D1 - Bratislava Prístavný most

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Boli by ste za to aby bol pristavny most spristupneny ako 3-pruh?

Anketa bola ukončená dňa 17. Jún 2005 09:15

Nie
1
7%
Ano
13
93%
 
Celkový počet hlasov : 14

Odoslaťod aquila » 10. Apr 2008 15:45

tak nakoniec odlozene ..

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9871

inak nechapem na com sudruhovia ficia navrhnut toto

Ministerstvo nariadilo NDS preveriť možnosť iného technického riešenia vedenia dopravy v mieste opravy, napríklad provizórnym premostením

to akoze tam daju pontonove mosty ?!? alebo zavolaju nebodaj plnikov z dunajca ? :))
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod pohodak » 10. Apr 2008 19:13

hm na ministerstve maju asi dobreho dealera 8)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod johhan » 10. Apr 2008 20:32

Aquila to je to čo sa už roky používa inde vo svete
.
http://www.waagner-biro.at/CDA/main/fil ... d=main.JPG
.
most na moste vo Viedni na juhovýchodnej tangente
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 10. Apr 2008 20:41

aha, mno to ma nenapadlo, ze pod tym mysleli ;) to poznam velmi dobre :) velmi prakticka vec :) lebo je fakt, ze keby uzavreli polku tangenty, tak vtedy vieden vazne skolabuje ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod fh » 11. Apr 2008 06:13

Toto ma tiež napadlo, tu sa mi zdá, že v NDS sú proste leniví trochu si polámať hlavu aj nad tým, ako vodičom úplne neznemožniť jazdenie. Asi majú iné starosti a priority :roll: .
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod johhan » 11. Apr 2008 12:37

fh napísal:Toto ma tiež napadlo, tu sa mi zdá, že v NDS sú proste leniví trochu si polámať hlavu aj nad tým, ako vodičom úplne neznemožniť jazdenie. Asi majú iné starosti a priority :roll: .

nie to je vecou koncepcie a financií - rakučáci a nemci dbajú viac na plynulosť dopravy u nás na bezpečnosť
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod fh » 11. Apr 2008 12:44

johhan napísal:
fh napísal:Toto ma tiež napadlo, tu sa mi zdá, že v NDS sú proste leniví trochu si polámať hlavu aj nad tým, ako vodičom úplne neznemožniť jazdenie. Asi majú iné starosti a priority :roll: .

nie to je vecou koncepcie a financií - rakučáci a nemci dbajú viac na plynulosť dopravy u nás na bezpečnosť


Takkže aj tie priority. Plynulosť by mala byť aj u nás postavená vyššie.Nakoniec zastavenie dopravy na Prístavnom moste znamená aj zníženie bezpečnosti premávky v celom meste. Spojené nádoby. Nech už ministerstvo malo akékoľvek pohnútky, aspoň sa niečo deje.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

3+3 na Prístavnom moste

Odoslaťod tomas1 » 29. Jún 2008 09:50

Keďže údajne nie je možné jednoducho nakresliť len tak 3+3 pruhy, kvôli zlému stavu, napadla mi ešte jedna vec. Čo takto spraviť 2+2 normálne pruhy a na krajoch vyhradené pruhy pre autobusy? To by zaťaženie veľmi nezvýšilo, ale doprave by to dosť pomohlo.

(Tým pádom by to samozrejme nebola diaľnica, čo je ale podľa mňa nevadí.)
Obrázok používateľa
tomas1
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Založený: 10. Aug 2006 10:52

Re: 3+3 na Prístavnom moste

Odoslaťod Nevedko » 30. Jún 2008 08:56

tomas1 napísal:Keďže údajne nie je možné jednoducho nakresliť len tak 3+3 pruhy, kvôli zlému stavu, napadla mi ešte jedna vec. Čo takto spraviť 2+2 normálne pruhy a na krajoch vyhradené pruhy pre autobusy? To by zaťaženie veľmi nezvýšilo, ale doprave by to dosť pomohlo.

