D1 Ladce - Sverepec

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Adaios » 15. Okt 2005 17:21

aquila napísal:ja si skor myslim, ze to bolo preto urobene lebo neboli este zname na 100% variantne riesenia a je lepsie ked sa to to postavi ad hoc ako by sa to nestavalo bohvie ako dlho ;)

v tomto je to pekne vidno na useku mengusovce janovce, kde na prvom useku je velmi dolezita krizovatka poprad bez ktorej vlastne neni mozne sprovoznit obchvat popradu ;)


Budem reagovat.

1. Nemas pravdu, pretoze SR preraba na takychto kratkych usekoch. Ja som to nechcel hned pisat. Na to sa musi spravit prilis vela dokumentov, povoleni, planov, harmonogramov, je to samostatny usek, ktory ale sam o sebe vobe nepomoze doprave, to je len predlzenie predchadzajuceho useku o ani nie 600 m, ... to su miliony SKK prec - pretoze to sa dalo spravit v ramci dalsieho useku. Alebo takto: Mas pravdu, ale je to neefektivne spravene.

2. Tu su teraz snahy taketo: Vsetko uz pojde podla planov a potom sa otvori vsetko naraz - tie dalsie stavby sa nebudu ponahlat. Horsie je, ak teraz nieco nepojde podla planov. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 15. Okt 2005 18:12

adoas: ja som nehovoril o efektivite :) je jasne ze takyto kratky usek je relativne neefektivny ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod wazari » 16. Okt 2005 10:40

Ten kratky usek tam bol preto, aby sa dalo napojit na I/61 bez nutnosti vystavby docasneho napojenia, kym sa definitivne vyriesi PB. Niekde som vsak pocul, ze aj ten kratky usek patri do katastra PB a tak sa zviezol (v negativnom vyzname) s celym usekom v PB a stavia sa docasne napojenie.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Adaios » 16. Okt 2005 16:19

wazari napísal:Ten kratky usek tam bol preto, aby sa dalo napojit na I/61 bez nutnosti vystavby docasneho napojenia, kym sa definitivne vyriesi PB. Niekde som vsak pocul, ze aj ten kratky usek patri do katastra PB a tak sa zviezol (v negativnom vyzname) s celym usekom v PB a stavia sa docasne napojenie.


No ... a tomu ja hovorim - neefektivnost. Predsa ked neviem co bude, ako to ma byt, ked su nejake problemi, tak radsej nebudem stavat nic. A potom postavim normalny 10 km usek bez problemov.

Okrem toho vsetkeho - je to velki stres pre tych ludi, co tam byvaju a este aj trpia - pretoze dialnica rozostavana 10 rokov, to nie je nic moc - piliere v takej peknej prirode a k tomu este aj problemy v meste, ... :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod expwy » 20. Okt 2005 21:41

Zaujímavá situácia na tomto úseku je okolo futbalového ihriska, ktoré bolo vyvolanou investíciou obce Visolaje. V trase diaľnice stálo toto ihrisko a obec žiadala vybudovať nové. Nové sa vybudovalo, ale obec ho už nechce. Predstavitelia obce povedali, že ho nepreberú do svojho majetku. Toto je krásny príklad ako sa na Slovensku vyhadzujú peniaze...
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Adaios » 23. Okt 2005 12:45

MH napísal:Zaujímavá situácia na tomto úseku je okolo futbalového ihriska, ktoré bolo vyvolanou investíciou obce Visolaje. V trase diaľnice stálo toto ihrisko a obec žiadala vybudovať nové. Nové sa vybudovalo, ale obec ho už nechce. Predstavitelia obce povedali, že ho nepreberú do svojho majetku. Toto je krásny príklad ako sa na Slovensku vyhadzujú peniaze...


To je zaujimave, ale zase. Preco nema stat razantne kompetencie, ked sa taketo nieco stane - obec nech dostane pokutu alebo menej dani atd. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Caesar » 24. Okt 2005 19:09

Adoas napísal:
MH napísal:Zaujímavá situácia na tomto úseku je okolo futbalového ihriska, ktoré bolo vyvolanou investíciou obce Visolaje. V trase diaľnice stálo toto ihrisko a obec žiadala vybudovať nové. Nové sa vybudovalo, ale obec ho už nechce. Predstavitelia obce povedali, že ho nepreberú do svojho majetku. Toto je krásny príklad ako sa na Slovensku vyhadzujú peniaze...


