D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Jonathan » 29. Okt 2005 08:39

aquila napísal:jo este otazka? preco sa za bytcou temer nestava ?


Vcera som prechadzal okolo vlakom a som si vsimol, ze uz je vykolikovana trasa a dokonca sa tam zacal realizovat aj jeden buldozer a zhrnat ornicu.

Inak intenzivne navazaju nasypy pod bytcianskym mostom a tiez o par metrov dalej smerom na Zilinu.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod Adaios » 05. Nov 2005 15:56

Jonathan napísal:
aquila napísal:jo este otazka? preco sa za bytcou temer nestava ?


Vcera som prechadzal okolo vlakom a som si vsimol, ze uz je vykolikovana trasa a dokonca sa tam zacal realizovat aj jeden buldozer a zhrnat ornicu.

Inak intenzivne navazaju nasypy pod bytcianskym mostom a tiez o par metrov dalej smerom na Zilinu.


Vzdy sa stavia podla potreby - ak je usek dlhsi, tak na kazdom jeho mieste je potrebne spravit nieco ine a okrem toho sa stavia aj podla toho, ako ma stat peniaze.

Na Slovensku stale nefunguje princip - dame peniaze na cely usek na 100% pravidelne v 3-4 fazach. Na Slovensku funguje - dame, ak mame. A podla toho sa aj stavia - staviame, ak mame za co stavat. Ine je stavba EU - ale aj tam su iste problemy. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod eucitizen » 16. Nov 2005 23:07

No dnes som zo Za do BA a pri odbocke na Bytcu a Olomouc je tam dana nova velka dopravna tabula kde ukazuje aj smer na BA a ZA v zelenom, teda na dialnicu. Zelena cast tabuly je preskrutnuta. Neni to moc skoro davat takuto tabulu, ked este rok to bude trvat nez sa otvori tenti usek?
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Nevedko » 21. Nov 2005 10:54

eucitizen napísal:No dnes som zo Za do BA a pri odbocke na Bytcu a Olomouc je tam dana nova velka dopravna tabula kde ukazuje aj smer na BA a ZA v zelenom, teda na dialnicu. Zelena cast tabuly je preskrutnuta. Neni to moc skoro davat takuto tabulu, ked este rok to bude trvat nez sa otvori tenti usek?


Ano, vcera som si to tiez vsimol. Podla mna toto bol taky trocha politicko-takticky tah, aby mohli Korejcom ukazat, "aha, uz tu mame aj cedule, za chvilocku to bude hotove".
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Branco » 21. Nov 2005 13:11

Škoda, že takéto "ťahy" ukazujeme len Kórejcom, a nie vlastným občanom. Nainštalovať smerové tabule ešte pred otvorením úseku - /myslím tým aspoň dva mesiace, pol roka, alebo viac/ je dobré aj pre lepšiu informovanosť a najmä náladu verejnosti.

Vodiči by si skôr začali zvykať na nové úseky.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod tr3mp » 21. Nov 2005 13:43

eucitizen napísal:No dnes som zo Za do BA a pri odbocke na Bytcu a Olomouc je tam dana nova velka dopravna tabula kde ukazuje aj smer na BA a ZA v zelenom, teda na dialnicu. Zelena cast tabuly je preskrutnuta. Neni to moc skoro davat takuto tabulu, ked este rok to bude trvat nez sa otvori tenti usek?


Pokiaľ ja viem, keď je text na značke v zelenom, neznamená to, že ide o nutne o diaľnicu (tá je symbolizovaná známym obrázkom mostu ponad štvorprúdovú cestu). Zelená farba označuje najmä cestu pre medzinárodnú premávku (napr. E 75), nie to či ide alebo nejde o diaľnicu. Všetky diaľnice (aspoň na našom území) sú vedené v trase medzinárodných ciest, môže sa teda javiť, že zelená označuje diaľnicu. Uvedená situácia je teda (aspoň nakoľko môžem súdiť z popisu) v poriadku, na BA aj ZA sa ide po ceste pre medzinárodnú premávku ...
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Odoslaťod Ludo » 21. Nov 2005 22:27

Uvedené smerové tabule skutočne ukazujú smer BA a ZA na diaľnicu. Smerové tabule majú modrý podklad pre cesty 1.triedy. Cesta pre medzinárodnú premávku sa označuje uvedením písmena E a príslušného čísla do malého zeleného obdĺžnika. Smerové sídla sú uvedené bielymi písmenami na modrý podklad. Na spomínaných tabuliach sú smerové sídla Žilina,Bratislava a Trenčín uvedené v zelenom obdĺžniku a je tu malý červený obdĺžnik s číslom 1, čo je označenie diaľnice D1. Samozrejme sú tieto smery preškrtnuté, pretože diaľnica zatiaľ neexistuje.
Umiestnenie týchto tabulí v predstihu minimálne jedného roka radšej nebudem komentovať.
Ludo
diskutujúci
 
Príspevky: 156
Založený: 16. Apr 2005 19:20

Odoslaťod Dialniciar » 21. Nov 2005 22:39

Akože neviem nad čím sa tu všetci "rozplývate", to, že sa niekde umiestni tabuľa o 1-2 roky skôr než je to potrebné, nie je zase nič neobvyklé. Je to normálne aj inde vo svete a vo vyspelom svete. Tu sa vie, že sa úsek dokončí, že sa tu aktívne stavia a tak sa investuje do všetkých oblastí. Napríklad cenový vývoj tabulí hovorí, že práve tento krok môže ušetriť peniaze. Okrem toho nie sú osadené ešte všetky plánované tabule.