(Tým pádom by to samozrejme nebola diaľnica, čo je ale podľa mňa nevadí.)


Využívanie bus pruhov iba MHD sa v Bratislave nerešpektuje a nekontroluje. Takýmto činom by sa vytvoril pruh označený síce ako bus, ale naplnený vozidlami, ktoré sa prípájajú z Dolnozemskej a odpájajú na Bajkalskú. A reálne by sa aj policajti vykašlali na kontroly, pretože nikde nie je napísané, v akej dĺžke môžeš využívať bus pruh, ak sa z neho pripájaš, alebo z neho potrebuješ následne odbočiť doprava.

Príklad - ako vodič prichádzajúci od Dolnozemskej alebo Einsteinovej sa pripájaš na cestu do bus pruhu a mal by si sa následne preradiť doľava, teda do pravého z dvoch priebežných pruhov pre ostatnú dopravu. Ale ten pruh je zvyčaje dosť plný a čo ak ti vozidlá v ňom jaziace neumožnili bezpečné zaradenie? A neumožnia ti zaradenie po 100 ani 200 metroch a za chvíľu už vlastne v pruhu ostávaš, pretože chceš odbočiť doprava.

Po pár dňoch sa väčšina premávky Dolnozemská - Bajkalská natrepe do bus pruhu a máme, čo sme chceli - trojpruhový Prístavný most.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Re: 3+3 na Prístavnom moste

Odoslaťod tomas1 » 03. Júl 2008 08:28

Nevedko napísal:Využívanie bus pruhov iba MHD sa v Bratislave nerešpektuje a nekontroluje. Takýmto činom by sa vytvoril pruh označený síce ako bus, ale naplnený vozidlami, ktoré sa prípájajú z Dolnozemskej a odpájajú na Bajkalskú.

Ak by sa to nejak vo veľkom nerešpektovalo, osadil by som asi medzi bus pruh a normálne pruhy plastové stĺpiky. Španieli také zelené radi dávajú tam, kde sa u nás dáva dvojitá plná čiara. Ale uvedomujem si, že aby takto niekto z NDS rozmýšľal, aby zlepšil MHD, ktorá sa ich netýka, to by bolo veeeľké sci-fi...

Nevedko napísal:Príklad - ako vodič prichádzajúci od Dolnozemskej alebo Einsteinovej sa pripájaš na cestu do bus pruhu a mal by si sa následne preradiť doľava, teda do pravého z dvoch priebežných pruhov pre ostatnú dopravu. Ale ten pruh je zvyčaje dosť plný a čo ak ti vozidlá v ňom jaziace neumožnili bezpečné zaradenie? A neumožnia ti zaradenie po 100 ani 200 metroch a za chvíľu už vlastne v pruhu ostávaš, pretože chceš odbočiť doprava.

Nehnevaj sa, ale ak niekto nevie jazdiť, tak nemá čo mať vodičák. :shock: Teraz ide taký, čo "mu neumožnia zaradiť sa" cez celý most v odstavnom pruhu??

A argument "reálne by sa policajti vykašľali na kontroly" sa dá použiť takmer na všetko, to potom nestavajme žiadne cesty a dopravujme sa pešibusom...
Obrázok používateľa
tomas1
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Založený: 10. Aug 2006 10:52

Re: 3+3 na Prístavnom moste

Odoslaťod johhan » 03. Júl 2008 12:35

tomas1 napísal: A argument "reálne by sa policajti vykašľali na kontroly" sa dá použiť takmer na všetko, to potom nestavajme žiadne cesty a dopravujme sa pešibusom...


