D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod milan_KM » 24. Feb 2022 19:58

Takto to zvyčajne vyzerá, keď projektujú policajti.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod EmBe » 19. Apr 2022 17:26

Aktualizácia CBA privádzača LL - Slnečné Skaly:
https://www.opii.gov.sk/strategicke-dok ... tualizacia
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2257
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Eltwarg » 29. Máj 2022 19:50

Prešiel som si ten aktualizačný dokument a osobne by som bol za Variant B (teda že by privádzač od Prievidze začínal až za Porúbkou).
Hlavne preto, lebo je to lacnejšie, kratšie a je tam vyššia šanca, že sa toho dožijem.
Tiež pod Turskou skalou je to príliš úzke, aby sa tam tlačila ďalšia cesta.
Variant B rieši problém, ktorým zú zápchy v pred ZA až do Lietavskej Lúčky...

Ale ak by sa mal niekedy stacať "Variant A", tak ja by som si predstavoval niečo takéto a nie kruhový objazd na hlavnom ťahu na ZA a D1.
48095
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod aquila » 30. Máj 2022 10:44

ono aj variant A je ciste len politicke rozhodnutie, lebo tak drahy zase nie je. je skor chybou, ze sa to cele nedalo do tendra naraz, kedze vytendrovana cena bola viac ako dobra. ta tvoja uprava by bola viac ako logicka a dostatocna na dekady dopredu. ten kruhac bude problem vzdy ..

p.s. presunul som to do sekcie Ortofotomapy, nech sa to "nestrati"
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Dialničný privádzač - Lietavská Lúčka - Žilina I. etapa

Odoslaťod jarino » 31. Júl 2022 00:00

Právoplatné územné rozhodnutie.
DSP a DP dodaná.
Príprava bola pozastavená.
4.4.2022 opätovne predĺžená platnosť ÚR na 5 rokov.
19.4.2022 bola predložená Štúdia Realizovateľnosti na prehodnotenie pozastavenia prípravy.
UHP odporúčilo zaradiť variantu A do harmonogramu výstavby.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ferguson » 01. Aug 2022 06:58

Cize v akom stave to je realne? Ide sa tymto usekom niekto zaoberat?
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 27. Okt 2022 12:06

Pozerám ,koľko je tu brzdných stôp: https://goo.gl/maps/eK7KnHm5BStiKtgE9
Odbočovanie na poslednú chvíľu je tam zjavne bežné (aj auto v zábere ide cez súvislú čiaru).

Kde urobili soudruzi z NDR chybu?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Vlados » 27. Okt 2022 12:21

To boli soudruzi zo ZA. Pár rokov tam mal byť ľavý výjazd na D1, no hold niekto musel za každú cenu tam oplieskať 5 čo 10 mega na úpravu MÚK.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod sendvo » 27. Okt 2022 12:47

tie stopy su mozno este z cias ked tam neboli tie konske tabule o zakaza nakladnych aut :D alebo kamionaci nedavaju pozor
https://www.google.sk/maps/@49.2224064, ... 384!8i8192
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ferguson » 27. Okt 2022 13:15

Plne ciary, ani konske tabule so zakazom su k nicomu. Kazdy si na cestach robi co chce, vsade treba byt prvy a sledovanie premavky je asi posledna vec, ktora vacsinu vodicov zaujima.
Dohlad policajtov je minimalny, pokuty su trapne. A vlastne co by som chcel, ked policajti si tiez robia z predpisov trhaci kalendar...
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod metelesku.blesku » 27. Okt 2022 14:09

Miro napísal:Pozerám ,koľko je tu brzdných stôp: https://goo.gl/maps/eK7KnHm5BStiKtgE9
Odbočovanie na poslednú chvíľu je tam zjavne bežné (aj auto v zábere ide cez súvislú čiaru).

Kde urobili soudruzi z NDR chybu?

