D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod presnenaopak » 01. Dec 2020 16:51

pekné video Dík
neviem ako to vyzerá zo smeru Rajec - Žilina, ale možno by som tam dal aj prenosné signalizačné svetlá.
https://www.selvit.sk/signalizacne-svetla
v noci to tam môže niekto prehladnuť a niekde vyletieť.
presnenaopak
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 30. Nov 2020 11:01

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 01. Dec 2020 20:50

Vyzerá to, že je tam ešte roboty jak na kostole.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Xisco » 02. Dec 2020 16:05

Tak ako to teraz vypadá po spustení úseku privádzača? Tvoria sa kolóny v špičkách počas dňa smer Bytčica -> ZA? Je tam nejaký rozdiel?
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 337
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod sergej » 02. Dec 2020 16:43

Takto: https://www.zilinak.sk/prispevky/16133/ ... protismere (kamion v protismere fakt stretnut nechces :shock: )

Ale aj ine ma zaujalo, to fakt bude pravy pruh privadzaca pri metre v smere od LL sluzit na pripajanie/odpajanie a priebezny ostane len lavy pruh? Alebo je to len docasna vec?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 02. Dec 2020 17:01

Vzhľadom na to, že od Bytčice bude stále oveľa silnejšia premávka než z privádzača (kvôli nehoráznej nemožnosti napojiť sa z I/64 v Lietavskej Lúčke na privádzač!), tak by som považoval za logické, aby to tak zostalo.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mike007 » 02. Dec 2020 17:37

Alebo je to len docasna vec?

docasna do casu, kym nebudu hotove dalsie vetvy v LL alebo D1 LL-DS

presne, ako pise Miro. ma to logiku;
zmena pride na 99% az vtedy, ked sa zmenia dopravne toky na juh;
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Vlados » 02. Dec 2020 20:04

Takto by to malo byť v každej MÚK. Je kopa polovodičov čo po pripojení na dvojpruhovú cestu hneď prechádza do ľavého pruhu aj ak takých čo idú na výjazd z ľavého pruhu.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 02. Dec 2020 20:19

Pochybujem, že sa po otvorení D1 Lietavská Lúčka - Dubná skala nejako zmení pomer intenzít z privádzača a od Bytčice, keďže tzv. I. etapa privádzača (obchvat Porúbky) je odložená na neurčito a kým tá nebude, pôjde celá premávka od Rajca (a Prievidze) stále cez Bytčicu.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mike007 » 02. Dec 2020 22:54

Miro napísal:Pochybujem, že sa po otvorení D1 Lietavská Lúčka - Dubná skala nejako zmení pomer intenzít z privádzača a od Bytčice, keďže tzv. I. etapa privádzača (obchvat Porúbky) je odložená na neurčito a kým tá nebude, pôjde celá premávka od Rajca (a Prievidze) stále cez Bytčicu.

neviem, preco som bol v tom, ze samotna Lietavska Lucka bude napojena na privadzac. kdesi som to kedysi pocul, ze kym nebude hotova 1.etapa, tak ako docasne napojenie - ale asi to bola len fantazmagoria;
takze zvacsenie dopravnych problemov na krizovatke pri Metre bude "docasne" trvale...
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Pacho » 03. Dec 2020 05:17

to bude presne tak ako dočasné napojenie dialnice pri Ivachnovej, ktoré trvá vyše 45 rokov.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 03. Dec 2020 08:05

Tiež som bol presvedčený, že ak vypustili obchvat Porúbky, tak logicky urobia napojenie I/64 v Lietavskej Lúčke na privádzač, aby sa využil. Ale na Slovensku je to zjavne inak. Úspechom zrejme je už to, že sa podarilo urobiť dočasné napojenie D1 HP-LL na privádzač a netreba čakať s otvorením na dokončenie úseku LL-DS.