Lenže tu sa bavíme o kritickej miere - kolaps mosta nie je sranda - ak by k tomu prišlo kto bude vinný keď most bybol preťažovaný. Asi tam bude nejaký problém keď to nechce žiadny statik podpísať - premalovanie na 3+3 v akejkoľvek verzii
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: 3+3 na Prístavnom moste

Odoslaťod Nevedko » 03. Júl 2008 13:26

tomas1 napísal:Nehnevaj sa, ale ak niekto nevie jazdiť, tak nemá čo mať vodičák. :shock: Teraz ide taký, čo "mu neumožnia zaradiť sa" cez celý most v odstavnom pruhu??

Áno, sú aj takí, čo idú pri zápche aj polovicu mosta v odstavnom pruhu. BUS pruh už však menej kole oči, ako odstavný.
tomas1 napísal:A argument "reálne by sa policajti vykašľali na kontroly" sa dá použiť takmer na všetko, to potom nestavajme žiadne cesty a dopravujme sa pešibusom...

Ja som iba chcel poukázať na toto: ak vytvoríš na Prístavnom moste BUS pruh, budú mať mnohí vodiči výborný argument, prečo ho zneužili a tým pádom ich policajti nebudú môcť efektívne postihovať. Dostaneme sa do situácie, že budú na moste reálny po tri pruhy a to most neunesie. Bodka.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Thomas » 03. Júl 2008 14:55

Nevidím důvod proč znehodnocovat dálnici BUS pruhem namísto odstavného. Na to se nabalí různá nepřehledná místa a omezení rychlosti. Raději rozšířit.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Re: 3+3 na Prístavnom moste

Odoslaťod sezbrzni » 03. Júl 2008 14:57

Nevedko napísal: Ja som iba chcel poukázať na toto: ak vytvoríš na Prístavnom moste BUS pruh, budú mať mnohí vodiči výborný argument, prečo ho zneužili a tým pádom ich policajti nebudú môcť efektívne postihovať. Dostaneme sa do situácie, že budú na moste reálny po tri pruhy a to most neunesie. Bodka.


dostaneme sa do horsej situacie, ako je teraz napr. na prazskej smerom do mesta. :(
pokial rano v spicke ides od kramarov, nielen ze sa ti neoplati zaradit do fronty (aj ked si typ vodica, co zasadne respektuje predpisy), ale ani sa ti to nepodari. budes rad, ked sa zaradis do bus pruhu, a este radsej, ak ta nejaky dobrodruh v BUS pruhu rovno nesejme.. :wink:

no a ta horsia situacia =>
1) statika
2) na prazskej si nakoniec prinuteny sa zaradit, ale na pristavnom sa mozes dostat do situacie, ze so zaradenim na D1 cez petrzalku budes "vahat" az po odbocku na Einsteinovu. a tam potom vznikne poriadna zapcha ...
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod tomas1 » 25. Júl 2008 22:08

Už mám poznámku len k jednému. Ako tu tak čítam o tom ako sa "ti nepodarí zaradiť".

Chlapi, máte vy vodičáky? Patríte k tým spoluobčanom, čo brzdia v pripájacom pruhu?

:shock:
Obrázok používateľa
tomas1
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Založený: 10. Aug 2006 10:52

Odoslaťod Jozefm » 27. Júl 2008 11:25

Moj pohlad je na terajsie parace na moste su asi taketo: keby kazdy pozorne sledoval dopravne znacenie a hlavne to vodorovne na cete (ci ako sa to vola) zdrzanie by bolo minimalne. Ked tam je biela znacka ze 2pruhy idu do esicka, samozrejme na ceste je to vyznacene oranzovou ciarou a niektory (dost vela) si vesleo pokracuju vo svojom lavom pruhu aj cez tuto ciatu. Potom z praveho na nich vytrubuju a vznikaju kolizie a spomalenie na 20km/h. je to asi 20metrov kde treba urobit to esicko. Proste slovenska neohladuplnost, ignoracia, neskusenost, atd. Vo Viedni ked rozsirovali dialnicu, tiez to bolo takto pooznacovane a krasne sa islo plynulo.
Jozefm
návštevník
 
Príspevky: 19
Obrázky: 1
Založený: 24. Jan 2007 13:55

Odoslaťod Tomas PO » 28. Júl 2008 08:45

tomas1 napísal:Už mám poznámku len k jednému. Ako tu tak čítam o tom ako sa "ti nepodarí zaradiť".