Soudruh v Kii čumel na gúgel auto a nevenoval sa tomu, kam chce ísť. Pred križovatkou sa preraďoval do ľavého pruhu a potom začal križovať všetky pruhy doprava.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod lostrail » 27. Okt 2022 15:07

Zeby Sudruh v Hjundee?
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 27. Okt 2022 15:49

Pravdupovediac ja presne viem, že musím ísť doprava, ale nechce sa mi zaraďovať do úplne pravého pruhu, aby som potom musel ísť za nejakým kamiónom, kým skončí tá súvislá čiara https://goo.gl/maps/pFTmuUKkoVsuk6n26 medzi odbočovacími pruhmi a potom som vždy prekvapený, ako rýchlo končí tá prerušovaná čiara medzi priebežnými a odbočovacími pruhmi, najmä ak tam ešte zmätkuje nejaký kamionista, ktorý ide najprv rovno a na poslednú chvíľu odbočuje doprava, alebo nakoniec ide aj tak rovno.

Keď tam zmätkuje takmer každý kamionista, tak je niečo zle.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod badger-FB » 27. Okt 2022 17:29

metelesku.blesku napísal:
Miro napísal:Pozerám ,koľko je tu brzdných stôp: https://goo.gl/maps/eK7KnHm5BStiKtgE9
Odbočovanie na poslednú chvíľu je tam zjavne bežné (aj auto v zábere ide cez súvislú čiaru).

Kde urobili soudruzi z NDR chybu?

Soudruh v Kii čumel na gúgel auto a nevenoval sa tomu, kam chce ísť. Pred križovatkou sa preraďoval do ľavého pruhu a potom začal križovať všetky pruhy doprava.
Tento úsek je doslova kritickým čo sa týka toho, že "v poslednej chvíli alebo už aj neskoro si niekto uvedomí kam naozaj má alebo chce ísť". Strašne moc áut tam dokonca cúva.. Vraj (zo slov vodičov) z toho vyplýva, že pojem Žilina, juh si nespoja s tým, že "čo to je" a chcú ísť radšej Prešov, len ich mýli D3 v spojení s Prešovom. A to aj nákladné autá.. A aj tak nakoniec idú na D3 - presvedčia samých seba ale sa vyberú nesprávne. Vo výsledku pre nesprávny záver riskujú a ohrozujú..
Naopak som sa stretol s moc reakciami ľudí, ktorí chcú ísť "po obchvate D1", ale nakoniec prejdú mestom a je to tá samá chyba v uvažovaní. To je dané aj starými navigáciami..
Dať tam všetky smerovky a pomaly cúvať tam nie je ojedinelé..
To značenie tam nie je najšťastnejšie vyriešené.
Predpokladám, že po dostavbe Višňového sa premení DZ na ciele Poprad/Prešov k D1. :) To je totiž najpodstatnejšie.. v BA je rozdelenie smerov zásadnejšie a tým jednoduchšie/jasnejšie. Pritom sú tam tie uzly zložitejšie..
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Pacho » 27. Okt 2022 20:38

je to tam fakt akési divné, vždy mám zlý pocit, keď tade idem, nie je to jednoznačné, ale metúce.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Kvík » 27. Okt 2022 21:09

badger-FB napísal:To je totiž najpodstatnejšie.. v BA je rozdelenie smerov zásadnejšie a tým jednoduchšie/jasnejšie. Pritom sú tam tie uzly zložitejšie..


V BA je to zásadné až tak, že ak ideš po Lanfranconi smerom na juh, na Žilinu navigujú tabule rovno po D2/D4. Takže môžeš riadne zazmätkovať a ísť do HU alebo AT, a ak aj náhodou trafíš a nevieš, že križovatka D1×D4 ešte neexistuje, nakoniec skončíš vo Vajnoroch na kruháči :-)
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ferguson » 28. Okt 2022 07:12

Pacho napísal:je to tam fakt akési divné, vždy mám zlý pocit, keď tade idem, nie je to jednoznačné, ale metúce.