To je zaujimave, ale zase. Preco nema stat razantne kompetencie, ked sa taketo nieco stane - obec nech dostane pokutu alebo menej dani atd. :wink:


Štát nemá kompetencie, ... hlavne tá samospráva už by sa mala "ovládať". 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 24. Okt 2005 21:03

Caesar napísal:Štát nemá kompetencie, ... hlavne tá samospráva už by sa mala "ovládať". 8)


Tak v takom pripade aj tie firmy, ktore maju vplyv uz davno mali vediet viac zasahovat do tejto sfery. Ved ty si teraz otvorene priznal, ze je to normalne, ze stat nema kompetencie.

Totiz na Slovensku je tento zvyk: NDS + SSC + MDPT a vsetky velke vplyvne stavebne firmy udavaju ako hlavny dovod predrazenia dialnic samospravu. Ale samosprava to naopak nerobi, len poukazuje na system. Dovod: Samosprava "len" vyuziva system a moze ziskat opravene cesty, obchvat, park, stadion (aj ked ja to neuznavam, lebo je to vydieranie statu - ale je to chyba a zodopovednost statu, ze to dovoli - potom nech aj plati) a stavebne firmy - tym to vyhovuje, lebo tak pribudaju rozne dodatky k zmluvam a tam sa da vzdy nieco najst naviac. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod kaviarista » 24. Okt 2005 22:40

Stacilo by zoparkrat deklarativne rychlo vyvlastnit zopar pozemkov (ci uz osobnych alebo obecnych ) a hned by bolo po problemoch. Verejny zaujem je v nasej legislative celkom slusne zakotveny a vyspecifikovany, akurat ze maju mnohi scvrknute zadky a malu guraz ho vyuzivat.

V USA sa s tym neperu, co je dobre. Len by sa mali prijat vsade opatrenia, aby sa to nedalo zneuzivat.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Adaios » 25. Okt 2005 20:04

kaviarista napísal:Stacilo by zoparkrat deklarativne rychlo vyvlastnit zopar pozemkov (ci uz osobnych alebo obecnych ) a hned by bolo po problemoch. Verejny zaujem je v nasej legislative celkom slusne zakotveny a vyspecifikovany, akurat ze maju mnohi scvrknute zadky a malu guraz ho vyuzivat.

V USA sa s tym neperu, co je dobre. Len by sa mali prijat vsade opatrenia, aby sa to nedalo zneuzivat.


Hahaha :lol: , tak v USA praveze si davaju velky pozor na to, akym sposobom sa jedna s ludmi a ich majetkom a pravami. O tom ja zase nieco viem.

Nie je to jednoduche vyvlastnovat - to bol komunizmus, ale vyspela krajina by si mala vediet poradit aj inak, ak sa da. Ak nie, mala by vediet vyvlastnit, ale treba dat cas, to je proces:

Oboznamit ludi, ... to je 1 rok, kym realne ludia aj posudia a uznaju ze nie je ina cesta pre dialnicu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod rbarat » 25. Okt 2005 21:48

Adoas napísal:
kaviarista napísal:Stacilo by zoparkrat deklarativne rychlo vyvlastnit zopar pozemkov (ci uz osobnych alebo obecnych ) a hned by bolo po problemoch. Verejny zaujem je v nasej legislative celkom slusne zakotveny a vyspecifikovany, akurat ze maju mnohi scvrknute zadky a malu guraz ho vyuzivat.

V USA sa s tym neperu, co je dobre. Len by sa mali prijat vsade opatrenia, aby sa to nedalo zneuzivat.


Hahaha :lol: , tak v USA praveze si davaju velky pozor na to, akym sposobom sa jedna s ludmi a ich majetkom a pravami. O tom ja zase nieco viem.

Nie je to jednoduche vyvlastnovat - to bol komunizmus, ale vyspela krajina by si mala vediet poradit aj inak, ak sa da. Ak nie, mala by vediet vyvlastnit, ale treba dat cas, to je proces:

Oboznamit ludi, ... to je 1 rok, kym realne ludia aj posudia a uznaju ze nie je ina cesta pre dialnicu. :wink:


Nuz tak v tomto sa mýliš, ak keď si expert fóra. Vyvlastnenie nie je výmysel socializmu. Je to inštitút, ktorý vznikol v demokratickom svete, ako dôsledok vlády väčšiny. Socializmus ho len prevzal z kapitalizmu.Je pevne zakotvený v právnom systéme krajím EÚ aj USA. verejný záujem má totiž prednosť pred záujmom jednotlivca. Bez inštitútu vyvlastnenia by dne napr. nemecko nemalo najhustejšiu sieť diaľnic v Európe. Vyvlastnenie sa uplatňuje pri stavbe diaľnic aj v USA. Vyvlastnenie je spravodlivé, pretože ti ponúka adekvátnu náhradu buď v rovnocennom pozemku alebo v peniazoch. Zabezpečí, že neostaneš ani menej ale ani viac, ako Ti prináleží.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod Adaios » 25. Okt 2005 22:04

rbarat,

ja na fore nikoho neurazam, neviem preco ty mna ano:

Nuz tak v tomto sa mýliš, ak keď si expert fóra.