Chlapi, máte vy vodičáky? Patríte k tým spoluobčanom, čo brzdia v pripájacom pruhu?

:shock:

Hehe, ti je presne to, s cim mam aj ja problem. Tiez zastavam nazor, ze ked v meste vyhodim smerovku a potrebujem prejst z pruhu do pruhu, tak mam na to plne pravo. Samozrejme za predpokladu, ze nikoho neohrozim. Avsak trubenie a blikanie si odtrpim stale, kedze takmer vsetci vodici to beru ako natlacanie sa. Detto je to v pripajacom pruhu, ci na miestach, kde sa dva pruhy zuzuju do jedneho (vystavba Presovska-Secovska). A zips je total neznama... :?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod joe1024 » 28. Júl 2008 14:19

S tym pravom po vyhodeni smerovky je to absurdne. Situaciu musis dopredu predvidat. Ak danu trasu nepoznas, tak sa holt odvezies o krizovatku - dve dalej, ale nabuduce uz budes vediet, ze sa mas zdohadat odbocit skor ;-)

Urcite nie je ohladuplne zbrzdit cely lavy pruh len preto, ze sa ktosi predo mnou v pravom pruhu zrazu rozhodol odbocit do lava. Mas predsa nejaky odhad, takze sa vies vopchat medzi auta, ci nie ? Chvilku pockas, kym sa miesto neuvolni. Nechapem ako moze niekto dnes jazdit tak, ze sa spolahne na to, ze vsetci ostatni ho pustia. Neviem si predstavit kde to tak funguje. Mozno v nejakom malom mestecku, ale aj tie uz dnes maju prebytok aut.
S tym trubenim to ber tak, ze ta vodic moze len varovat, aby si sa nerozhodol odbocit hned po vyhodeni smerovky, kedze ho mozes mat v mrtvom uhle. Druha vec je, ak behas po KE s PO/BA znackou, to sa potom necuduj ze ostatni castejsie trubia, lebo co ti za zmetky stvaraju, tak to je nezriedka uzasne :-)

A zips ? Ty jeden idealista :-) Ak sa ti nepaci, ze ta na Presovskej nepustia, tak chod cez Mier a okolo hypertesca, tam to mas vzdy bez zdrzania, aj v spicke. Konkretne na tej novej MUK na Presovskej mas ty davat prednost autam, ktore idu po hlavnej z Opatskeho. A posunut sa o 15 metrov dalej v lavom pruhu a cakat, ze ta kvoli zipsu pustia je vrchol drzosti, takze sa necuduj ze si tam chvilku postojis ;-)
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 29. Júl 2008 08:07

joe1024 napísal:S tym pravom po vyhodeni smerovky je to absurdne. Situaciu musis dopredu predvidat. Ak danu trasu nepoznas, tak sa holt odvezies o krizovatku - dve dalej, ale nabuduce uz budes vediet, ze sa mas zdohadat odbocit skor ;-)

Urcite nie je ohladuplne zbrzdit cely lavy pruh len preto, ze sa ktosi predo mnou v pravom pruhu zrazu rozhodol odbocit do lava. Mas predsa nejaky odhad, takze sa vies vopchat medzi auta, ci nie ? Chvilku pockas, kym sa miesto neuvolni. Nechapem ako moze niekto dnes jazdit tak, ze sa spolahne na to, ze vsetci ostatni ho pustia. Neviem si predstavit kde to tak funguje. Mozno v nejakom malom mestecku, ale aj tie uz dnes maju prebytok aut.
S tym trubenim to ber tak, ze ta vodic moze len varovat, aby si sa nerozhodol odbocit hned po vyhodeni smerovky, kedze ho mozes mat v mrtvom uhle. Druha vec je, ak behas po KE s PO/BA znackou, to sa potom necuduj ze ostatni castejsie trubia, lebo co ti za zmetky stvaraju, tak to je nezriedka uzasne :-)

