docela zaujimalo co by sa vlastne nestihlo na useku dorobit/"dopapierovat" pred vianocami a muselo sa otvarat "az" po novom roku :idea
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod konstrukt » 04. Feb 2007 20:11

pohodak napísal:s odstupom casu by ma docela zaujimalo co by sa vlastne nestihlo na useku dorobit/"dopapierovat" pred vianocami a muselo sa otvarat "az" po novom roku :idea
Otvorenie diaľnice tj. termín otvorenia závisí od ministra dopravy,riaditeľa NDS, kedy sa im to hodí a budú mať voľný termín na strihanie pásky. Niečo podobné bolo aj pri otváraní obchvatu R2 Tornaľa tak sa veľmi tomu nediv, alebo Ficova vláda chcela otvoriť tento úsek v novom roku, aby potom mohli machrovať koľko sa toho postavilo a otvorilo za ich vlády.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod fh » 04. Feb 2007 20:25

doprastavak napísal:
pohodak napísal:s odstupom casu by ma docela zaujimalo co by sa vlastne nestihlo na useku dorobit/"dopapierovat" pred vianocami a muselo sa otvarat "az" po novom roku :idea
Otvorenie diaľnice tj. termín otvorenia závisí od ministra dopravy,riaditeľa NDS, kedy sa im to hodí a budú mať voľný termín na strihanie pásky. Niečo podobné bolo aj pri otváraní obchvatu R2 Tornaľa tak sa veľmi tomu nediv, alebo Ficova vláda chcela otvoriť tento úsek v novom roku, aby potom mohli machrovať koľko sa toho postavilo a otvorilo za ich vlády.


Tomu hovorím vecná odpoveď. Isté je, že na príčine nebola potreba niečo tam dorábať. Pretože tam sa od 15. 12. po otvorenie nerobilo.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod konstrukt » 04. Feb 2007 20:33

Pozorovatel napísal:
doprastavak napísal:
pohodak napísal:s odstupom casu by ma docela zaujimalo co by sa vlastne nestihlo na useku dorobit/"dopapierovat" pred vianocami a muselo sa otvarat "az" po novom roku :idea
Otvorenie diaľnice tj. termín otvorenia závisí od ministra dopravy,riaditeľa NDS, kedy sa im to hodí a budú mať voľný termín na strihanie pásky. Niečo podobné bolo aj pri otváraní obchvatu R2 Tornaľa tak sa veľmi tomu nediv, alebo Ficova vláda chcela otvoriť tento úsek v novom roku, aby potom mohli machrovať koľko sa toho postavilo a otvorilo za ich vlády.


Tomu hovorím vecná odpoveď. Isté je, že na príčine nebola potreba niečo tam dorábať. Pretože tam sa od 15. 12. po otvorenie nerobilo.
Máš pravdu, úsek bol hotoví na odovzdanie 15.12.2006 a od tohto dátumu sa tam nerobolo nič, iba pred odovzdaním v januári tam postavili tribúnu pre hostí, ktorý mali otvárať diaľnicu a to je všetko.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod pohodak » 04. Feb 2007 22:14

ak je toto pravda, mali by si to precitat vsetci, co tvrdia, ze teraz neni na MDPaT politika, ale len odborne stanoviska :idea:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod sezbrzni » 05. Feb 2007 08:43

a konieckoncov: co si cakal ... :?:
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod pohodak » 05. Feb 2007 10:52

od tejto vlady necakam vobec nic, ale boli tu nazory, ktore to otvorenie v januari vsemocne obhajovali ako "odborne" riesenie :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod devil » 05. Feb 2007 11:11

od tejto vlady necakam vobec nic, ale boli tu nazory, ktore to otvorenie v januari vsemocne obhajovali ako "odborne" riesenie


presne, vysledky tejto vlady v podobe novych usekov mozno zacat merat najskor od 2009 a pocas posobenia dalsej vlady.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod xmindox » 09. Feb 2007 18:00

Súhlasím s doprastavákom že sa dialnica mohla otvoriť 15.12 to je to o čom som sa hádal s Dialničiarom.
Chudáčkovia nemali voľný termín :lol:
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Odoslaťod Honda » 10. Feb 2007 19:35

xmindox napísal:Súhlasím s doprastavákom že sa dialnica mohla otvoriť 15.12 to je to o čom som sa hádal s Dialničiarom.