Nehľadajte všetci problémy, kde nie sú. SR robí dosť veľa chýb, ale toto chyba nebola a nie je. Podľa mňa. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod expwy » 22. Nov 2005 09:37

Presne tak, Dy má pravdu. Súvisiace komunikácie sa v tomto prípade otvárajú skôr ako diaľnica a projekt DZ je pre celú stavbu aj s preložkami atď. Bolo by neefektívne tam dávať nejaké dočasné DZ a po dokončení celej stavby ho zase meniť. Takto sa tam vždy dá tak ako je v projekte a do ukončania sa diaľkové ciele buď preškrtnú alebo zakryjú. Takto to bolo aj napr. na stavbe D1 Viedenská - P-most, kde nadjazd na Viedenskej ceste bol ukončený skôr a DZ tam bolo osadené hneď po sprístupnení mosta.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Adaios » 25. Nov 2005 23:56

V tomto sa musim skutocne aj ja zastat Dy a MH, ze maju pravdu.

Osadenie tabuli je bezne vsade vo svete aj 2 roky pred spustenim - vsade, od USA cez F, D, ... po HR (tam dokonca uz teraz su tabule na Makarsku, ale bude trvat dlhsie nez 2 roky vystavba). Preco by mala byt SR vynimkou?

Skutocne uz hladate chyby tam, kde nie su. :wink:

Niekedy je lepsie nekomentovat to, comu nerozumiem. ... A Dy ma pravdu aj v cenovom vyvoji tychto tabul. Osadenie sa takmer nemeni, to je cena prace. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod eucitizen » 26. Nov 2005 01:04

ja som to nekritizoval, ja som to len avizoval ze tam taka taubla je a mna skor potesila len som sa cudoval ze na SK pomery bola dana az tak skoro:)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Adaios » 26. Nov 2005 12:07

eucitizen napísal:ja som to nekritizoval, ja som to len avizoval ze tam taka taubla je a mna skor potesila len som sa cudoval ze na SK pomery bola dana az tak skoro:)


OK, tak ja som svoj prispevok staval ako obrana/dat za pravdu Dy a MH a hlavne som reagoval na Ludo - "... komentovat radsej nebudem" - ako keby osadenie tabuli 1-2 roky vopred bolo nieco neuveritelne zle.

A zaroven sa mi nejako zdalo, ze ostatni sa snazia komentovat tuto situaciu, ... ja som na nikoho svojim prispevkov neutocil, ale su veci, ktore viem ako funguju a v takom pripade jednoducho musim reagovat, aj keby tu bolo 10x napisane, ze si niekto mysli nieco ine. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 14. Jan 2006 19:42

Nové fotky k úseku: D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie :arrow:

http://www.highways.sk/highways/Vrtizer ... radie.html
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Flintstone » 17. Jan 2006 21:25

Tu už podľa toho čo vidím a počujem tak tu sa skutočne pružne stavia, je to náročný úsek a postaviť ho do r. 2005 bolo nemožné, aj r. 2006 bude veľmi ťažké ho otvoriť na 1/2 profil a skôr sa plánuje otvoriť tento úsek reálne celý v r. 2007, pretože tu otvárať 1/2 profil nie je vohdné kvôli premávke a opotrebeniu diaľnice.

Cieľom je dostavať D1 po ZA do r. 2006, čo je nereálne a vyjednáva sa r. 2008, pričom tu je jasné, že jeden úsek sa nestihne ani do tohoto termínu, ale tento to nebude.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Lenny » 21. Feb 2006 15:00

Už je znám termín otevření dálnice?
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Lenny » 21. Feb 2006 20:43

Přidal jsem mapku křižovatky Hričovské Podhradie
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=911
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Branco » 21. Feb 2006 22:48

Lenny napísal:Už je znám termín otevření dálnice?


Pôvodný termín november 2006 by mal byť dodržaný, vychádzam z vyjadrení MDPaT a NDS, ako aj v súvislosti so zmluvou s firmou KIA. Nemám zatiaľ informácie o neskoršom termíne.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 22. Feb 2006 17:40

Branco napísal:
Lenny napísal:Už je znám termín otevření dálnice?