A zips ? Ty jeden idealista :-) Ak sa ti nepaci, ze ta na Presovskej nepustia, tak chod cez Mier a okolo hypertesca, tam to mas vzdy bez zdrzania, aj v spicke. Konkretne na tej novej MUK na Presovskej mas ty davat prednost autam, ktore idu po hlavnej z Opatskeho. A posunut sa o 15 metrov dalej v lavom pruhu a cakat, ze ta kvoli zipsu pustia je vrchol drzosti, takze sa necuduj ze si tam chvilku postojis ;-)

Hehe, toto su presne ale presne reakcie kosicanov :). Zips nefunguje ani v opacnom smere od Presova na staru presovsku, takze poznamka o drzosti je uplne bezpredmetna. Vo svojom prispevku som pisal, ze vyhodenim smerovky samozrejme nesmiem nikoho ohrozit, iba obmedzit.
Tvoja teoria je strasne ale strasne zla a bohuzial v Kosiciach aj casto na cestach videna. Vyhodenim smerovky a nepustenim auta vznikaju situacie, kedy auto vo svojom pruhu zastane a okamzite vznikaju kolizne situacie. Najma na dvojprudovkach. Podobna situacia bola uz v inom vlakne rozoberana a tykala sa brzdenia a nasledneho zastavovania v pripajacich pruhoch.
Priklad: ak to v pripajacom pruhu na dialnici v Bratislave rozbehnem na 80, tak sa krasne a plynulo zaradim. Samozrejme, ze pri hustej premavke sa sa treba spoliehat trochu aj na to, ze niekto mierne pribrdzi a naznaci ti, ze mozes ist. Inak vznikne to, ze vodic, ktory sa nesnazi plynulo zaradit na dialnicu, a nezrychli na 80, bude stale viac a viac v pripajacom pruhu brzdit, az dojde na koniec, kde bude musiet zastavit. A potom je o to nebezpecnejsie vyjst na dialnicu...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod sorgo » 29. Júl 2008 08:49

joe1024 napísal:Nechapem ako moze niekto dnes jazdit tak, ze sa spolahne na to, ze vsetci ostatni ho pustia. Neviem si predstavit kde to tak funguje. Mozno v nejakom malom mestecku, ale aj tie uz dnes maju prebytok aut.


No alebo potom vo vacsich mestach (zopar mil. obyvatelov, kde jazdia civilizovane. Podla mna je uplne prirodzene, ak som v cudzom meste, tak jazdim v pravom pruhu (pomalom) a ked dojdem k smerovej tabuli, tak sa zacnem preradovat. Samozrejme s KE znackou v BA mam statut "turistu", tak su vodici ohladuplnejsi. Kamarat z BA ma taku skusenost, ze pokial mal RS znacky na aute, tak ho pustali vsade, ale akonahle auto prepisal na BA znacky, tak uz ho vsetci prestali pustat, lebo bol hned "drzy miestny".

Co sa tyka konkretne Kosic, tak tam su moje skusenosti take, ze ak sa velmi ponahlam, tak sa drzo zaradim ku "lieviku". Uz sa mi stalo, ze som si vysluzil obscenne gesto od dakeho GL auta v zmysle "nepustim ta, kam sa trepes" ale druhe auto za nim ma pekne pustilo.... samozrejme to nezneuzivam :)

Pripada mi uplne prirodzene pustit pred seba taxik, autobus a pod... Ak stojim 10 min na jednej krizovatke, co mi uz ublizi ak pustim 1 auto pred seba? Hadam potom, ked sa budem naozaj ponahlat ja, tak mi to karma oplati ;)))