A vyhral si :?: :roll: Ak ano, máš určite dobrý pocit. :P Ja ti ho prajem.

Je to také zaujímavé ale ŘSD v ČR nestihne dať načas 2 úseky na D1.
V Rakúsku kvolu PPP nestihnú načas myslím A5.
V Nemecku teraz blokli nejaký úsek zelený už pred otvorením.
V Chorvátsku sa otvorenie jedného úseku muselo posunúť lebo sa nestihli dorobiť ploty.

Dialnice sú len málokedy úplne dokončené. Ale väčšinou sa otvoria. Ja si tiež myslím osobne, že Fico chcel mať km "u seba", ale táto dialnica v tejto téme má od dokončenia hodne ďaleko.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod johhan » 11. Feb 2007 14:14

xmindox napísal:Súhlasím s doprastavákom že sa dialnica mohla otvoriť 15.12 to je to o čom som sa hádal s Dialničiarom.
Chudáčkovia nemali voľný termín :lol:


Ja osobne som bol proti otvoreniu - D3 aj tak je nedorobená a tých pár mesiacov vôbec nič neznamená na tom úseku. Nemalo to význam lebo sa neobchádza ťiadny exponovaný úsek. Otvoril sa úsek ktorý bude musieť byť začas uzavretý aby sa dokončil. Iba sa zvýšili náklady na údržbu ... ešte že je mierna zima.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Dialniciar » 18. Feb 2007 16:07

johhan napísal:
xmindox napísal:Súhlasím s doprastavákom že sa dialnica mohla otvoriť 15.12 to je to o čom som sa hádal s Dialničiarom.
Chudáčkovia nemali voľný termín :lol:


Ja osobne som bol proti otvoreniu - D3 aj tak je nedorobená a tých pár mesiacov vôbec nič neznamená na tom úseku. Nemalo to význam lebo sa neobchádza ťiadny exponovaný úsek. Otvoril sa úsek ktorý bude musieť byť začas uzavretý aby sa dokončil. Iba sa zvýšili náklady na údržbu ... ešte že je mierna zima.


Musím tu tvrdo skonštatovať, že iba ja a johhan vieme, o čom hovoríme. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wazari » 18. Feb 2007 19:27

Dialniciar napísal:
johhan napísal:
Ja osobne som bol proti otvoreniu - D3 aj tak je nedorobená a tých pár mesiacov vôbec nič neznamená na tom úseku. Nemalo to význam lebo sa neobchádza ťiadny exponovaný úsek. Otvoril sa úsek ktorý bude musieť byť začas uzavretý aby sa dokončil. Iba sa zvýšili náklady na údržbu ... ešte že je mierna zima.


Musím tu tvrdo skonštatovať, že iba ja a johhan vieme, o čom hovoríme. 8)


vzhladom na to, ze je skutocnostou, ze sa usek otvoril, bol by nejaky rozdiel, z hladiska stavebneho, ak by sa to otvorilo v decembri? ci ten cas bol potrebny na nejaku "predbeznu kolaudaciu" ?
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod E499.3056 » 26. Feb 2007 16:11

Kedy sa odhaduje spustenie na plny profil? Lebo co som tam isiel vcera, vyzera to na robotu nakreslenia vodorovneho dopravneho znacenia a osadenie znaciek...
Obrázok používateľa
E499.3056
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Obrázky: 16
Založený: 17. Sep 2005 16:39

Odoslaťod Nevedko » 26. Feb 2007 16:21

E499.3056 napísal:Kedy sa odhaduje spustenie na plny profil? Lebo co som tam isiel vcera, vyzera to na robotu nakreslenia vodorovneho dopravneho znacenia a osadenie znaciek...

Pozri par prispevkov nahor - naposledy bol v mediach zverejeny termin jun 2007.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: penjo a 14 hostí.