Ja nemozem za to, ze sa mi to zmenilo na experta, ja som bol mimoriadne spokojny s tym, ze som bol veteran fora. Je to tu vas system - napis aquilovi alebo ja neviem co je k tomu treba a bud si aj ty expert. Dalej:

Vyvlastnenie nie je výmysel socializmu. Je to inštitút, ktorý vznikol v demokratickom svete, ako dôsledok vlády väčšiny. Socializmus ho len prevzal z kapitalizmu.Je pevne zakotvený v právnom systéme krajím EÚ aj USA. verejný záujem má totiž prednosť pred záujmom jednotlivca. Bez inštitútu vyvlastnenia by dne napr. nemecko nemalo najhustejšiu sieť diaľnic v Európe.


Jedna vec je ako je kde zakotveny a druha ako sa kde pouziva. Ja snad este viem, ako sa kde pouziva tento system, to si teda prehnal. Neviem, kde beries istotu ze ja o tomto nemam absolutne ziadny prehlad.

V USA sa tato metoda bezne pouziva, to je pravda, ale az ked sa vycerpaju vsetky moznosti dohody, inak hrozia sudy. A nie je to teda az take bezne ako to kaviarista napisal. A za tym ja si stojim.

99% moznosti vo vyspelych statoch je princip dohodnutia sa s jednotlivcom.

Takze je to niekde inde - to len v krajinach post-komunistickych si vsetci myslite, ze v USA a v D, I, F, NL, ... su dokonale zakony a non-stop sa pouzivaju - ano oproti vasim su to dokonale zakony ale pouzivaju sa velmi opatrne a hlavne ludia aj stat sa chcu dohodnut. A je system, ktory ma mechanizmy a paky na to, aby stat mal hlavne slovo, ak treba.

Vyvlastnenie sa uplatňuje pri stavbe diaľnic aj v USA.


Uz som sa vyjadril. Nie je to tam beznym javom a za tym si stojim, rbarat.

Vyvlastnenie je spravodlivé, pretože ti ponúka adekvátnu náhradu buď v rovnocennom pozemku alebo v peniazoch. Zabezpečí, že neostaneš ani menej ale ani viac, ako Ti prináleží.


Ja som to nespochybnil. :wink:

P.S: Preco ked sa niekde povie "socializmus/komunizmus", tak vase krajiny a vasi ludia sa priamo dokazu zdvihnut zo stolicky a 50% ludi tento system obhajuje a 50% ludi je proti a vysledok je taky, ze ten, co sa na nieco pytal, nevie nic. :wink:

Na zaver: Komunisti vyvlastnovali mnohonasobne castejsie nez dnesne demokracie, to bolo vsetko na co ja som poukazal. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod kaviarista » 26. Okt 2005 08:54

adoas,
zle si to pochopil. Ja to skusim upresnit.
Aj na Slovensku sa bezne najprv stat snazi dohodnut s vlastnikmi. A tak isto je vo vacsej miere uspesny, len sa to verejnost nedozveda, lebo vsetko prebieha hladko (napr. vykup pre PSA). Ak vsak nastanu problemy s jednotlivcom alebo so samospravou, ktori sa snazia z vykupu vytlct neprimerany profit, tak stat (SK) je nychylny robit dalsie a dalsie ustupky, len aby si neskomplikoval vyvlastnovaci proces, aj ked je pravo na jeho strane. A prave v tomto pripade sa v USA neperu. Kto ziada neprimerane odskodnenie, dostane menej akokeby sa seriozne dohodol.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Adaios » 26. Okt 2005 10:00

kaviarista napísal:adoas,
zle si to pochopil. Ja to skusim upresnit.
Aj na Slovensku sa bezne najprv stat snazi dohodnut s vlastnikmi. A tak isto je vo vacsej miere uspesny, len sa to verejnost nedozveda, lebo vsetko prebieha hladko (napr. vykup pre PSA). Ak vsak nastanu problemy s jednotlivcom alebo so samospravou, ktori sa snazia z vykupu vytlct neprimerany profit, tak stat (SK) je nychylny robit dalsie a dalsie ustupky, len aby si neskomplikoval vyvlastnovaci proces, aj ked je pravo na jeho strane. A prave v tomto pripade sa v USA neperu. Kto ziada neprimerane odskodnenie, dostane menej akokeby sa seriozne dohodol.