Ak ma nikto nepusti, tak mi pripada logicke zbrzdit premavku, vsak ak su vsetci neohladuplni, preco by som ja mal nadbiehat 2 krizovatky a vracat sa? Samozrejme, ak odbocku totalne presvihnem, nic ine neostava, 5 metrov od krizovatky uz nebude dufam nikto si narokovat preradenie cez 3 pruhy...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Thomas » 29. Júl 2008 09:30

jen poznámka - u nás zip respektuje cca 70-80% řidičů (můj odhad).
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod joe1024 » 29. Júl 2008 11:45

sorgo napísal:Pripada mi uplne prirodzene pustit pred seba taxik, autobus a pod... Ak stojim 10 min na jednej krizovatke, co mi uz ublizi ak pustim 1 auto pred seba?
sorgo : taxik je OK pustit - to robim stale, pri MHD autobuse (SAD tiez ano) si uz nie som taky isty. Aspon u nas v KE, je bezne, ze sa ti MHD autobus sam o sebe vopcha do pruhu tesne pred tebou (jeho smerovka blikla na pol sekundy a uz sa zaradi) zo zastavky, cize ti castokrat neostava nic ine len otestovat brzdne dosticky/strhnut to do laveho pruhu.Ked sa tak riskantne spravaju, nech za potom nesnazia apelovat na slusnost/predpisy. Jemu je jedno, ze mu vrazis do autobusu, nie je jeho. Mne uz jedno nie je ze si rozmlatim auto, eventuelne ublizim sebe ci rodine v aute.

Ale je tiez pravda, ze 2-3 z 10 busov to nerobia :-) Vcera som napr. taky jeden stretol - napriek tomu, ze som bol az 10 metrov od neho, mi zo zastavky nevosiel priamo do pruhu, a to uz jeho smerovka stihla bliknut dva razy ! Aj taki sa najdu 8)


sorgo napísal:Ak ma nikto nepusti, tak mi pripada logicke zbrzdit premavku, vsak ak su vsetci neohladuplni, preco by som ja mal nadbiehat 2 krizovatky a vracat sa? Samozrejme, ak odbocku totalne presvihnem, nic ine neostava, 5 metrov od krizovatky uz nebude dufam nikto si narokovat preradenie cez 3 pruhy...
Tak sa modli, aby som do teba nevrazil zozadu ja, lebo ak z teba vylezie ako zdovodnenie zastavenia v pravom pruhu to, ze ta ostatni nepustili odbocit vlavo a ty si nebol ochotny nadbehnut si 2 krizovatky, tak si ma nepraj.

Pokial je niekto schopny zablokovat cely pruh len kvoli tomu, ze nestihol odbocit (lebo ho "nepustili"), tak by sa za to mal brat vodicak aspon na 1 rok. Ak sposobi kvoli tomu nehodu, tak na viac, bez ohladu na to, ci dotycny za nim dodrzal bezpecnu vzdialenosti alebo nie. To je totiz rovnaka situacia, ako ked ide nejaky hrubokrky 240kou v strede cesty po I/18 - "Pozor idem ja, vsetci ostatni stojte a uhnite sa mi".

Tieto veci musis predvidat. Ak toho nie si schopny, tak si skratka nadbehnes par krizovatiek. Ale zblokovat cely pruh ?
Konkretne toto sa deje temer denne v KE, kde su soferi schopni zastat v lavom (rychlom) pruhu na stvroprudovke nad hypertescom, aby odbocili doprava na odbocku na Presov/Tahanovce. Uz viackrat som vosiel do protismeru kvoli tomu, ze nejaky tlk nebol schopny dopredu predvidat, ze sa musi zaradit (pricom je to tam nadherne oznacene) a zacal sa zaradzovat 20 metrov pred odbockou systemom - "dupnem na brzdu v rychlom pruhu a az nasledne vyhodim smerovku a vy co ste za mnou a idete 80kou, tak to je vas problem ze idete za mnou".
Minule tam boli vedla seba 3 auta - pravy pruh normalne a v lavom dve auta, ktore OBE stali v rychlom - lavom pruhu a cakali, kto ich pusti.