Pre toho kto nevie, tak je to fakt divne.
Keby sme to chceli "po lopate" tak bude vlavo "Solinky" a v pravo "zvysok Slovenska"
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Pacho » 28. Okt 2022 08:48

tak toto bolo veľmi "vtipné" .
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod PII » 28. Okt 2022 09:15

To s tym Solinky inak vobec nie je zly napad :) Solinky maju cca 12.000 obyvatelov, takze niekde na urovni miest ako Stupava, Sabinov, Zlate Moravce alebo Bytca. Ak zaratas ze tato cesta je mozno vyhodna aj pre Hliny VI (neviem, kde presne sa to lame, ze uz sa Ti neoplati ist Solinkarskou dialnicou), tak to uz je spolu 23.000 obyvatelov, t.j. taka Cadca, Dunajska Streda alebo Dubnica nad Vahom.
Faktom je, ze ked idem z jedneho alebo druheho smeru, maximalne tam stretnem tak 4-5 aut na celom useku, co je vzhladom na cisla vyssie carovne malo.
PII
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 10. Okt 2022 12:35

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod metelesku.blesku » 28. Okt 2022 11:22

Pacho napísal:tak toto bolo veľmi "vtipné" .

Bolo, lebo som chcel napísať niečo veľmi podobné. :lol:
Vľavo "Soľinky" a vpravo "Žilina/Čadca", aby to bolo jasné každému kamionistovi.
Samozrejme len do času, kým neotvoria tunel. Potom tam môžu dať to, čo tam je teraz.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 28. Okt 2022 11:49

To značenie je premenlivé: https://goo.gl/maps/VgBmDVTr23F2rSTq8
Takže takto zrejme bude nastavené, keď bude uzavretý tunel Višňové - Prešov bude smerovaný na Žilinu - západ.

Názov tejto križovatky "Žilina" ešte ďaleko od samotnej Žiliny môže byť tiež mätúci. Možno že sa mohla nazývať "Žilina - juhozápad", keď už je "juh" aj "západ".
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ferguson » 28. Okt 2022 13:05

PII napísal:Faktom je, ze ked idem z jedneho alebo druheho smeru, maximalne tam stretnem tak 4-5 aut na celom useku, co je vzhladom na cisla vyssie carovne malo.

Chodim tade dost casto a tak 50% aut aj tak neodboci na Solinky, ale pokracuje dalej na Mostnu. Takze to maju dalej a trva to dlhsie. Zrejme su to len zvedavci a casto Cesi, ktori si asi myslia ze im to nieco pomoze. Inak aj navigacie tade velmi s oblubou posielaju ludi.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod bzzi » 29. Okt 2022 11:46

https://en.mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&rc=9qvhTx8A9R9rTKteAY&rs=osm&rs=osm&ri=1130365877&ri=1005690737&mrp=%7B%22c%22%3A111%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9rAAtx8EjHj15l0NlwNa-OhPVegU5QreSch5eeP854QdkNhtZgh4&rut=1&x=18.6727439&y=49.2217210&z=12

Tá trasa cez tunely je len o necelé 4 km dlhšia, časovo o 3 minúty dlhšia, takže nevýhodná. Ale je prázdna a je to nová cesta, zatiaľ bez výmolov. Vo finále môže byť i rýchlejšia.
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ekisboss » 31. Okt 2022 12:03

Problem je v tom ze vlavo a aj vpravo sa vies dostat do Presova. Ale kvoli optimalizacii prikazali ist len vpravo. Ja by som zmenil navestia. Vlavo by som dal Zilina-Juh a preciarknuty Presov a vpravo by som nech tak ako to je teraz. Plus by som doplnil dalsie navestia o 500m skor. Nech sa to 3x zopakuje.
ekisboss
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 21. Nov 2018 10:32

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod metelesku.blesku » 01. Nov 2022 01:36

Tá trasa po D1 je dlhšia, ale zato krajšia a menej stresová. V ZA netreba absolvovať stres test plný prechodov a neregulovaných križovatiek na upotenej Kragujevskej. Zato z D1 je pekný výhľad na Veľkú Fatru (priamo v zornom poli vodiča) a v ZA je iba jeden výjazd na Mostnú, kde treba trošku zvýšiť pozornosť.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 33 hostí.