kaviarista,

pozri, ja mam v praxi pred sebou cisla. ... v USA je snaha sa dohodnut a ak je problem tak stat/federalna vlada/miestna vlada spravi ustupok a na 99,99% sa vzdy dohodne. A je pravda, ze ked sa nedohodne tak sa vyvlastni, to je pravda.

Ale tu ide o 2 pohlady, ktore sa v USA deju naraz:

1. Stat jedna s obcanom velmi spravodlivo a mudro a ponukne serioznu nahradu - iny pozemok, iny dom alebo slusnu sumu penazi.

2. Obcan sa nechce so statom dostat do sudneho sporu a chce sa dohodnut.

A preto sa institut vyvlastnenia kvoli dopravnej infrastrukture v USA nerobi nejako casto, ako si vy mnohi myslite. Nie je tomu tak.

To je vsetko. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Otvorenie

Odoslaťod sergej » 13. Nov 2005 00:40

Len pre informáciu:

Diaľničný úsek D1 Ladce - Sverepec bude oficiálne odovzdaný do užívania verejnosti dňa 9. decembra 2005.

Ak to tu už niekde bolo, tak sorry, nestíham to tu všetko čítať :-D
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 21:17

Diaľničný úsek Ladce-Sverepec na diaľnici D1 má dĺžku 10 km a bude skutočne ukážkou toho, ako sa dá stavať na Slovensku z hľadiska technického. Okrem toho tvorí 71,5% dĺžky celkových otváraných úsekov diaľničnej siete na Slovensku za rok 2005. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod fh » 14. Nov 2005 21:36

Tak to máš Caesar pravdu. Z technického, ale aj estetického hľadiska je to ukážka. Keď už tento úsek bude fungovať, bude platiť :Koniec dobrý, všetko dobré. :wink:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 21:50

Pozorovateľ napísal:Tak to máš Caesar pravdu. Z technického, ale aj estetického hľadiska je to ukážka. Keď už tento úsek bude fungovať, bude platiť :Koniec dobrý, všetko dobré. :wink:


Pozorovateľ ale vieš ako to je. Práve tá doprava a dopravné problémy sa výrazne priblížia k PB a tam už to bude ešte citeľnejšie než doteraz.

Takže ten koniec si veľa ľudí uvedomí až v PB, respektíve pred ňou v dlhých, nekonečných kolónach a to ešte bude zaujímavé sledovať, keď budú obmedzenia kvôli výstavbe D1 až po ZA. ... 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Čumil » 14. Nov 2005 23:35

Nedavno som isiel okolo po dlhsom case,bol som viac nez prekvapeny, je to naozaj krasna stavba.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 23:51

Čumil napísal:Nedavno som isiel okolo po dlhsom case,bol som viac nez prekvapeny, je to naozaj krasna stavba.


Tak je to už "stavba desaťročia" ... piliere týčiace sa pri preťaženej ceste I. triedy tam sú už veľmi dlho a vždy nejaký ten stroj a robotník k tomu, ale až teraz v poslednej dobe sa tam skutočne investuje.

Smola tu bola, že skrachovala firma, ktorá ten úsek stavala ako 1., ale aj ona skrachovala, lebo tento štát de facto nechal stavebníctvo spadnúť do červených čísiel v r. 1998-2002 a ako vieme, tak stavebníctvo je základným pilierom a obrazom hospodárstva každého štátu. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 17. Nov 2005 21:57

Na tomto useku uz dnes bolo vyznacene aj VDZ (teda nie je vidiet na cely usek, ale na zaciatku a na konci useku vyzeralo vsetko hotove). Termin otvorenia 9.december teda bude asi realitou :P . Mimochodom, to napojenie na sucasnu cestu spravili akosi rychlo :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 25. Nov 2005 23:48

Čumil napísal:Nedavno som isiel okolo po dlhsom case,bol som viac nez prekvapeny, je to naozaj krasna stavba.