Raz niekto v lavom pruhu vystupi s baseballkou z auta za vami a vysvetli vam, ze toto sa skutocne, ale skutocne nerobi...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 29. Júl 2008 13:12

joe1024 napísal:Pripada mi uplne prirodzene pustit pred seba taxik, autobus a pod... Ak stojim 10 min na jednej krizovatke, co mi uz ublizi ak pustim 1 auto pred seba?
sorgo : taxik je OK pustit - to robim stale, pri MHD autobuse (SAD tiez ano) si uz nie som taky isty. Aspon u nas v KE, je bezne, ze sa ti MHD autobus sam o sebe vopcha do pruhu tesne pred tebou (jeho smerovka blikla na pol sekundy a uz sa zaradi) zo zastavky, cize ti castokrat neostava nic ine len otestovat brzdne dosticky/strhnut to do laveho pruhu.Ked sa tak riskantne spravaju, nech za potom nesnazia apelovat na slusnost/predpisy. Jemu je jedno, ze mu vrazis do autobusu, nie je jeho. Mne uz jedno nie je ze si rozmlatim auto, eventuelne ublizim sebe ci rodine v aute.
[/quote]
Autobus ma pri vychadzani zo zastavky prednost. A nechapem, preco pustat taxiky. Ved je to IAD ako kazda ina a rovnako zahlcuje cesty ako bezne auto. Rozhodne to nepatri do preferencie MHD.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod joe1024 » 29. Júl 2008 14:06

Pretoze clovek co si zaplati taxik sa asi skutocne ponahla, co sa uz neda povedat o cloveku, co ide v MHD. Ten ak sa naozaj ponahla, asi MHD nezvoli. A ak tak musi dochadzat, tak ma skratka smolu a musi s tym ratat a ist o jeden bus skor aby mal rezervu.

Tu samozrejme plati, ze ak je taxik v pravom pruhu a vyhodi smerovku, tak ho do laveho pustim a trocha zbrzdim lavy pruh. Je stale vyssia pravdepodobnost, ze sa v tom taxiku niekto ponahla, ako ked sa len tak vyvaza. Aj ked sa mozno mylim, to by uz museli taxikari povedat, ci je viac ludi co sa taxikom len presuvaju alebo sa niekam naozaj ponahlaju. X rokov dozadu bola vacsina zakaznikov v taxiku pocas dna tych co sa naozaj ponahlali - teraz uz to moze byt ine.

Tomas : Ja viem ze ma bus prednost, nedavno som sa o tom bavil s jednym soferom a len sa zarehotal, ked som mu hovoril, ze nemoze takto zblokovat cely pruh, kedze ja by som bol na vine, lebo on je bus a ma prednost a ja by som do neho narazil zozadu - cize situacia by bola jasna pre akehokolvek policajta, aj ked sa ti tam vtrepe ten bus. Posledny tukes, ktory som zazrel na nasich cestach bol tiez 10 metrov pred zastavkou - v tom pripade to sice ten prvy sofer ustal, ale ten za nim uz nie. A bus si kludne odfical dalej, ako keby sa ani nechumelilo...

Takze - taxi ano (a v ramci pozitivnej diskriminacie aj zena za volantom v pravom pruhu s vyhodenou smerovkou - nestoji to za to riziko :-) ), bus rozhodne nie.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod joe1024 » 29. Júl 2008 14:11

Zabudol som dodat, ze clovek sa samozrejme snazi vyhybat busom a nejde v pravom pruhu, ale niekedy sa to neda a clovek musi ist v pravom pruhu, kedze lavy je obsadeny vodicmi, co sa rutia 40kou so smrtou v ociach :-)
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 46 hostí.