Pôvodný termín november 2006 by mal byť dodržaný, vychádzam z vyjadrení MDPaT a NDS, ako aj v súvislosti so zmluvou s firmou KIA. Nemám zatiaľ informácie o neskoršom termíne.


Je stale vysoko realne za sa tento usek otvori - tu sa stavalo aj cez zimu ked sa dalo. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 24. Apr 2006 18:01

na tomto useku je aj vizualne vidno, ze sa na nom maka. uz sa preklada aj zeleznica.

cize vyzera ze naozaj by sa mohol stihnut tento rok ho odovzdat.

aj ked mam taky dojem, ze bude najprv odovzdany v plnom profile len po krizovatku/privadzac bytca. resp dalsiu cast sprevadzkovat bude odvysle od useku hricovske podhradie - zilina, strazov.

aj ked ze vraj chcu spustit aj usek hricovske podhradie - zilina, strazov do koncu roka.

no uvidime ;)

inak nema niekto ortofotomapu tohto useku ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Andrej » 09. Máj 2006 09:13

aquila napísal:na tomto useku je aj vizualne vidno, ze sa na nom maka. uz sa preklada aj zeleznica.

cize vyzera ze naozaj by sa mohol stihnut tento rok ho odovzdat.

aj ked mam taky dojem, ze bude najprv odovzdany v plnom profile len po krizovatku/privadzac bytca. resp dalsiu cast sprevadzkovat bude odvysle od useku hricovske podhradie - zilina, strazov.


Hm, ja nemam taky dojem, zeby ho odovzdavali len v 1/2 profile, kedze po prve oba smery su rozostavane rovnako (aj od Bytce dalej po krizovatku s D3) a po druhe nemalo by to ziaden vyznam - kedze paralelna dvojpruhova cesta existuje aj teraz. Tipujem skor, ze v 1/2 profile bude iba ta kratka cast D3, ktora sa ma otvarat.
Prelozka zel. trate je uz takmer dokoncena. Inak, nevie mi niekto povedat, ci vedie tato prelozka v trase trate 160 km? Ked sa bude modernizovat tato cast zel. trate, bude tento usek uz hotovy tak, ze sa nebudu musiet robit ziadne dalsie upravy?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod aquila » 10. Máj 2006 12:27

toto je sice clanok o prelozke zeleznicnej trate v useku bytca - dolny hricov, ale sem tam sa tam mihne aj nejaka fotka kde je vidno stavbu D1

http://www.vlaky.net/servis/sprava.asp?lang=1&id=1224

ale podla rozostavanosti som docela skepticky ci tu dialnicu dokoncia do konca 2006...

inak andrej podla toho clanku to vyzera, ze ta prelozka sa robi rovno na 160kmh
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Andrej » 10. Máj 2006 13:38

aquila napísal:toto je sice clanok o prelozke zeleznicnej trate v useku bytca - dolny hricov, ale sem tam sa tam mihne aj nejaka fotka kde je vidno stavbu D1

http://www.vlaky.net/servis/sprava.asp?lang=1&id=1224

ale podla rozostavanosti som docela skepticky ci tu dialnicu dokoncia do konca 2006...

inak andrej podla toho clanku to vyzera, ze ta prelozka sa robi rovno na 160kmh


Ja si myslim, ze nie je problem otvorit aj plny profil dialnice na tomto useku, kedze tu na konci uz nie su takmer ziadne mostne objekty, nasypy uz tiez su spravene a na niektorych miestach staci zrejme uz len polozit asfalt. Navyse, Doprastav ma na to cele leto. Ktovie este, ako sa bude stavat v useku prelozky zel. trate - ci tam budu robit uplne novy nasyp alebo ci pouziju stary zo zeleznicnnej trate :?:
Skor som trocha skepticky k stavbe D3 HP-ZA, kedze ten chcu spojaznit do roka od zac. vystavby. Aj ked je pravda, ze sa tu maka snad najrychlejsie v historii SR, staci sledovat fotky, ako sa to tam vsetko rychlo meni :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Majkl » 19. Jún 2006 10:24

Do fotogalérie som pridal aktuálne fotky zo stavby. :arrow:

http://www.dialnice.info/album_cat.php?cat_id=77
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Majkl » 20. Júl 2006 17:02

Len aktuálne doplním, že na niektorých úsekoch sa už pokladá asfaltový koberec.
Na porovnanie som dal fotky z konkrétneho úseku diaľnice nafotené z časovým posunom jedného mesiaca.
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Andrej » 09. Aug 2006 13:17

Pridal som do fotogalérie nejaké foto z tohto úseku

http://www.dialnice.info/album_cat.php?cat_id=77

Na väčšine tohto úseku sa už finišuje, montujú sa zvodidlá, pokladá asfaltový koberec, dokončujú mostné objekty a násypy. Je vidno, že keď sú peniaze, nie je problém stavať :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.