Takto bude privádzač slúžiť len pre tých niekoľko áut, ktoré budú mať cieľ v južnej časti Žiliny.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Jozef Prešovský » 04. Dec 2020 17:29

Dobrý večer. Vie mi prosím niekto vysvetliť alebo povedať viac k tomu, ako je možné, že sa nebude dať napojiť z I/64 v Lietavskej Lúčke na privádzač?
Považoval som to za samozrejmosť, veď takto sa v podstate nevyrieši dopravná situácia z tohoto smeru, ba čo viac, obávam sa, že sa ešte zhorší, keďže každý teraz bude musieť odbočovať vpravo a potom cez kruháč.
Ďakujem za vysvetlenie.
Jozef Prešovský
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 04. Dec 2020 17:26

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mike007 » 04. Dec 2020 18:03

edit: ok rychla klavesnica, pls vymazat aj z fotogalerie
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mike007 » 04. Dec 2020 18:29

mike007 napísal:edit: ok rychla klavesnica, pls vymazat aj z fotogalerie

A možno nevymazat...
Nakreslil som tam asi hlúposť do galérie, ale možno na tom niečo môže byť. Nebude lepšie dokonca aj prešovské riešenie výjazdu na D1 z minulosti (aka signalizácia), tu v koordinácii s existujúcou signalizáciou križovatky?
Za predpokladu, že tie intenzity výjazdu na D1 zo Žiliny budú nizke (co môže byť)
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod expwy » 04. Dec 2020 20:21

mike007 môžeš prosím dať do galérie obrázky z toho projektu, čo sa týka návrhu DZ?
46316
mimochodom skratky okresov na vozovke sú zakázané normou, zase si projektant robí čo chce...
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod bratyslavacka » 05. Dec 2020 10:25

Chvalabohu nová norma neplatí a dúfam že ani nikdy nebude platiť. Neprešla cez Technickú komisiu ktorá ju považuje za to najhoršie čo sa za posledných 10 rokov urobilo.
Čo ako toto obhajiš zase, že všetci sú zlý len vy ste dokonalý čo :D.
Bratyslava je top. Ale ani zvyšok Slovenska nie je na zahodenie
Obrázok používateľa
bratyslavacka
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 05. Dec 2020 10:19

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 05. Dec 2020 17:26

Ja som len zvedavý, koľko vodičov, ktorí prichádzajú od Rajca len raz za čas a neuvedomia si, že treba odbočiť do podjazdu a potom na kruháč, sa pozabudnú a dostanú sa na privádzač a už nebudú mať inú možnosť, len sa prebehnúť po privádzači a D1 až na križovatku Žilina (Hričovské Podhradie) a tam sa buď otočiť, alebo ísť do Žiliny po D3.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 05. Dec 2020 17:34

Jozef Prešovský napísal:Dobrý večer. Vie mi prosím niekto vysvetliť alebo povedať viac k tomu, ako je možné, že sa nebude dať napojiť z I/64 v Lietavskej Lúčke na privádzač?
Považoval som to za samozrejmosť, veď takto sa v podstate nevyrieši dopravná situácia z tohoto smeru, ba čo viac, obávam sa, že sa ešte zhorší, keďže každý teraz bude musieť odbočovať vpravo a potom cez kruháč.
Ďakujem za vysvetlenie.


Vysvetlenie je vo fekalizme príslušných (ne)zodpovedných úradníkov (každý na to s€ri€). Privádzač mal pôvodne začínať pred Porúbkou a tam sa mali napájať autá prichádzajúce od Rajca. Lenže obchvat Porúbky bol zrušený a nikto z (ne)zodpovedných sa nezamyslel, že by teda bolo vhodné urobiť napojenie v Lietavskej Lúčke.

A tak budeme mať privádzač pre tých, ktorí budú prichádzať do Žiliny po D1, čo bude podstatne menej áut, než čo prichádza po I/64.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mike007 » 05. Dec 2020 17:56

Miro napísal:Ja som len zvedavý, koľko vodičov, ktorí prichádzajú od Rajca len raz za čas a neuvedomia si, že treba odbočiť do podjazdu a potom na kruháč, sa pozabudnú a dostanú sa na privádzač a už nebudú mať inú možnosť, len sa prebehnúť po privádzači a D1 až na križovatku Žilina (Hričovské Podhradie) a tam sa buď otočiť, alebo ísť do Žiliny po D3.

Tesne pred tunelom bude zriadená možnosť núdzového otočenia sa, ale tiež to nie je bohviečo. A hlavne nie som si istý, či to bude úplne kóšer, ak bude tunel otvorený, sa v jeho blízkosti otáčať.
Skôr je to núdzové riešenie pre tých, ktorí aj napriek zákazu na PDZ v prípade uzavretia tunela vojdú na privádzač.