Skutocne. Tento usek je sam o sebe velmi pekne technicke dielo aj zo vzduchu. A toto ho charakterizuje vsade. :arrow:

1. Je to dost dlhy usek, cca. 10 km.
2. Je to usek postaveny na plny profil (2+2 pruhheje to usek dialnice D1.
4. Je to usek, ktory sa konci tesne pred PB.
5. Je to usek, ktory sa stal "obetou" zastavenia dialnicnej vystavby. Usek, kde sa vystriedalo viacero stavebnych firiem. Usek, ktory sa predrazil o 100%.

Cim skor sa otvori, tym skor sa zacne vyuzivat a tym skor sa zastavia straty SR, ktore tento usek produkuju, ale zaroven, za ktore si moze samotna SR. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Čumil » 26. Nov 2005 12:13

Adoas napísal:
Usek, ktory sa predrazil o 100%.

:wink:


Existuje aj nejaky odhad, kolko z toho predrazenia bolo len vdaka zastaveniu (konzervacia, strazenie, rast cien) ?
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Adaios » 26. Nov 2005 12:23

Čumil napísal:
Adoas napísal:
Usek, ktory sa predrazil o 100%.

:wink:


Existuje aj nejaky odhad, kolko z toho predrazenia bolo len vdaka zastaveniu (konzervacia, strazenie, rast cien) ?


Urcite existuje. Otazne je ci to treba zverejnit.

V tomto "zamiesalo karty" aj to, ze tu jedna firma skrachovala a musela to dostavat druha a boli tu sudne spory - jedna firma vyhadzovala zo stavby druhu firmu cez pracovnikov bezpecnostnej sluzby.

Kazdy z tych bodov ukryva nieco dalsie - toto s tym "vyhadzovanim" spada pod "krach firmy" - bod 5. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Otvorenie časti D1 Ladce - Sverepec

Odoslaťod Jozef » 02. Dec 2005 18:10

Motoristi budú môcť od budúceho týždňa využiť už 172 kilometrov na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Žilinou v úseku Bratislava - Sverepec. Posledné dve časti tohto úseku, Viedenská cesta - Prístavný most v Bratislave a Ladce - Sverepec, sa totiž odovzdajú do užívania do 9. decembra. Na štvrtkovej tlačovej besede o tom informoval generálny riaditeľ dodávateľskej spoločnosti Doprastav, a.s. Bratislava Dušan Mráz. Celková dĺžka spomínaných úsekov predstavuje 13 807 metrov.
Druhý diaľničný úsek Ladce - Sverepec odovzdá Doprastav do užívania 9. decembra tohto roka. Výberové konanie na tento úsek vyhral v roku 1997 Hydrostav, keďže však Slovenská správa ciest ako investor nebola spokojná s jeho prácou, v roku 2002 podpísala zmluvu s Doprastavom. "Keď so stavebnými prácami začal Doprastav, stavba bola ocenená na 4,4 mld. Sk, vrátane dodatkov ku zmluvám to predstavovalo 4,528 mld. Sk. Vplyvom inflačného nárastu, ktorý predstavoval 600 mil. Sk, vzrástli náklady na 5,1 mld. Sk," vysvetlil Mráz. Diaľničný úsek má dĺžku 9,94 kilometra, z čoho až 7 210 metrov predstavuje dĺžka 34 mostných objektov. Plocha vozovky je 195,1 tis. metrov štvorcových.

Do ukončenia diaľnice po Žilinu tak ostávajú ešte tri úseky. Úsek Sverepec - Vrtižer s problematickou Považskou Bystricou v dĺžke 9,8 kilometra by mohol byť v prevádzke aspoň v polovičnom profile v roku 2007. Nasledujúci takmer 13,5-kilometrový úsek Vrtižer - Hričovské Podhradie by mal byť odovzdaný do užívania do konca budúceho roka, podobne aj 6,85-kilometrový úsek D3 Hričovské Podhradie - Žilina Strážov. Z toho vyplýva, že diaľnica po Žilinu nebude do konca budúceho roka kompletne hotová. Podľa Mráza je tiež otázne, či rok 2010, resp. 2012 je reálny na dobudovanie diaľnice D1 medzi Bratislavou a Košicami. "Rok 2010 je určite nereálny. Do roku 2012 by sa to aj dalo, dôležité však bude, či to Národná diaľničná spoločnosť stihne pripraviť," uzavrel Mráz.

Zdroj: http://www.zilina.sk/index.php?page=uka ... avodajstvo
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: expwy a 38 hostí.