Miro napísal: A tak budeme mať privádzač pre tých, ktorí budú prichádzať do Žiliny po D1, čo bude podstatne menej áut, než čo prichádza po I/64.

To nebude len podstatne menej, to bude rádovo menej.
Vstup do Žiliny má v ranných špičkách vysoké hodnoty, ak si dobre spomínam, 700-800 vozidiel. Možno to bude po privádzači menej než desatina...

Ináč tiež nebolo úplne dobre premyslené, že sa v LL nedá a nebude dat pripojiť na privádzač, ale až za Porúbkou. Myslím si, že práve tých odrezaných 6 obcí a ľudí, ktorí dochádzajú denne z nich do prace do Žiliny, tvorí podstatnú časť intenzit v špičkách, ktoré tam sú, a teda ostáva tento problém navždy nerieseny.
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 05. Dec 2020 20:49

Ináč tiež nebolo úplne dobre premyslené, že sa v LL nedá a nebude dat pripojiť na privádzač, ale až za Porúbkou. Myslím si, že práve tých odrezaných 6 obcí a ľudí, ktorí dochádzajú denne z nich do prace do Žiliny, tvorí podstatnú časť intenzit v špičkách, ktoré tam sú, a teda ostáva tento problém navždy nerieseny.


To je tiež pravda.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ferguson » 05. Dec 2020 21:12

Nechcem byt zly, ale riesit dialnicny privadzac kvoli 6 obciam? To uz by bol aky luxus hodny D3 na Kysuciach.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Pacho » 05. Dec 2020 21:44

tu vôbec nejde o dialničný privádzač pre 6 obcí ale o prepojenie 6 obcí so Žilinou cez dialničný privádzač. Zrejme si nepochopil situáciu.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Eltwarg » 06. Dec 2020 11:17

Presne tak - primárne to chcel byť obchvat tých obcí, a keďže križuje diaľnicu, tak logicky zároveň má slúžiť aj ako južný privádzač na D1 zo Žiliny.
No a keďže tých pár obcí je v podstate južné predmestie Žiliny a zjavne je to každé ráno prehustené a zdá sa, že to nie je kvôli doprave od Prievidze a Rajca, ale práve z týchto obcí popri obchvate (pôvodne plánovanom od Porúbky), tak by som jedno pripojenie v strede, za Lietavskou Lúčkou, očakával.
Nuž ale keď nebolo plánované, tak nebolo - svet sa nezrúti.
Ale ak sa to teraz zmenilo tak, že je to LEN privádzač na tú slepú vetvu diaľnice D1 a neplní teda funkciu obchvatu vôbec, le to smutné.
Jasné, že museli ten privádzač dostavať, aby sa dal otvoriť úsek HP-LL, ale ten bude bez tunela Višňové slúžiť najmä rodinám s deťmi, ktoré budú chcieť previezť deti cez tunely, keď už tam sú a nie severnou vetvou cez Strážov na D3, kade je to pre väčšinu Žiliny a samozrejme aj pre celý tranzit zo severu aj z východu kratšie.
Na druhej strane tu máme nedokončený obchvat, ktorý teda nie je obchvat, ale len preplánované provizórium, aby sme tu nemali neotvorený dostavaný úsek D1 ďalších X rokov, takže to nerieši problém dopravy do ZA z juhu (úsek D1 HP-LL to tiež nijako nijako nerieši).
Dokopy sa teda nateraz nevyrieši nič - ani tranzit, ani juh :(
Chce to tunel Višňové a ten obchvat dorobiť tak, ako bol plánovaný - verím, že pôvodný plán na obchvat je "živý", len sa to odložilo a ešte sa ho dožijem!
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod EmBe » 06. Dec 2020 14:33

Nedeľa 6.12.20:
Na privádzači sa pracovalo na osádzaní protihlukových stien.
Osadené sú stredové betónové prefabrikáty, vyznačené VDZ, osadené premenlivé DZ. Bolo vidno začaté práce aj na preložke poľnej cesty SO 139 a 137.
Foto doľava:
gallery/image_page.php?album_id=84&image_id=46317
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2257
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod cableguy » 06. Dec 2020 15:08

cableguy
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Založený: 03. Sep 2020 16:05

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.